Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

rose yazdı:benim hiç umudum kalmadı. şehitlere "kelle" diyen, bölücü başına "sayın" çiftçiye "ananı al git" diyen. memleketini satan herifi tekrar başa getiren millet akıllanmadı akıllanmazda.
amerikanlaşıyoz demıstık artık a.b.d li olduk.neden mı bastakılerın zıhnıyetı aynı cakala...kuzu.....

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

Baykal KAOS politikacısıdır buda benim fikrim.Atatürkün bizlere emanet ettiği millet iradesini hiçe sayan bi politika izledi,Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir fiyaskodur cumhurbaşkanının seçilememesi.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Ha tek partinin benim dediğim budur arkadaş diye son anda piyangodan aday çıkartması hiç fiyasko değildir yani?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

adamlar dolar atarak kutlamış ya nerde yasıyoz bu ne zihniyet abi ya ...

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Resmi tarihler vardır siyasette son an ilk an diye bir kavram yoktur.Evet tek partidir ama T.C. vatandaşı getirmiştir onu oraya milli iradedir kim şaibe diyebilir artık.Hayır adam gibi gel meclisine red yönünde reyini ver tepkini göster yoksa sana tepkini böyle gözterirler.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

jonnathan yazdı:Burda kimse Baykal'ı savunmuyor ama şu bir gerçek ki Tayyip'ten bin kat iyidir. Ayrıca Cumhurbaşkanı seçimlerinde ki mücadeleside takdir edilesidir.
Milliyetçileri de kazaniyim derken solun da bi kısmını kaybetti. Askeri arkasına aldı o da çok büyük bi hata oldu. Çok büyük tepki çekti. Bi kısım vericeği varsa da vermedi CHP'ye sırf bu yüzden. Benim fikrim yüzüne gözüne bulaştırdı...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

shidow yazdı:
jonnathan yazdı:Burda kimse Baykal'ı savunmuyor ama şu bir gerçek ki Tayyip'ten bin kat iyidir. Ayrıca Cumhurbaşkanı seçimlerinde ki mücadeleside takdir edilesidir.
Milliyetçileri de kazaniyim derken solun da bi kısmını kaybetti. Askeri arkasına aldı o da çok büyük bi hata oldu. Çok büyük tepki çekti. Bi kısım vericeği varsa da vermedi CHP'ye sırf bu yüzden. Benim fikrim yüzüne gözüne bulaştırdı...
Katılıyorum kendi siyasetini yapmalıydı

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

keremo83 yazdı:Resmi tarihler vardır siyasette son an ilk an diye bir kavram yoktur.Evet tek partidir ama T.C. vatandaşı getirmiştir onu oraya milli iradedir kim şaibe diyebilir artık.Hayır adam gibi gel meclisine red yönünde reyini ver tepkini göster yoksa sana tepkini böyle gözterirler.
Laf salatasına gerek yok, AKP'nin bu konuda ki tutumu ve amacı gayet nettir. Red yönünde oy kullanmak AKP'nin ekmeğine yağ sürmekten başka birşey değildir.
shidow yazdı:
Evet başarısız olduğu noktalardan biri budur.

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

laf salatası dediğin benim fikrimdir fikre saygılı olmak lazım diye düşünüyorum her ne kadar profesyonel bir siyasetçi olmasamda abartmaya gerek yok önmli olan akp nin ekmeği değil ülke istikrarıdır inşallah ülke istikrarı kazanır.

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

hiçbiri vaatte bulunmadı ki seçim propogandalarında
tek yaptıkları şey tayyipe laf atmak oldu o da yerli yersiz şeylerden
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

houseofholy yazdı:tarım ölmüş, çiftçi kan ağlıyor, üretim sıfıra yakın, ithal mallar ülkeyi kaplamış, küçük esnaf kepenk kapatmış, işçi,memur zar zor yaşamaya çalışıyor.. hepsi de yalanmış. insanlar mutluymuş ve demek ki kimse şikayetçi değilmiş halinden.. iyi o zaman alın size bir 5 yıl daha. bu mutlu tablo katlanarak devam eder umarım..
Sen ne diosun ya...Bi dönemin en hızlı solcularının çıktığı ve dünyanın en iyi fındığının yetiştiği 2 yerden biri olan ve benim memleketim olan Ordu'dan adamlar %56 oy aldılar ya. Bu adamlar fındığa 5 kuruş para vermediler, üretici fındığını yaktı sözüm ona tepki olsun diye ya.. Hani nerde? Yok anlamıorum ben durumu hakkaten.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

keremo83 yazdı:laf salatası dediğin benim fikrimdir fikre saygılı olmak lazım diye düşünüyorum her ne kadar profesyonel bir siyasetçi olmasamda abartmaya gerek yok önmli olan akp nin ekmeği değil ülke istikrarıdır inşallah ülke istikrarı kazanır.
Fikrine saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum, öyle aldıysan kusra bakma. Göreceğiz istikrarı bir kaç seneye... Ne de olsa hazıra dağ dayanmaz...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

shidow yazdı:
houseofholy yazdı:tarım ölmüş, çiftçi kan ağlıyor, üretim sıfıra yakın, ithal mallar ülkeyi kaplamış, küçük esnaf kepenk kapatmış, işçi,memur zar zor yaşamaya çalışıyor.. hepsi de yalanmış. insanlar mutluymuş ve demek ki kimse şikayetçi değilmiş halinden.. iyi o zaman alın size bir 5 yıl daha. bu mutlu tablo katlanarak devam eder umarım..
Sen ne diosun ya...Bi dönemin en hızlı solcularının çıktığı ve dünyanın en iyi fındığının yetiştiği 2 yerden biri olan ve benim memleketim olan Ordu'dan adamlar %56 oy aldılar ya. Bu adamlar fındığa 5 kuruş para vermediler, üretici fındığını yaktı sözüm ona tepki olsun diye ya.. Hani nerde? Yok anlamıorum ben durumu hakkaten.
ben de onu söylüyorum ya.. bu sonuçlar ne anlama geliyor.. demekki herkes halinden memnunmuş.. tüm o protestolar yalanmış.. başka açıklaması var mı?
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

keremo83 yazdı:laf salatası dediğin benim fikrimdir fikre saygılı olmak lazım diye düşünüyorum her ne kadar profesyonel bir siyasetçi olmasamda abartmaya gerek yok önmli olan akp nin ekmeği değil ülke istikrarıdır inşallah ülke istikrarı kazanır.
İşin en acıklı yanıda bu %47'nin büyük bi kısmı, bu adamlara istikrarlı olduklarına inandıkları için oy verdi. Aslında haksız da değiller. En istikrarlı parti AKP...

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

jonnathan yazdı:
Fikrine saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum, öyle aldıysan kusra bakma. Göreceğiz istikrarı bir kaç seneye... Ne de olsa hazıra dağ dayanmaz...
Yok kardeşim varsın siyasiler yesin birbirini biz öyle olmayız siyahla beyaz gibi farklı olsakta diyorumya çok kötümser olmayalım durum sanıldığı kadar berbat değil.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

keremo83 yazdı:
jonnathan yazdı:
Yok kardeşim varsın siyasiler yesin birbirini biz öyle olmayız siyahla beyaz gibi farklı olsakta diyorumya çok kötümser olmayalım durum sanıldığı kadar berbat değil.
Göreceğiz...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Off ben de buna inanabilmek istiorum. Uykum kaçtı bu gece uyku haram bana...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

yani çifçinn yandığı esnafın kepenk indrdiği üretmn sıfıra indği hepsi yalan türkiye dünya ekonomsnde yerini aldı türkiye yeni projelere adım atıyor ve medyada gösterlenlerin diğer tarafı yani herkes AKPnin tekrar iktidar olamycğnı düşünüodu ama madalyanın birde öteki yüzü vardı yani demkki bu ülke iice kötüye gitmmeiş aksine iye gitmiş geçen seçmlere görede AKP daha çok oyla tek başına iktidar yeniden vatana millete hayrlı olsun . bide beni bgn üzen bir olay oldu bizim burada bir grup "çankaya bekle kürtler geliyor"slgnlaryla caddede yürüyolardı onların çankayaya çıkması değil onların bu slgnı kullnmasydı beni üzen

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Beni sevindiren şey şu uygulanan politikalar sil baştan değişmeyecek istikrardan kastım buydu öte yandan merkez bankası faizleri düşürmek için seçimleri bekliyordu ve yatırımcıda bunu istiyodu en azından 2 hafta önce Almanya'da TL ile dalga geçen bir almana artık 1TL=1.3$ A eşit diyebildim

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

keremo83 yazdı:Beni sevindiren şey şu uygulanan politikalar sil baştan değişmeyecek istikrardan kastım buydu öte yandan merkez bankası faizleri düşürmek için seçimleri bekliyordu ve yatırımcıda bunu istiyodu en azından 2 hafta önce Almanya'da TL ile dalga geçen bir almana artık 1TL=1.3$ A eşit diyebildim

evet buda güzel bi bakış açısı ayrıca tam 5 yıl bitmş herşey yerine yava yavaş otrrken yeni birnn gelmesyle herşey silbaştan olr gibiydi ama umarz bu önümzdeki 5 yıl verimli geçer

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Ben ülke iyiye gidiyor lafını anlamıyorum. Evet ekonomide iyileşme var. Neden? Zamanında Kemal Derviş'in programının üstüne oynamalar yapılarak iyi kötü ilerlendi. Deli gibi özelleştirme var nakit para geliyor güzel. Eh peki ama hani yatırım? Yatırım var da ben mi göremiyorum? Son 4,5 yılda dış borcun 2 katına çıktığı söyleniyor. Bu para nasıl ödenecek? Dış ticaret açığı giderek büyüyor. Bu açık kapatılmadan nasıl kar edilecek? Tarımda IMF baskısıyla konulan kotalar can yakıyor, dışalım artıyor. Bu durum nasıl düzelecek? Dünyanın en önemli fındık üreticilerinden biri Türkiye. Yok pahasına satılıyor.

Hadi bunları geçtim. Millet teröre lanet ediyor, sokağa çıkmaya korkuyor. Bunu rağmen Apo'ya sayın diyen, Kürt liderlerle samimiyeti bilinen, K. Irak'a girmemek için ABD'den para aldığı iddaları düşünen bir partiye nasıl oy yağıyor?

Bu soruların cevabını gerçekten merak ediyorum... Fikri olan varsa lütfen çekinmesin...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Bu çok normal...Kürt vatandaşlarımıza karşı hiçbi tepkim yok benim. Bu topraklarda kardeşce yaşayabileceğimizi düşünüorum, ama şöyle bişey var, bizim medet umduğumuz CHP yaptığı milliyetci ve orducu propagandalar sonucu Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu tamamen "kürtçü"lere (tırnak içinde dikkatinizi çekerim) ve yobazlara terketti.Sonuç ortada...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Tamam ama ülke sadece Doğu'dan ibaret değil ki... 13 il hariç doğudan batıya, kuzeyden güneye harita sapsarı...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

jonnathan yazdı:Ben ülke iyiye gidiyor lafını anlamıyorum. Evet ekonomide iyileşme var. Neden? Zamanında Kemal Derviş'in programının üstüne oynamalar yapılarak iyi kötü ilerlendi. Deli gibi özelleştirme var nakit para geliyor güzel. Eh peki ama hani yatırım? Yatırım var da ben mi göremiyorum? Son 4,5 yılda dış borcun 2 katına çıktığı söyleniyor. Bu para nasıl ödenecek? Dış ticaret açığı giderek büyüyor. Bu açık kapatılmadan nasıl kar edilecek? Tarımda IMF baskısıyla konulan kotalar can yakıyor, dışalım artıyor. Bu durum nasıl düzelecek? Dünyanın en önemli fındık üreticilerinden biri Türkiye. Yok pahasına satılıyor.

Hadi bunları geçtim. Millet teröre lanet ediyor, sokağa çıkmaya korkuyor. Bunu rağmen Apo'ya sayın diyen, Kürt liderlerle samimiyeti bilinen, K. Irak'a girmemek için ABD'den para aldığı iddaları düşünen bir partiye nasıl oy yağıyor?

Bu soruların cevabını gerçekten merak ediyorum... Fikri olan varsa lütfen çekinmesin...
Ayrıca dış borç 2002'den bu yana 2 değil 20 KAT arttı (bi kanalda bu sayılarla ifade edildi bu sonuç çıkıodu). Enflasyon bi şekilde KARA PARAyla düşürüldü ve dengelendi. Yüzeysel bakıldığında dış ve iç borçlarda bi sorun teşkil etmio. Bi denge tutturulduğu kesin, ama dediğim gibi. Bu denge KARA PARAyla tutturuldu, pamuk ipliğine bağlı. Her an yıkıldı her çökecek durumda.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

jonnathan yazdı:Tamam ama ülke sadece Doğu'dan ibaret değil ki... 13 il hariç doğudan batıya, kuzeyden güneye harita sapsarı...
13 mü oldu? İyi bari ben sadece 3 saymıştım...