Ermeni Sorunu

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

stigma_26 yazdı:
fixxer yazdı:aslında bu konuları burdan tartışmak saçma bunları tartışçanıza icraat gösterin nasıl icraat gösteririm diyede sormayın siyaset yapmasını istediniz kişilere oy verin
Sana göre saçmaysa tartışma yani...mesela bana göre bu forumda bunları tartışmak saçma değil we ben de bu yüzden bu konuları burada tartışmaya dewam edeceğim!!!
bak şimdi dediğin gibi bana saçma gelen şey sanada saçma gelecek değil burası bir forum forumun açıklamasını bilmiyorsan hiç olmadı bi googlede aratttır tartışma platforumundayız ve herkez düşüncesini söylemekte özgür eğer düşüncelerimizde yanlış cümleler ve kelimeler varsa moderatör, süper moderatör veya adminler tarafından silinir BİLGİNİZE!!!
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

fixxer yazdı:
stigma_26 yazdı:
fixxer yazdı:aslýnda bu konularý burdan tartýþmak saçma bunlarý tartýþçanýza icraat gösterin nasýl icraat gösteririm diyede sormayýn siyaset yapmasýný istediniz kiþilere oy verin
Sana göre saçmaysa tartýþma yani...mesela bana göre bu forumda bunlarý tartýþmak saçma deðil we ben de bu yüzden bu konularý burada tartýþmaya dewam edeceðim!!!
bak þimdi dediðin gibi bana saçma gelen þey sanada saçma gelecek deðil burasý bir forum forumun açýklamasýný bilmiyorsan hiç olmadý bi googlede aratttýr tartýþma platforumundayýz ve herkez düþüncesini söylemekte özgür eðer düþüncelerimizde yanlýþ cümleler ve kelimeler varsa moderatör, süper moderatör veya adminler tarafýndan silinir BÝLGÝNÝZE!!!
forum hakkýnda en az senin kadar bilgim olduðundan hiç kuþkun olmasýn!!!
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

Sana göre saçmaysa tartışma yani.. demişsin birde forumlar hakkında bilgim var diyorsun ayhh inannnnmııyooruumm :D
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

sen önce kendi yazdýklarýný oku istersen,daha sonra bana laf söylemeye çalýþýrsýn...oldu mu????
That's me in the corner...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Kişisel kavgaya dönüştürmeyelim. Birde saldırgan tavırlardan kaçınalım. Başkalarına saygı duymak zorunda olduğumuzu unutmayalım.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

birgün gazetesinde bi yazarın bi yazısı vardı çok hoşuma gitmişti.dtpnin genel başkanıydı sanırım "kerküke yapılacak saldırı diyarbakıra yapılmış sayılır" demiş.ve bu ana fikirde bi konuşma yapmış.kürt milliyetçiliği yapıyo bariz...
yazar kürt kelimeleri yerine türk koymuş, türk yerine kürt, kerkük-diyarbakır yerine daha "türk" şehirler koymuş.başta bunu bilmeden okudum ve bana gayet türkçü-ırkçı-faşist bi yazı geldi.ve bu cümlelerin sahibinin dtp genel başkanı olduğunu öğrendiğimde ise gülmeye başladım...bence bu gayet güzel anlatıyor bugün türkiyenin nasıl boktan bi durumda olduğunu...
faşizm-ırkçılık-milliyetçilik bunlar kin, nefret ve savaş doğurur...devamında acı, sefalet...kurtuluşun bunlara karşı savaştan ve bunları kullanıp halkları zincire vuran emperyalizme karşı savaştan geçtiğini anlamak için daha ne kadar zaman ihtiyacımız var acaba?
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

herkes bunun farkında fakat nasıl tepki koyacağını bilmiyor..
ki bu konunun yeri de burası değil orası ayrı bir mevzu =)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

yav yazılanları okuyodum da kürtlerle ermeniler bir oluyo gibilernden bişi yazmış biri onu görünce aklıma geldi...yazdım...yerine bakmamışım özür..
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
uplife
Üye
Üye

Mesaj gönderen uplife »

eğer soykırım diye bişey olsaydı ermeni halkından kimsenin yaşamaması gerekliydi şu anda..soykırım yaa adı üzerinde bi milleti toptan yok ediyosan nasıl üreyip çoğalacaklar ki bunlar? soykırım yoktur siyaset vardır:P

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

"soykirim" tüm bir irki yok etmek demek degildir. bir halkin büyük bir kismini katletmek veya sürmek de soykirimi oluyo.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

karpuz_agaci yazdı:"soykirim" tüm bir irki yok etmek demek degildir. bir halkin büyük bir kismini katletmek veya sürmek de soykirimi oluyo.
büyük bir kısmını katletmek tamam fakat
"sürmek" noktasında katılmıyorum...
"sürmek"ten kasıt bir alandan başka bi alana taşımaksa tabi..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
xalo
Üye
Üye

Mesaj gönderen xalo »

Burada bir grup Genc bir araya Gelmis Osmanlının katliamlarını savunuyor yaf siz tam bir komedisiniz yaa Yok Ermeniler türkleri katletmişmiş de miş miş bırakın egemen güclerinin(ozamanın OSMANLIsı)azından konusmayı...Sizin Osmanlının sapık sultanı yavuz ANADOLUDA kac Bin Alewi yi katletmistir bakin bakayim...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

aynen.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

xalo yazdı:Burada bir grup Genc bir araya Gelmis Osmanlının katliamlarını savunuyor yaf siz tam bir komedisiniz yaa Yok Ermeniler türkleri katletmişmiş de miş miş bırakın egemen güclerinin(ozamanın OSMANLIsı)azından konusmayı...Sizin Osmanlının sapık sultanı yavuz ANADOLUDA kac Bin Alewi yi katletmistir bakin bakayim...
''zihinsel engellileri topluma kazandıralım'' kampanyasının numunelik örneğimisin?

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

xalo yazdı:Burada bir grup Genc bir araya Gelmis Osmanlının katliamlarını savunuyor.
pek gülünç bir yorum..
peki Ermeni diasporasının neden "tarafsız bir araştırma komisyonu"nu kabul etmediklerini biliyor musun..hem de Türkiye kabul ettiği halde..?
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
xalo
Üye
Üye

Mesaj gönderen xalo »

wolfali yazdı:
xalo yazdı:Burada bir grup Genc bir araya Gelmis Osmanlının katliamlarını savunuyor yaf siz tam bir komedisiniz yaa Yok Ermeniler türkleri katletmişmiş de miş miş bırakın egemen güclerinin(ozamanın OSMANLIsı)azından konusmayı...Sizin Osmanlının sapık sultanı yavuz ANADOLUDA kac Bin Alewi yi katletmistir bakin bakayim...
''zihinsel engellileri topluma kazandıralım'' kampanyasının numunelik örneğimisin?
Ne oldu sehzade hemen saldırıya gecmissin...Emin ol böyle bir kampanya varsa topluma kazandırılamayack tek zihinsel engelli sen olacaksın!

Demokrativ Dogudaki onca Ermeni Ne oldu?sürgüne gönderilen dısındakiler?
Bunun yanında gönderilenlerde niçin gönderildi bunun nedenini birde sen yaz senden okuyalım!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

1- Tartışmayı hakaret boyutuna getirmeyin (wolfali ve xalo)
2- Sitede büyük, italik, kalın, renkli harf kullanmak yasak (xalo)

Uyarılardan sorna geçelim esas meseleye. Gerçi demokrative söylenmesi gerekeni söylemiş. Ermenilerin Doğu'da yaptığı katliamlar ortada. Bu koşullar altında başka bir yere göç edilmeye zorlanması bile oldukça insaflı bir davranış bana kalırsa...

Kullanıcı avatarı
xalo
Üye
Üye

Mesaj gönderen xalo »

Keske bu uyarıyı önceden yapsaydın jonnathan ilk hakaret edildigi zaman ... Ben kendi adima özür dilerim forum kurallarini okumadigimdan dolayı yazıyıda kalın yazdım..

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

xalo yazdı:
wolfali yazdı:
Ne oldu sehzade hemen saldırıya gecmissin...Emin ol böyle bir kampanya varsa topluma kazandırılamayack tek zihinsel engelli sen olacaksın!

Demokrativ Dogudaki onca Ermeni Ne oldu?sürgüne gönderilen dısındakiler?
Bunun yanında gönderilenlerde niçin gönderildi bunun nedenini birde sen yaz senden okuyalım!
öncelikle madem muhatap olmak istiyorsun önce rumuzumu doğru yazmayı öğren..
tehcirin nedenini bilmiyorsan bu konu hakkında niye atıp tuttun anlamadım?
Osmanlı Devleti içersinde bulunan ve Osmanlı'nın "en güvenilir" olarak tanımladığı kökenlerden biri olan Ermeniler bir takım dış güçlerin kışkırtmasına gelerek Doğu Anadolu'da bağımsız bir devlet oluşturmayı amaç edinmişlerdir.o yörede tehlike arz ettiğinden zorunlu olarak göç ettirilmiştir..
yoldaki ölümlerin nedenini de dönemin şartlarını gözönünde bulundurup incelemeni tavsiye ederim..
o zamanlar "tifo,dizanteri" gibi en küçük ihmalde öldüren bir hastalık olduğunu da hatırlatırım..
hastalık ile hayatını kaybedenler dışında vuku bulan silahlı çatışmalarda karşılıklıdır..
tüm bunlara rağmen ermeni diaspora ve lobileri (konu dışı ermeni vatandaşlara büyük saygım ve hatırı sayılır miktarda ermeni arkadaşım var) o zaman için 1,5 milyon ermeninin katledildiğini ilan ediyorlar fakat yapılan araştırmalar o günler için ermeni nüfusunun 1,5 milyonun kıyısından köşesinden bile geçemediğini ortaya koymuştur..

tüm bunların dışında sorumu yinelemek isterim..
Türkiye kabul ettiği ve destekçisi olduğu halde Ermeni diasporası ve lobileri neden "tarafsız bir araştırma komisyonu"nun kurulup inceleme yapmasını kabul etmiyorlar ???

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

ki ermenistan destekçisi fransa'nın bile tarihi belgeleri bu soykırım olayının sözde olduğunu kanıtlarken, ermenistanın kayıtlarında bir farklılık olabileceğini düşünemiyorum ben.. kaldı ki bu arşiv açma olayı bir süre sonra "olay büyütmemek" amacıyla rafa kaldırılmış ve Türkiye'ye de uyarı çekilmiştir belirli prosedürler sağlanmadıkça belgeleri basına açıklayamazsınız şeklinde..

belirlenen hastalıklar ve soğuk hava sebebiyle sarıkamışta, yol boyunca ermenilerle birlikte ölen Türk askerleri olmadı mı sanıyorsunuz? kendi ülkemizde de mi soykırım yapıldı o zaman? peki doğuda ateşe verilen türk köylerinin, dağılan, dağıtılan, dağılmak zorunda bırakılan ailelerin, dna incelemeleri sonucu bulunan yüzlerce Türk insanı cesedinin hesabını kim verecek? bunlara savaş zamanı olaylarıdır tarihi zamanına göre değerlendirmek gerekir diyen yetkililer soykırım olarak adlandırdıkları olayın arkasında nasıl durabiliyorlar o tarihler için?

bir şeyi savunurken hele ki tarihte bir konu ise bu kaynak araştırmak ve bunu yaparken herkesin söylediğini okumak gerekir.. önemli olan tez-antitez durumunda kendi fikrini yakalayabilmektir zaten..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Ermeni soykırımı diye bir saçmalık yoktur.herşey çok açık ve net yıllardır ortadadır.
peki neden çıktı böyle bir saçmalık? cevabı da çok basit.
ermenistan adlı küçük ve sefil devlet zenginlesmek,toprak sahibi olmak,her yıl düzenli bir para görmek için Türkiye üzerinden şerefsizce bir tezgah kurmaktadır.
eğer gerçekten soykırıma kendileri de inansaydı tarafsız komisyon teklifimizi kabul ederlerdi. etmediklerine göre kendileride bunun ne kadar alçakça bir yalan olduğunun farkındadır.
senelerdir diaspora'larıyla dünyanın çeşitli devletlerinde çırpınmakta,bu yalanı kabul etmemizi beklemektedirler.doğal olarakta avuçlarını yalaya yalaya yalama etmektedirler.uzatmaya,tartısmaya pek gerek yok aslında.

özetle: soykırım şerefsizce,alçakça bir iftiradır.destekleyenler,savunanlarda şerefsizdir!

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

türkiye bu soykirimi kabul etmedigi sürece, umrumda degil..

gitmis arjantin de (siz ordan ne konusuyosunuz ?!) bi kac orda yasayan ermenilerin etkisiyle, arjantin parlamentosi ermeni soykiriminin gercek bi olay oldugunu kabul etmis.. oh güzel etmisler.. allah allah ya..

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

orda yaşayan bikaç ermeni değil ermeni lobileridir olsa olsa..
sade ermeni vatandaşlarından ben henüz duymadım böyle bir iddia..
ama katliam nasıl olur bir örnekle açıklayabiliriz..
sene 1990'dı yanlış hatırlamıyorsam
Ermeni güçler staratejik öneme sahip Azerbeycan'ın 7000kişilik Hocalı köyüne katliam amaçlı yola çıktılar..
1500 civarında insanı gen yaşlı çocuk büyük kadın erkek demeden katlettiler..
geriye kalan 5000-5500 kişiyi de yerleşim yerlerinden ettiler..
işkenceler öyle ağırdı ki burda ben devam etmeyeyim..
bir örneği bu katliam sonrasıBeyrut'a yerleşen Ermeni gazeteci Daud Kheyriyan'dan aktarayım..
Daud Kheyrian yazdı:olu vucutlari yakmak ile gorevli olan ve gaflan denilen grup, 2 mart gunu hocali'nin bir kilometre batisinda azeri turklerinden olusan 100 cesedi topladi ve yakti. son kamyonda basindan ve ellerinden yaralanmis 10 yasinda bir kiz gordum. kizin yuzu mosmordu. fakat acliga, soguga ve yaralarina ragmen hala yasiyordu. zorlukla nefes aliyordu. kucuk kizin gozlerindeki olum korkusunu unutamiyorum. aniden tigranyan isimli bir asker kizi tuttu ve cesetlerin uzerine atti. sonra cesetleri yaktilar. bana sanki yanmakta olan cesetlerin arasindan bir aglama, ciglik duydum gibi geldi. tum bu olanlara daha fazla dayanamadim.
Ermeni diaspora ve lobileri sürekli 80-90 yıl önce yapıldığını iddia eden (ve bundan öte de geçemeyen) soykırım iddialarını zırvalarken ve diğer yandan da daha üstünden 20 yıl bile geçmeyen bu insanlık dışı olayı ört bas edip unutturmaya çalışıyorlar..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

hem suçlu hem güçlü diye buna denir..ama ben diaspora ermenileri için:'hem yüzsüz hem şerefsiz.' tanımını daha uygun buluyorum..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Bu yine eski bir örnek. Tarihin gördüğü vahşetlerden en büyüğü yanıbaşımızda, Irak'ta yaşanıyor. Amerika geliyor Saddam'ı suçlu diye yakalatıp yargılatıyor. Bush efendi belkide Saddam'dan çok adam öldürdürttü, yargılanmayı bırak, dünyadaki hiç bir devlet sen napıyorsun diyemiyor. Amerika'yla Ermenistan'ın laf söyletmeme olayı biraz daha farklı. Amerika "süper güç" olduğundan, Ermenistan'da güçlü lobileriyle reklamını iyi yapıp, kendini güzel acındırdığı için haklı gözküyor(!). Ne yazık ki reklam konusunda oldukça başarısısız. Bildiğiniz gibi neredeyse %100 haklı olduğumuz PKK konusunda bile suçlu durumdayız bir çok ülkenin gözünde...