AB denilen kuruma Türkiye girmeli mi??

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
malayki_koma
Üye
Üye

AB denilen kuruma Türkiye girmeli mi??

Mesaj gönderen malayki_koma »

neden
Kendimi buz gibi çok sert zannederdim
Meger ne kolaymisim hemen eriyiverdim

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

çeşke bide anket ekleseydinn güsel olurduu :010 bence girmemeli zaten onlarında alacağı yokda ama alacaklarmış gibi türlü türlü şeyler yaptırıolar reformlar adı altında ülkeyi bölmeyi yönelik,orduyu etkizleştirmeye yönelik ve buna benzer bi sürü şey.
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

ben istemiyorum girmek..benim de dahil oldugum girmek istemeyenler grubunu dısarda bıraksınlar..almasınlar bizi ya..sanki alınca rahatca dolasabilicem diger avrupa ülkelerinde..kesinlikle bize 1.sınıf insan muamelesi yapacaklar..biz kendi yagımızda bi kavrulabilsek verilicek cevap belli AB ye..birliginizde euronuzda standartınızda o herseyden üstün beyaz kafalarınızda (zenci gibi konustum..((:..) seklinde baslayan sonu burda kullanılmayacak bir cümle..benim ülkemin serefinden gecmisinden onemli degil..sırf girmek icin yapılan sebeklikler tavizler..nasıl bu hakkı goruyorlar ya..benim ailemin dedelerimin bu ülke üzerinde bir nebze hakkı varsa ben izin vermiyorum benim en derin meselelerime karısmalarını..beni bilmem kacıncı sınıf vatandas yapıp, yapmadıgım seyleri üstüme mal edip bide bunların bedelini ödetmeye calısmalarına..
cok cok kötü birseymi AB..degil tabiki..ama diger avrupa ülkeleri icin gecerli bu..cünkü onların lehine hersey..bizim gibi taviz üstüne taviz beklenmiyor hic birinden..bize soyle bir yararı oldu..yasam standartımız yukseldi biraz, daha hijyen daha güzel sartlarda hayatımızı sürdürüyoruz eskiye nazaran..AB sayesinde insan oldugumuzu hatırladı degerli yöneticilerimiz..yazık..!
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bu başlıkları ben ve genel olarak üyeler sever..fakat modların çok müdahale etmek zorunda kaldığı başlık türleri bunlar.. :010

şimdi konuya dönelim ben istemiyorum..açık ve net :010

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

AB'ye girersek ülke işlerimize çok karışacaklar gibi geliyor bana...
ben de istemiyorum AB'ye girmeyi.
Lasciate mi cantare

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

bize faydadan çok zarar getirecek bi olaydır iyice kukla oluruz walla.

Kullanıcı avatarı
ottoman61
Üye
Üye

Mesaj gönderen ottoman61 »

olmıyacak duaya amin denmez

40 senedir giremediğin yere girsen ne olcak

zaten almasınlar kardeşim bizi ben istemiyorum alacak olsalar bile iyice kukla yaptıktan sonra alacaklar(yeraltı zenginliği, coğrafi konum falan gibi herkesin bildiği şeyleri anlatmama gerek bile yok)

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

whatsername yazdı:AB'ye girersek ülke işlerimize çok karışacaklar gibi geliyor bana...
sankii girmeden karısmıolarmı ??
bence hem girmemeliyis hemde laftaki tam ozgur ulke reformunu laftandaa cıkarıp kimdimise gelmeliyis

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

girmemeliyiz.hristiyan uşağı ve kölesi olmamalıyız :007

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

masterloves yazdı:girmemeliyiz.hristiyan uşağı ve kölesi olmamalıyız :007
bunu dine baglayıp hristian usagı olamayıs demek cok yanlıs artık insanların din kavramlarını topluluklardan atmaları gerekio.
bunun dogrusu bis avrupa devletlerinin kolesi olamayıs olmalı...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

goqhan yazdı:
whatsername yazdı:AB'ye girersek ülke işlerimize çok karışacaklar gibi geliyor bana...
sankii girmeden karısmıolarmı ??
bence hem girmemeliyis hemde laftaki tam ozgur ulke reformunu laftandaa cıkarıp kimdimise gelmeliyis
daha çok karışacaklar
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

ayrı dünyaların insanlarıyız biz . istemiorum katılmak falan ..

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

başkalarının sözüyle ülkemin yönetilmesini istemiyorum!
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

lastgsp yazdı:ayrı dünyaların insanlarıyız biz . istemiorum katılmak falan ..
aslında ayrı dunyaların insanları falan diiliizki nerden cıkardın ben mantıgı yakalayamadım.sadece onlar ezen bizse onlar tarafından ezilen.girmememizin tek sebebi daa fazla ezilpte rezil olmamak istememiz ayrı dunyaların insanları olmadıgımızdan diil yany

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

yeterince kukla olamdık mı
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
siyah-
Üye
Üye

Mesaj gönderen siyah- »

resmen bizimle dalga geçiolar,

Kullanıcı avatarı
bLiNd_
Üye
Üye

Mesaj gönderen bLiNd_ »

duygusal olarak bn de grmek istemiorm ama mantıken girmek daha doruu.. tabi mantıklı olan o bnce ama alırlar mı orası tartışılır :-D

Kullanıcı avatarı
devrik_cumle
Üye
Üye

Mesaj gönderen devrik_cumle »

eer özümüzden bişiler kaybederek grceksek hç grmeyelim kalsın

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

bLiNd_ yazdı:duygusal olarak bn de grmek istemiorm ama mantıken girmek daha doruu.. tabi mantıklı olan o bnce ama alırlar mı orası tartışılır :-D
neden mantıklı sence???
yany dier ulkelerle aynı statüye falan koluncagımısımı sanıyosun veyaa daha rafah duzeyi bi ulke olucagımızımı.....
neden yany??

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

secmek Turkiye'nin elinde degil ki...

hadi elimizde oldu diyelim(hayal kuruyoruz) getirisinin goturusunden cok daha fazla olacagı kesin.bir kere para biriminin avro olması halinde ekonominin durumu cok daha fena olacagı kesin.ornegini cok uzakta aramamak gerek.bakınız komsu ulkemiz Yunanistan.Bununda otesinde milli deger olarak gordugumuz bir cok seyden taviz vermemiz gerekecek.Yine orneklerin basında Kıbrıs konusu geliyor.Bugune kadar bize ne yapıp edip kabul ettiremedikleri ne varsa (bkz: sevr antlasması) sırayla onumuze koydukları,bunları kabul etmedende uyelik yuzu gostermezler...Hadi dahada bi hayal kurduk girdik diyelim,bize getiri ne olacak?Buyuk bir ticaret blogu.Birsey uretemedikten sonra ticaret blogunu ne yapacaksın ki?Birde agız sulandıran serbest dolasım hakkı var.Oyle birseyin "s" sini gostermeyecekleride gun gibi ortada...Ben olsam bende gostermem o ayrı konu...
sleeping with the earth my dying bride

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

AB uyum yasaları gereğince Atatürk resimlerininde devlet dairelerinden kaldırılacağını okudum az önce bir yerde ne kadar doğru bilmem...eğer doğruysa sorarım hala istiyor musunuz ?

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

ysseulb yazdı:AB uyum yasaları gereğince Atatürk resimlerininde devlet dairelerinden kaldırılacağını okudum az önce bir yerde ne kadar doğru bilmem...eğer doğruysa sorarım hala istiyor musunuz ?
evet bunu bende duydum.. kaldırıp sevgili basbakanımızın attan duserkenki resmini koysunlar ibret olsun diye.. sanki ataturk resimlerinin ne zararı varsa..
En son veronique tarafından 18 Kas 2006 21:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
orphanedland_x
Üye
Üye

Mesaj gönderen orphanedland_x »

ya ankette olsaydı en azından bu sitenin ne düsündügünü ögrenebilirdik..neyse girsekte girmesekte pek biseyin deisceni sanmıyorum ben..girince maaslar yükselcek,kisi bası milli gelir yükselcek falan diyolar ama aynı oranda tüketimde pahalancak.. ve pek bisi farketmicek
yurt disi calısma imkanı avantaji var sadece..
6 Hafta önceki düşüncelerimi hala daha sürdürmemi bekliyorlar...Eğer öyle olursa kölesi olmaz mıyım düşüncemin...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

ab ye girince kişi başı milli gelir yükselmiycek.
bugün türkiyenin milli hasılasının %46 sını 1,5 milyonluk kesim alıyormuş.anlatmaya çalıştıkları bu aslında.yani ülkeye giren parayı bölün nüfusa,insanların refah düzeyi ortaya çıksın di mi? bunlar kandırmaca...o 1,5 milyonluk kesimin kârı yükselicek.para içinde yüzecekler şu an olduğu gibi.ama ülkenin yoksul kesimi yine avcunu yalıycak.ülkeyi yürüten kesim, çalışasn kesim, üreten kesim yine aç sefil olucak.hatta daha da aç kalıcak.ülkeye yabancı sermaye akışı hızlanıcak.herşey özelleşicek.küçük işletmeler kapanıcak.ve daha neler neler...avrupa birliği yalanlar birliğidir.
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
Electro_CM
Üye
Üye

Mesaj gönderen Electro_CM »

jonnathan yazdı:secmek Turkiye'nin elinde degil ki...

hadi elimizde oldu diyelim(hayal kuruyoruz) getirisinin goturusunden cok daha fazla olacagı kesin.bir kere para biriminin avro olması halinde ekonominin durumu cok daha fena olacagı kesin.ornegini cok uzakta aramamak gerek.bakınız komsu ulkemiz Yunanistan.Bununda otesinde milli deger olarak gordugumuz bir cok seyden taviz vermemiz gerekecek.Yine orneklerin basında Kıbrıs konusu geliyor.Bugune kadar bize ne yapıp edip kabul ettiremedikleri ne varsa (bkz: sevr antlasması) sırayla onumuze koydukları,bunları kabul etmedende uyelik yuzu gostermezler...Hadi dahada bi hayal kurduk girdik diyelim,bize getiri ne olacak?Buyuk bir ticaret blogu.Birsey uretemedikten sonra ticaret blogunu ne yapacaksın ki?Birde agız sulandıran serbest dolasım hakkı var.Oyle birseyin "s" sini gostermeyecekleride gun gibi ortada...Ben olsam bende gostermem o ayrı konu...
gerçekten mükemmel bir yaklaşım
girelim dediğimizde giremeyecegimiz bir gerçek
öncelikle milli degerlerimizden kesinlikle ödün vermeliyiz
daha sonrasında döviz meselesi
sonra her önüne gelen bi yerlere gitmeye kalkışıcak
bence bu düzen klendi yagımızda kavrularak gitmeliyiz