Türkiye'nin en büyük sorunu?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

lastgsp yazdı:bi sorun daha var .. benim gördüüm su ki bati hayranligi cok fazla.. kendi kültürümüzü sahiplenmeyerek de yavas yavas dejenere olan bi toplumun bireyleriyiz biz .
dimi yaaa
sokakta bazılarında görüyorum, amerikan bayrağı, ingiltere barayı vs... desenli t-shirtler vs giyioyolar o kadar kötü bi görüntüki nefret ediyorum... :023
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Hey gidi TÜRKİYE'm bak nasıl kandırılıyorsun !!!

"...çocuğumuz düşüp kafasını masaya çarpınca biz hemen masayı
döveriz, "ehh masa ehhhh sen niye orada duruyorsun" diye. Çocuk
masa orada durmasa kafasını çarpmayacağını sanır ve büyüdükçe yaptığı her hatayı yükleyecek birini veya bir şeyi mutlaka bulur."

Malum...

*Mesela, bizim Balkan harbinden kalma, dandik vagonlara 160 Kilometre hız yaptırdılar. İlk virajda sizlere ömür... Kimin üstüne kaldı?

Makinistin...!!!

*Mersin'de bayrağımız yakıldı, yırtıldı. Askere taş attılar, Panzere molotof... Memleket ayağa kalktı. Kimin yüzündenmiş?

İki veled... !!!

*Gelene geçene ayran tost falan satan, kendi halinde sakin bir kasabaydı, Susurluk... İçişleri Bakanlığı, MİT, Jitem, generaller, özel tim polisleri, kumarhaneciler, bakanlar, milletvekilleri, işadamları... Bin
kişi falan yargılandı. Her şey kimin başının altından çıkmış?

Yeşil'in...!!!

*Deprem oldu... 7 vilayette 50 bin kişi öldü. Binlerce bina yıkıldı, on binleri ağır hasarlı. Hepsinin sorumlusu olarak kimi kulağından tutup hapse tıktık?

Veli Göçer'i...!!!

*Edirne'de bebeler şakır şakır öldü... Hiç utanmadan bisküvi kolilerine koyup, gömdüler. "Araştırdık, ihmal yok" dediler. Peki neden öldü bu yavrular?

Klima'dan...!!! Dikkat isterim, klimacı bile değil, klima...!!!

*Rakıdan öldük. O gün ile bu gün arasında ne değişti?
Kapağın rengi...!!!

----Sanal "sorumlumuz" bile var...----

*Yollarda her gün 20 insanımız heba oluyor.
Trafik Canavarı'ndan...!!!

*Dolar patlarsa?
Enflasyon Canavarı'ndan...!!!

--Hatta "sorumlu olmayan sorumlumuz" da var...--

*Milli takım oynayıp yeniliyor. Suçlusu kim?
Takıma alınmayan Hakan... !!!

*Domatesleri Ruslara kakalayamıyoruz...
Sinekten...!!!

*Deli dana geliyor.
İnekten...!!!

*Millet hormonlu diye tavuk yemiyor.
Erman Toroğlu' ndan...!!!

*Evleri su basıyor?
Yağmurdan...!!!

*Ormanlar yanıyor.
Sigaradan...!!!

*Gemi batıyor.
Dalgadan...!!!

*İyi de kardeşim, uçak neden düşüyor?

Rahmetli pilottan...!!!

*Peki bu şartlarda hayatta kalmayı nasıl başarıyoruz?
Allah'tan...!!!
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

yukarıdaki yazıdan sonra suçu atacak yer aramak diyebiliriz rahatlıkla
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
cortx6
Üye
Üye

Mesaj gönderen cortx6 »

herkezin ikiarada bi derede kalmış ne olduunu bilmeyenler yüzünden kendini bilenleri ezenler tarafından yönetilen ve onları başımıza getiren aynı krolarla yaşamaya çalışmak zorunda olduumuz kurunun yanında yaşında yandıı üç tarafı denizlerle çevrili şaka gibi yarımada bi ülkedeyiz

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

lastgsp yazdı:birlik yok ... sagcýlýk solculuk derken millet içten parcalanýo dier ülkelerin bizi yok etmeye calýþmalarýna gerek bile býrakmýoruz...

+1 birlik yok, dogru - ama Türkiye gittigi gibi devam ediyor. hala yikilmadi... abicim Türkiye burasi :P :D
birilerin elinde bu ülke (hele tayyip yokmusun sen) vatan gitti gidiyor....sahip cikamamiz lazim!
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

nereden çıktığı bile belli olmayan bir yanlış anlama sonucu, belki de bazılarının bazı şeyleri kasti olarak yanlış göstermesi sonucu 'ülkesi için somut bir şeyler yapan' insanların vatan haini muamelesi görmesi

bu ülke bunu yıllardır yaşıyor
umut doğurmak için, hayatla seviştim

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

baya ünlü bi söz wardır: '' toplumlar hak ettikleri şekilde yönetilirler'' diye..

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

tayyip ekiyor her yere adamlarini.... :007
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

milli eğitim bakanı hüseyin çelik.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

birlik yok...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

genclige biraz olsun guven yok

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

eğitim, eğitim, eğitim, eğitim... ve ona bağlı yan kollar.
betterman.

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

veronique yazdı:genclige biraz olsun guven yok
+sonsuz
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

bence en büyük sorunumuz Atatürkün ölmüş olması...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

jonnathan yazdı:birlik yok...
evet!! kesinlikle...
ama bunu söylerken sen şunu ima etmişsin galiba işte sağ-sol, dinci-ateist, hebele-bebele ayrımları falan...insanlar ortak çatı altında birleşmeli falan...hayır...ben bunu kastetmiyorum..
böyle birlikte olmaz zaten.yani insanlar sonsuza kadar birleşemezler böyle..tabiki ortak görüşler olur ama olay bu değildir...
olay şu.ortada 1 doğru, yada en doğru olan 1 düşünce vardır.şimdi herkese göre kendisinin ki doğrudur demesin kimse.öyle bişi yok.bir tanesi en doğrudur.eğer bu düşünceye sahipseniz(yani öyle olduğunuzu düşünüyosanız) örgütlenmelisiniz.bunu sadece parti olarak, aktif siyaset olarak söylemiyorum.tüketici haklarınızı koruyun örneğin.adalet için örgütlenin.sorunları örgütlenerek aşmaya çalışmalıyız.
en basitinden şu tezkere meselesi...
ya halkın %80 i istemiyomuş yaa...gülüyorum bazen.e mayası bozuk halk! neden kalkıp bunu bağarmıyosun??soruyorum bazen insanlara...anneme babama, arkadaşlarıma...diyolarki eylemle hiç bi yere varılmaz.tekrar soruyorum "hiç denedin mi?" sanki yıllardır bu işin içinde arkadaş.ve bununla bi yere varılamayacağını söylüyor.kesinlikle hayır!!!!
ırak tezkeresi bu sayede çıkmadı, çıkartılamadı.bunda da böyle olucaktı.ama halkımız kendinden umudu kesmiş, bişeyleri değiştiremeyeceklerini düşünüp yerlerinde pusup oturmayı, evlatlarını ölüme göndermemeye yeğliyor.
arkadaşlar, biliyorum hepiniz tam olarak bişiyleri bilmeseniz de(bu bir aşağılama değil, yada bak ben biliyorum demiyorum), siyasetle ilgilenmek istemeseniz de, bu bir zorunluluktur...yani siyasetle ilgilenmeyen insan yoktur.çünkü oturduğunuz yerden de bazı insanlara, partilere hizmet ediyorsunuz.bozuk düzenlere ve o düzenlerin liderlerine hizmet ediyorsunuz.uyanın artık!!aktif olun!!elvatlarımız, ülkemiz elden gidiyor meclis 50 adam farkla gitsin diyor, başbakan halka alay ediyor millet şehitlere ağlarken bu adam çıkmış "askerlik yan gelip yatma yeri değil" diyo.şehit verilmesinden hiç üzülmediğini hatta bunun her an gerekli olduğu gibi bişi söylüyor.
devlet bakanımız, parasızlıktan 2. bi iş olarak davulculuk yapan öğretmenimizin "ben ne zaman geçinmek için davul çalmak zorunda kalmayacağım" sorusuna "davul çalmak, bir sanat icra etmek gayet güzel bişey.devam etsin arkadaşımız" diye bu kadar ..........(ne diyeceğimi bilemedim.yada bildim de burası olur bir yer değil) bi cevap veriyor.ama halk sadece oturduğu yerden eleştiri yapıp "sandıkta halk cevabı verir" diyor...sandığa gelene kadar arkadaşlar iç çamaşırlarınız yabancılara satılacak.sandığa donsuz gideceeniz haberiniz yok
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

turkiyeye bazı ülkelerin emir wermesi türkiyeyi iyce yıprattı mesela marmara bölgesi petrol kaynıyormuş ama amerika yüzünden biz bu petrolleri çıkaramıyormuşuz tehdit ediliyormuşuz ama ne ile tehdit edildiğimizi ben de anlamış deilim ne olacak acaba türkiyenin hali

gençliğe güven yok denilmişti buna kesinlikle katılıorum +sonsuz :x

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

v00d00 yazdı:
jonnathan yazdı:birlik yok...
evet!! kesinlikle...
ama bunu söylerken sen şunu ima etmişsin galiba işte sağ-sol, dinci-ateist, hebele-bebele ayrımları falan...insanlar ortak çatı altında birleşmeli falan...hayır...ben bunu kastetmiyorum..
bende bunu kastetmiyorum,oyle bir haldeyiz ki aynı seyi dusunen insanlar bile birlik olusturamıyor,sesini duyuramıyor...senin dedigine benzer yani...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
drnky
Üye
Üye

Mesaj gönderen drnky »

kişisel çıkarlarını ulusal çıkarlardan üstün tutanlar çok sayıda ve maalesef o kişiler başta...
nooldu bitti sandın dimi??bu ses biter mi?kesilir mi bu ses?bu sesi kesmek kolay mı??neden bitsin lahn bu ses??bu ses biter mi lahnn!!!bu ses biter mi lann??
BU KURBAN AŞKI BİTER Mİ LAHN?!?

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

tayyip bey baþýmýzda olduðu sürece daha çok büyük sorunlar olucak..

Kullanıcı avatarı
slayerbuffy
Üye
Üye

Mesaj gönderen slayerbuffy »

en büyük sorun hiçbirşeyi sorgulamayan,standart ,önüne gelenle yetinen
bir neslin yetişiyor olması.bir öğretmen olarak beni en çok üzen bu.ayrıca en büyük korkum birgün iran dan beter bir ülkede yaşamak.

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

simsiyah_85 yazdı:
lastgsp yazdı:bi sorun daha var .. benim gördüüm su ki bati hayranligi cok fazla.. kendi kültürümüzü sahiplenmeyerek de yavas yavas dejenere olan bi toplumun bireyleriyiz biz .
dimi yaaa
sokakta bazılarında görüyorum, amerikan bayrağı, ingiltere barayı vs... desenli t-shirtler vs giyioyolar o kadar kötü bi görüntüki nefret ediyorum... :023
:wink:

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Bence bu gençlik yalnış taraflara sürüklendikçe insanların güvenmemesi biraz da doğru geliyor bana...
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
bLiNd_
Üye
Üye

Mesaj gönderen bLiNd_ »

slayerbuffy yazdı:en büyük sorun hiçbirşeyi sorgulamayan,standart ,önüne gelenle yetinen
bir neslin yetişiyor olması
.bir öğretmen olarak beni en çok üzen bu.ayrıca en büyük korkum birgün iran dan beter bir ülkede yaşamak.
aynı şeyi geçen gün tarih hocamız da söylemişti.son derece katılıyorum

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

DaRKFuNeRaL yazdı:
Bence bu gençlik yalnış taraflara sürüklendikçe insanların güvenmemesi biraz da doğru geliyor bana...
genclik yanlıs taraflara surukleniyor ama ben olsam kendi yetistirdigim birine guvenirdim.
dogrunun yanlısın cogunu aileden ogreniyorsun, okuldan ogreniyorsun.. bunları bize ogretenler de simdiki nesil o yuzden guvenmemeleri sadece kendileriyle yasadıkları sorunlardan kaynaklanıyor.
dejenere olan bi kesimde var ona laf soyleyemem ama genel olarak bu yetistirenlerin sucu.

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

problem bir değil bir çok olduğu için...
neden? sebep? sormayan kişiler olmamız ilk aklıma gelen bu.. ben soruyorum da yetmiyor tabi...