Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Mevcut politikaları zaten ortada daha neyini tartışalım ki... Geldiği yer belli gittiği yol belli...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Para ve makam insanı değiştirir.Gül gibi dünü ve bugünü çelişen biri c.başkanı oldu ama o da değişecektir, değişime mecburdur.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

MoreThanMost yazdı:türban olayına neden bu kadar taktılar anlamadım valla. kime ne ki, takar takmaz.
Cumhurbaşkanlığı mevkisinde "kime ne taksın takmasın" diyemezsin maalesef..
Cumhurbaşkanı aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanı'dır
TSK'nın prensipleri belli..
şimdi TSK'nın başkomutanının eşi türbanlı..
TSK bunu kendi mensuplarına nasıl anlatacak..
yüzbaşısına,teğmenine ne diyecek?
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

demakrotive yazdı:
MoreThanMost yazdı:türban olayına neden bu kadar taktılar anlamadım valla. kime ne ki, takar takmaz.
güzel bir yaklaşım sonucunda eşi annesi türbanlı diye asker olamiyan, kovulan , yada eşinden ayrılmak zorunda kalan kişiler var ee ne olacak bunlar
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Lord_Of_Darkness
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lord_Of_Darkness »

artık bi yerlerimizde gül güller gülizler güllük gülistanlıklar açıcak :) hadi hayırlısı bakalım....cümleten gecmiş olsun
Sev Beni Besle Beni Asla Terketme beni...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Ve hükümet ilk bombasını patlattı: Memura %2+2 zam...
Bu kadar da insanın gözünün içine soka soka dalga geçilmez ki. Hiç vermeyin daha iyi... Neyse..

Dün akşam Ntv'de Can Dündar yönetmenliğinde "Cumhurbaşkanı" adlı belgesel vardı. Abdullah Gül'ün hayatı... Bu akşam da ikinci bölümü var, izlemenizi tavsiye ederim. ("Deniz Gezmiş'in idamıyla ilgisi ne?" gibi bir başlık vardı.)

CHP genel başkan yardımcısı Onur Öymen'in yorumu çok güzeldi:

''Umarım Sayın Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı dönemi, Dışişleri Bakanlığı dönemine benzemez''

Biz de umuyoruz...
Lasciate mi cantare

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

KoRn_eR yazdı:Para ve makam insanı değiştirir.Gül gibi dünü ve bugünü çelişen biri c.başkanı oldu ama o da değişecektir, değişime mecburdur.
katılıyorum. bu değişim iyi veya kötü yönde olabilir tabi, bilinmez. zamanla öğreneceğiz.

bundan ayrı olarak abd politikalarının esiri olma masalını artık anlatmayın lütfen. türkiye önümüzdeki bilmemkaç yılın ekonomik planını imf'ye göre yaptı. bu dakikadan sonra "imf bitti" demek o kadar kolay değil. bunu söyleyebilecek siyasetçi de yok zaten vitrinde. üçlü koalisyon döneminde herkes imf'ye karşıydı, akp de. başa geldiler, el pençe durmaya başladılar onlar da. seçim sonrasında yalan olan vaatlere bir tanesi eklendi yani.

bir de laikliğin hakikaten abartıldığını düşünüyorum. laikliğin bu kadar tartışılması bile laikliğe aykırı gibi geliyor. din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı olup olmadığını birinci gündem maddesi haline getirdikçe din ve devlet işlerini birbirine sokmaya başladık. ne anladım ben bu işten...

daha önce söyledim, hala da arkasındayım lafımın. bugün akp önünde durabilecek 2 parti var. mhp ve chp. mhp bu denli ılımlı bir yol izlemeye devam ederse daha da güçlenecektir. chp ise tepedekilerden kurtulup vitrine yeni ve gerçek siyasetçileri getirmedikçe kemik kitlesinin haricinde oy alamayacaktır. gerçi bilinmez, akp çuvallarsa sonraki seçimde halkın "seni seçtim pikaçu" diyip kimi seçeceği.
betterman.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

whatsername yazdı:
Dün akşam Ntv'de Can Dündar yönetmenliğinde "Cumhurbaşkanı" adlı belgesel vardı. Abdullah Gül'ün hayatı... Bu akşam da ikinci bölümü var, izlemenizi tavsiye ederim. ("Deniz Gezmiş'in idamıyla ilgisi ne?" gibi bir başlık vardı.)
ilgisi degil orada karsı bir olusumundan olmasına ragmen asılmaması icin imza toplanmış oraya destek vermiş.. Milli Türk Talebe Birliği'nin (MTTB)olusumunun icinde iken..

Belgeseli herkesin izlemesini tavsiye ederim ayrıca MTTB'yi kısa bir arastırın bakın karsınıza kimler cıkacak ..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

demakrotive yazdı:
bak yine aynı şeyi yapmışsın ayrıca ben sana hakaret etmedim sadece türbanlı kişilere söyledğn şeyleri size karşı söyledim eğer bunu hakaret sayıyosan sen ve senin gibilerde kapalılara hakaret ediyor.Eminim senin ailende kapalı olsaydı sende bu türban olaylarına karşı gelecektin ama ailenin açık olması bazı düşncelerini etkilemiş ben ailmen zorla başının açlması asla istemme ve bunu isteyenlerinde karşısında dururum neden çnkü o benim mahremmdir saygı isterim gelelim konuya cumhrbaşkanının eşinin kapalı olması neden bu kadar rahatsız edici Atatürk'ün de eşinin saçı kapalı değilmiymiş? bi insanın inanışlarına karşı gelinmesi nekadar iyi olabilirr?bu ülkede demokrasi yokmu?var o zaman açık kişiler nasıl sokakta,ünversitede,devlet dairelernde çalşıyorsa bu haklar kapalı insanlarada tanınmalı...onlara 2.seviye insan muamelesi yapılamaz türbanlı diye kim bilir kaç doktorumuzu kaybettik kaç öğretmenimizi kaç elemanımızı kaybettik??? haksızmıyım arkadaşlar?
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

MoreThanMost yazdı:türban olayýna neden bu kadar taktýlar anlamadým valla. kime ne ki, takar takmaz.
orasý öyle, inanç meselesi tabiki.. herkesin inancýna saygýmýz var sonuçta.. ama o kadar basit deðil iþte! çünkü bu ülke buna hazýr deðil.. bu inanç özgürlüðünün oluþmasý için, fazlaca zaman gerek....
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

peki ne zaman haziriz??? atatürkün bize yarattigi imkanlari yok edebildik, nasil ettiysek, simdi nasil ulasacagiz biz bu inanc özgürlügüne???

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

pardus yazdı:gelelim konuya cumhrbaşkanının eşinin kapalı olması neden bu kadar rahatsız edici Atatürk'ün de eşinin saçı kapalı değilmiymiş?
Bu zırvalıktan sıkılmadınız mı? Şahsen ben çok sıkıldım..
"Atatürk'ün eşinin başı da kapalı değil miymiş?"
Evet, kapalıymış. Ama çok büyük bir "zaman" farkı var bilmem farkında mısın...? Dönemin koşulları farklı, şartlar farklı, yaşam farklı.. Ama ortaya sunulabilecek bir bahane var değil mi?; Atatürk'ün eşi de kapalıydı...
Madem burdan başladık, madem Atatürk'ün eşi de kapalıydı, Atatürk'ün yaşadığı dönemde olan çeşitli kurum ve kuruluşları yeniden hayata geçirelim o zaman... En başa dönelim..

Atatürk'ün eşi de kapalıydı, Atatürk'ün cumhurbaşkanlığı yaptığı dönem bambaşkaydı. O yüzden lütfen artık şu cümleyi kullanmayın. Bu bir savunma değil, olamaz...

Ayrıca türbanla ilgili söylediklerine demakrotive açıklamasını getirecektir elbet ama bence onun yazdıklarını bir daha oku... Aynı şeyden bahsetmiyorsunuz çünkü...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

pardus yazdı:bak yine aynı şeyi yapmışsın ayrıca ben sana hakaret etmedim
ben bana hakaret ettin dememiştim zaten..orda söylediğim şey herkesin birbirinin fikrine eleştirel gözle baksa bile gereken saygıyı göstermesi ve hakaret boyutuna vardırmamasıydı..
pardus yazdı:türbanlı kişilere söyledğn şeyleri size karşı söyledim eğer bunu hakaret sayıyosan sen ve senin gibilerde kapalılara hakaret ediyor.
benim türbanlı kişiler hakkında bir adet "geri kafalı" yazdığım bi iletimi gösterirsen sevinirim zira ben bırak türbanı falan şu ana kadar hiç kimseye "geri kafalı" ibaresini kullandığımı hatırlamıyorum.
pardus yazdı:Eminim senin ailende kapalı olsaydı sende bu türban olaylarına karşı gelecektin ama ailenin açık olması bazı düşncelerini etkilemiş
ailemde başı kapalı kimselerin bulunduğunu belirtmiştim sadece türban ve başörtüsünün farklı olduğunu savunmuştum daha dikkatli okumanı tavsiye ederim..
pardus yazdı:ben ailmen zorla başının açlması asla istemme
kimsenin sana ya da ailene ya da herhangi birine zorla başınızı açın dediğini sanmıyorum
pardus yazdı:ve bunu isteyenlerinde karşısında dururum

en doğal hakkın..öyle birileri varsa tabi.
pardus yazdı:neden çnkü o benim mahremmdir saygı isterim
bu da en doğal hakkın..
pardus yazdı:gelelim konuya cumhrbaşkanının eşinin kapalı olması neden bu kadar rahatsız edici
konuyla ilgili ordunun prensipleri hakkında bir yorumum bulunuyor..(1)
bahsi geçen kişi Türkiye Cumhuriyeti'ni AİHM'e şikayet etmiş bir kişi..(2)
AİHM "türbanı" siyasal islam'ın simgesi olarak tanımlamıştır..(3)
pardus yazdı:Atatürk'ün de eşinin saçı kapalı değilmiymiş?
tarih dönemin koşulları içersinde incelenir..ayrıca Atatürk'ün eşinin başörtüsü geleneksel bir örtüdür..
pardus yazdı:bi insanın inanışlarına karşı gelinmesi nekadar iyi olabilirr?
türban ve inanış ilişkisiyle ilgili de bir yorumum olmuştu..
onun haricinde kimse kimsenin inanışına karışmıyor..
Atatürk ilkelerinden birisinin "laiklik" olduğunu hatırlatırım.
pardus yazdı:bu ülkede demokrasi yokmu?var
%10 barajlı bir demokrasiden söz ediyorsan var tabi..olmaz olur mu hiç.
pardus yazdı:o zaman açık kişiler nasıl sokakta,ünversitede,devlet dairelernde çalşıyorsa bu haklar kapalı insanlarada tanınmalı
kapalıdan kastın kara çarşaf ya da türbansa buna da karşıyım..
türbanı serbest bırakmanın sonuçlarını AKP bile öngörebiliyor..
pardus yazdı:onlara 2.seviye insan muamelesi yapılamaz türbanlı diye kim bilir kaç doktorumuzu kaybettik kaç öğretmenimizi kaç elemanımızı kaybettik??? haksızmıyım arkadaşlar?
2002 seçimleri ile beraber türbanlı doktor-öğretmen vesaire mi kaybettik yoksa başı açık mı? bunu iyi analiz etmeni ve araştırmanı tavsiye ederim..
bir örnekle AKP'nin tümden kadrolaşmasını tamamladığı yerlerde işe girebilmek için insanlar başını açtı mı yoksa kapadı mı?
onun dışında ülkede bir toplum olarak yönetmelikler var..
yönetmelikler bellidir..

bunun haricinde bana söylemek istediğin başka şeyler varsa özel mesajla ulaşabilirsin..
kişisel tartışmaları foruma taşımadan bu şekilde daha kolay halledilebilir duruma getirebiliriz.
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

Yılmaz ÖZDİL’den:

Halı.
Kilim.
Kalem seti.
Gümüş tepsi.
Takı.
Şifoniyer.
Kaftan.
Vazo.
Madalyon.
Heykel.
Biblo.
Tablo.
*
Hepsini bırakmış Ahmet Necdet Sezer... Kendisine verilen 1243 parça hediyenin, 1243'ünü de bırakmış...
Götürmemiş.
*
Bu benim cumhurbaşkanım olamaz...
*
Zaten, kırmızı ışıkta durmasından belliydi... Kimse durmuyor ki, o niye duruyor?
İsveç mi burası?
*
Bakıyorum gazetelere... 94 parça gümüş, 22 vazo, 9 takı, 27 hatıra para, 4 tabanca, 83 parça değerli süs eşyası, 55 tablo, 86 porselen, 7 madalyon, 4 saat... İnsanın içi gidiyor!
Al, götür di mi...
Bırakmış, gidiyor.
*
Üstelik, liste eksik...
Kendisine tahsis edilen "kafana göre harca" denilen ödeneği de harcamadı.
Hediyeleri bıraktığı gibi...
Papelleri de bıraktı.
46 trilyon liracık!
Ye, yemedi... Gez, gezmedi.
O zaman bırak biz yiyelim...
Ona da izin vermedi.
"Yetim hakkıdır" dedi, görevi boyunca tasarruf ettiği 46 trilyonu, Maliye'ye iade etti...Kemal Abi'ye.
*
Çocukları hálá memur... First Lady desen... Bi Atıl Kutoğlu'nu bile tanımıyor... Belediyeler, bizim paramızla simitçilere Cemil İpekçi'den köstüm hazırlattı; o hálá kendi cebinden giyiniyor.
*
Aşçıyı, garsonu azalttı. "Suyla çalışmıyor bunlar" dedi, 14 makam aracını geri verdi. Okluk'taki yazlık köşke hiç gitmedi. Oğlunu evlendirdi, elektrik parasına kadar cebinden ödedi. Eşi düştü, bileğini kırdı; hastaneye sivil araçla götürdü, röntgen için kuyruğa girdi, sıra bekledi. Annesi vefat etti, gene sivil plakayla gitti; flap flap flap, fors yapmadı... Resmi yemekler hariç, kimseye davet vermedi. Mutfakta yerli ürün kullandırttı.
Şatafattan uzak durdu.
*
Yeminini tuttu...
Hukuku üstün kıldı.
E haliyle...
Sevilmedi. Sevilmez.

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

ya işin temelinde cumhuriyet bozuk ya neyse...

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

yazıyı okurken gözlerim doldu. Aklıma gelince tüm bu olanlar sinirlerim bozuluyor ve bu ülkenin insanlarından nefret eder oluyorum. Bu kadar kör nasıl olunabilir ki...
Şu türban olayı da canımı sıktı. Yakında kamulara girerse insanlar işe girebilmek için türban takmaya başlıcak ve yavaş yavaş korktuğumuz şey olucak...
Geçenlerde sokakta türbanlı bir kız gördüm ama kafasını görmeseniz hiç öyle zannetmezsiniz. Ve halka açık bir yerde yanındaki çocukla en samimi şekilde fingirdeşti... Artık anlayan anlar. Yani bu işler bak türban takıyorum ben dindarım demekle olmaz. Yani kafasını kapatıp ta başka yerini açan çok insan gördük. Sonra türban takmayanlar dinsiz,ahlaksız,Allahsız oluyor. taşlayın bizi taşlayın.
Ben hem erkeklerle fingirdeşeyim hem o üstüme yapışan,güya müslüman mayosunu giyeyim,hiç bir halttan eksik kalmayayım çalışayım okuyayım Hiç birşeyim eksik kalmasın Ama sadece kafamı kapatarak çok dindar olayım müslüman olayım. Geçin bunları. Eğer çok dindarsan,Allah'a,Kur-an a inanıyorsan bazı şeyleri göze alıcaksın denize girmicek,erkeklerle konuşmucak,tırnağını kaşını gözünü boyamıcaksın! modern türbanla olmaz bu işler!! eeee Kur-an da tüm bunlar günah-yasak vs değil mi??

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Abdullah Gül Atatürk'le ikinci bir ortak özellik göstersin, ondan sonra isterse eşi karaçarşafında karasına bürünsün umrumda değil.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
uur_fury
Üye
Üye

Mesaj gönderen uur_fury »

bence biraz saçma bir düşünce.. kesinlikle türbanlı birisi köske çıkmamalı bu çok saçma... isterse modern türban olsun..:)

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

uur_fury yazdı:bence biraz saçma bir düşünce.. kesinlikle türbanlı birisi köske çıkmamalı bu çok saçma... isterse modern türban olsun..:)
niye? ya ben de istemiyorum o türbanli karisiyla ciksin, ama karisinin türbanli oldugundan degil, bu herifin cumhuriyetdüsmanlarindan yetistirildigi icin.

türbanli birisi niye cikamasin?
türbanli birisi cikmamaliysa, bence türbani ortadan tüm kaldirmali.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Yemin töernine Genel Kurmay başkanı Büyükanıt gelmemiş. Bugün bi zirvede toplanmışlar orduyla. Eh generaller falan abdullah gül girince bi ayağa kalkmışlar, ama Büyükanıt o oturmadan yerine oturmuş. Hoş bi muamele görmüş yani askerden...Çok gergin durumlar yau.. Bu raddeye gelememeliydi bence...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
uur_fury
Üye
Üye

ozman kesinlikle köşteki bir törene eşini getirmicek.. veya başka türbanlı milletvekili eşlerini çağırmıcak...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

allah allah ya.. o zaman türkiyenin cogunlugunu da irana sürelim o zaman..iyi vallah.. napacaz biz bu halki???

Kullanıcı avatarı
uur_fury
Üye
Üye

ya ben resmi kurumlar için söylüyorum.. bir resmi devlet kurumuna türbanla girmek yasak deilmi.. köşkede giremez...lütfen konuyu çarpıtmayalım..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Şu türban mevzusuyla ne kadar geriyorlar dimi ülkeyi.Asker-devlet arası iyice açıldı.Bunun ortak paydada bir çözümü olmalı.Sonumuz hayrolsun artık...
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

hmm oke. hakklisin.