Özenti, Özentilik...

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
Tale_of_Comet
Üye
Üye

Özenti, Özentilik...

Mesaj gönderen Tale_of_Comet »

özenti nedir? kimleri, neleri özenti olarak adlandırıyoruz? sizin de özentileriniz var mı? insanlar bazı şeylere özenmeden nasıl farklıyı bulabilir? ...

gerçekten enteresan bi kavram. özenti dediimiz insanlar da birbirlerine bakıp özenti diyebiliyolar. nasıl bi kavram bu. türkiyede var sadece sanırım. başka hiç bi dilde bu sözcüğün, terimin karşılığına rastlamadım. ama eminim herkesin içi çok dolu bu kavramla. buyrun dökün içinizi. ne dir size göre özenti, özentilik...
There are three golden rules if you want to be a first-class public speaker:

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

evet, maleseef Türkiye de cok var bu özenti!
insanlar kendine ait birsey yapamiyorlar - kendi bir sahsiyeti yok, illa birilerine özenicekler... :023

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

walla bu konu burda kalırsa çok şaşırırım hakkaten.. çnkü bu konu hakkında laf sokmaya-kavga ortamı yaratmaya meraklı kişiler var.. ama denemeden göremeyiz tabiki... :010 .. bnce... özenmekle örnek almak farklı şeylerdir... şahsen bnde ikiside yok... :-D ... ama bnm öznti die nitelendirdiim kavram.. örnek almanın asalaklıa dönüştürüldüü andan itibaren kendini gösterir.. yeni yeni yayılmaya başlayan bi tarzın bi anda bokunu çıkarıp tadına varılmadan bi kenara attrmayı başarır.. (bu akımın gerçekten tarzı olupta ayaa düşmesnden dolayı rahatsız olanlar içn.....).. özenti kişilerse.. kndilerini dünyanın merkezi yerine koyup dünyayı sömürmeye meyilli olan varlıklardır..... etraflarından olan herşeye el atıp.. insanlara yaka silktirirler... ve onlardan ne kdr nefret edio olmamız pek umurlarında diilki.. hala devam ediolar........!!!
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

heheh kendi ki$iligi olmayan insanların karakteristigi i$te..süper bi olaydır..komiktir.. :006

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

bir b*k dan haberi olmadan taklit etmesine derim ben..
tr de bundan fazlasiyla var...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

kendisi gibi olmayanların rock'a yakışmadığını düşünenlerin uydurduğu bir kavram.
betterman.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

esperanza yazdı:kendisi gibi olmayanların rock'a yakışmadığını düşünenlerin uydurduğu bir kavram.

iide bu sırf rock içn geçerli diilki... daa doorusu sırf müzik içn geçerli diil... giyinişin...saç-başın... LAFların...DAVRANIŞlarn taklidi de var yanee....
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

angel_of_the_hell yazdı:
esperanza yazdı:kendisi gibi olmayanların rock'a yakışmadığını düşünenlerin uydurduğu bir kavram.

iide bu sırf rock içn geçerli diilki... daa doorusu sırf müzik içn geçerli diil... giyinişin...saç-başın... LAFların...DAVRANIŞlarn taklidi de var yanee....

öyleyse kafasına verdiği şekli başkasında görmeye dayanamayan, dinlediği şarkıyı başkasından duymak istemeyen, en çok kullandığı sözü başkasına yakıştıramayan insanların uydurduğu bir kavramdır. saçmadır. gerçek de değildir.
betterman.

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

drexler yazdı:heheh kendi ki$iligi olmayan insanların karakteristigi i$te..süper bi olaydır..komiktir.. :006

heuehueh :P doğrudur. onu bunu taklit eden işte..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

öle demeyin ya.herkesin yaşamının bi bölümünde(çok kısa) özentilik olmuştur.Yani özentilik de çok kötü birşey değildir bence.Çünkü kendini bulursun daha sonra.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

esperanza yazdı:
angel_of_the_hell yazdı:

öyleyse kafasına verdiği şekli başkasında görmeye dayanamayan, dinlediği şarkıyı başkasından duymak istemeyen, en çok kullandığı sözü başkasına yakıştıramayan insanların uydurduğu bir kavramdır. saçmadır. gerçek de değildir.

bu cümlelerin üstüne bi kaç ekleme yaparsam bnm düşüncemn tıpkısının aynısı olcak... :-D "kafasına verdii şekli *bi yerden sonra* başkasında görmeye dayanamayan, ben dinliorum die eksik kalmamak amacıyla biliorum ayaklarına yatanlara, en çok kullanılan kelimeleri alışkanlık yapma aşamasından çok çok önce kullananlara yapıştırılan bi etikettir... saçma ama maalesef gerçektir...."

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

KoRn_eR yazdı:öle demeyin ya.herkesin yaşamının bi bölümünde(çok kısa) özentilik olmuştur.Yani özentilik de çok kötü birşey değildir bence.Çünkü kendini bulursun daha sonra.

özenmek kendi kişiliğinden tamamen farklı davranmak, başkası olmaya çalışmak, görüp beğendiği bir karaktere bürünmek gibi birşey. bir anlamda hazıra konmak. kendini bulması konusunda hak veriyorum, bir takım davranış, hal ve hareketlerinden ödün vermiyorsa zararlı değildir. gerçi bu durumda özenmiş değil, örnek almış olur çünkü kendine özgü şeyleri hala koruyabilmiştir. yurt dışını bilemem ama bizde bol bol var bu tarz insanlardan ama daha çok bir geçiş dönemi ürünü olduğunu düşünüyorum. kimse alınmasın, lafım ortayadır, bahsedeceğim yaş grubundan burada birçok insan olabilir, sizi görmedim, bilemem... kadıköy rexx civarında 14-17 yaş arası bu tip insan çok fazla. genelde de bu yaşlardaki insanlarda görüyorum bu tip davranışları. dediğim gibi geçiş dönemi olarak adlandırmayı tercih ediyorum. arada yaşını başını almış kişiler de çıkıyor ama tek tük...

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

evet özentilik die bişey vardır ama son zamanlarda 'ay bu özenti yaaaa' diyen insnalrın sayısı bi hayli arttı...sanki o müzik sadece kenidlerine aitmiş o saç modeli sadece kendilerini özgüymüş gibi davranan insanlardan özentilerden olduğumdan daha çok nefret ediyorum....ve son zamanlarda insanları özenti olarak nitelendirmek moda oldu... bu modaya uyan insalar özentilerden daha özenti gibi gelmeye başladı bana...
hakkten özenti olan insanlara üzülürüm...kişilkleri yoktur..kendileri için deil başkaları için yaşarlar...zaten bu yüzden özenti olurlar...kızmam onlara sadece acırım ve bigün karakterlerinin oturacağı günü beklerim....
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

kendi davranışlarından benliğinden karaktrndenn çokk farklıı davranan tiplerdir bi bakıp da nasıll anlanırr bilemiorumm :-D
The burden is mine... alone

dreamshower
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen dreamshower »

özentiLiğin bu kadarı oLur...yakın bi arkadaşım popçuydu kendisi.petek dinçöz felan dinlerdi lakin adam benle takıla takıla o saf kimliğinden dışarı savruldu yeni yetme "rakçı" oLdu.adam hiç bi bilgisi olmamasına raamen ortada ben ocuyum ben bucuyum die gezinio.amaç mı nedir marjinal olmak öle takılmak.kızlara hawa atmak kız kapmak.kızlardaysa eleman bulmak...benim msn nickimi de çalacak kadar özentilik mi olur yaw isnasnın özü gibisi war mı.ok misyonerlik yapçaz ama böle tiplere de tawiz wermek olanaksıs kanımca.ülkemizde bunlardan gırla war.ayrı çeşit insanlar bunlar.dewam etsinler bakalım

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

özentılık
karaktersızlıktır kendıne guvensızlıktır
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
ground
Üye
Üye

Mesaj gönderen ground »

özellikle avrupaya karşı özentimiz çok fazla ama maalesef ii yönde deil kötü yönde...
Hiç ölümü diledin mi?

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

speed_of_pain yazdı:özentılık
:015 +567899940405454
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

system_ yazdı:
speed_of_pain yazdı:özentılık
:015 +567899940405454

+567899940405454 özenti işte budur... :006

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

özenti şudur budur diye ayaklar altında ezen arkadaşlar...sizin hiçbiriniz sigara içmez mi,ya da iyi birşeye özenmez mi,iyi birşeye özenen insanlar hata mı yapar,ya da kişiliksizlik,karaktersizlik midir iyi birşeye özenmek,insan ömrü boyunca bir kere de olsa hiç kötü bir şeye özenmez mi? ya da kötü bir şeye özenip de hata yapmadan nasıl doğruyu bulacak insan,mükemmel miyiz ki hepimiz?

o da bir yana,bakıyorum da :

"özentiliQ,insanın Qendine yaQışanı yapamamasıdır,QişiliQsizliQtir,QabiliyetsizliQtir" gibi türkçe karakterlerden yoksun tanımlamalar kullanan arkadaşlar en çok bok atanlar nedense... siz burada türkçedeki "K" harfini beğenmediğinizden mi "Q" yu tercih ediyorsunuz,yoksa siz de farkında olmadan özenti misiniz?
ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

ya özentiler tamamkendi kendilerine ne yaparlarsa yapsınlar ama, özendikleri şeyleri yozlaştırmaları gıcık ediyo beni
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

SamotH yazdı:özenti şudur budur diye ayaklar altında ezen arkadaşlar...sizin hiçbiriniz sigara içmez mi,ya da iyi birşeye özenmez mi,iyi birşeye özenen insanlar hata mı yapar,ya da kişiliksizlik,karaktersizlik midir iyi birşeye özenmek,insan ömrü boyunca bir kere de olsa hiç kötü bir şeye özenmez mi? ya da kötü bir şeye özenip de hata yapmadan nasıl doğruyu bulacak insan,mükemmel miyiz ki hepimiz?

"özentiliQ,insanın Qendine yaQışanı yapamamasıdır,QişiliQsizliQtir,QabiliyetsizliQtir" gibi türkçe karakterlerden yoksun tanımlamalar kullanan arkadaşlar en çok bok atanlar nedense... siz burada türkçedeki "K" harfini beğenmediğinizden mi "Q" yu tercih ediyorsunuz,yoksa siz de farkında olmadan özenti misiniz?

+1 :003 güzel bi örnekti saol...

Kullanıcı avatarı
dilan90
Üye
Üye

Mesaj gönderen dilan90 »

sırf k değil galiba beğenilmeyen harf..z nin yerine s kullanmak,c nin yerine j kullanmakta çok moda oldu...hatta abartıp,çok yerine choq,güzel yerine küsel,şık yerine shık yazanlarda var...enteresan insanlar...madem ingilizce konuşmak istiyosun öğren bi güzel gel ingilizce konuş...yarı ing. yarı türkçe gerçekten acayip bişey çıkıyo ortaya...özentiliğe gelince;herkes hayatı boyunca mutlaka bişeylere özenmiştir.bu sigara içmek olsun,gözde bir arkadaşını kıskanıp onun gb davranmaya çalışmak olsun,karşısındakinin giyimini çok beğenip onun gb giyinmeye çalışmak olsun...ama insan denemeden de doğru yolu bulamıyo ki...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya işte o bahsettin şey örnek alma sınırlarında olursa tmm.. ama örnek almayı yiyip bitirio elemanlar... işte ondan sonra özentiye dönüşüo.. bence...

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

SamotH yazdı:özenti şudur budur diye ayaklar altında ezen arkadaşlar...sizin hiçbiriniz sigara içmez mi,ya da iyi birşeye özenmez mi,iyi birşeye özenen insanlar hata mı yapar,ya da kişiliksizlik,karaktersizlik midir iyi birşeye özenmek,insan ömrü boyunca bir kere de olsa hiç kötü bir şeye özenmez mi? ya da kötü bir şeye özenip de hata yapmadan nasıl doğruyu bulacak insan,mükemmel miyiz ki hepimiz?

wala yine haklısın...bende yapıorum walla "q" leri filann :oops: