Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

ben bi deprem simülatörün icine girmistim..depremtehlikesi olan ülkelerde okullarda böyle seylerle önlemlerini aliyolar..türkiyedede böyle bisi olsa..ama altyapi felan yokken neye yarar..

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

karpuz_agaci yazdı:ben bi deprem simülatörün icine girmistim..depremtehlikesi olan ülkelerde okullarda böyle seylerle önlemlerini aliyolar..türkiyedede böyle bisi olsa..ama altyapi felan yokken neye yarar..
bize de o aletten getirmişlerdi de, çalıştıamamaışlardı.sonra kalabalık dağılmıştı.en zonunda uzman getirdiler de çalıştı.tabi kimse görmeyince haber değeri düştü ))

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

houseofholy yazdı:son zamanlarda siyasi olaylar yüzünden gündemde fazla yer almayan ama ülkenin acılı yüzünü ortaya koyan birkaç kaza oldu. bundan yaklaşık 2-3 hafta önce fındık toplamaya giden işçileri taşıyan bir kamyon kaza yapmıştı ve yanlış hatırlamıyorsam 21 kişi ölmüştü. geçen gün yine tarım işçilerini taşıyan bir araç daha kaza yaptı ve 16 kişi öldü. uçak kaçırma olayı yüzünden pek fazla ilgi görmedi zaten hiçbiri önemli insanlar değildi. günlük 7 YTL ye çalışmak için bir kamyonetin arkasına doldurulmuş onlarca insan öldü.
bu olayla ilgili soLda çıkan haber...

‘Cinayet gibi’ değil, cinayet…

Mevsimlik tarım işçileri art arda yaşanan trafik kazalarının kurbanı oluyor. Dün sabah Şanlıurfa’da yaşanan kazada 16 kişi ölürken her biri bir başka facia olan kazalar utanmazca “tarım işçilerinin kaderi” olarak niteleniyor ve ekmek parası uğruna ölümü göze alan işçilerin durumu olağan gösterilmeye çalışılıyor.

soL Şanlıurfa'da kasasında tarım işçileri taşıyan bir kamyonet ile mercimek yüklü bir kamyonun çarpışması sonucunda 15'i tarım işçisi 16 kişi yaşamını yitirdi, 4'ü ağır 15 kişi de yaralandı.

Dün sabah saat 6:00 sularında yaşanan kaza Şanlıurfa-Mardin çevre yolu çıkışında meydana geldi. Kasasında Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde tarlada çalışacak çocuk ve kadınlardan oluşan 28 tarım işçisi taşıyan Abit Keskin'in kullandığı 63 VS 689 plakalı kamyonete, Bedrettin Tekin'in kullandığı 73 DH 087 plakalı mercimek ve pirinç yüklü kamyon yandan çarptı.

Kazada, olay sırasında direksiyonda uyuyor olduğu belirtilen kamyon şoförü Bedrettin Tekin'in yanı sıra, kamyonun kasasında taşınmakta olan tarım işçilerinden Fadime Sadak, Fatma Sadak, Emine Başak, Fatma Kaya, Aysel Demir, Sabiha Demir, Fatma Tomurcuk, Emine Çiftçi, Aliye Subay, Fatma Subay, Sara Aladağ, Emine Erkaçmaz ve Emine Adak ile kimlikleri belirlenemeyen 2 tarım işçisi yaşamını yitirdi.

Günde 7 lira uğruna...
Kazada hayatını kaybeden tarım işçilerinin yakınları, işçilerin her sabah saat 5:00 civarında kamyonetler ile evlerinden toplanarak yaklaşık 2 saatlik yolda bulunan tarlalara götürüldüklerini aktardılar. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu tarım işçilerinin günde 7-10 YTL karşılığında çalıştığı belirtilirken, ölenlerin yakınları olayla ilgili olarak "Her gün kamyonet kasalarında yolculuk yapıyoruz. Bir gün böyle olacağı belliydi. Her gün kasalara çoluk çocuk doldurup götürüyorlar. Sonunda korktuğumuz başımıza geldi ve birkaç kuruş için yakınlarımızı kaybettik" dedi.

Mahalle sakinleri olaya isyan ederken, ekmek parası uğruna işçilerin katlanmak zorunda kaldıkları koşullar ölenlerin yakınları tarafından sık sık dile getirildi. Yaralıların peşinden hastanelere akın eden kazazede yakınlarından Mehmet Çalış, "Sabah, bu insanlar birkaç kuruş kazanmak için yola çıktı. Burada herkes komşu, her evden 2-3 ölü var. Acımız çok büyük. Yetkililer tarım işçilerinin bu şekilde taşınmasına son vermeli. Bir kamyona 50 kişi bindiriliyor. Ekmek parası için işçiler de sesini çıkaramıyor. Buna bir çözüm bulunsun. Bunca insan boşu boşuna öldü, ocaklar söndü" dedi.

Tarım işçilerinin çalışacakları yerlere insanlık dışı koşullarda taşınması bu ve benzeri felaketlere davetiye çıkartıyor. İşçilerin taşınmasında maliyetten başka hiçbir şeyin düşünülmemesi yüzünden her gün yüzlerce can tehlikeye atılıyor. Yaşanan her kazada insanlar ölür ve sakat kalırken, ekmek parası uğruna her türlü tehlikeyi göze alan bu insanların çaresizliğine kimse çözüm aramıyor.

www.sol.org.tr
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Milletvekili-jandarma tartışmasına soruşturma

AKP Balıkesir Milletvekili Edip Uğur ve kız kardeşi Ahsen Uğur'un, Edremit'in Altınoluk beldesinde otopark yüzünden önce jandarma, ardından da vatandaşlarla tartışmasıyla ilgili olarak Jandarma Genel Komutanlığı'nın soruşturma başlattığı belirtildi.
Ahsen Uğur, perşembe günü İskele Mahallesi'nde, otomobilini resmi araçlar için ayrılan jandarma noktası önündeki belediyeye ait otoparka bırakmak istedi. Ancak, nöbet tutan asker izin vermedi. Uğur, otoparktan ayrıldı.
Ahsen Uğur, önceki gün saat 15.45 sıralarında, bu kez ağabeyi AKP'li Uğur'la birlikte aynı yere gelerek aracını park etmek istedi. Jandarmaların yine izin vermemesi üzerine tartışma çıktı. Uğur, jandarmaların ardından vatandaşlarla da tartıştı.
Uğur'un jandarma ve vatandaşlara hakaret ettiğini belirten CHP Belde Başkanı Besim Ateş, "Milletvekilinin bu davranışını protesto ediyoruz. Dokunulmazlığının kaldırılması için imza kampanyası başlattık. Hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

'Olumsuz söz yok'
AKP'li Uğur, olayla ilgili olarak "İddia edilenin aksine ne benden jandarma görevlilerine ne de onlardan bana yönelik en ufak olumsuz söz ve davranış söz konusu olmamıştır" dedi.
Bilgi vermek amacıyla jandarma noktasına gittiğini belirten Uğur, bu sırada bazı kişilerin provokatif söz ve davranışları yüzünden kendisini tatsız bir tartışmanın içinde bulduğunu söyledi
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

YAHUDİ KURULUŞUNDA ERMENİ KAVGASI !

Amerikan Yahudi kuruluşu Anti-Defamation League’in bölge yetkilisi Andrew Tarsy "Ermeni soykırımı olmuştur" dediği için görevden alındı.

ABD’nin en önde gelen Yahudi kuruluşu ADL, Ermeni soykırımı iddialarını savunan bir yöneticisinin işine son verdi. ADL’in (Anti-Defamatiom League) New England Bölge Sorumlusu olan Andrew Tarsy, 90 yıl önce Anadolu’da yaşanan olayların "soykırım" olduğunu belirtiyordu.

Andrew Tarsy, ADL İcra Direktörü Abraham Foxman ile yaptığı bir konuşmada, ADL’nin, Ermeniler’e soykırım yapılmadığına ilişkin tezleri desteklemesinin "ahlaki açıdan savunulamaz" olduğunu söyledi. Bunun üzerine de görevine son verildi. Abraham Foxman ve ADL Başkanı Glen Lewy, Ermeniler’in öldürüldüklerini kabul ettiklerini, ancak İsrail ile iyi ilişkiler içindeki bir Müslüman ülke olan Türkiye’yi öfkelendirmemek gerektiğini ifade ettiler.

Bu arada, ABD Temsilciler Meclisi’nde sunulan ve soykırım iddialarını içeren 106 sayılı Ermeni tasarısına imza atan üyelerin sayısı 225’e çıktı.

hürriyet
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

Dünyada yaklaşık 100 bin, ABD'de ise 10 bin eş değiştiren çift bulunuyor. Las Vegas'taki "Swinger" festivaline bu sene 900 çift katıldı.

Dünyada ve Türkiye'de gittikçe daha çok insan, "Swinger" yani eş değiştirme ortamlarına giriyor, bu konu hakkında konuşuyor, swinger çiftleri eleştiriyor... Bir anda gündeme oturan eş değiştiren çiftler, ABD'de eş değiştirme festivali "Lifestyles"ta bir araya geldi. Çılgınlıkların merkezi Las Vegas'ta La Vegas Otel'de düzenlenen festivalde seminerler düzenlendi. Yarışmalar, havuz aktiviteleri, grup seks organizasyonları yapıldı. Organizasyonun Başkanı Robert McGinley (73) artık geleneksel hale gelen festivallerine bu yıl 900 çiftin katıldığını belirtti.

ORTA YAŞIN YENİ EĞLENCESİ
Ağır eleştirilere rağmen eş değiştirme Amerika başta olmak üzere birçok ülkede tam bir sektör haline geldi. Dünyada yaklaşık 100 bin, Amerika'da da 10 bin eş değiştiren çift bulunuyor. Çoğu orta yaşlı kariyer sahibi olan bu kişiler yeni şeyler denemek ve hissetmek için eş değiştirme partilerine ve organizasyonlarına katılıyor. Reuters, eşlerin yılda 10 bin doları bu tür organizasyonlara katılmak için gözden çıkardığını en basit organizasyona katılım ücretinin 600 doları bulduğunu kaydetti.

adamların yaptıgı igrençlige bakın yaaw
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Garip bir eğlence.
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Rita yazdı:Garip bir eğlence.
eğlence mi? bence bir hayvanlık belirtisi..

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ve türkiyede artan bir olaymış değişik siteler vasıtasıyla millet çift arıyormuş

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Zaten devir sanal aleme döndüğü için milletin ordan çift araması çok normal.
Ama nasıl bir insan sürekli eş değiştirmekten zevk alabilir,çok tuhaf.
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

issirganotununissirmiyani yazdı:ve türkiyede artan bir olaymış değişik siteler vasıtasıyla millet çift arıyormuş
evliyimamauygun'um diye bir site vardı sanırım.
Dedelerimizin kemikleri sızlar.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

ilişkiler laçkalaşınca eş değiştrmede süreside azalıo tabi :D..
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

KoRn_eR yazdı:
issirganotununissirmiyani yazdı:ve türkiyede artan bir olaymış değişik siteler vasıtasıyla millet çift arıyormuş
evliyimamauygun'um diye bir site vardı sanırım.
Dedelerimizin kemikleri sızlar.
Gazetede rast gelmiş,okumuştum bu sitenin hikayesini.
Bu kadar saçma bir site olamaz.
Kimlerin aklına nasıl geliyor.

Evliysen nasıl uygun oluyorsun,uygun olacağını düşünüyorsan o zaman neden evleniyorsun ? Hayret.
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

zaten o siteyi cw hackledi sonra diye biliyorum.hatta ünlülerde üyeymiş o siteye döyle duydum.ama isimlerini açıklamayacaklarını söylemislerdi..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

wolfali yazdı:zaten o siteyi cw hackledi sonra diye biliyorum.hatta ünlülerde üyeymiş o siteye döyle duydum.ama isimlerini açıklamayacaklarını söylemislerdi..
Hala aktif.Uygun olanları bekliyoruz gibi sevimli gözükmelerini sağlamaya çalışan bir sloganları var.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

KoRn_eR yazdı:
wolfali yazdı:zaten o siteyi cw hackledi sonra diye biliyorum.hatta ünlülerde üyeymiş o siteye döyle duydum.ama isimlerini açıklamayacaklarını söylemislerdi..
Hala aktif.Uygun olanları bekliyoruz gibi sevimli gözükmelerini sağlamaya çalışan bir sloganları var.
haberlerde izlemiştim.ama bu site o mu bilmiyorum tam=)

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

insan evli ama uygunsa o insandan korkacan ben bunu bilir bunu söylerim

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

muhahahahaaaaaaa...:-D

mid-life-crisis´tan dolayi yapanlari anlarim..belki bi farklilik istiyolar..ne bilim yeni bi heyecan.. ama türkiyede gercekten swinger alemi olduguna hic inanamiyorum.. =)

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Görevden alınsın!
TTK Başkanı Halaçoğlu’na tepkiler dün de sürdü. Kitle örgütleri, aydın ve siyasetçiler TTK’nın ‘tarafsız bilim insanlarınca’ yönetilmesini istedi
TTK Başkanı Yusuf Halaçoğlu’nun, Kayseri’de düzenlenen bir sempozyumda “Türkiye’de yaşayan Kürtler Türkmen kökenli, Kürt Alevileri ise Ermeni kökenlidir” açıklamalarına tepkiler büyüyor.
Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Turan Eser, yaptığı yazılı açıklamada, “Bir profesör ve TTK Başkanı olan Halaçoğlu’nun açıklaması bilimsellikle hiçbir alakası olmayan ideolojik bir değerlendirmedir. Anadolu’nun kültürel, inançsal ve dilsel zenginliklerini inkar ve tek tipleştirme çabası vardır. ‘Kürt yok, Alevi yok’ gibi mesnetsiz görüşleri savunmak, bilimsel olmaktan daha çok ideolojik bir amacı gütmektir. Bu tavır bir akademisyen duruşu değil, ancak cehalet örneğidir. Cehaletin tırpanı ile aklı, toplumsal hafızayı ve farklı kültürel kimlikleri biçmeye dönük bu yaklaşım, ayrımcılık, ırkçılık ve kafatasçılık üretmektedir” dedi. Eser, Halaçoğlu’nun açıklamasının aynı zamanda bir bölücülük girişimi olduğunu savundu. Eser, “Toplumda önyargı oluşturmaya dönük bu açıklamaların durdurulması ve engellenmesi için Halaçoğlu’nun istifası değil, derhal görevden alınması gerekir” dedi.

Türk Tarih Kurumunun başkanı böyle bir açıklama yapıyor ve hala görevde kalabiliyor.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

karpuz_agaci yazdı:muhahahahaaaaaaa...:-D

mid-life-crisis´tan dolayi yapanlari anlarim..belki bi farklilik istiyolar..ne bilim yeni bi heyecan.. ama türkiyede gercekten swinger alemi olduguna hic inanamiyorum.. =)
Biraz daha Türkçe'ye davet ediyorum seni :010

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bad-dua yazdı:Görevden alınsın!
TTK Başkanı Halaçoğlu’na tepkiler dün de sürdü. Kitle örgütleri, aydın ve siyasetçiler TTK’nın ‘tarafsız bilim insanlarınca’ yönetilmesini istedi
TTK Başkanı Yusuf Halaçoğlu’nun, Kayseri’de düzenlenen bir sempozyumda “Türkiye’de yaşayan Kürtler Türkmen kökenli, Kürt Alevileri ise Ermeni kökenlidir” açıklamalarına tepkiler büyüyor.
Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Turan Eser, yaptığı yazılı açıklamada, “Bir profesör ve TTK Başkanı olan Halaçoğlu’nun açıklaması bilimsellikle hiçbir alakası olmayan ideolojik bir değerlendirmedir. Anadolu’nun kültürel, inançsal ve dilsel zenginliklerini inkar ve tek tipleştirme çabası vardır. ‘Kürt yok, Alevi yok’ gibi mesnetsiz görüşleri savunmak, bilimsel olmaktan daha çok ideolojik bir amacı gütmektir. Bu tavır bir akademisyen duruşu değil, ancak cehalet örneğidir. Cehaletin tırpanı ile aklı, toplumsal hafızayı ve farklı kültürel kimlikleri biçmeye dönük bu yaklaşım, ayrımcılık, ırkçılık ve kafatasçılık üretmektedir” dedi. Eser, Halaçoğlu’nun açıklamasının aynı zamanda bir bölücülük girişimi olduğunu savundu. Eser, “Toplumda önyargı oluşturmaya dönük bu açıklamaların durdurulması ve engellenmesi için Halaçoğlu’nun istifası değil, derhal görevden alınması gerekir” dedi.

Türk Tarih Kurumunun başkanı böyle bir açıklama yapıyor ve hala görevde kalabiliyor.
hasbinallahveliyvekil ne dim ya.. görevden alinir mi ki acaba..

KoRn_eR yazdı:
karpuz_agaci yazdı:muhahahahaaaaaaa...:-D

Biraz daha Türkçe'ye davet ediyorum seni :010
cümleyi yoksa yine mi yanlis kurdum?? :(
yoksa mid-life-crisis kelimesi yüzünden mi :010 . haklisin, fazla gavurca oldu :-D

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

İran, PKK'ya karşı harekete geçti

PKK'lı teröristlere karşı büyük bir operasyona hazırlanan İran Ordusu, sivillerden sınırdaki köyleri boşaltmalarını istedi. Bu arada İran, K.Irak sınırında yakalanan 13 Kürt’ten üçünü PKK’ya yardım ve yataklıktan idam etti.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu, kendi topraklarında PJAK adıyla yuvalanan PKK'lı teröristlere karşı mücadelesini sürdürürken, helikopterlerle sınır bölgelerindeki köylere attığı ‘Büyük Allah adına’ başlığını taşıyan ilanlarda, karadan ve havadan operasyon düzenleneceğini, sivil halkın köyleri boşaltmasını istedi. Sınırdaki 30 köyün başaltıldığı, köylülerin Ranya ve Diana kasabalarına sığındığı belirtilirken, Irak hükümetinin de olası İran Ordusu saldırılarına karşı önlem aldığı kaydedildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, PKK’nın İran’daki uzantısı olarak bilinen PJAK'ın (Kürdistan Özgür Yaşam Partisi) İran topraklarında saldırılar düzenlemesi, İran İslam Cumhuriyeti Ordusu'nu harekete geçirdi.

Sınır kesimini oluşturan ve PKK kamplarının bulunduğu Kandil Dağı ile Hacıümran, Sedekan, Hinerke bölgeleri, İran Ordusu tarafından iki haftadır sürekli bombalanıyor. İran topraklarındaki PJAK’lılar İran ordu güçlerinin dikkatini dağıtmak amacıyla sürekli eylem düzenliyor. İran Ordusu ise kendi sınır kesiminde bulunan irili ufaklı PKK kamplarını ortadan kaldırmak için büyük bir kara harekatına hazırlanıyor. İran’ın karadan başlatacağı operasyonda Kandil, Hacıümran bölgesinin yanı sıra sınır kesiminde yer alan Haci İbrahim Kalesi, Badinavi, Berdunaz, Mergevan, Direjjanvan, Serpay, Lolan, Mergemir, Birme, Çayesor, Kendal Savre Perkora alanlarını kuşatacağı ve buradaki PKK’lıları etkisiz hale getirmeyi amaçladığı kaydedildi.

"KÖYLERİ BOŞALTIN"

Son bir haftadır sınır kesimini uzun menzilli havan toplarıyla bombalayan İran Ordusu tarafından helikopterlerle sınır kesimindeki köylere atılan uyarı ilanlarında ise olası bir kara operasyonunun an meselesi olduğu dile getirildi. İran askerleri tarafından helikopterlerden atılan ve ‘Büyük Allah adına’ başlığı taşıyan ilanlarda şöyle denildi: “Şerefli ve kahraman Irak Kürdistan halkı, İran İslam Cumhuriyeti, katil Saddam döneminde dahi her zaman Irak Kürdistan halkının kardeşi ve ülkemiz de sizlerin sığınak mevzisi olmuştur. Şimdi de başta Amerika olmak üzere birçok büyük dünya devleti, Kandil ve civarına ajan ve işbirlikçi göndererek sınırlar üzerinde güvenlik ve asayişi ayaklar altına almak istiyorlar. Sadece sınırın diğer tarafından değil, zira sınırın bu tarafında da bölge halkına zor ve zulüm uyguluyorlar. Amerikan’ın istemi üzerine plan ve çeteciliği geliştiriyorlar. İran İslam Cumhuriyeti de bu planlara karşı güvenlik ve istikrarın sağlanması için bunların bulunduğu bölgeleri bombalamaktadır. Sınırlar üzerinde güvenlik ve istikrarın sağlanması için sizlerden yardım talep ediyoruz. Sınırdaki halka, bunlara karşı havadan ve karadan operasyon başlatmamızın an meselesi olduğunu bildiriyoruz. Can güvenliğiniz için bölgeyi bir an önce boşaltmanızı istiyoruz.”

ABD HAREKETLİLİĞİ GÖZLÜYOR

İran’ın helikopterlerden attığı bu el ilanlarından sonra sınır kesimindeki yaklaşık 30 köyün iki ateş arasında kalmamak için boşaldığı belirtildi. Köylerini terk edenlerin Kandil Dağı'nın alt kesiminde yer alan Ranya ve Diana kasabaları ile bu kasabalara bağlı köylere yerleştikleri kaydediliyor. İran’ın hava ve karadan operasyon düzenleyeceği tehditlerini dikkate alan yerel Kürt hükümeti de sınır kesimine güç yığarak hazırlık yapıyor, insani yardım timlerini 24 saat tetikte tutuyor.

"TÜRKİYE DE GİRER" ENDİŞESİ

İran’ın olası bir sınır ötesi harekatı düzenlemesi halinde, Türkiye’nin de Kuzey Irak’a girelibeleceğiyle ilgili olasılıklar Kuzey Iraklılar'ı endişelendiriyor. İran’ın PKK’nın üst düzey teröristlerinin yer aldığı Kandil, Hacıümran, Hınere, Hakurk alanlarına operasyon düzenlemesi halinde, buraları terk ederek Türkiye sınır kesimine dağılacak olan PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Türkiye’nin de Nazdur, Keşan, Seraniş, Serzere ve Hezil mıntıkalarından Kuzey Irak’a girebileceği vurgulanıyor.

İran ve ardından Türkiye’nin Kuzey Irak’a girebileceği ihtimallerini göz önünde bulunduran Kürtler, durumla ilgili sürekli ABD ve Irak merkezi hükümetine bilgi aktarıyor. Önceki gün Bağdat’tan Kuzey Irak’a gelen ABD’li bir grup istihbaratçı subayın da özelilkle İran sınır kesimindeki hareketlilikle ilgili incelemelerde bulunduğu belirtildi.

PKK’YA YARDIM VE YATAKLIKTAN 3 İDAM

Talabani’nin internet sitesi Puk- Media’nın haberine göre, İran askerleri ve istihbarat birimleri tarafından bir süre önce Kuzey Irak sınır kesiminde yakalanan 13 Kürt’ten üçüne çıkarıldıkları Urmiye kentindeki mahkemede terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yaptıkları gerekçesiyle idam cezası verildiği, bu üç kişinin aynı kentte idam edildiği belirtildi. Urmiye’deki mahkemenin diğer 10 kişiyle ilgili verdiği kararın ise bilinmediği kaydedildi

kaynak:hürriyet
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

iran gibi yapacaksın teröriste

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

KoRn_eR yazdı:
gazeteye verilen röportajlarda kızın biri birkaç erkekle birlikte olabilmek için evlendiği gibi bir demeç vermişti hatta.. bunun sempatik bi yanı yok bence..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Onu bırakında Tayyip'e bakılırsa bende bu ülkeden kovuldum sanırım...
sleeping with the earth my dying bride