Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

pankartlar..ter dökmeler neyse de..bu cocuklar daha ne bilsin ne yaptiklarini yaa..yetiskinlerken ..( ve okuma yazmayi bildiklerinde..pankartta ne yazanlari okuyabilmek ve anlayabilmek icin..)istediklerine sahip cikabilirler..bu ne oluyosa..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

O pankartlarda yazılanları anlama çağına geldiklerinde de pankartta yazılanlardan farklı "düşünebileceklerini" sanmıyorum. Farklı düşünebilecekleri bir ortamda olmayacaklar belli ki.. Şimdiden aileleri (bunlar nasıl aileyse..) onları bu saçmalıkların ortasına atabiliyor, onları kendi düşüncelerinin gerçekleşmesi için yaptıkları eylemlere alet edebiliyorlarsa, ve henüz 6 yaşlarındaki kız çocuklarının başını kapatıyorlarsa, ilerde onların daha farklı düşünme ortamı bulabileceğini, daha doğrusu, farklı düşünmeye cesaret edebileceklerini hiç sanmıyorum... Şimdiden baskı ortamındalar.. İşte böyle bir nesil yetişiyor. Yazık...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

dogru. beyinlerin en taze hali o 6 yasindaki halleri. cok güzel yikaniyo..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Kendileri yetmiyormus gibi simdide körpecik çocuklari kullaniyorlar.Çok yazik.
Ülke nereye gidiyor böyle.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

İlericiydiler... Katledildiler...
8 Ekim 2007, Pazartesi
7 Türkiye İşçi Partisi üyesi üniversite öğrencisinin Ankara Bahçelievler’de katledilmesinin üzerinden 29 yıl geçti. MHP ve Ülkü Ocakları üyesi faşist katilleri “kahraman” olarak niteleyen pek çok sağcı politikacı oldu. Kimileriyse AKP’ye karşı müttefik olarak bunları buldu. Nitekim Bahçelievler katliamına adı karışanlardan biri 22 Temmuz seçimlerinde MHP’den adaydı.

soL 8 Ekim 1978 gecesi faşistler, Ankara’nın Bahçelievler semtinde 7 Türkiye İşçi Partisi üyesi üniversite öğrencisini katletti. Devlet güdümlü faşist hareketin yükselen devrimci hareketi etkisizleştirmek ve ülkeyi 12 Eylül darbesiyle sonuçlanacak sürece yönlendirmek amacıyla giriştiği saldırıların en kanlılarından olan Bahçelievler katliamının sanıkları daha sonra siyasi yelpazenin sağında yer alan partiler tarafından “kahraman” olarak nitelendi.

Olay falili meçhul bırakılmaya çalışıldıysa da sanıklar yakalandı; fakat birçoğu kısa cezalarla, aflarla, “yanlışlıkla salıvermelerle” kurtuldu. Olayın ayrıntıları mahkeme kayıtları ve görgü tanıklarının ifadeleriyle ortaya çıktı.

Buna göre; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Alparslan Türkeş, Ülkü Ocakları Derneği ikinci başkanı Abdullah Çatlı’ya MHP genel merkezinin bulunduğu Bahçelievler semtinin “ülkücüler açısından güvenli hale getirilmesi” emrini verdi. Çatlı kendisine bağlı bir grup ülkücü katille birlikte bölgede çok sayıda eyleme girişti. Nenehatın Öğrenci Yurdu ülkücülerin bölgedeki merkezi konumuna geldi. Bir yandan sol görüşlü öğrencilerin kaldığı Diyarbakır Öğrenci Yurdu’na yönelik eylemler sürdürülürken, bir yandan da solcuların gittikleri yerler tarandı. İbrahim Bozkurt ve Zafer Boz isimli sol eğilimli öğrenciler birkaç gün arayla öldürüldüler. Solcuların ağırlıkta olduğu Eczacılık Fakültesi gibi okullar bombalanarak süresiz tatil edilmeleri sağlandı.

Hepsi üniversite öğrencisiydi
Çatlı’nın başında olduğu faşist katiller çetesinin 8 Ekim gecesindeki hedefiyse Bahçelievler 15. sokak 56 numaralı apartmandı. Sokak girişinde Duran Demirkıran, apartman kapısında Ömer Özcan nöbet tutuyordu. 2 numaralı dairenin kapısını Haluk Kırcı, MHP Ankara İl İkinci Başkanı olan Mahmut Korkmaz, Ercüment Gedikli ve Kürşat Poyraz çaldı. Apartmanın dışındaki park halindeki araçta da Abdullah Çatlı bekliyordu.

Ülkücü katiller daireye girdiklerinde evde, ODTÜ Elektrik Bölümü öğrencisi Serdar Alten, Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi öğrencisi Hürcan Gürses, Ankara İktisadi Ticari Bilimler Akademisi Gazetecilik öğrencisi Efraim Ezgin, Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü öğrencisi Latif Can ve Osman Nuri Uzunlar vardı.

“Biz ilerici gençlerdik. Bu nedenle bizi faşistler vurdu”İfadelerine göre, faşistler, evdeki aramalarında silah bulamadıkları için oldukça üzüldüler. Haluk Kırcı, “bu nasıl devrimcilik... evde silah bile yok” diye söylenirken, arkadaşları TİP üyesi 5 genci yüzükoyun yere yatırıp ellerini bağladılar. Bu sırada eve 2 TİP’li daha geldi: Faruk Erzan ve Salih Gevence.

Son gelen iki genç Abdullah Çatlı, Haluk Kırcı ve Kürşat Poyraz tarafından otomobille Eskişehir yoluna götürülüp başlarına sıkılan kurşunlarla katledildi.

Evdeki TİP’li gençlerse ağır işkencelere maruz kaldıktan sonra Kırcı’nın silahından çıkan kurşunlara hedef oldu. Kurşun seslerinin ardından olay yerine karşı apartmanda oturan polis memurları Tuncay Özkul ve Komiser Seyfi Eroğlu geldiler. Dört genç ilk anda ölmüştü. Serdar Alten ise hala can çekişiyordu. Alten, 8 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Fakat bu arada katilleri tarif etmeyi başardı. Alten ölmeden önce şunları diyecekti: "Bizi faşistler vurdu, biz ilerici gençlerdik. Bu nedenle bizi faşistler vurdu."

22 Temmuz seçimlerde MHP adayı
Olayda kullanılan otomobil Ülkücü Gençler Derneği İkinci Başkanı Mustafa Mit adına kayıtlıydı. Polis ifadesinde aracı Çatlı’ya verdiğini anlatan Mit, geçtiğimiz 22 Temmuz seçimlerinde MHP’nin Sivas birinci sıra adayıydı.

Öldürülen gençlerin bayıltılmasında kullanılan eterinse İbrahim Çiftçi’nin emriyle Numune Hastanesinde görevli bir eczacı tarafından çalındığı ortaya çıktı. Savcı Doğan Öz’ün de öldürülmesi olayına karışan İbrahim Çiftçi, Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra MHP genel başkanlığına aday olmuştu.

Görgü tanıklarının ifadesinin incelenmesinin ardından ilk olarak Duran Demirkıran yakalandı. Bununla birlikte sanıkların hemen tamamı çeşitli tesadüfler sonucu ve adeta istemeyerek yakalandı.

ahçelievler katliamı ile ilgili yargılamalar, 1986 yılında tamamlandı. Ankara 1 No’lu Sıkıyönetim Mahkemesi kararıyla Haluk Kırcı ve Ahmet Ercüment Gedikli yedişer kez ölüm cezasına; Duran Demirkıran ve Ömer Özcan 28’er yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Kürşat Poyraz, Mahmut Korkmaz, Abdullah Çatlı, Ünal Osmanağaoğlu ve Bünyamin Adanalı hakkında, kararın verildiği tarihte yurt dışında oldukları için gıyabi tutuklama kararı verildi.

“Yanlışlıkla” serbest bırakıldılar
Susurluk kazasından sonra Bahçelievler katliamı ile ilgili dava yeniden açıldı. 1987 yılında Mahmut Korkmaz’ın İstanbul’a sahte pasaportla giriş yaparken yakalandığı ancak serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Mahkeme halen aranmakta olan sanıkların bulunması için kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi. 10 ocak 1999’da Bünyamin Adanalı, daha önce “yanlışlıkla serbest bırakıldığı için” aranan Haluk Kırcı ile birlikte yakalandı. Yine Nisan 1999’da Ünal Osmanağaoğlu yakalandı. 1 Kasım 1999’da Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi Osmanağaoğlu ve Adana'yı 7’şer kez idam cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın davasını düşürdü.

12 Temmuz 2000 tarihinde Yargıtay 9. Ceza Dairesi Temyiz incelemesi sonucunda Adanalı ve Osmanağaoğlu’nun cezalarında “suçun asli failleri olmadığı gerekçesi ile” indirim yapılması gerektiğini kararlaştırdı. Ankara 3. Ağır Ceza Hahkemesi’nin 15 Şubat 2001 tarihinde eski kararında direnmesinin ardından Yargıtay Ceza Genel Kurulu, 21 haziran 2001 tarihinde 5’e karşı 18 üyenin onayı ile Adanalı ve Osmanağaoğlu hakkında verilen 7’şer kez idam kararını onayladı.

Fakat bu cezalar hiçbir zaman uygulanmadı. Ercüment Gedikli önce yurtdışına kaçtı. Yıllar sonra yakalanan Gedikli, aflardan yararlandırılması sonucu 10 yıl cezaevinde yattıktan sonra serbest kaldı. Yurtdışına kaçan Mahmut Korkmaz ise 1987 yılında yakalandı. 36 yıl hapis cezasına çarptırılan Korkmaz da aflardan yararlanarak serbest kaldı. Kürşat Poyraz ise halen bulunamadı. Haluk Kırcı ve Ünal Osmanağaoğlu hakkında verilen 7 kez ölüm cezasına daha sonra çıkarılan aflar kapsamında 10'ar tam yıla indirildi. Susurluk çetesi davasında da 4 yıl ağır hapis cezasına çarptırılan Kırcı, iki kez cezaevinde yattıktan sonra yanlışlıkla tahliye edildi. Kırcı, en son Ukrayna'nın başkenti Kiev'de yakalanarak tekrar cezaevine konuldu. Hiç mahkemeye çıkmayan Çatlı ise Susurluk kazasında öldü.

alıntı: www.sol.org.tr
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

sol a göre milliyetçiler hep faşist olmuş nedense anlamadım gitti.....hep sol masum,hep sol a yazık olmuş...hep sol dan adamlar ölmüş ne yazık üzüldüm....olaya biraz objektif bakımsını öneririm :)....www.sol.org.tr ninde ne kadar boş bi site oldugunuda söleyebilirim ;)....bide şunu sölemek isterim adam gibi ülkücü ve milliyetçi faşist DEĞİLDİR...algılaamda zorlanmaya gerek yok..
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

Terörü diliyle lanetleyen arka platformda koruyan gözeten bir hükümet başa getirdik yine... aferin bize!!!!!

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

murti yazdı:sol a göre milliyetçiler hep faşist olmuş nedense anlamadım gitti.....hep sol masum,hep sol a yazık olmuş...hep sol dan adamlar ölmüş ne yazık üzüldüm....olaya biraz objektif bakımsını öneririm :)....www.sol.org.tr ninde ne kadar boş bi site oldugunuda söleyebilirim ;)....bide şunu sölemek isterim adam gibi ülkücü ve milliyetçi faşist DEĞİLDİR...algılaamda zorlanmaya gerek yok..
Ülkücü anlayış, biçim ve faliyet itibariyle bunu idrak ediyorsa faşizm ne yapsın..
"adam gibi ülkücü ve milliyetçi faşist DEĞİLDİR" espri anlayışında enfesmiş.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

bad-dua yazdı:
murti yazdı:sol a göre milliyetçiler hep faşist olmuş nedense anlamadım gitti.....hep sol masum,hep sol a yazık olmuş...hep sol dan adamlar ölmüş ne yazık üzüldüm....olaya biraz objektif bakımsını öneririm :)....www.sol.org.tr ninde ne kadar boş bi site oldugunuda söleyebilirim ;)....bide şunu sölemek isterim adam gibi ülkücü ve milliyetçi faşist DEĞİLDİR...algılaamda zorlanmaya gerek yok..
Ülkücü anlayış, biçim ve faliyet itibariyle bunu idrak ediyorsa faşizm ne yapsın..
"adam gibi ülkücü ve milliyetçi faşist DEĞİLDİR" espri anlayışında enfesmiş.

enfestir ayıptır sölemesi :d...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ortada bir katliam söz konusu.ister milliyetçi ülkücü kisiler tarafindan yapilsin ister militarist solcular tarafindan yapilsin katliam katliamdir.Bunun baska aciklamasi yok.Ülkemizde o kadar aydin insanlar katledildiki iç savas buna denir.Hala devam etmekte maalesef.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

1 günde 15 şehit verdik..sınır ötesi için büyükanıt'ın daha nasıl yetki istemesi gerekiyor onu çözemezken başbakanımız olacak insanın yaptığı amerika seyahatimde bushla görüseceğim açıklaması benim içime oturdu.terörü besleyenden bitirmek için izin isteyecek duruma düşmedi bu ülke,tayyip her duruma düşebilir ama bu ülkeyi düşüremez !
hükümet'in korkak ve iktidar kaygılı politikalarıyla bu iş gün geçtikçe daha vahim boyutlar alacak.
tabi daha meclisteki teröristleri bitiremedikten sonra dağdaki ni nasıl bitireceğiz orasıda ayrı bir konu.
son hain saldırıdan sonra dtp'yi kapatma kararı yada yaptığı açıklamalardan dolayı 3-5 ini içeri atsak misilleme olarak gerekli yerlere gerekli mesajlar bir nevi verilmiş olurdu diye düsünüyorum..ama nerde ? !
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

İngiltere’de Müslüman tıp öğrencileri krizi

Bazı öğrenciler, inançlarına aykırı olduğu gerekçesiyle, alkole bağlı ve ya cinsel hastalıkları tedavi etmeyi ve bu konuları işleyen derslere girmeyi reddediyor.

İngiltere’de geçtiğimiz hafta süpermarket zinciri Sainsbury’s’in, “inaçlarına aykırı olduğu” gerekçesiyle alkol ve gebelik önleyici ertesi gün hapı satmayı reddeden Müslüman kasiyerlerin taleplerine olumlu yanıt vermesiyle başlayan tartışmalar, Müslüman tıp öğrencilerin “seks ve alkol” protestosuyla tırmanışa geçti. İngiltere’de bazı tıp fakültelerinde okuyan bazı Müslüman öğrenciler, sınavda, alkol ve cinsel ilişki hastalıklarıyla ilgili konuları cevaplamalarının dini inançlarına aykırı olduğunu açıkladı. İtirazda bulunan bazı öğrenciler, karşı cinsi tedavi etmeyi reddediyor.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

houseofholy yazdı:İngiltere’de Müslüman tıp öğrencileri krizi

Bazı öğrenciler, inançlarına aykırı olduğu gerekçesiyle, alkole bağlı ve ya cinsel hastalıkları tedavi etmeyi ve bu konuları işleyen derslere girmeyi reddediyor.

İngiltere’de geçtiğimiz hafta süpermarket zinciri Sainsbury’s’in, “inaçlarına aykırı olduğu” gerekçesiyle alkol ve gebelik önleyici ertesi gün hapı satmayı reddeden Müslüman kasiyerlerin taleplerine olumlu yanıt vermesiyle başlayan tartışmalar, Müslüman tıp öğrencilerin “seks ve alkol” protestosuyla tırmanışa geçti. İngiltere’de bazı tıp fakültelerinde okuyan bazı Müslüman öğrenciler, sınavda, alkol ve cinsel ilişki hastalıklarıyla ilgili konuları cevaplamalarının dini inançlarına aykırı olduğunu açıkladı. İtirazda bulunan bazı öğrenciler, karşı cinsi tedavi etmeyi reddediyor.
aşırı derecede abartı kokan bir haber...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

bu olay bugün bütün dünya medyasında yer alan bir haber. her dinde aşırılığa varan inanışlar ve uygulamalar mümkün olabiliyor ve bu da bir örnek. sadece hangi dine mensup olursa olsun eğer insan hayatıyla uğraşan bir meslek seçtiysen karşındakini kadın, erkek, müslüman, yahudi, aidsli, alkolik gibi sıfatlarla ayıramazsın.eğer bir doktorsan karşındaki sadece insandır. hastanın dini, cinsiyeti olmaz..

bu arada haberin kaynağı http://www.ntvmsnbc.com/news/422280.asp
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

houseofholy yazdı:bu olay bugün bütün dünya medyasında yer alan bir haber. her dinde aşırılığa varan inanışlar ve uygulamalar mümkün olabiliyor ve bu da bir örnek. sadece hangi dine mensup olursa olsun eğer insan hayatıyla uğraşan bir meslek seçtiysen karşındakini kadın, erkek, müslüman, yahudi, aidsli, alkolik gibi sıfatlarla ayıramazsın.eğer bir doktorsan karşındaki sadece insandır. hastanın dini, cinsiyeti olmaz..

bu haberi ben gazetede de okudum.haberi sorgulamıyorum yanlış anlama.
ama bana abartı kokusu geldi bu haberde..dünya medyasında yer alması %100 güvenilir yapmıyor bence bu tür haberleri..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

wolfali yazdı:
houseofholy yazdı:bu olay bugün bütün dünya medyasında yer alan bir haber. her dinde aşırılığa varan inanışlar ve uygulamalar mümkün olabiliyor ve bu da bir örnek. sadece hangi dine mensup olursa olsun eğer insan hayatıyla uğraşan bir meslek seçtiysen karşındakini kadın, erkek, müslüman, yahudi, aidsli, alkolik gibi sıfatlarla ayıramazsın.eğer bir doktorsan karşındaki sadece insandır. hastanın dini, cinsiyeti olmaz..

ama bana abartı kokusu geldi bu haberde..dünya medyasında yer alması %100 güvenilir yapmıyor bence bu tür haberleri..
Abartı olabilme ihtimali de var ama bence doğrudur bu haber. Türkiye'de bile rastlamadık mı erkeklerin tedavilerini üstlenmeyen bayan doktorlara? Ya da erkek doktora gitmeyen bayan hastalara... ? Ki bu tür insanlar bir de yabancı ülkede yaşıyorsa, bu konuda daha da katı oluyor.. Ya da bağnaz mı demeliyim ... ?
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Bu haberden daha önemli neler oluyor dünya'da biz iki-üç yobazın boykotunu tartısıyoruz(ki abartımıdır bilinmez).bizim gözümüze gözümüze sokuyolar çünkü bunları.nedeni bunların Müslüman olması...

bknz. bana göre daha önemli bir haber:

İngiltere’de yaşayan Ermeniler, Galler bölgesindeki Cardiff kentinde önümüzdeki ay bir “soykırım” anıtı dikmeye hazırlanıyor. Dini bir tören ile açılışı yapılacak olan ve taştan bir haç şeklinde tasarlanan anıtın üzerine Galce, Ermenice ve İngilizce olmak üzere üç dilde Ermeni iddialarıyla ilgili mesajlar yazılacak.

ntv
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

whatsername yazdı:
wolfali yazdı:

Abartı olabilme ihtimali de var ama bence doğrudur bu haber. Türkiye'de bile rastlamadık mı erkeklerin tedavilerini üstlenmeyen bayan doktorlara? Ya da erkek doktora gitmeyen bayan hastalara... ? Ki bu tür insanlar bir de yabancı ülkede yaşıyorsa, bu konuda daha da katı oluyor.. Ya da bağnaz mı demeliyim ... ?
zaten adam lafını söylemiş "Öğrenmek ve uygulamak arasında büyük bir fark var.” ben de islam hakkında bir şey öğrenmek istememiştim ama okulda öğrettiler.hatta ben ezan da duymak istemiyorum ama toplum içinde yaşarken bazı durumlara uymak zorundasın.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Komik şeyler bunlar.Madem bu kadar hassassın dinin konusunda, dine karşı senin kadar hassas olan insanların yaşadığı ülkede yaşa.Niye Avrupa gibi biryerde yaşayasın ki?Ha, orası rahat tabi ...
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

müslümanım,ama kadın doktara gitmeyen adam veya erkek doktara gitmeyen kadın hala caiz mi caiz değilmi onu düşünüosa allahın verdiği o emaneti canını bundan değersiz kılıo demektir..tedavide kadını erkeği olmaz SAĞLIK bu sağlık..böle bi hareket yapan müslümanı kınarım ben..gitsin gebersin o zmn...:D

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

15 insanın daha yaşamı elinden alındı.. 15 asker şehit olmadı 15 insan katledildi sivil yada asker ne farkeder..buna bir an önce çözüm bulunmalı.. türban konusu benim en büyük aşkım diyenlerin tek aşkı bu soruna çözüm bulmak olmalı..her yerde savaş çığlıkları atılıyor savaşın çözüm olmadığını asırlardır öğrenemedi insanoğlu.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Fanatik Gazetesi terör olaylarına tepki olarak bu haftasonu oynayacağımız maçlara siyah formayla çıkmayı öneriyor. Umarım yetkililer bu çağrıyı dikkate alır ve gereken izinler alınıp siyah formayla sahaya çıkılır.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

jonnathan yazdı:Fanatik Gazetesi terör olaylarına tepki olarak bu haftasonu oynayacağımız maçlara siyah formayla çıkmayı öneriyor. Umarım yetkililer bu çağrıyı dikkate alır ve gereken izinler alınıp siyah formayla sahaya çıkılır.

4 büyük takımın internet sitelerinde de terör hakkaında haberler var herkes aynı görüşte siyah formayla cıkalım diyor ama bakalım bizimkilerde öyle yaparlar
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

bence çok anlamlı olan bir karikatür
Resim
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

evet gayet başarılı ve anlamlı bi karikatür güvendğmz dağlara kar yağdı...
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D