Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Şaşırmadım açıkçası. Ayrıca topluca meyhaneye gittilerse kime ne?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

jonnathan yazdı:Şaşırmadım açıkçası. Ayrıca topluca meyhaneye gittilerse kime ne?
ayrıca 180 bin kisi topluca meyhaneye gidebilmislerse buyuk basarı biz 40 kisi gitsek yer bulamayız :)
saka bi yana bu sozlere inanabilen insanlar beni korkutuyor.. artık hurafeleri de bırakıp yalanlara iyice basladılar..
Bugun mitingte Tuncay Özkan'ın dedigi gibi.. Tanrımızı bu yobazların elinden kurtaralım artık..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

jonnathan yazdı:Uzun yazılar pek okunmaz ama belki İzmir mitingini merak edenler vardır aranızda.

İzmir mitingi tek kelimeyle muhteşemdi. Anneler günü dolayısıyla Zübeyde Hanım'ın kabrinde başlayan miting sadece Alsancak'ta değil, İzmir her köşesindeydi. Sabahtan akşama kadar şehrin bir ucundan öbür ucuna bayrak seli vardı. İzmir'in 80 km. dışarsında bile (Gümüldür) hala arabalardan bayrak sallayanlar vardı. İskeleler bir an boş kalmadı. Belediyede gayet güzel destekledi. Vapurların ücretsiz oluşu, Karşıyaka, Bostanlı, Pasaport, Alsancak, Konak iskelelerinden dolmuş usulü vapur kaldırılması, belediye otobüslerinin bayraklarla donatılması, seyyar WC'ler harikaydı. Ayrıca meydana girişte polisin nazik tutumu, insanların dayanışması, sağlık hizmetlerinin hazır bulunması güzel detaylardı.

Bunca güzelliğin yanında bazı çatlak(!) sesler oldu tabi, once onlardan başlayalım;

Zaman gazetesinin mitingten çıkarta çıkarta çıkarttığı notlar için;
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber ... no=539618#

Kanal 7 internet sitesinde mitingle ilgili okuyucu yorumlarından bazıları;

"sen miting görmediğin için 3.5 kişi piknik yapınca kalabalık sanmışsın, kalabalıkları görünce mitinğ zannediyorsun.araba pazarında
sebze halinde de var bu kadar galiba pazara çıkmayanlardansın sen eminönüne gel sabahları..."

"nazım hikmetin kitaplarındaki sözlerini ve resimlerini pkk sitelerinde yayınlıyorlar pkk lılarda nazım hikmet gibi düşünüyor olmaliki o sözleri resimleri sitelerinde yayınlıyorlar,bu adamda o zihniyetten olmasa nazım hikmetin eserlerini dillendirmezdi... (Zülfü Livaneli için)"

"bütün bu çığırtkanlıklarınızın amacı hep pay kapabilmek...kimsenin Atatürk ya da Cumhuriyet derdi yok...bakın mitinge giden sözüm ona sanatçılar(!) biri pkk konserinde biri ABD kucağında geziyor... çıkıp laf salatası yapıyorlar...Türkiyenin başındaki asıl bela sizsiniz..."

Bunlardan sonra birazda ekşisözlük'te yayınlanan resimlere bakalım siz karar verin...

Resim

Resim

Resim
(3-5 kişi piknik yapıyor, bizim pazarda bu kadar denilen yerin sadece görünen küçük bir kısmı. Orda olmasam photoshop derim)

Son olarak yine ekşisözlük'ten bir entryle bitirelim;

"alnından dökülen terlerin çenesine kadar geldiğini gördüğüm 70'lik bir dedenin yanına yaklaşıp,

- "dedeciğim sen niye geldin? bak bizler burdayız" deme gafletinde bulunduktan sonra,

- "sen kendi vazifeni yap, ben daha ölmedim" cevabını alarak, dedemden aldığım talimatın gereği olarak sesimi olabildiğince yükseltmeye çalıştığım mitingdir.
(abc 123, 13.05.2007 15:31)"
İzmir mitingi diğer mitinglerden çok daha güzel olmuş açıkçası. Katılımın çok çok fazla olmasından kaynaklanan o muhteşem manzara mesela... İnsanın "keşke orda olabilseydim" diye iç çekmesine sebep olan o harika manzara...

Bir vatandaşın, Deniz Baykal'ın bulunduğu sandala binmeye çalışırken denize düşmesi, mitingin en komik olayı olmuş galiba :010

Böylesine duyarlı vatandaşlar görüp de duygulanmamak, ayrıca o kanal 7 ve türevlerindeki haberleri görüp, Zaman Gazetesi ve türevlerindeki yazıları okuyup da sinirlenmemek imkansız... Ama bu saatten sonra o haberlere ancak "gülmek" yakışır...
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Bir kaç fotoğraf daha...
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Vapurlar ücretsiz değildi bu arada : ))
Bayanlara ücretsizdi
When you're pushed, killing's as easy as breathing

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Gelirkende giderkende topluca ücret ödemedik, kimse birşey demedi :)

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bizden aldılar valla.Bi karşıya geçip geldik sadece.Ama tek biletle.nihahaha.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

fotoğraflar muhteşem gerçekten de. ama işin garibi, "zaman" son dönemde iyice azıttı. artık gizli saklı değil, açıktan açığa saçmalamaya başladı. umarım birilerinin gözü açılmıştır.
betterman.

Kullanıcı avatarı
chuky
Üye
Üye

Mesaj gönderen chuky »

Bu mitingler halkın gücünü gösteriyo.Her zaman bu sorumluluk olsa halkımızda.
bide bugün yine CHP nin afişlerini gördüm halkımıza teşekür ederiz felan diye.Onlar için indik sanki alana.Çıkarcılık almış başını gidiyo.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Dsp arabaları da bangır bangır bağırıyodu.Bi defolun ya.

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

chuky yazdı:Bu mitingler halkın gücünü gösteriyo.Her zaman bu sorumluluk olsa halkımızda.
bide bugün yine CHP nin afişlerini gördüm halkımıza teşekür ederiz felan diye.Onlar için indik sanki alana.Çıkarcılık almış başını gidiyo.
başta chp ve dsp ile işçi partisi gibi partiler de ekmek derdinde.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

Balıkesir Üniversitesinde öğrenim gören 14 kız öğrenci PKK operasyonunda gözaltına alındı.

14 Mayıs 2007 15:42
PKK'nın "İran'daki uzantısı olduğu ve kadın birliği olarak anıldığı" ifade edilen PJAK adına faaliyet sürdürerek, sempatizan kazandırmak amacıyla BAÜ'de örgütlendikleri ve propaganda yaptıkları iddiasıyla yakalanan öğrencilerden 3'ü tutuklandı.

BAÜ'ye bağlı fakülte ve yüksekokullarda öğrenim gören 14 öğrencinin, PJAK adına faaliyet yürüttükleri ihbarı üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, grubu izlemeye aldı.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, kent merkezindeki bir evde toplandıkları belirlenen gruba yönelik düzenlenen operasyonda, BAÜ'de öğrenim gören 14 kız öğrenci gözaltına alındı. Evde, terör örgütüne ait olduğu öğrenilen çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Savcılık, ifadelerine başvurduğu öğrencilerden 8'ini serbest bıraktı. Tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan 6 zanlıdan 3'ü tutuklanırken, diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.alıkesir Üniversitesinde öğrenim gören 14 kız öğrenci PKK operasyonunda gözaltına alındı.

14 Mayıs 2007 15:42
PKK'nın "İran'daki uzantısı olduğu ve kadın birliği olarak anıldığı" ifade edilen PJAK adına faaliyet sürdürerek, sempatizan kazandırmak amacıyla BAÜ'de örgütlendikleri ve propaganda yaptıkları iddiasıyla yakalanan öğrencilerden 3'ü tutuklandı.

BAÜ'ye bağlı fakülte ve yüksekokullarda öğrenim gören 14 öğrencinin, PJAK adına faaliyet yürüttükleri ihbarı üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, grubu izlemeye aldı.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, kent merkezindeki bir evde toplandıkları belirlenen gruba yönelik düzenlenen operasyonda, BAÜ'de öğrenim gören 14 kız öğrenci gözaltına alındı. Evde, terör örgütüne ait olduğu öğrenilen çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Savcılık, ifadelerine başvurduğu öğrencilerden 8'ini serbest bıraktı. Tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan 6 zanlıdan 3'ü tutuklanırken, diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Dicle Üniversitesi'ni komple kapatsınlar o zaman

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

mitinglere özenen iktidar partisi çareyi kendi mitingini yapmakta bulmuş. İzmir mitingine karşılık Erzurum da kimine göre 10 bin kimine göre 50 bin kimine göre ise çok daha kalabalık! bir miting düzenlenmiş. Cumhuriyet mitinglerini belli partilere mal eden zihniyet, karşı mitinglerle gövde gösterisi yapmakta ve bir kısım medya da bu Cumhuriyet mitinglerini Erzurum mitingiyle kıyaslama eğiliminde. bakalım ne kadar daha bu haykırışları duymazlıktan gelecekler, tüm dünya duydu bir tek bunlar duymadı; ya da duymak işlerine gelmedi.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Elhamdulillah laik olan basbakanımızın gaflarından seckiler dizisinin en son ortaya cıkan orneklerinden..
"Egemenlik Kayıtsız Sartsız Allah'ındır"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eg3hkWCnA8c[/youtube]

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

herşey apaçık ortada işte, söze gerek varmı? demokrasi bizim için bir araçtır, hedefimize ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız diyen bir başbakan var karşımızda..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Söyledikleri gaf değil birebir fikirlerinin yansıması.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

bu adamı konuşurken izledikçe sinirim bozuluyor ayar oluyorum ya
ellerim titremeye başladı sinirden

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

"Hem Müslüman, hem laik olunmaz! Ya Müslüman olacaksın, ya laik!.."
Vay be... Şimdiye kadar hiç Müslüman olamamışız demek ki.. Ya da laik..
Peki bütün bunlara rağmen neden hala bu adama bir şey yapılmıyor?
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

whatsername yazdı:"Hem Müslüman, hem laik olunmaz! Ya Müslüman olacaksın, ya laik!.."
Vay be... Şimdiye kadar hiç Müslüman olamamışız demek ki.. Ya da laik..
Peki bütün bunlara rağmen neden hala bu adama bir şey yapılmıyor?
laikler kadar 'Müslüman' olsalar yeter..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bu zamana kadar nasıl oldu peki?Bunun cevabını verse keşke

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

whatsername yazdı:Peki bütün bunlara rağmen neden hala bu adama bir şey yapılmıyor?
Bu sözlerin cezasını çektiği (siyaset yasağı) ve artık değiştiği(!) için.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Diyarbakır'da hain tuzak: 2 şehit

Terör örgütü PKK'nın araziye döşediği mayının patlaması sonucu 2 güvenlik görevlisi şehit oldu. Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin teröristlerin döşediği mayına basması sonucu bir teğmen ile bir uzman çavuş şehit oldu

15 mayıs-sabah
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kindmonster yazdı:Diyarbakır'da hain tuzak: 2 şehit

Terör örgütü PKK'nın araziye döşediği mayının patlaması sonucu 2 güvenlik görevlisi şehit oldu. Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin teröristlerin döşediği mayına basması sonucu bir teğmen ile bir uzman çavuş şehit oldu

15 mayıs-sabah
Ahirette şerefleriyle 'yan gelip yatacaklar'..

Hergün 3-4 şehit verirken başımızdakilerin barzani-talabani ikilisinden çekinmesi ne kadar garip.koskoca Türkiye 2 sümüklünün meydan okumalarına boyun eğiyor..ee tabi başbakanımız askerliği daha 'yan gelip yatma' yeri olarak göre dursun,hergün 3 anne oğlunu mezara yatırmaya devam etsin.
akp iktidarda olduğu sürece bu acılar dinmeyecek,artarak devam edecek.
tabi birileri bunun farkına varana kadar.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:
whatsername yazdı:Peki bütün bunlara rağmen neden hala bu adama bir şey yapılmıyor?
Bu sözlerin cezasını çektiği (siyaset yasağı) ve artık değiştiği(!) için.
Çok değişmiş maşallah... Bir kere daha ve ömür boyu siyaset yasağı alsa bu adam hakkında ve ülke için en hayırlısı olur kanımca...
Lasciate mi cantare