Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

akşam 21:30da şehitlerimiz için ışık eylemi yapılcakmış.. duyrulur!!..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Hakkari'de olaydan sonra toplanan kalabalık dtp il binasını dağıtmaya yürümüş intikam sloganlarıyla,polis durdurmuş.Gerçekten milletin sabrı taştı taşacak,devlet birşeyler yapmazsa millet daha beterini yapacak gibi geliyor bana.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

öldürülen teröristlerin sayısı 32 olmuş 16:30 itibariyle..
Ankara'da üniversiteler büyük çaplı bir sessiz yürüyüş planlıyolar..
Gazi Üniversitesi bugün Ankara/Sakarya mevkiindeymiş diye duydum..
ODTÜ salı günü için okul içinde sessiz bir "teröre lanet yürüyüşü" yapma hazırlığında..
bütün bunlar haricinde "tezkereye hayır"cıların şimdi ne uyduracaklarını merak ediyorum..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

referandumdan da "evet" çıktı.

evet, 14837741 oy; oran : 69.8

hayır, 6399537 oy ; oran : 30.1

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

katılım yerlerde sürünmüyor mu %100 çıksa nolucak ki..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

gerçekten çok saçma bir referandum yapıldı bugün, kimse ne yaptığını bilmeden oy verdi.ancak bunu gereksiz görenler sandığa gitmediği için meydan evet oylarına kaldı. oturarak protesto yapılmaz.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ben oy vermeye gitmedim.
katılım %100 olsa sandıktan hayır mı çıkacaktı..
hiç olmazsa ne kadar boktan bir referandum yaptığını görüp belki meşruiyetini sorgular hükümet diyeceğim ama o da zor..
onu yine ne dediğini bilen birkaç hukukçu ve eli kalem tutan düzgün birkaç gazeteci yapacak..
sonuç aynı kalacak..

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ha bi de yazıldı mı bilmiyorum ama..
Hikmet Çetinkaya Cumhuriyet Gazetesi'ne istifasını sundu..
bunu da aktarayım istedim..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Hayır kısmına Evet damgası vurmak harika bir ironi oldu benim için. Hayır zaten yeterince duyurmadınız bari oy pusulasına yazsaydınız soruyuda orda okuyan 1-2 kişi olsaydı. Yaşasın demokrasi...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

sıcak çatışma anında kaç şehit veririz onlardan kaç can daha gider artık siz hesap edin!?ya bu ülkenin uçağı yok mudur ?israil kaç kilometre öteden kalkıp vurup geliyor.israil dediğin ülke kadarda mı olamıyorsun?amerika ırak a girerken nasıl girdi?önce bombaladı sonra temizledi.ulan hadi uçağı geçtim.istihbarat sağlayacak haberleşme sisteminiz içinde uydu yok mudur?bal gibi de vardır.google earth te bile o bölgenin topografik şekliyle ilgili bilgi varken biz de istihbarat vur patlasın çal oynasın.bundan 15 sene evvel bile uydu fotoğraflarıyla düşmanın nerede olduğu nerelere hareket ettiği öğrenilebilirken aradan onbeş yıl geçmesine rağmen bu işler sıfır.ulan adamlar galaksileri dev teleskoplarla inceleyebilirken sen dibindeki düşmanın yerini bulmaktan acizsin.yok abi kararlılık yok bizde.ya savaşırsın ya da hiç savaşmaktan bahsetmezsin.işini diplomasiyle çözeceksen savaşmayı düşünmezsin.ama elindeki gücü bir yere bir kere kullanırsın.işte bu kararlılıktır.25 senedir durum aynı.ama birden böyle şehit düşenler artınca, hah tamam artık bir operasyon olabilir demekle bu işler yürümez.bir şehit onbin şehit arasında fark yoktur.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

demakrotive yazdı:katılım yerlerde sürünmüyor mu %100 çıksa nolucak ki..
Katılım %67
Gitmeyenler de muhtemelen "hayır"cılardı..
Zaten Erdoğan belirtmişti: Katılım %20 olsa bile yarıdan bir fazlanın verdiği oy geçerli olacaktır, diye.. Protestoyu, katılım oranını falan takan yok yani..
Gelmiş geçmiş en saçma ötesi referandumu da böylece atlatmış olduk.. Hayırlısı olsun artık...

Bu arada Talabani ateşkesten falan söz ediyor.. Daha neler artık çocuk mu kandırıyor, kandırdığını zannediyor acaba?
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

whatsername yazdı:
Katılım %67
Zaten Erdoğan belirtmişti: Katılım %20 olsa bile yarıdan bir fazlanın verdiği oy geçerli olacaktır, diye.. Protestoyu, katılım oranını falan takan yok yani..
Gelmiş geçmiş en saçma ötesi referandumu da böylece atlatmış olduk.. Hayırlısı olsun artık...

Bu arada Talabani ateşkesten falan söz ediyor.. Daha neler artık çocuk mu kandırıyor, kandırdığını zannediyor acaba?
ateskes demek devletin varlıgını kabul etmektir.. teroristlerle anlasma mı yapıcaz bi de..

Ayrıca bu referandumda en basta havaalanlarına koyulan sandıklarda 11. cumhurbaskanı icin oy verildigi ve sonradan 12ye dondugu icin referandumun iptal edilme ihtimali var..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

veronique yazdı:
whatsername yazdı:
Katılım %67

ateskes demek devletin varlıgını kabul etmektir.. teroristlerle anlasma mı yapıcaz bi de..

Ayrıca bu referandumda en basta havaalanlarına koyulan sandıklarda 11. cumhurbaskanı icin oy verildigi ve sonradan 12ye dondugu icin referandumun iptal edilme ihtimali var..
Ben iptal edilme ihtimaline hiç ihtimal vermiyorum açıkçası.. O kadar evet oyu çıkmış, Erdoğan onca oyun heba olmasına izin verir mi hiç?
Bu referandum tarihe bir hukuk skandalı olarak geçecek.. Sonradan paketteki bir maddenin değiştirilmesi açık olarak sınır kapılarında oy kullanan insanlara saygısızlıktan öte bir şey değildir..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ha bir de, babam referandumda görevliydi.
Bir vatandaş oy pusulası yerine dükkanının reklam afişini koymuş zarfın içine..
Başka biri de yine oy pusulasını ortadan kaldırıp, bir kağıda "saatlerle oynamayın" yazmış.. Ne demekse :010

Bunlar da referandumdan arda kalan bir kaç küçük komik olay..
Lasciate mi cantare

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Terör Olayları
THY ve Telekom Grevleri
Tuzla Tershanesindeki Ölümler
Referandum
Ermeni tasarısı
.........daha başka ne vardı

Ne kadar güzel gelişiyor olaylar.

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

barzani bize göre pkk terör örgütü deil demiş. türkiye pkk yla anlaşma yoluna gitsin pkk kabul etmezse terör örgütü sayılır demiş bizim için. teröristlerle bide anlaşma masasınamı oturcaz..
dont speak..

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Bu işler cocuk oyuncağı degildir arkadaslar medyanın pompa haberleri ile ve baskı ile bir teskere cıktı zaten ama bu teskere 1 yıl süreli cıktı, yine medyamızın pompa haberleri ile halkımızın üzerinde hemen bir operasyon yapılması fikri dogdu ama bu yanlıs bir fikirdir. Şuanda bir operasyon yaptıgınızı düsünün adamlar silahlarını gömdüler toprağa indiler köylere normal vatandas gibi duruyorlar TSK kime operasyon yapacak karsılarında eli silahlı bir hedef bulamayacaklar ki bu yüzden teskere 1 yıllık cıkarıldı gerekli istihbarat yapılacak kilit noktalar belirlenecek ondan sonra bir temizlik yapılacak bu temizliğin olacagıda muamma cünkü bundan önce 24 kez operasyonlar yapılmıstır. Bu işin silahla topla tüfekle çözülür bir yanı kalmamıstır.

Daha büyük acılarda yaşanacaktır bu sürecte daha fazla askerimiz ölecektir daha kritik kararlara itilecektir bu ülke...

Heyecanımızı kontrol etmeliyiz, acıları içimize gömmeliyiz. Ama gerçeklerin de farkında olmalıyız. Türkiye'ye karşı açılan savaşı, koalisyon ortaklarını, savaşın ardına gizlenen harita taslaklarını görmek zorundayız. Ve bu oyunu bozabilecek güçte olduğumuzu bilmeliyiz.

Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum…
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

komplikemanyak yazdı:Bu işler cocuk oyuncağı degildir arkadaslar medyanın pompa haberleri ile ve baskı ile bir teskere cıktı zaten ama bu teskere 1 yıl süreli cıktı, yine medyamızın pompa haberleri ile halkımızın üzerinde hemen bir operasyon yapılması fikri dogdu ama bu yanlıs bir fikirdir. Şuanda bir operasyon yaptıgınızı düsünün adamlar silahlarını gömdüler toprağa indiler köylere normal vatandas gibi duruyorlar TSK kime operasyon yapacak karsılarında eli silahlı bir hedef bulamayacaklar ki bu yüzden teskere 1 yıllık cıkarıldı gerekli istihbarat yapılacak kilit noktalar belirlenecek ondan sonra bir temizlik yapılacak bu temizliğin olacagıda muamma cünkü bundan önce 24 kez operasyonlar yapılmıstır. Bu işin silahla topla tüfekle çözülür bir yanı kalmamıstır.

Daha büyük acılarda yaşanacaktır bu sürecte daha fazla askerimiz ölecektir daha kritik kararlara itilecektir bu ülke...

Heyecanımızı kontrol etmeliyiz, acıları içimize gömmeliyiz. Ama gerçeklerin de farkında olmalıyız. Türkiye'ye karşı açılan savaşı, koalisyon ortaklarını, savaşın ardına gizlenen harita taslaklarını görmek zorundayız. Ve bu oyunu bozabilecek güçte olduğumuzu bilmeliyiz.

Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum…
Bu işin silahla çözülemeyeceği konusuna katılıyorum.Kalıcı çözüm bu şekilde sağlanmaz....şindi yapılacak operasyon, aynen kamu malını özelleştirmek gibidir bugün için rahatlatır ülkeyi gelecek için değil..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Hükümet bu kadar gevşek davranmaya devam ederse daha çok bekleriz operasyonu...
Dün sabah 12 şehit haberiyle güne başladık...
Kanallar "son dakika haberi" olarak geçti.. Bazılarında program akışı değiştirildi.. Köşe yazarları, öğretim üyeleri, uzmanlar programlara çıktı, durumu yorumladı...
Erdoğan ne yapıyordu?
Referandum için oy veriyordu...
Şehit haberleri soruldu...
Erdoğan ne dedi?
"Ajite etmeyin..."
Gül ne yapıyordu?
Referandum için Kayseri'ye gidiyordu...
Bu referandum bu kadar mühim miydi?
Halkın ciğeri yanıyor, analar babalar ölen evlatlarına ağlıyor, RTE "Ajite etmeyin" diyor.. Cemil Çiçek de başbakanın izinden gidip, "Programlara sözüm ona uzmanlar çıkarılıp durum değerlendirmesi yapılması yersiz" diyor... Artık birilerinin, durumun ciddiyetini bir an önce anlaması gerekiyor... Medyaya laf atacağına, onu bunu azarlayacağına oturup operasyon konusunda önemli kararlar alması gerekiyor... Mecliste hala PKK yandaşlarının barındırılmasına itiraz etmesi gerekiyor...

Bu arada bir diğer gelişme:
Talabani'den açıklama (!):
"PKK bu akşam eylemlerine ara verecek" ...

Bu nedir?
"Reklamlardan sonra devam edeceğiz" gibi bir şey...
Lütfettiler...
Teşekkür de edelim mi?
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

whatsername yazdı: Başka biri de yine oy pusulasını ortadan kaldırıp, bir kağıda "saatlerle oynamayın" yazmış.. Ne demekse :010

cumhuriyet'in "saatler 100 yıl geriye alınıyor" reklamına çağrışım yaptırmak istemiş olabilir..

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

o dağlarda taş üstünde taş omuz üstünde baş kalmıyana kadar savaşılmalı

zaten ülke bu giidşle iç savaşa gidecek onun için bence silahlanın
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

PKK SEMPATİZANLARINA LİNÇ GİRİŞİMİ !

MALATYA’da otogarda haberleri izleyen 9 kişi, Hakkari’de 12 askerin şehit edilmesi haberini duyunca, “İyi olmuş'' deyip PKK lehine konuşmaya başlayınca, vatandaşların saldırısına uğradılar. Tepkiler üzerine 6 kişi kaçarken, 3 PKK sempatizanını polis linçten güçlükle kurtardı.
İstanbul’a gitmek için Malatya otogarında bulunan 9 kişi, otobüs yazahanesinde beklerken, televizyonda Hakkari’de meydana gelen terör saldırısı haberini izlemeye başladılar. Bu sırada grubun içeresinden bazıları, “İyi olmuş. PKK başarıya ulaşacak'' dedi. Diğer arkadaşları da PKK lehine konuşmaya başlayınca, yazıhanede bulunan vatandaşlar, tepki gösterip 9 kişiye saldırdı. Olayın duyulması üzerine dışarıdan da gelen vatandaşlar, PKK sempatizanlarının üzerine yürüdüler. 6 kişi olay yerinden kaçarken, 3 kişi polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılar, Emniyet Müdürlüğüne götürülmek istenirken, otogar önünde toplanan yaklaşık 300 kişi, zanlıları linç etmek istediler. Araya giren polis, zanlıları polis otobüsü ile olay yerinden uzaklaştırdı. Bu sırada çevrede toplanan vatandaşlar, PKK alehine slogan atarak, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Artık sabrımız taştı’, ‘Hepimiz Mehmetçiğiz’ diye slogan attılar.
Polis, kaçan 6 kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, gözaltına alınan 3 zanlınan terörle mücadele şube müdürlüğünde sorguları devam ediyor.

HÜRRİYET

Döve döve öldürmeli böyle itleri,hiç yoktan bi kaç it eksilir piyasadan.
Polislerde bırakmaz ki halk öldürsün birkaçını...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

Terörü protesto ve şehitlerimizin ölümü adına yarın herkes siyah giyinip protesto ettiğini belirtecekmiş. Bana forward mail geldi buraya da yazayım dedim.
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

demakrotive yazdı:
whatsername yazdı: Başka biri de yine oy pusulasını ortadan kaldırıp, bir kağıda "saatlerle oynamayın" yazmış.. Ne demekse :010

cumhuriyet'in "saatler 100 yıl geriye alınıyor" reklamına çağrışım yaptırmak istemiş olabilir..
Aa evet olabilir.. Hatta odur..

PKK'nin yayın yaptığı bir televizyon kanalında kayıp olan 8 askerimizin PKK elinde olduğu söylenmiş...
Lasciate mi cantare