Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

507 oy = Daha çok kan aksın!
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

çok geç kalmasına ragmen tezkere çıktı meclisten bence bu tezkereyi elleri gitmeye gitmeye çıkarttılar eger istiyerek çıksaydı rte ilk önce bush abime sorum sonra açıklıcam demezdi
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
ewrim
Üye
Üye

Mesaj gönderen ewrim »

hepsi senaryo bakalım ne olcak :x

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Şimdi gözler, kulaklar karşı tarafta.Devlet yetkiyi aldığına göre, artık bize yapılacak olan herhangi bir saldırı da asker oraya girer.Terör örgütü kaderini kendi tayin edecek.Hiçbir zaman bu noktaya gelinmemişti, bunu kendileri istedi aslında.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Sınırötesi gündemde ancak Pazar günü olan refanrandumu unutuyor gibiyiz. Sokaktaki insan daha tam olarak neyi oylayacağını bilmiyor. Bu refarandum biraz oldu bittiye getiriliyor gibi. Yeterince bilinçlendirme çalışması yapılmadı.
sleeping with the earth my dying bride

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

jonnathan yazdı:Sınırötesi gündemde ancak Pazar günü olan refanrandumu unutuyor gibiyiz. Sokaktaki insan daha tam olarak neyi oylayacağını bilmiyor. Bu refarandum biraz oldu bittiye getiriliyor gibi. Yeterince bilinçlendirme çalışması yapılmadı.
Koftiden demokrasi böyle bişey olsa gerek.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

jonnathan yazdı:Sınırötesi gündemde ancak Pazar günü olan refanrandumu unutuyor gibiyiz. Sokaktaki insan daha tam olarak neyi oylayacağını bilmiyor. Bu refarandum biraz oldu bittiye getiriliyor gibi. Yeterince bilinçlendirme çalışması yapılmadı.
ki sandık görevlilerine çoktan verildi gerekli evraklar.. arada kaynayıp gitmekte hakkaten..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

halk ne yapacağını bilmiyor zaten muhtarlıklardan insanlar evraklarını bile almışlar hayırlısı
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

İnsanlar gözlerini kapatacak, mührü gelişigüzel basacak, neye denk geldiyse...
Referandum konusunda insanları bilinçlendirmeden neyi oylatıyorsun, kime oylatıyorsun? Tabi bu durum Başbakanımızın işine geliyor...
Geçen gün komşu teyzemiz referandumda evet oyu kullanacağını söyledi.
"Neden?" dedim..
"Meclis seçmesin. Halk seçsin. Halk daha vicdanlıdır.." dedi..
Halkın gururu okşandı bu referandum sayesinde. Kendisine söz hakkı tanınınca referandumu çok büyüttüler gözlerinde. Oysa insanların bilgisizliğinden faydalanma çabası dışında bir şey değil bu. Halkın aldığı kararları da gördük, görüyoruz, bu gidişle bol bol göreceğiz de... Başbakanımız afişler yaptırmış "Referandumda EVET" diye.. Doğu Perinçek "Referandumda HAYIR" diye kampanya başlatmış...
El insaf.. Bu insanların kafalarını daha fazla karıştırmak yerine, referandum nedir, neyin nesidir onu düzgünce izah etseler de herkes şu sorunsaldan kurtulsa... Ama yok... Bilgisiz, ilgisiz halk her zaman daha caziptir..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Bu referandum gereğinden fazla büyüdü.Cumhurbaşkanı'nı halk seçse ne olur,meclis seçse ne olur ? Meclis'te Cumhurbaskanı'nı seçenler Halk tarafından seçilmedi mi? Milletvekillerini başkalarımı oraya taşıdı ?

Gayet gereksiz bir referandum..Gündemi meşgul etmekten başka bir halta da yarayacağını düşünmüyorum.Çıkacak sonucunda ...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

wolfali yazdı:Bu referandum gereğinden fazla büyüdü.Cumhurbaşkanı'nı halk seçse ne olur,meclis seçse ne olur ? Meclis'te Cumhurbaskanı'nı seçenler Halk tarafından seçilmedi mi? Milletvekillerini başkalarımı oraya taşıdı ?

Gayet gereksiz bir referandum..Gündemi meşgul etmekten başka bir halta da yarayacağını düşünmüyorum.Çıkacak sonucunda ...
+1

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

madem referandum yapılacak neden 11. Cumhur başkanını hak seçer ibaresi kaldırıldı

oylanacak şeyler cumhurbaşkanını halk tarafından mı seçilecek nasılsa şimdi seçilerek 7 yıl ertelenen bir olaya neden bukadar oldu bittye getirildi . neden bukadar madddi sıkıntının içinde b
rde bu referandum masrafları eklendi bu liste uzar gider tabiki
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

11. cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle ilgili maddeyi kaldırdılar çünkü bu durum Abdullah Gül'ün koltuğunu tehlikeye atabilirdi.. Referandumdan "evet" çıkması halinde biri çıkıp "Kabul edilen Anayasa'daki maddede 11. cumhurbaşkanını halk seçecek diyor. Şimdi ne olacak?" derse zor duruma düşecekler. Olası bir itiraza karşı önlemdir bu.
wolfali yazdı:Bu referandum gereğinden fazla büyüdü.Cumhurbaşkanı'nı halk seçse ne olur,meclis seçse ne olur ? Meclis'te Cumhurbaskanı'nı seçenler Halk tarafından seçilmedi mi? Milletvekillerini başkalarımı oraya taşıdı ?

Referandum sadece bu seçimle sınırlı kalmayacak zaten. RTE'nin açıklamalarına göre, zırt pırt referandum yapıp "halka söz hakkı tanıyacaklar". Halkın seçimlerini görüyoruz. Cumhurbaşkanını halk seçerse de farklı bir atmosfer yaşanmayacak. Ama halkın seçmemesini tercih ederim yine de... Bence burda asıl sorun referandum değil. Halkı salak yerine koyup resmen cahilliklerden faydalanmaya çalışıyorlar. Çok sevgili halkımız da "aa referandum bak ne güzel seçimi biz yapalım işte oh oh" deyip, nedir neyin nesidir demeden cumburlop atlıyor işin içine..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

whatsername yazdı:11. cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle ilgili maddeyi kaldırdılar çünkü bu durum Abdullah Gül'ün koltuğunu tehlikeye atabilirdi.. Referandumdan "evet" çıkması halinde biri çıkıp "Kabul edilen Anayasa'daki maddede 11. cumhurbaşkanını halk seçecek diyor. Şimdi ne olacak?" derse zor duruma düşecekler. Olası bir itiraza karşı önlemdir bu.

Referandum sadece bu seçimle sınırlı kalmayacak zaten. RTE'nin açıklamalarına göre, zırt pırt referandum yapıp "halka söz hakkı tanıyacaklar". Halkın seçimlerini görüyoruz. Cumhurbaşkanını halk seçerse de farklı bir atmosfer yaşanmayacak. Ama halkın seçmemesini tercih ederim yine de... Bence burda asıl sorun referandum değil. Halkı salak yerine koyup resmen cahilliklerden faydalanmaya çalışıyorlar. Çok sevgili halkımız da "aa referandum bak ne güzel seçimi biz yapalım işte oh oh" deyip, nedir neyin nesidir demeden cumburlop atlıyor işin içine..
katılıyorum.kardeşim sizin göreviniz nedir orada? çok önemli kararları halk aldıktan sonra sizin yüksek seçim kurulu'ndan farklı kalır bir yönünüz olmaz.tabi asıl amaç şu; daha önce planlanmış hamleleri halk istiyor ayağına getirerek kabul ettirmek.anayasada ya da şu an akp iktidarını ciddi biçimde etkileyen durumlar ileride sandıkta karşımıza çıkabilir.bir seferde meclisten geçirmeye korktukları hamlelerin pek çoğunu halka sorarak geçirebilirler.ne de olsa bu halk saf ve oynanmaya müsait bir iradesi.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

önceki hükümette mecliste abdullah gülü seçtirmediler..ve 22 temmuzda akp ye oy verenlerin çoğu abdullah gl cumhurbaşkanı olsun diye verdi..ve ayrıca ibr önceki meclisin cumhurbaşkanlığı seçiminde chp ve dyp nin hiç te demokratik yaklaşmadığını gördük..zırt pırt milletin önüne snulan birşeyde yok 7 senede 1 olucak cumhurbaşkanlığı seçimi bunun zırt pırtlıgını göremiyorum...ve cumhurbaşkanını halk seçsin deniosa halk seçsin...bu halk abdullah gülü yine cumhurbaşkanı yapar buda kesin....
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Pek istenmese de neyi oylayacağımızı bilelim;

* Genel seçimler 4 yılda bir yapılacak.
* TBMM tüm kararlarında, üye tamsayısının en az üçte biri (184) ile toplanacak. Anayasa’da başkaca bir hüküm yoksa, toplantıya katılanların salt çoğunluğuyla karar verecek. Ancak karar yeter sayısı, hiçbir şekilde üye tamsayısının dörtte birinin bir fazlasından (138) az olamayacak.
* Cumhurbaşkanı; 40 yaşını doldurmuş, yüksek öğrenim görmüş, TBMM üyeleri veya bu niteliklere ve milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, halk tarafından seçilecek.
* Cumhurbaşkanının görev süresi, 5 yıla indirilecek; bir kimse, en fazla iki defa (5+5) cumhurbaşkanı seçilebilecek.
* Cumhurbaşkanlığına, TBMM üyeleri içinden veya Meclis dışından aday gösterilebilmesi, 20 milletvekilinin yazılı teklifiyle mümkün olacak. Ayrıca, en son yapılan milletvekili genel seçiminde aldıkları geçerli oyların toplamı yüzde 10’u aşan partiler de ortak cumhurbaşkanı adayı gösterebilecek. Cumhurbaşkanı göreve başlayıncaya kadar, görev süresi dolan cumhurbaşkanının görevi devam edecek.
* Anayasa’nın, “seçim kanunlarında yapılacak değişikliklerin, yürürlüğe girdikleri tarihten itibaren 1 yıl içinde uygulanamayacağına” ilişkin maddesi, cumhurbaşkanı seçiminde dikkate alınmayacak.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

en acısı halk ne olup bittiğinden habersiz "bak işte bana, halka danışıyorlar" diye safça bu oyunların düzenlerin içine dalıveriyor. Cumhurbaşkanını halk seçse yine ABDullah gül seçilirdi eminim ki. neden? çünkü eşit eğitime ve bilince sahip bir halk değiliz. cahiliz... ve eşit eğitim düzeyi ve ileri görüşlülük bulunmayan bir toplumla gerçek demokrasiyi ne kadar yaşayabiliriz? artık onu da sizin takdirinize bırakıyorum..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

türkiye nin şu andaki hali tam bir komedi.siyasilerin hepsi artist olmuş en iyi performanslarını sergiliyor. chp kendi kendine muhalefet oyunu oynuyor, mhp anayasa değişikliğine destek veriyor sonra da seçmenlerine "hayır" oyu kullanın diyor. tüm partiler danışıklı dövüş içinde hazineden alacakları parayı bekliyor.. en kötüsü de bu duruma isyan eden bizler hiçbirşey yapamadan olanları izliyoruz. sandığa gitsen bir dert gitmesen ayrı bir dert
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

murti yazdı:önceki hükümette mecliste abdullah gülü seçtirmediler..ve 22 temmuzda akp ye oy verenlerin çoğu abdullah gl cumhurbaşkanı olsun diye verdi..ve ayrıca ibr önceki meclisin cumhurbaşkanlığı seçiminde chp ve dyp nin hiç te demokratik yaklaşmadığını gördük..zırt pırt milletin önüne snulan birşeyde yok 7 senede 1 olucak cumhurbaşkanlığı seçimi bunun zırt pırtlıgını göremiyorum...ve cumhurbaşkanını halk seçsin deniosa halk seçsin...bu halk abdullah gülü yine cumhurbaşkanı yapar buda kesin....
Sen başbakanın söylemlerini pek dinlemiyorsun galiba..
"Bundan sonra halkımız referanduma alışsın, Türkiye çok referandum görecek" diye buyurdu kendileri.. Bu ne demek acaba?
Daha çok referandum yapılacak..
Başka bir deyişle "zırt pırt" referandum yapılacak demektir bu. İş sadece cumhurbaşkanlığı seçimiyle bitmiyor malesef...
Evet dediğin gibi bu halk Abdullah Gül ve türevlerini cumhurbaşkanı yapar bu nedenle de halk seçmesin...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Halka güvenemezsen demokrasi nasıl yaşar o yerde.Demokrasi'nin özü halkın yönetimde etkin olmasıdır...Bu olmadıkça o demokrasi değil bildiğin monarşi olur.

Bende RTE ve tayfasını desteklemiyorum yalnız halk seçmişse yapacak birşey yok..Bir daha ki seçimlere kadar onları kabul etmek zorundayız.İstesek te istemesek te...
.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

"Bir ülkede silahların siyaseti hâkimse, siyasetin silahları susmuş demektir."
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

siyasetinni yapamayanlarr silahlarını kullanamıosa silahların siyaseti en şekildee siyasetini yaparrr şüpheniz olmasın
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

wolfali yazdı:Halka güvenemezsen demokrasi nasıl yaşar o yerde.Demokrasi'nin özü halkın yönetimde etkin olmasıdır...Bu olmadıkça o demokrasi değil bildiğin monarşi olur.

Bende RTE ve tayfasını desteklemiyorum yalnız halk seçmişse yapacak birşey yok..Bir daha ki seçimlere kadar onları kabul etmek zorundayız.İstesek te istemesek te...
.
çoğunluğun isteklerini diğerlerine dayatması da bir çeşit diktatörlüktür. demokrasi uzlaşma, açıklık ve saygı gerektirir.. halk seçti diye bu adamlar her istediğini yapacak diye bir kaide yok.. halk gerçekten bilinçlendirilir ve bilgilendirilirse yönetimde etkin olur. neden sandığa gittiğini bilmeden sağlıklı karar vermek mümkün müdür? bu arada 80 anayasası da halk oylamasıyla kabul edilmiştir.. ayrıca hitler de başa geçerken halk oylamasını kullanmıştır..

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

houseofholy yazdı:
wolfali yazdı:Halka güvenemezsen demokrasi nasıl yaşar o yerde.Demokrasi'nin özü halkın yönetimde etkin olmasıdır...Bu olmadıkça o demokrasi değil bildiğin monarşi olur.

.
çoğunluğun isteklerini diğerlerine dayatması da bir çeşit diktatörlüktür. demokrasi uzlaşma, açıklık ve saygı gerektirir.. halk seçti diye bu adamlar her istediğini yapacak diye bir kaide yok.. halk gerçekten bilinçlendirilir ve bilgilendirilirse yönetimde etkin olur. neden sandığa gittiğini bilmeden sağlıklı karar vermek mümkün müdür? bu arada 80 anayasası da halk oylamasıyla kabul edilmiştir.. ayrıca hitler de başa geçerken halk oylamasını kullanmıştır..

peki herşeyi bi kenara atalım akp yi ve bi nevi cumhurbaşkanını halk seçti,peki seçtkileri bu karar en doğrusuysa yada türkiye için en iyisini halk seçtiyse,yada bazı arkadaşlar halka laf atıyo da,halk doğrusunu yapmışsa......seçilen seçildi görevleri bittiğinde + sı veya - göz önüne bulundurulur ona göre denir halk yanlış,halk doğru...akp 2007 22 temmuza kadar değerlendirilirse + ları daha çoktur..bugun türkiyenin gündemde ilk sırada olan kuzey ırak konusunda tayyip demedimi girelim die o gün halkın çoğunluğu ve deniz baykal yok dedi,bugun herkes evet dio...halk her zaman doğru kararı veremez,bazen verir...bu nedenle bi iş sonuçlanmadan halka laf edilmez.....bu arada tayyip'in sözünü ve johnun sıraladağı 2 3 madde yi bilmiyordum bugun öğrendim teşekkürler...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

burada eleştiri konusu olan şimdiye kadar yapılan icraatlardır, sırf adı akp diye eleştiri yapılmıyor.. eleştirlen herşeyin gizli kapaklı yapılması ve oldu bittiye getirilmesi. bizim adımıza yapılan değişikliklerden azıcık bizim de haberimiz olsa ne güzel olurdu.
iş sonuçlandıktan olan olduktan sonra halka laf etsen ne olacakki zaten.. eleştiri zamanında yapılırsa bir işe yarar..