Mustafa Kemal ATATÜRK

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
ilona
Üye
Üye

Mesaj gönderen ilona »

Atam Sen Rahat Uyu.-İzindeyiz.-!
AtıLır Mıyız OyunDaN BenZeMezSeK ONLARA.!

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Atatürk ölünce her ilde camilerde sela verilmiş. sokakta oynayan 10 yaşlarında bir çocuk da Atatürk'ün oldüğünü duyunca eve gitmiş. mutfakta iş yapan üvey annesi kimin öldüğünü sormuş. çocuk "Atatürk ölmüş!" demiş.. kadın ayağındaki takunyayı çıkrmış ve çocuğun kafasına vurmuş.. çocuğun kafasından kanlar akmaya başlamış.. "sus! yalan söyleme! Atatürk ölmez!" demiş kadın...

kadın Atatürk'ün ne kadar yüce biri olduğunu bildiği için, onu insanüstü bir varlık olarak görmüş, ve onun hiç bir zaman ölmeyeceğini düşünmüş belli ki.. ama o da bir insandı. herkes gibi doğdu, yaşadı ve öldü.. yaptıkları ve yapmak istedikleri bizim içindi.. bizler onu hep yaşatacağız.. Atatürk sadece hayata veda etti.. bizlere değil..
En son whatsername tarafından 10 Kas 2006 23:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Lasciate mi cantare

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Resim

"İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, ölümlü Mustafa Kemal; diğeri milletin içinde yaşattığı Mustafa Kemal'ler ülküsüdür. Ben onu temsil ediyorum.Herhangi bir tehlike anında ben ortaya çıktımsa, beni bir Türk anası doğurmadı mı, Türk anaları daha Mustafa Kemal'ler doğurmayacaklar mı? Mutluluk Milletindir, benim değildir"

M. Kemal atatürk...

Hem bu kadar büyük olup hem bu kadar mütevazi olmak yeryüzünde kaç insana nasip olmuştur acaba...

Atam sen rahat uyu,

İzindeyiz,

seni çok özlüyoruz....

Kullanıcı avatarı
shekeep
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shekeep »

onun hakkında ne söylense az. Kısaca o MUSTAFA KEMAL ATATÜRK :010
çok gezen papuç b*k getirir!..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

O bu ülkenin başına gelen en güzel şeydi.

mhtbm
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mhtbm »

bi arkadaşımın okulunda bi söleşiye tanık olmuştum..
atatürk yaşasaydı ona ne derdiniz???
ya siz??

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

mhtbm yazdı:bi arkadaşımın okulunda bi söleşiye tanık olmuştum..
ya siz??
"özür dilerim" derdim... böyle bir nesil olduğumuz için.. her gün cinayetlerin işlendiği, insan sevgisinin kalmadığı, yardımseverliğin yerini kavgaya, çatışmaya bıraktığı bir ülke olduğumuz için... en önemlisi de "medeni devletler seviyesine" hala ulaşamadığımız için..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

whatsername yazdı:
mhtbm yazdı:bi arkadaşımın okulunda bi söleşiye tanık olmuştum..
ya siz??
"özür dilerim" derdim... böyle bir nesil olduğumuz için.. her gün cinayetlerin işlendiği, insan sevgisinin kalmadığı, yardımseverliğin yerini kavgaya, çatışmaya bıraktığı bir ülke olduğumuz için... en önemlisi de "medeni devletler seviyesine" hala ulaşamadığımız için..
kesinlikle...

mhtbm
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mhtbm »

hani derler yaa atatürk kalksa ben böle bi ülke bırakmadım .....
der.... :023 :007

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

KoRn_eR yazdı:O bu ülkenin başına gelen en güzel şeydi.
başa gelmek daha çok olumsuz istenmeyen durumlarda kullanılır ve bu bir anlatım bozukluğudur..

imza
çookk bilmişş

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

keşke ölmeseydi..

humuluslupulus
Üye
Üye

Mesaj gönderen humuluslupulus »

atatürk bence hiiç rahat uyumuyor arkadaslar kandırmayalım kendimizi bugun onun ülkesinide prof. olmuş bı ınsan bıle onun düşüncelerini AB konulu bı konuşmada,toplantıda panelde gerilemek olarak nitelendirip ucuz oyunlarında kukla yapmaya çalışıyorsa o hiç rahat uyumuyor...
bu insan prof. ve bir ton öğrencinin, genç beyinlerin derslerinde eğitmen olarak bulunmuş bunun düşüncelerini alanlar war ama daha önemli bi noktada o da bu tip düşünceleri kimden alıp bu tip cürretsiz lafarla yaşamını, kimliğini,herşeyini borçlu olduğu kurucusuna boyle dil uzatabıldiğidir....
bunlara dikkat edelim we kendimizi kandırmayalım artık sawaşlar meydanlarda değil insanların beyninde kazanılıyoor
lütfeen...
imitasyonlar aslını yaşatırrrrrrrrr!!!!!!!!

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Bugün ÖĞRETMENLER GÜNÜ.Başöğretmen ATATÜRK'ü BU nlamlı gündede saygıyla analım :020
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

mhtbm
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mhtbm »

masterloves yazdı:Bugün ÖĞRETMENLER GÜNÜ.Başöğretmen ATATÜRK'ü BU nlamlı gündede saygıyla analım :020

gerçekten arkadaşım çok iii düşünmüşün yürekten katılıyorum sana

kingsoftherock
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kingsoftherock »

mhtbm yazdı:
masterloves yazdı:Bugün ÖĞRETMENLER GÜNÜ.Başöğretmen ATATÜRK'ü BU nlamlı gündede saygıyla analım :020

gerçekten arkadaşım çok iii düşünmüşün yürekten katılıyorum sana

aa ewt ya aaahhh ahhh ATATÜRK ulkenın bu halını gordukce kemılerı sızlıyordur ya..

ııy varsınız ogretmenlerım..
bir zamanlar akmar pasajının onunde bira parası topluyan kızlar sımdı..bagdat caddesının tiky kızları oldular.

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

:010

Kullanıcı avatarı
sulmuk
Üye
Üye

Mesaj gönderen sulmuk »

ilk yedi yıl okula sadece ailem gönderdiği için, sırf okula gitmek için gittim.ancak 8. sınıftan beri bir amacım var:bu ülkeyi kurucusuna yakışır bir hale getirmek! şu an geçmişte öğrendiklerimi anlama aşamasındayım, sonra bunları anlatma ve uygulama fırsatım da olacak biliyorum.bugün trigonometriden yapılacak sınava bile çalışırken aklıma O nu getiriyorum.bu onun için diyorum ve dinlenmemek üzere yola çıkışımı düşünüyorum.kendi dilimin teknolojinin ve yapancı dillerin mahkumu olmasına karşı çabalayışım bile, O'nun emanetine duyduğum saygı ve koruma duygusundan geliyor.bugün milletimize yapılan bunca haksızlığa susuşum, aldırmayışımdan değil, içime atışımdandır.bütün bu yapılan ırkçı saygısızlıkların belgelerini bir kenarda biriktiriyorum ki yıllar sonra, şimdi hesabı sorulmayan şeylerin karşılığını bulsunlar, milletime hakaret etmek neymiş, görsünler.daha şimdiden başladım yapıcaklarımı düzenlemeye.yeteri kadar yükseldiğimde, gerekli makamın sahibi olduğunda bunu mutlaka yapmalıyım, bu kötü gidişatı durdurmalıyım diye planlar yapıyorum

sizi bilmem ama ben Atatürk'e yakışır bir genç olma yolunda, iyi şeyler yaptığımı, gerçek anlamda birşeyler yapmaya başladığımı hissediyorum

şimdiki gençliğin tümünü incelersek, elbette içimizde büyüyen yılanlar olduğunu görebiliriz.ama bunlar resmin kötü yanları.geri kalan ve çoğunluğu oluşturan gençler gitgide uyanıyor.kim ne derse desin, tüm istisnalara rağmen bence pırıl pırıl bir nesil yetişiyor

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

aferin sana yoluna devam et valla bak oh be aslansın ya cok pis gururlandım simdi.Bende biseyler yapmalıyım en iyisi işimi yapiyim vatanını en cok seven görevini en iyi yapandır

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

lastgasp yazdı:keşke ölmeseydi..
diosunnn
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

maalesef putlastiriyorlar ve kimse onun asil hedeflerini ve prensiplerini gerceklestirmiyorlar. en yakin arkadaslarindan biri olan inonu bile amerikaya 45lerden sonra acildigindan beri atamizin hic yapmiyacagi birseyi baslatti ve bizi daha gerilere atti. atamiz keske bukadar genc olmeseydi, ha ek 10- 15 sene daha yasasaydi.. (..zehirlenmis olmali.. bu bati pisliklerinden)

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Hiçbirşeyin etkisi altında kalınmamalı...Kurtuluş ve Cumhuriyet belirli aralıklarla izlenmelidir...Ve etkisinde kalınmalıdır...
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Bursa Nutku

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek"

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk
Bursa, 5 Şubat 1933
Resim
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

Onun kurduğu cumhuriyeti onun devrimlerini ancak onun milliyetçiliğini anlayarak ve uygulayarak yaşatabiliriz...ancak günümüzde ben ATATÜRK MİLLİYETÇİSİYİM demek bile garip bakışlara hedef olmaktan kurtaramıyor insanı..

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

Ölmemesi gereken insanlardan biriydi..
Bize kalan ise koskoca bir Cumhuriyet yaşamak ve yaşatmak için...
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

sen ölmedin , kalbimizde yaşıyosun...
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...