Türkiye'nin en büyük sorunu?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

eğitim

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Bence en büyük sorun Ekonomi.

Herkes bunalımda. çoğu kesim bu yüzden başka taraflara doğru kayıyor.

Herkes kısa yoldan zengin olmanın peşinde biz bu kafayla hiç bir yere varamayız.
All mankind loves a lover.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

uygulamaya koyacakları işlerin planını yaparlar ama bunu bi türlü uygulamaya koyamazlar..projeyi başka devletler kullanılır hale getirir..

neymiş neymiş türkler zekiymiş ama beyinlerini kullanmıorlarmış..belliydi zaten taa osmanlı dandır..yazı neden anadolu ya geç geldi?..hattatlar işsiz kalmasın diye ..işte en güzel örnekk

kingsoftherock
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kingsoftherock »

DaRKFuNeRaL yazdı:Bence en büyük sorun Ekonomi.

Herkes bunalımda. çoğu kesim bu yüzden başka taraflara doğru kayıyor.

Herkes kısa yoldan zengin olmanın peşinde biz bu kafayla hiç bir yere varamayız.
yoo ekonomı degıl
bız bu ulkenın topragını kulananamıyorum mesela konya ovası curuyor gun gectık ce madenlerımız dunya da oyle bır polıtıka varkı elınız nere atsanız amerıka cıkıyor karsınıza_
ahh bu ulke tıpkı osmanlı gııb dunyaya hukmeder ama ıste basımızdakı buyuk bas lar buna ızın vermıyorlar
bir zamanlar akmar pasajının onunde bira parası topluyan kızlar sımdı..bagdat caddesının tiky kızları oldular.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

ya bu osmanlı özentiliği nerden geliyor anlamıyorum.osmanlı dediğiniz kimdir ya? osmanlı gibi dünyaya hükmeder filan??
hem şunu da tartışmak lazım.amerikaya karşı olmamızın sebebi adamların emperyalist olmaları mı? yoksa biz de onlar gibi mi olmak istiyoruz??
bu ülkede ovalar var, su kaynakları var, rüzgar kaynakları var.enerji satın almamıza hiç gerek yok.bol bol borumuz da var.bolluk içinde yüzüyoruz.ülkemiz aslında çok verimli...ama her akıllı insan bence bunu sormalı kendi kendine."ulan madem bu kadar verimli, e biz niye gelişemiyoruz?"
çünkü gelişmememiz gerekli.önümüzde duranlar var.bu duranlar çok güçlü oldukları için onları geçemiyor ve dediklerini yapıyor falan değiliz.ama ülkemiz işbirlikçi kaynıyor.bu işbirlikçiler malesef sadece politikacılar değil.yoksa bir seçimle gönderir daha iyisini getirirdik.bu işbirlikçiler emperyalizmden kâr etmek uğruna ülkesini satabilecek insanlar.bu insanlar hastaneleri, okulları rant kapısına çevirmekten korkmayacak kadar pislik, insanların yaşama haklarını, çocukların çocukluklarını kâr etmeye değişebilecek kadar çürümüş insanlardır.ve bu insanları da malesef emperyalizm ve işbirlikçileri yaratmıştır.
türkiyenin en büyük sorunu (yukarı da bir arkadaş demiş) pasivize edilmiş, onursuz bir toplum, çürümüş bir toplum, sistemin etkisinde kalmış, nereye çekilirse oraya giden, sorunlara yüzeysel bakan, aptallaştırılmış bir toplum.george orwell in "1984" ündeki gibi sürekli birbirinin kuyusunu kazmaya çalışan bir toplum.önce toplum ayağa kalkmalı.şöyle bir silkinmeli.sırtından geçinenleri temizlemeli
fransız devriminde insanları ayağa kaldıran bir "duvar yazısı" var.
"Onlar siz diz üstü çöktüğünüz için büyük görünmekteler; ayağa kalkın!"
insanı heyecanlandırıyor!
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

seyytan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen seyytan »

İŞSİZLİK en buyuk sorun onu da bir cok sey takip ediyor...Eğitim,ekonami vs...

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

kapasın kapılarını tüm dünyaya..vermesin olur olmas ayrıcalıkları o bu devlete..bak nasıl da düzelio ekonomi de dier tüm sorunlar da.. ne geliosa başımısa özentilikten gelio..ya doğuya ya batıya..aldığımıs herhangi bi güzelliği de aynen kabul ediyorus, kendi bünyemise uyarlayarak deil..bu da çok büyük bi yanlış..
bence türkiye'de başarılı politikacı ve de genel bi özgüven eksikliği söz konusu..bunları aştığımıs anda herşey daha güsel olabilir die düşünüorum..
bi de çok klasik olucak ama yine de doğru oldugunu düşünüyorum..gerçekten..eğitim şart :-D
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

v00d00 yazdı:ya bu osmanlı özentiliği nerden geliyor anlamıyorum.osmanlı dediğiniz kimdir ya? osmanlı gibi dünyaya hükmeder filan??
hem şunu da tartışmak lazım.amerikaya karşı olmamızın sebebi adamların emperyalist olmaları mı? yoksa biz de onlar gibi mi olmak istiyoruz??
bu ülkede ovalar var, su kaynakları var, rüzgar kaynakları var.enerji satın almamıza hiç gerek yok.bol bol borumuz da var.bolluk içinde yüzüyoruz.ülkemiz aslında çok verimli...ama her akıllı insan bence bunu sormalı kendi kendine."ulan madem bu kadar verimli, e biz niye gelişemiyoruz?"
çünkü gelişmememiz gerekli.önümüzde duranlar var.bu duranlar çok güçlü oldukları için onları geçemiyor ve dediklerini yapıyor falan değiliz.ama ülkemiz işbirlikçi kaynıyor.bu işbirlikçiler malesef sadece politikacılar değil.yoksa bir seçimle gönderir daha iyisini getirirdik.bu işbirlikçiler emperyalizmden kâr etmek uğruna ülkesini satabilecek insanlar.bu insanlar hastaneleri, okulları rant kapısına çevirmekten korkmayacak kadar pislik, insanların yaşama haklarını, çocukların çocukluklarını kâr etmeye değişebilecek kadar çürümüş insanlardır.ve bu insanları da malesef emperyalizm ve işbirlikçileri yaratmıştır.
türkiyenin en büyük sorunu (yukarı da bir arkadaş demiş) pasivize edilmiş, onursuz bir toplum, çürümüş bir toplum, sistemin etkisinde kalmış, nereye çekilirse oraya giden, sorunlara yüzeysel bakan, aptallaştırılmış bir toplum.george orwell in "1984" ündeki gibi sürekli birbirinin kuyusunu kazmaya çalışan bir toplum.önce toplum ayağa kalkmalı.şöyle bir silkinmeli.sırtından geçinenleri temizlemeli
fransız devriminde insanları ayağa kaldıran bir "duvar 9yazısı" var.
"Onlar siz diz üstü çöktüğünüz için büyük görünmekteler; ayağa kalkın!"
insanı heyecanlandırıyor!
dediklerin hepsine katılıorum...
işte bu saydıkların zaten cok solenen populer sorunlarında cozumundeki en onemli adım oluo.(issizlik,ekonomi,sınıf ayrımı vs...)
iste buda kapalı gozlerin acılmasıyla, egik buyunların kaldırılmasıyla, suskun agızların konusmasıyla saglanıcak bisii.yine aynı yere gelioruz ama, buda bitek egitimle saglıyabilioruz iste.

artık kandırılmaktan bıktık!!!

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Tabikide Türk eğitim sistemi. Sonrada neden Türkiye'de eğitimsizlik var şöyle var böyle var.. Ilk önce okullarda ne öğretildiğine ve nasıl öğretildiğine bakılması gerekir kanaatimce.
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
heyo
Üye
Üye

Mesaj gönderen heyo »

öss

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Buaralar hiç şüphesiz ülkeyi çok sevmemiz, sevdiğimizi göstermek için ne yapacağımızı şaşırmamız, severken öldürmemiz, bu arada birde bölünmemiz.
sleeping with the earth my dying bride

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

bilincsiz ve ulke meselelerini umursamayan genclık
Kendimi buz gibi çok sert zannederdim
Meger ne kolaymisim hemen eriyiverdim

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

sağlık sorunu var misal körlük

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

medya!!! televizyon kanalları! yayınlanan programlar! ya bu programları biras abartmadılar mı ama cidden!
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
kimimben
Üye
Üye

Mesaj gönderen kimimben »

bence en büyük sorunu sağlam kişiliği olmayan insanlar. herkes yapması gerekeni yapsa, yetkililer, öğretmenler, doktorlar, polisler... sağlam kişilikli olsa türkiye'de yaşamak daha huzurlu olur gibi geliyor bana.

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

bu gidişle susuzluk olcak gibi duruo! belediyeler uyarıo..sularımısı dikkatli kullanalım arkadaşlar..boşa akıtmayalım..
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

İyi siyasetci yetiştiremiyoruz ..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

kamze yazdı:bu gidişle susuzluk olcak gibi duruo! belediyeler uyarıo..sularımısı dikkatli kullanalım arkadaşlar..boşa akıtmayalım..
Bu sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın en büyük sorunu olacak çok yakında.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

pkk,eğitim(sizlik)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

terör, eğitim, yönetim, .....
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Say say bitmez.Bir değil on değil bu ülkenin sorunları
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

kamze yazdı:bu gidişle susuzluk olcak gibi duruo! belediyeler uyarıo..sularımısı dikkatli kullanalım arkadaşlar..boşa akıtmayalım..
izmir belediyesi'ni bilmiyorum da istanbulda sokagın en gereksiz noktalarına cicek ekip sabah aksam sulayan ve sonra da susuzluktan yakınan bir belediyemiz var..

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

arkadaşlar bir de ülkemizde sinop a nükleer santral kurulma gibi planlar war!eğer sizler bu konuya ilgili tepkinizi göstermek isterseniz www.sinopbizim.org dan destek werebilirsinz ,bu konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz..
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
uplife
Üye
Üye

Mesaj gönderen uplife »

kaynaklarını çok güzel bi şekilde kullandırmak..yarı sömürge olmaya göz yummak..

Kullanıcı avatarı
histeri
Üye
Üye

Mesaj gönderen histeri »

çöp sorunu büyük mesele bana göre
hayat bir hayalperest için en büyük cehennem