Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

jonnathan yazdı:
Hadi bunları geçtim. Millet teröre lanet ediyor, sokağa çıkmaya korkuyor. Bunu rağmen Apo'ya sayın diyen, Kürt liderlerle samimiyeti bilinen, K. Irak'a girmemek için ABD'den para aldığı iddaları düşünen bir partiye nasıl oy yağıyor?

Bu soruların cevabını gerçekten merak ediyorum... Fikri olan varsa lütfen çekinmesin...
bana cevabında özelleşen bazı yerlern stratejik önemi olduğunu söyelemişsin ve seni haklı gördüm doru demişsin mesela türktelekom önemliydi bizim için orası özelleşmeye biirdi .Gelelim 2.paragrafına milletin teröre lanet yağdırdığı doru ama sokağa neden çıkmıyolar o sözünü anlamadım onu biraz daha açarsan ii olur. Apo'ya Sayın demesi doru yanlış bi durum ama bu olay o kdar büyütldüki yani neredeyse tayyibi terör örgütü lideri fln sanar. kürt liderleriyle olan ilişkilerini doru çok yakn ilişkileri var ama sanrımı bnlar ülkenin dış yatırımını artırmak için olmalı başka bi nedeni varsa ben bilmiyorum tayyibin ilk başbakanlık yıllarında sürekli ülke dışına seyahat etmesi adamın tatil yaptığının iddalarını ortaya çıkardılar halbuki yine ülkeyi dış yatrmcılara yönlendrmek yatrm yapmalarını sağlamaktı.Kuzay ırağa girme konusuna gelnce bende girilmesini destekliyorum ama para almış olduğuna pek inanmsmda zaten bu bir söylenti olablrde olmaz değil çünkü bu devrde en yakn dostuna bile güvenmicen :-D ama k.ırağa girmeden önce bence ilk önce içeridekiler bitirlmeli içerdeki terörst sayısını bilmiyorum ama önce içerinin bitirlmesi daha anlamlı olr cevabını bekliyorum...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

pardus yazdı:
jonnathan yazdı:
Hadi bunları geçtim. Millet teröre lanet ediyor, sokağa çıkmaya korkuyor. Bunu rağmen Apo'ya sayın diyen, Kürt liderlerle samimiyeti bilinen, K. Irak'a girmemek için ABD'den para aldığı iddaları düşünen bir partiye nasıl oy yağıyor?

Bu soruların cevabını gerçekten merak ediyorum... Fikri olan varsa lütfen çekinmesin...
bana cevabında özelleşen bazı yerlern stratejik önemi olduğunu söyelemişsin ve seni haklı gördüm doru demişsin mesela türktelekom önemliydi bizim için orası özelleşmeye biirdi .Gelelim 2.paragrafına milletin teröre lanet yağdırdığı doru ama sokağa neden çıkmıyolar o sözünü anlamadım onu biraz daha açarsan ii olur. Apo'ya Sayın demesi doru yanlış bi durum ama bu olay o kdar büyütldüki yani neredeyse tayyibi terör örgütü lideri fln sanar. kürt liderleriyle olan ilişkilerini doru çok yakn ilişkileri var ama sanrımı bnlar ülkenin dış yatırımını artırmak için olmalı başka bi nedeni varsa ben bilmiyorum tayyibin ilk başbakanlık yıllarında sürekli ülke dışına seyahat etmesi adamın tatil yaptığının iddalarını ortaya çıkardılar halbuki yine ülkeyi dış yatrmcılara yönlendrmek yatrm yapmalarını sağlamaktı.Kuzay ırağa girme konusuna gelnce bende girilmesini destekliyorum ama para almış olduğuna pek inanmsmda zaten bu bir söylenti olablrde olmaz değil çünkü bu devrde en yakn dostuna bile güvenmicen :-D ama k.ırağa girmeden önce bence ilk önce içeridekiler bitirlmeli içerdeki terörst sayısını bilmiyorum ama önce içerinin bitirlmesi daha anlamlı olr cevabını bekliyorum...
Dediğin gibi Türk Telekom ve petrol rafinerilerinin stratejik önemi var. İnsanların sokağa korkarak çıkmasının nedeniyse terör korkusu. Sebebi ne olursa olsun ben bu kadar samimiyeti kabullenemiyorum. Ayrıca Talabani'nin sağ kolunun önünde diz çökmüş fotoğrafıda görülmekte. Ben bu kadar pis ilişkileri Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına yakıştıramıyorum.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

jonnathan yazdı: Dediğin gibi Türk Telekom ve petrol rafinerilerinin stratejik önemi var. İnsanların sokağa korkarak çıkmasının nedeniyse terör korkusu. Sebebi ne olursa olsun ben bu kadar samimiyeti kabullenemiyorum. Ayrıca Talabani'nin sağ kolunun önünde diz çökmüş fotoğrafıda görülmekte. Ben bu kadar pis ilişkileri Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına yakıştıramıyorum.
evet doru söylüyosun bu kadar yaknlık bencede yanlış yani tayyibin ne düşünceler içinde olduğunu bilmiyorum dorusu biz oyumuzu ona verdik ama siyasi düşünceleri için ben o kişinin kürt liderlere yardım ve yataklık içinde bulunacağını düşnmüyorum ama düşüncelernde böle kürt liderlere yardm ve yataklık varsa benm gibi ona oy verenlerin hepsi onn karşısında saf tutacak ve ona engel olmak için herşeyi yapacaktır sokağa çıkma konusuna gelncede insnlar korktuğu için doru çıkmıyo ama onlar birden çıkıyo biden gidiyo ben bunların seçmlerden önce olmasının nedenini yine oy toplamada görüyorum...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

jonnathan yazdı:
pardus yazdı:
jonnathan yazdı:

Dediğin gibi Türk Telekom ve petrol rafinerilerinin stratejik önemi var. İnsanların sokağa korkarak çıkmasının nedeniyse terör korkusu. Sebebi ne olursa olsun ben bu kadar samimiyeti kabullenemiyorum. Ayrıca Talabani'nin sağ kolunun önünde diz çökmüş fotoğrafıda görülmekte. Ben bu kadar pis ilişkileri Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına yakıştıramıyorum.
kim gelecek o zaman bizim başımıza mitinglerde daha konuşmasını bile beceremeyen şarkı söyleyerek mitingleri bitirmeyi hedefleyen bir adamdan başbakan olacağını sanmıyorum erdoğanın baykaldan duruş olarakta daha başbakanlığa yakışır bir duruş sergilediğine eminim
ayrıca apoyu destekleyip onun yandaşlarına bu kadar oy verip milletvekili cıkartan bir millete de birşeyler söylemelisin yoksa başbakanın ona nasıl hitap etmesi önemli değil bence ülke elden gidiyor biz ne konuşuyoruz daha da sağ sol kavgası
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

akp nin aldığı oyu chp alıp iktidar olsaydı hiç bir fark olmayacaktı sonuçta patron partileri değilmi ikiside vatandaşa değil patrona çalışmayacakmı ikiside haaa akp amerika vb. emperyalistlerin işine daha çok yarıyor o kesin.hala chp ye atatürkün partisi gözüyle bakanlara gülüyorum.. ayrıca seçimlerde gözlemci olmak ne kadar demokratik bi ülkede yaşadığımı hatırlattı bana gözlerim doldu o an gurur duydum ülkemle parti gözlemcisi olarak bağımsızlar kısmının okunamayacak kadar küçük olması utandırdı beni sonuçta yaşlı insanlar da oy kullandı ve okuyamadı... bunlarıda buraya laf olsun diye koyduk der gibiydi.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

bloodline666 yazdı:
jonnathan yazdı:
pardus yazdı: bana cevabında özelleşen bazı yerlern stratejik önemi olduğunu söyelemişsin ve seni haklı gördüm doru demişsin mesela türktelekom önemliydi bizim için orası özelleşmeye biirdi .Gelelim 2.paragrafına milletin teröre lanet yağdırdığı doru ama sokağa neden çıkmıyolar o sözünü anlamadım onu biraz daha açarsan ii olur. Apo'ya Sayın demesi doru yanlış bi durum ama bu olay o kdar büyütldüki yani neredeyse tayyibi terör örgütü lideri fln sanar. kürt liderleriyle olan ilişkilerini doru çok yakn ilişkileri var ama sanrımı bnlar ülkenin dış yatırımını artırmak için olmalı başka bi nedeni varsa ben bilmiyorum tayyibin ilk başbakanlık yıllarında sürekli ülke dışına seyahat etmesi adamın tatil yaptığının iddalarını ortaya çıkardılar halbuki yine ülkeyi dış yatrmcılara yönlendrmek yatrm yapmalarını sağlamaktı.Kuzay ırağa girme konusuna gelnce bende girilmesini destekliyorum ama para almış olduğuna pek inanmsmda zaten bu bir söylenti olablrde olmaz değil çünkü bu devrde en yakn dostuna bile güvenmicen :-D ama k.ırağa girmeden önce bence ilk önce içeridekiler bitirlmeli içerdeki terörst sayısını bilmiyorum ama önce içerinin bitirlmesi daha anlamlı olr cevabını bekliyorum...
kim gelecek o zaman bizim başımıza mitinglerde daha konuşmasını bile beceremeyen şarkı söyleyerek mitingleri bitirmeyi hedefleyen bir adamdan başbakan olacağını sanmıyorum erdoğanın baykaldan duruş olarakta daha başbakanlığa yakışır bir duruş sergilediğine eminim
ayrıca apoyu destekleyip onun yandaşlarına bu kadar oy verip milletvekili cıkartan bir millete de birşeyler söylemelisin yoksa başbakanın ona nasıl hitap etmesi önemli değil bence ülke elden gidiyor biz ne konuşuyoruz daha da sağ sol kavgası
Görüş ve davranışların mitinglerde ki duruşlardan daha önemli olduğu kanısındayım. Daha öncede belirttiğim gibi hiçbir liderin yanında değilim, sadece AKP'yi ve politikalarını desteklemiyorum. RTE'da o makama kendi görüşüm olarak yakıştıramıyorum. Bağımsızlara gelincede bu kadar oy almalarından daha normal bir durum yok. Bu ülkede bu kadar kürt yaşıyorsa alacaklardır elbet. Bundan daha doğal bir durum olamaz. Doğal olmayan durumsa PKK bizim arka bahçemizdir diyenlerin ve yandaşlarının rahatça aday olabilmeleridir.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

jonnathan yazdı:
bloodline666 yazdı:
jonnathan yazdı:Dediğin gibi Türk Telekom ve petrol rafinerilerinin stratejik önemi var. İnsanların sokağa korkarak çıkmasının nedeniyse terör korkusu. Sebebi ne olursa olsun ben bu kadar samimiyeti kabullenemiyorum. Ayrıca Talabani'nin sağ kolunun önünde diz çökmüş fotoğrafıda görülmekte. Ben bu kadar pis ilişkileri Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına yakıştıramıyorum.
Görüş ve davranışların mitinglerde ki duruşlardan daha önemli olduğu kanısındayım. Daha öncede belirttiğim gibi hiçbir liderin yanında değilim, sadece AKP'yi ve politikalarını desteklemiyorum. RTE'da o makama kendi görüşüm olarak yakıştıramıyorum. Bağımsızlara gelincede bu kadar oy almalarından daha normal bir durum yok. Bu ülkede bu kadar kürt yaşıyorsa alacaklardır elbet. Bundan daha doğal bir durum olamaz. Doğal olmayan durumsa PKK bizim arka bahçemizdir diyenlerin ve yandaşlarının rahatça aday olabilmeleridir.
+ bir teröristin cezaevinden yüce T.B.M.M 'ye bu kadar rahat girebilmesidir.
yazıklar olsun !
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

sağ sol kavgası diyince sanki yüzeysel bişiymiş gibi anlatılıyo...ama aslında bu kavga yurtseverlik kavgasıdır...sol yurtseverlik-kardeşlik-eşitlik-adalet yani sosyalizm ülküsüyle çıkar.bunun karşısına bi takım çıkar çevreleri bunları baltalayan her türlü siyasi ideolojiyi sürer.böylece sağ ideolojiler oluşur...

dış yatırımları artırmak için gitti...hayır o tatil yapmadı gibi bi savunma bence çok daha kötü oluyo.ya strtjik falan fasa fiso.bu ülkede tüm kitler stratejiktir.kâr ederler.işe yararlar.halkın omuzundan yük indirirler ve devlete kar ederler.böyle bi durumda bi kaçına stratejik demek aptallık olur.bunun yanında dış yatırımların artırılması ne işe yarar?bu lafları da çok duymaya başladım çevremden.tabi o entivi de çıkan gerizekalı heriflerin payı da çok yüksek bu halka yayılmış pür burjuva zihniyetinde...
bugünün dünyasında yatırımlar genelde sinai yatırımlar değildir.yani çoğunlukla yabancılar bu ülkede fabrika kurmazlar.bu ülkeye yatırımları yalnızca mali yatırımlar olur.buna sıcak para deniyor.o övgüyle anlattıkları sıcak para girişi böyle olur.sıcak para ülkeye zararlıdır.nedeni ise yabancılara bağımlılığı artırır.yani ekonomi 10-20 kişinin avucunda adamların 200 milyar dolarına bakar hale gelir...
ayrıca az da olsa sinai yatırımlar da olmuyo deil.yada direk sinai yatırımlarımızı satmak gibi salaklıklarımız da var.bunların en iğrenç örneği sek süt ürünlerinin satılışı.20 fabrikasından 15 ine direk kilit vuruldu.seka işçilerini de hatırlarsınız satıldı ve bir çoğu kovuldu.özelleşen tüm şirketlerde bir sürü işçi işinden oldu.ve hala bir takım dangalak ekonomistler nam-ı diğer burjuva iktisatçıları özelleştirmenin istihdam sağladığı gibi saçmalıklar üretirler.bu iğrenç bi yalandır...
neyse çok uzattım.bence akpnin bu başarıyı yakalamasının sebebi diğer partilerin elle tutulur bişiy çıkaramamaları...yani kutuplaşmayı çok iyi yarattılar.ama chp-mhp ikilisinin miting meydanlarında yaptığı saçmalıklar ve en önemlisi akp dinciliğinin karşısına faşizmle yürümeleri bişey ifade etmedi...emekçiye,işçiye sol değerleri,emeği,yurtseverliği anlatan partiler kutuplaşma da oylar boşa gider diye kenara itildiler...halk alternatifleri görmedi,göremedi ve istikrar nidalarıyla o da akpye verdi...bizim gittiğimiz bir internet kafenin sahibi bile istikrar lazım diyordu liberal bi ağızla...ama kapitalizm her zaman kriz yapmak zorunda...yani krizlerden kimse kaçamaz bu sistem sürdüğü sürece...
neyse neticede sandıktan emperyalizm çıktı, muhalefet de işbirlikçilerine kaldı...
bu ülkeye sömürüde istikrar değil,yurtseverlik ve sosyalizm lazım...bunun için safları sıklaştırmak gerek...ülkeyi baştan kurmak için kolları sıvamak lazım
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Tüm kurumların kar ettiğini söylemek yanlış. İşçi çıkartılmasından bahsediyoruz ama bazı devlet kurumlarında işçi fazlalığından sabahtan akşama kadar boş oturup maaş alan insanlar var. Bunların yüküde halka bindirilmemelidir.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

çok doğru söylüyosun...ama bunun sebepleri vardır...
örneğin; abd ırağa asker çıkartmadan önce bi kılıf buldu...orası demokratik değil dedi,nükleer silah var dedi şu bu...bunun gibi işliyor herşey.bazen kılıflar yalanlardan oluşturulur bazen de kılıf tam uysun diye gerçek yapılır...bir "devlet büyüğü" bir kiti özelleştirmeyi kafasına koyduysa önce onu zarar ettirir...öyle veya böyle o kit zarar etmeli...sonra kağıtları alır eline kürsüye çıkar "bakın işte böyle böyle bu şirket 2 yıldır zarar ediyo.satalım bunu yav!"...saçmalık şurda!! madem toptan zararlı bi kuruluş özel sektör neden sıraya giriyo almak için?? ya bizim devlet kötü sabancı kadar akıllı değil mi? merkezi planlamayla kar ettirilemez mi bu kuruluşlar?? bal gibi ettirilir...o zaman sağlık da bedava olur eğitim de...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

CHP üst yönetim kurulunun bütün üyeleri istifa etti. Baykal en üstte yalnız kaldı. Heralde herşeyin yolunda gittiğine inanan bi tek o var partide.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

İstifa ederse yerine kim gelicek çok merak ediyorum doğrusu..

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

baykal seçime dspyle girdiğini unuttu heralde oy oranını arttırdığını söylediğinie göre
hatta seçime shpnin de girmediğini düşünürsek düştü bile
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bir de şöyle birşey var
chp ve cumhuriyet mitinglerine katılan edip akbayram pkklıların gecesinde de konser vermiş birisi
bunlar konuşulmadı hiç
YalnızLığı aNLa

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

trabrock yazdı:bir de şöyle birşey var
chp ve cumhuriyet mitinglerine katılan edip akbayram pkklıların gecesinde de konser vermiş birisi
bunlar konuşulmadı hiç
Kaynak?
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Nasıl konuşulmadı yahu bir kaç sayfa geriye bakın bir sürü muhabbet döndü...

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

shidow yazdı:CHP üst yönetim kurulunun bütün üyeleri istifa etti. Baykal en üstte yalnız kaldı. Heralde herşeyin yolunda gittiğine inanan bi tek o var partide.
ben CHP'li olmadığım halde şunu söylemek istiyorum.BAYKAL istifa etsin,başka biri geçsin yerine.CHP'nin 5 yıl boyunca çok çalışması gerek.Diğer eski liderlerin gidişinde olduğu gibi bir partide gelenekçilik işi yokuşa sürüyor.her zaman yenilik yapmaka gerel.RTE'yi sevmem ama adam aday listeleri sırasında meclisteki milletvekilerinden 100'ün üzerinde hatalı adamı eledi.(hanımını döven,aldatan,araba camını kıran balyozu alıp şov yapan vs.)zaten dsp'liler CHP'den ayrılacak.Sarıgül'de yeni bir parti kurmaya çalışıyor.
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

jonnathan yazdı:
bloodline666 yazdı:
jonnathan yazdı:Dediğin gibi Türk Telekom ve petrol rafinerilerinin stratejik önemi var. İnsanların sokağa korkarak çıkmasının nedeniyse terör korkusu. Sebebi ne olursa olsun ben bu kadar samimiyeti kabullenemiyorum. Ayrıca Talabani'nin sağ kolunun önünde diz çökmüş fotoğrafıda görülmekte. Ben bu kadar pis ilişkileri Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına yakıştıramıyorum.
evet türkiyede kürt çoğnluk meclise 27 vekil sokuyosa bu ülkede birşeylerin tekrar gözden geçirilmesi gerekir ben onların kürt oldukları için değil pkk yandşı oldukları için desteklemiyorum ve bu kişilerin çoğuda sol örgütlerden oy almıştır bu gün dtpyi normal parti olarak görenler lütfen onların pkk yandaşları olduğunu untmasınlar eylkemlernde leyla zana ismli kişilğn söyledklerini duymşsnuzdur artık bunlar için bir şeyler yapılmlı pkk artık bizden uzaklaşmalıdr...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

213 yazdı:
trabrock yazdı:bir de şöyle birşey var
bunlar konuşulmadı hiç
Kaynak?
bu doğru al kaynak istemişsin oku burayı http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=240621 daha öncede berlinde çıkmış yıllar önce o gecede Cem KAraca'da varmış ama o pkk bayrağı önnde şarkı söylemeyi kabul etmemiş...

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

http://www.youtube.com/watch?v=9qYvQh4V1qU

buyrunuz youtube'a "edip akbayram pkk konserinde" yazmanız yeterli
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

aha buda itirafı http://www.youtube.com/watch?v=se60V9EYAh4 yeterlidir sanırım ki bu olaylar eskiden yaşanmış ve buna ramen bu kişilik chp mitinglerine ve hatta en önemlisi Cumhuriyet mitinglerine çıkarılıp TÜRK BAYRAĞI önnde şarkı söyledi sizcen bu durmun açklaması varmıdır?

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

trabrock yazdı:http://www.youtube.com/watch?v=9qYvQh4V1qU

buyrunuz youtube'a "edip akbayram pkk konserinde" yazmanız yeterli
Eyvallah çok sagol
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Bu meclis'te kavga bol olacak. Ekonomi hop oturup hop kalkacak bence...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Kavgasiz meclisi,ekonomisi rezalet olmazsa olmaz ülkemizin maalesef.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

valla bence kavgasız gürültüsüz bi meclis olacak...dikkat ettiyseniz herkes istikrardan bahsediyo...o istikrar için akpye aktı tüm oylar.diğer arkadaşlar da iktidara gelseydi aynı siyaseti uygulayacaklardı.artık ekonomi öyle bi duruma geldi ki kimse farklı bişey söyleyemez.bu şekilde devam etmesi için herşeyi satacaklar...ve bunu uzlaşarak yapıcaklar.zaten uzlaşma mesajları geliyor sürekli...yine aptal saptal,emekçiyi oyalayan ve bezdiren konularda sadece ayrı düşebilirler(şeriat,cumhuriyet gidiyor,kürtler şöyle yaptı,yaşasın türkler gibi..)ama bunlar da kağıt üzerinde bence...herkes neyin nasıl olcağını biliyo ve herkes mecliste görevini yapıyo..

haaa bişiy demeyi unuttum...satacak bişiyleri kalmadığında, işte o zaman herşey boka saracak ve o zaman halkı hesap sormaktan kim alıkoymaya çalışacak acaba?...

ayrıca leyla zananın dedikleri harbiden saçmalık...barzanicilik yapıp üzerine bir de kürt halkına özgürlük diyebilmek leyla zana ve partisinin üzerinde kocaman bi çelişki olarak duruyor...ama ortalığı karıştırmak lazım.bi takım insanlar provake edilmeli...aynısını kenan evren de söylemişti.ama bu kada olay çıkmamıştı be ya...