Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
chuky
Üye
Üye

Mesaj gönderen chuky »

pardus yazdı:
chuky yazdı:
houseofholy yazdı:Fethullah gülenin ülke adına çalıştığı söyleniyor.. bu adam abd de ikamet ediyor, neden başka bir ülke değil de abd diye sormak lazım. ayrıca abd hükümeti ve üniversiteleri tarafından gülenin okullarına yüklüce miktarlarda nakit aktarıldığının belgeleri var.. diyelim gülen türklüğe,müslümanlığa hizmet ediyor acaba abd de mi bizlere hizmet ediyor?

bu konuyla ilgili bilgileri Hikmet Çetinkayanın kitaplarında bulabilirisiniz.
türkiye için çalışıyorsa dolaylı olarak abd için çalışmış olmuyormu ki zaten
türkiye için çalşmak demek abd için çlşmöak değildir bizler bugun işlerimzde daha iyi çalşyrsak önce türkiye daha sonra kendimiz için çalşıyoruz bilmem sende öylemi yapıyorsun ama bu ülkenin abd ye çalştığını söylemen çok büyk bi yanlış bugun okadar askerimiz abd içinmi şehit oldu yani lütfen...
kendi yazdıklarına kendin inanıyomusun biraz etrafına neyi kimin için kamulaştırıyoruz kimleri kimin emriyle öldürüyoruz.abd için mi şehit oldu lafı çok cahilce bir laftır.abd nin işine geliyor şehitlerin olması bunu anlayamıyormusun.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

jonnathan yazdı:
pardus yazdı:
karpuz_agaci yazdı:türkiyede fethullah ne yapabiliyo ne yapamiyo bilemeyecem, ama mesela burdaki türkler hepsi bi tarikatci olmus, beyinleri yikanmis..ne bilim fethullahci, süleymanci.. yani beyni daha yikanmamislari az..
keşke herkesn beyni böyle yıkansa benim arkdaşım hatta arkdşlrım var onlar ilk başlarda normal bir sol örgüte dahildiler çocuklar daha sonra dtp binalarına inceden yönelmeye başldılar ve şu anda o arkdşlrım birer pkk sempatizanı gazi mahllesinde otobüs yakanlar polise taşla sopyla saldıranların hepsinin beyni yıkanmıştır keşke onlarında beyni fetullahçılar tarafndan yıkansa...
Niye illa birimizin beynimizi yıkamasına ihtiyacımız olsun ki? Kendi fikirlerimiz, düşüncelerimiz yok mu? Keşke dediğin adamın bilime olan inancını üstteki mesajlarımda ki cümlesi gayet açık ortaya koyuyor. Mustafa Kemal Atatürk "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." derken bu admaın bu açıklamayı yapması bana kalırsa Atatürk'le tamamen zıtlıktır. Bence keşke demeden önce bir daha düşün...
bence de beyin yıkamasına ihtiyacımız yok. gülen tarafından beyni yıkanmayan herkes pkk sempatizanı olacak diye bir kaide de yok.. zaten sorunların asıl kaynağı da bu beyin yıkama olayıdır.kendi fikirlerini tamamen doğru olarak kabul ettirip karşı tarafı düşman,öcü olarak gösterip insanları aşırılığa sürükleyenlerdir suçlu olanlar.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

şunları tekrar hatırlamamız gerekiyor galiba, ne çabuk unutuluyor bunlar hayret içerisinde kalıyorum

http://www.youtube.com/watch?v=oni3z3qz7z4
http://www.youtube.com/watch?v=4tbngnzdmgu
http://www.youtube.com/watch?v=sraygke1q50

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

houseofholy yazdı:
jonnathan yazdı:
pardus yazdı: keşke herkesn beyni böyle yıkansa benim arkdaşım hatta arkdşlrım var onlar ilk başlarda normal bir sol örgüte dahildiler çocuklar daha sonra dtp binalarına inceden yönelmeye başldılar ve şu anda o arkdşlrım birer pkk sempatizanı gazi mahllesinde otobüs yakanlar polise taşla sopyla saldıranların hepsinin beyni yıkanmıştır keşke onlarında beyni fetullahçılar tarafndan yıkansa...
Niye illa birimizin beynimizi yıkamasına ihtiyacımız olsun ki? Kendi fikirlerimiz, düşüncelerimiz yok mu? Keşke dediğin adamın bilime olan inancını üstteki mesajlarımda ki cümlesi gayet açık ortaya koyuyor. Mustafa Kemal Atatürk "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." derken bu admaın bu açıklamayı yapması bana kalırsa Atatürk'le tamamen zıtlıktır. Bence keşke demeden önce bir daha düşün...
bence de beyin yıkamasına ihtiyacımız yok. gülen tarafından beyni yıkanmayan herkes pkk sempatizanı olacak diye bir kaide de yok.. zaten sorunların asıl kaynağı da bu beyin yıkama olayıdır.kendi fikirlerini tamamen doğru olarak kabul ettirip karşı tarafı düşman,öcü olarak gösterip insanları aşırılığa sürükleyenlerdir suçlu olanlar.
ben sadece örnek verdim fetullah gülenn yıkamsı daha iyidir dedim tabiki herkesin bi kendi iradesi var ben sadece şunu demek istedim keşke o kişilerin beyni pkk sempatizanı olarak değil fetullh güln tarfndan yıknsa daha iyidir demek istedim yani sedece örnek...
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Yinede bu durum Fethullah Gülen'in yaptığını haklı çıkartmaz.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

Hürriyet Gazetesi yazdı: DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın PKK’ya karşı kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin verdiği, "Palavra, tamamen yalan. Ben askerim, teröristleri muhatap almam" sözlerini ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ’un 30 Ağustos resepsiyonuna davet edilmeyen DTP’lilere ilişkin "Önce onlar PKK’nın terör örgütü olduğunu kabul etsinler" açıklamasını Hürriyet’e değerlendirdi. Türk şöyle konuştu: "PKK’yı terör örgütü kabul etsinler diyorlar. Biz birileri istiyor diye öyle bir açıklama yapmayız. Biz çözümü şiddette, silahta aramıyoruz. Çatışmanın bitmesi gerekir diyoruz. Medeni biçimde sorunlar çözülmeli diyoruz. İnkar, ötekileştirici, dışlayıcı mantık olursa biz karşısındayız. Genelkurmay Başkanlığı ile polemiğe girmek istemiyoruz. Şiddetin, kanın durması için çaba gösteriyoruz.
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

demakrotive yazdı:
Hürriyet Gazetesi yazdı: DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın PKK’ya karşı kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin verdiği, "Palavra, tamamen yalan. Ben askerim, teröristleri muhatap almam" sözlerini ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ’un 30 Ağustos resepsiyonuna davet edilmeyen DTP’lilere ilişkin "Önce onlar PKK’nın terör örgütü olduğunu kabul etsinler" açıklamasını Hürriyet’e değerlendirdi. Türk şöyle konuştu: "PKK’yı terör örgütü kabul etsinler diyorlar. Biz birileri istiyor diye öyle bir açıklama yapmayız. Biz çözümü şiddette, silahta aramıyoruz. Çatışmanın bitmesi gerekir diyoruz. Medeni biçimde sorunlar çözülmeli diyoruz. İnkar, ötekileştirici, dışlayıcı mantık olursa biz karşısındayız. Genelkurmay Başkanlığı ile polemiğe girmek istemiyoruz. Şiddetin, kanın durması için çaba gösteriyoruz.
ya valla çok oluyolar bunlar şiddetin kanın durmasını istiyolarmış çok gördük biz bunları "sözde ateşkes ilan eden pkk ile yaplın çatışmada 3 askerimiz şeht oldu" azmı duydk bu haberleri hem pkk kimki biz onları muhattap alacaz çapulcuların nankörlerin şerefsizlerin olşturduğu bi topluluk....KAHROLSUN PKK TÜM ŞEHİTLERİMİZN ÖCÜ ALINACAKTIR
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

nasil alinacak öcü?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

karpuz_agaci yazdı:nasil alinacak öcü?
öldürerek.

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

sorun cözülecek mi peki?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

karpuz_agaci yazdı:sorun cözülecek mi peki?
evet.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

karpuz_agaci yazdı:sorun cözülecek mi peki?
sorun elbette tam olarak çözülmeyecek ama eli kanlı bir örgütle oturup pazarlık yapılamaz.. her yere mayın döşeyen, şehirlere kadar gelip masum insanları öldüren insanların anladığı dil bu çünkü.. onlar öldürerek vatan kurma paeşindeyse aynı hareketi biz de savunma amaçlı yapacağız..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

Artık vazgeçsem mi diy bekir coşkun gibi düşünmeden edemedim,biz bu millet için ölürken, bu millet gidip terör örgütünü meclise taşıyor,çarşafı geri getirtmek istiyor;bu millet benim milletim değil;ben Mustafa Kemal'i milletindenim,kadına saçının görünmesi ile değer veren,vatanı kurtarmaya çalışanları arkadan bıçaklayan insanlar değil benim Türk milletim ve benim cumhurbaşkanım da yok şimdi iyi mi...
kristalize

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

yaklaşık 1saat önce mail kutuma düşen bir forward maili
jonnathanın yardımıyla buraya aktarıyorum..

Resim
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

aa size bisi yazim.. "aydinlik" dergisinin 1049. sayisi

" Atatürk ilkeleri halka zorla dayatiliyor

1992 yilinda, RP Kayseri Milletvekili sifatiyla ve Türkiye Gönüllü Kültür Tesekkülleri 3. Istisare Toplantisi´nda Abdullah Gül sunlari söyledi:

- Cumhuiyetcilik, Milliyetilik, Halkcilik, Devrimcilik ve Laik´lik ilkeleri halka zorla dayatilmistir.
- Türkiye´de sistem bunalimi vardir.
-´Ne Mutlu Türk´üm Diyene´sözü Türkiye´yi ilkellestirmistir.

Gül´ün, 19 Aralik 1992´de RP Milletvekili olarak söylediklerinden bazi satir baslari:

- Rejim halka düsmandir.
- Atatürk ilkeleri zorla dayatilmistir.
- Diktatörlükle yönetilmisiz.
- Her yerde ayni heykeller (Atatürk) var!
- Türkcülük bizi ilkel birakti.
- Laiklik bizi tehdit ediyor. "

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Biri de Gül'ün nesi var demişti değil mi?

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Yapacaklarından değil.Zamanında anti-cumhuriyetçi muhafazakar kesimin oylarını toplamak için izledikleri yoldu bu.Bunların zaten dün dediği bugün tutarsız.Yıllar önce dediklerinde hiçbir ciddiyet algılamıyorum.Amaçları makam, mevki ,para.Başka bişey değil.Oraya çıkana kadar neler yaptıklarını gördük, görüyoruz.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

dogru yöntemi bulmuslar yani..

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

rte için de gül için de yazılıp çizilmedik şey kalmadı belgeli halde.. kimsenin umrunda olmaması oy veren insanların yarısının buna göz yumması hatta bi kısmının işine gelmesini aklım almıyor benim de.. bir de yüzsüzce herşeyi arkamızda bıraktık diyip hala aynı mantalitede icraatlara devam etmek yok mu? herkesin gözünün içine baka baka dini, insanları, mevkilerini, sömürebilecekleri her şeyi sömürüyorlar işte olan kalanlara oluyor.. gerçi siyasi düşüncesi farketmeksizin siyaset içinde olan insanların büyük kesimini de güvenilmez bulmaktayım o ayrı..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

karpuz_agaci yazdı:aa size bisi yazim.. "aydinlik" dergisinin 1049. sayisi

" Atatürk ilkeleri halka zorla dayatiliyor

1992 yilinda, RP Kayseri Milletvekili sifatiyla ve Türkiye Gönüllü Kültür Tesekkülleri 3. Istisare Toplantisi´nda Abdullah Gül sunlari söyledi:

- Cumhuiyetcilik, Milliyetilik, Halkcilik, Devrimcilik ve Laik´lik ilkeleri halka zorla dayatilmistir.
- Türkiye´de sistem bunalimi vardir.
-´Ne Mutlu Türk´üm Diyene´sözü Türkiye´yi ilkellestirmistir.

Gül´ün, 19 Aralik 1992´de RP Milletvekili olarak söylediklerinden bazi satir baslari:

- Rejim halka düsmandir.
- Atatürk ilkeleri zorla dayatilmistir.
- Diktatörlükle yönetilmisiz.
- Her yerde ayni heykeller (Atatürk) var!
- Türkcülük bizi ilkel birakti.
- Laiklik bizi tehdit ediyor. "
Ayrıca,
"Atatürk, sizin Atatürk'ünüz" diye buyurmuş.
Can Dündar bunu kendisine sorduğunda da;
"Herkesin belli dönemlerde yanlış konuşmaları oluyor, bizim de öyle bir konuşmamız oldu. İnsan pişman oluyor tabi ama..." diye de açıklık (!) getirdi konuya... Onun pişmanlığı da "ya ulu önderimiz için ben nasıl böyle bir şey söyledim beh tüü benim kalıbıma!" şeklinde değil tabi.. Laiklik tartışmalarının tam ortasında bu söylemi ortaya çıkınca insan işin içinden nasıl çıkacağını bilemiyor tabi.. En iyisi yalancıktan pişmanlık göstergesi..
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Hadi bu hataları 20'li yaşlarında, gençliğinde yapsa anlarımda, koca adam olduktan sonra ben değiştim diye ortaya atlıyorsa ben o adama güvenmem. Demek ki hala bişeyleri oturtamamış kafasında. İki gün sonra ben yine eski halime döndüm demeyeceğinin garantisi var mı? Gerçi ne kadar değişti o da tartışılır. Refah Partisi Light olarak devam ediyorlar siyaset hayatına...

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

Can Dündar ın hazırladığı belgeselde sürekli olarak gül ün ne kadar çok değiştiği vurgulanıyor zaten..komik gerçekten, değişim dedikleri şey sadece artık o eski günlerine kıyasla daha akıllı hareket etmeleri amaç aynı, izlenen yol aynı..
gül ü daha sevimli göstermek ve insanların tepkisini dizginlemek için de sürekli olarak bu değişim saçmalığı gözümüze sokulmaya çalışılıyor...

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

%53 he ne diim daha yani Gülücük...sonuçta bütün partilerin ranına bok %80 %90 istemio ozm Gülücük....ayrıca ben ne kapalı ya taksimde yürüken öle böel bakarım ne de açık bi kişiye..kimseyi ne ayıplarım öle de bi hakkım yok zaten...bugun eğer başörtülülere böle bakılıosa bunun suçlusu 1.başörtüsü yasağı getirip laik sisteme karşı denmesi,ikincisi medya......sende bi sokağa çık bakişm kaç kadından kaçı başörtülü heh dıştan başörtütülü ama islamın geerekliliklerini yerine getirio mu allah bilir ama yerine getiren de bi o kadar başörtülü insan var

ayrıca ben size dinsizsiniz die bişi sölemiorum,onu da ima etmiyorum şunu da eklemek istiyorum size dinsiz demeye hakkım bile yok ben öle bişi de demedim zaten...ben kimse kadir gecesinde içemez de demiorum,ama bir cumhurbaşkanı olarak o gün içkili olmamalıydı,sonuçta bu ülke zamanında vatan,millet ve islam için çanakkalede öldüler,namusları için öldüler en azından onların hatrına böle birşey yapmamlıydı saygısızlıgını ben buna bağlıorum her ne kadar mantıklı ve ya mantıksız bulsanızda...

ayrıca son kez ekliyorum kadir gecesinde içsinler içmesinler ama cumhurbaşkanın o gecede içkili bi daet ermesi hoş deil bunu sölüorum,gelipte bana tek taraflı hoşgörü demeyin,özel BİR gecede olmaması gerekirdi...sözlerimdende şahsınıza hakaret çıkarcaksanız da öle bişi gütmüorum ben sizinle tartışmayı seviorum ondan burdayım zaten ama şunu son kez sölüyorum kimseye hakaret etmem burda...ne dinine ne görüşüne nede başka bişiyine...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

İk cümleden hiçbişey anlamadım birşey diyemiycem.

Ben zaten sen kapalıya ya da açığa bakarsın demedim. Senin yaptığın genellemenin yanlış olduğunu, bunu kanıtlamak içinde söylediğim deneyi yapabileceğini söyledim. Başörtüsüne bakanın ve ayıplayanın hala olmadığını savunuyorum. Varsa da bu asla başörtüsüzlerin ayıplandığı kadar çok değildir. Kaldı ki İzmir gibi açık bir şehirde bile ben bu olayları görmüyorsam senin İstanbul'da görebiliyor olman oldukça enteresan.

Cumhurbaşkanının o davranışı bir Müslüman olarak seni rahatsız etmiş olabilir ancak bir başka Müslüman olan beni rahatsız etmedi. Senin gibi düşünende benim gibi düşünende milyonlarca Müslüman bulabiliriz. Demek ki kişisel algılanabilir bir olay. O yüzden Müslümanlara saygısızlık etti demek yanlış olur.

Kadir gecesiyle Çanakkale'de ölenler arasında nasıl bir bağ kurdun bilmiyorum ama Çanakkale'de ölenler Atatürk'ün askerleriydi ve Atatürk yönetim şekli olarak cumhuriyeti, ilke olarakta laikliği gösterdi. Bugünse bu yönetim şekli ve bu ilke açıkça tehdit edilmektedir, sömürülmektedir, basitleştirilmektedir. Kaldı ki Çanakkale Savaşı din adına yapılan bir savaş değildir.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

yaptığım genellemen yanlış olduğunu düşünmüyorum...ek olarak ben müslamın rahatsız etti o zmn cumhurbaşkanı saygısızlık etmek doruda olur k,işisel algılanıo...

söledim zaten size saçma gelebilir ama orda ölen insanlar yada başka cephede ölen insanlar atatürk için ölmedi çanakkalede atatürk e ait 1 tabur asker vardı o kadar...orda ölmenin amacı vatan,milletdin ve namusdur ok..benim dedemin babası ve onlarca arkadaşımın dedesinin babasıda millet ve din için savaşmışlar sen gelipte müslüman olan bu insanalr zamanında türkiyeyi kurtarılar bugun o adamlar o mücadeleyi vermeselrdi sezer orda olmazdı,hadi orda en azından zamanında mücadele eden adamalr vatan ve islam için yaptılar,ilk önce bu onlarada saygısızlıktır kişisel algılamam bu benim....

sen diosunki başörtülüler öle algılanmıo diosun ama benim okula tuncer cücenoğlu ve bir çok tiyatrocu gelip içlerinde haldun dolmen de vardır gelip nie başörtülülere yükleniolar ve sona yaklaşık 200 kişiden alkış alıolar acaba?......ayrıyetten şunada inanıyorum abdullah gül türkiyenin kaç yıldan beri büyük sorun olan başörtü sorununu çözeceğine inanıyorum...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!