Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

wolfali yazdı:PKK SEMPATİZANLARINA LİNÇ GİRİŞİMİ !

MALATYA’da otogarda haberleri izleyen 9 kişi, Hakkari’de 12 askerin şehit edilmesi haberini duyunca, “İyi olmuş'' deyip PKK lehine konuşmaya başlayınca, vatandaşların saldırısına uğradılar. Tepkiler üzerine 6 kişi kaçarken, 3 PKK sempatizanını polis linçten güçlükle kurtardı.
İstanbul’a gitmek için Malatya otogarında bulunan 9 kişi, otobüs yazahanesinde beklerken, televizyonda Hakkari’de meydana gelen terör saldırısı haberini izlemeye başladılar. Bu sırada grubun içeresinden bazıları, “İyi olmuş. PKK başarıya ulaşacak'' dedi. Diğer arkadaşları da PKK lehine konuşmaya başlayınca, yazıhanede bulunan vatandaşlar, tepki gösterip 9 kişiye saldırdı. Olayın duyulması üzerine dışarıdan da gelen vatandaşlar, PKK sempatizanlarının üzerine yürüdüler. 6 kişi olay yerinden kaçarken, 3 kişi polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılar, Emniyet Müdürlüğüne götürülmek istenirken, otogar önünde toplanan yaklaşık 300 kişi, zanlıları linç etmek istediler. Araya giren polis, zanlıları polis otobüsü ile olay yerinden uzaklaştırdı. Bu sırada çevrede toplanan vatandaşlar, PKK alehine slogan atarak, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Artık sabrımız taştı’, ‘Hepimiz Mehmetçiğiz’ diye slogan attılar.
Polis, kaçan 6 kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, gözaltına alınan 3 zanlınan terörle mücadele şube müdürlüğünde sorguları devam ediyor.

HÜRRİYET

Döve döve öldürmeli böyle itleri,hiç yoktan bi kaç it eksilir piyasadan.
Polislerde bırakmaz ki halk öldürsün birkaçını...
o topluluğun önüne salacaklar 2-3 tanesini bırakacaklar onları orda ibreti alem iiçn ii bi linç edecekler......köpek soyları
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

hosuma gitmeyeni gebertim bende.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Eğer İT kuduzsa gebertilmelidir.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

kimsenin raporuna bakmadan kuduz da denmemelidir.

linç saçma ve provokasyona açık bir uygulamadır. yani; bir ortamda 10 kişi toplanıp, 3-4 kişilik bir gruba, "s.ktirin lan terörist köpekler, pkk p.çi .bneler" diye bağırarak saldırma girişiminde bulunsak kısa sürede 100 de oluruz, 200 de. orta çağ avrupasında cadı yakmıyoruz.
betterman.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

zaten ortalık iyice karışmış durumda, herkes çok tepkili ve en ufak hatada bile linç edilme tehlikesi var. bu tarz ortamlarda yanlış anlaşılmalar sıkça meydana gelebilir, herkes öfkesini çıkaracak birilerini arıyor. ama yürüyüşlerde havaya ateş açmak, gösteriye müdahale eden polislerin üzerine araba sürmek gibi davranışlar sadece bize zarar verir. öfkemizi yanlış kişilere yöneltmemeye dikkat etmek gerek
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Ben yanlıs bir forumdamıyım rocktr degilmi burası ?

Bu nasıl bir zihniyettir !

it sürüsü dediginiz kişilerde insandır ! Linç etmek isyenlerde insandır !

Ve ben burda bir kez daha insanlıgımdan utandım.
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Barış isteyenin,silahlar sussun diyenin bölücü olarak adlandırıldığı bi medyadan ilham alıyor bu millet,otogardakiler şehit haberlerine "iyi olmuş" demişler ben nasıl inanayım bu medyaya.
Bilmem nerde F tipi cezaevlerini protesto edenler terörist damgası yiyorsa, bergama siyanür istemiyoruz diyen köylü pkk sempatizanı olarak gösteriliyorsa gazetelerde bu haberlere nasıl inanayım ki..
İnsanları ırkçılığa sevk edenlerin suçudur bu.Ve ordan burdan duyduklarına kendini kaptıranların

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

komplikemanyak yazdı:Ben yanlıs bir forumdamıyım rocktr degilmi burası ?

Bu vatan için canını vermiş insanlara, "oh iyi olmuş" diyen insanlarla sen aynı masada karşı karşıya gelip oturur musun?Karşıdaki insan değil ki.İnsanı bırak hayvanlardan bile daha aşağılıklar :x

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

KoRn_eR yazdı:
komplikemanyak yazdı:Ben yanlıs bir forumdamıyım rocktr degilmi burası ?

Bu vatan için canını vermiş insanlara, "oh iyi olmuş" diyen insanlarla sen aynı masada karşı karşıya gelip oturur musun?Karşıdaki insan değil ki.İnsanı bırak hayvanlardan bile daha aşağılıklar :x
bu anlaşılmayacak bir durum değil.iki tarafta birbirinin durumundan haberli.olaylar karşılıklı.bir taraf bir şey kaybetse karşı taraf , üzülüp ağlayacak değil ya'oh iyi olmuş' der.ama bunu dediğin yerde karşı tarafın insanları çoğunluktaysa, orada seni kimse kurtaramaz.kısaca örnekleyecek olursak: fenerbahçe tribününde oturan bir galatasaraylı(ki mal mıdır ne işi varsa orada) fenerbahçe aleyhine laf atarsa dayağı yer.yani bu işleri tartışmaya bile gerek yok.bence haber değeri bile taşımıyor.haber değerinden ziyade , halkları kışkırtmaktan başka vazifesi yok.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

Çekme abi annem beni Erzurum'da biliyor

ANNEM BENİ ERZURUM'DA BİLİYOR

Yaklaşık bir haftadır dağlarda terörist takibinde oldukları öğrenilen askerleri, sırtlarındaki teçhizatıyla, tozlu botlarıyla görevlerini yerine getirmenin mutluluğu gözlerinden okundu. Fotoğrafını çekildiğini gören bir Mehmetçik, gazetecilere, “Lütfen beni çekmezseniz sevinirim. Çünkü Annem beni Erzurum’da asker sanıyor. Ben buraya kendi isteğiyle gelenlerdenim” dedi.

Hürriyet
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

İstenilene ulaşılmış gözüküyor bursada çanakkalede izmirde malatyada afyonda ülkücüler kürt vatandaşlara karşı eziyetlere başlamış....

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

İnsanları Dİn ile Kandırmak

Müslüman halkımızın şunu bilmesi lazım. Şehitlik İslamda en büyük mertebedir. Şehit nasıl olunur,her çatışmada ölen şehit midir. ? Şehit Allah yolunda öldürülenre denir. Allahın yolu nedir? Kur'andır,İslamdır. Yani islamı tüm kurum ve kurallarıyla yerleştirmek için verilen mücadelede ölenler şehittir. Ama ne yazıkki islam tüm kurum ve kurallarıyla devletimizde mevcut değildir. Üstelik İslam kurlallarını devletimizde uygulanması yasaktır. Laiklik islam kurallarının devlette uygulamasını kaldırmıştır. Yani Türkiye devleti islam kurallarıyla yönetilen bir deVlet olmadığına göre islam devleti de değildir. Halbuki şehit, islam ve onun devletini KURMAK İÇİN VEYA KURULU DEVLETİ savunurken ölenlere denir. Haliyle islam devleti olmayan bir ülkeyi ve rejimini savunurken ölenler,demokrasi şehidi,cumhuriyet şehidi olabilirler ama islam şehidi olmaları biraz şüpheli. Türkiye Cumhuriyetinin eğer ahirette bir cenneti varsa onu bilmem ama ahirette islamın bir cenneti olduğuna göre sadece islam ve onun devletini kurarken veya savunurken ölenlerin gideceği kesin. Çünkü her millet vatanını müdafa eder ve bu yolda ölebilir ama şehit olmaz.Müslüman olanların islami olmayan bir devleti savunurken ölenlerin şehit olmaları biraz şüpheli. Nitekim efendimizin savaşlarına katılan yahudi ve münafıklardan ölenler şehit olmamışlardı. Onların savaşa katılma gayeleri,kendi kabilelerini,kendi mallarını,kendi nüfuzlarını korumak olduğu için savaşırken öldükleri halde şehit olmamışlardı. Nitekim bunların içinde ben de müslümanım diyen münafıklar da vardı ve bunların münafık olduklarını efendimiz ve bir sahabi dışında kimse bilmiyordu. Diğer sahabe onları müslüman zannediyordu.. Şehit olanlar islamı ve onun devletini bütün kurum ve kurallarıyla kurmak için savaşırken ölenlerdi. Özellikle laik devlet dedirtiyor kendisini korumak için ölenlere şehit diye. Halbuki devlet laik olduğuna göre demesi gereken beni savunurken ölenler KAHRAMANDIR,YİĞİTTİR,VATANSEVERDİR dese laikliğe daha uygun olur bence.Çünkü islam kurallarıyla yönetilmeyen bir devlet kendisini korumak için ölenlere islami vasıf vermesi laikliğe aykırı bence...
En son Sadeceucnokta tarafından 23 Eki 2007 15:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

usame bin ladin in teröristleri şehit oluyor benim askerim şehit olmuyormu ?
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Çok saçma..bi kere şunu söyleyeyim türkiye şindiye kadar islam devleti olarak geldi anayasada devletin dini yoktur deniliyor ama eğitimde din dersi zorunlu ve islamdan başka birşeyi anlatmıyor vs. ... daha saçma olan ölen insanları bile sınıflara ayırmak islam şehidi, terör şehidi diyerek..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

bad-dua yazdı:Çok saçma..bi kere şunu söyleyeyim türkiye şindiye kadar islam devleti olarak geldi anayasada devletin dini yoktur deniliyor ama eğitimde din dersi zorunlu ve islamdan başka birşeyi anlatmıyor vs. ... daha saçma olan ölen insanları bile sınıflara ayırmak islam şehidi, terör şehidi diyerek..
din dersinin zorunlu olması mantıklı alan-almayan,dini seven-sevmiyen,hatta müslüma-ateist gibi tartışmalara gircek o yaştaki çocuklar bence gereksiz bi tartışma bu buyüzden zorunlu olması iyi bi bakıma..bikere din dersinin islamiyetten başka biey anlatmamasına da canı gönülden katılıyorum incil,tevrat hatta zebur niye anlatılmıyo diye sormak düşünen adamın,objektif görebilen kişinin düşüncesidir haklısın burda ama ölen kişiler vatanları için ölürse onlara terör şehidi dnir bu he insanın aklında yazar yabancı memleketlerde bile bu böyle algılanır saçma demek haksızlık olur kanımca..
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

dersin adı, din kültürü ve ahlak bilgisi olup, müfredatında sadece müslümanlık yoktur.. ilahi dinler, ilahi olmayan dinler, ateizm, deiazm gibi kavramların yanı sıra son dönemlerde satanistlik de programına konulmuştur. gelin görün ki derse giren öğretmenler ya kitaptaki çoğu şeyi anlatmazlar ya da kendilerini ve yetkilerini aşarak cocukları sıraların üzerine çıkartıp namaz kıldırmaya çalışırlar.

kaldı ki benim anlamadığım avrupa birliğine, avrupa insan hakları mahkemesine bu kadar bağlı sevgili hükümet, din derslerinin kaldırılması kararını neden göz ardı ediyor da Mustafa Kemal'in resimlerinin dersliklerden kaldırılması gerektiği söylendiğinde olabilir diyor..

ayrım her yerde var işte.. insanları "insan" olarak değerlendirebilseydi eğer birileri ne şehitlere oh olsun denilirdi ne de dayak atılır, dayak yenirdi.. "siyasi düşüncesi, öğretileri doğrultusunda der tabi adam öyle görmüş o" gibi bi savunma kabullenilemez bu durumda önce insan olmak gerek ondan sonra siyasi düşünce sahibi de olursun..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

edit
En son kozmik_peri tarafından 24 Eki 2007 14:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

komplikemanyak yazdı:İnsanları Dİn ile Kandırmak

Müslüman halkımızın şunu bilmesi lazım. Şehitlik İslamda en büyük mertebedir. Şehit nasıl olunur,her çatışmada ölen şehit midir. ? Şehit Allah yolunda öldürülenre denir. Allahın yolu nedir? Kur'andır,İslamdır. Yani islamı tüm kurum ve kurallarıyla yerleştirmek için verilen mücadelede ölenler şehittir. Ama ne yazıkki islam tüm kurum ve kurallarıyla devletimizde mevcut değildir. Üstelik İslam kurlallarını devletimizde uygulanması yasaktır. Laiklik islam kurallarının devlette uygulamasını kaldırmıştır. Yani Türkiye devleti islam kurallarıyla yönetilen bir deVlet olmadığına göre islam devleti de değildir. Halbuki şehit, islam ve onun devletini KURMAK İÇİN VEYA KURULU DEVLETİ savunurken ölenlere denir. Haliyle islam devleti olmayan bir ülkeyi ve rejimini savunurken ölenler,demokrasi şehidi,cumhuriyet şehidi olabilirler ama islam şehidi olmaları biraz şüpheli. Türkiye Cumhuriyetinin eğer ahirette bir cenneti varsa onu bilmem ama ahirette islamın bir cenneti olduğuna göre sadece islam ve onun devletini kurarken veya savunurken ölenlerin gideceği kesin. Çünkü her millet vatanını müdafa eder ve bu yolda ölebilir ama şehit olmaz.Müslüman olanların islami olmayan bir devleti savunurken ölenlerin şehit olmaları biraz şüpheli. Nitekim efendimizin savaşlarına katılan yahudi ve münafıklardan ölenler şehit olmamışlardı. Onların savaşa katılma gayeleri,kendi kabilelerini,kendi mallarını,kendi nüfuzlarını korumak olduğu için savaşırken öldükleri halde şehit olmamışlardı. Nitekim bunların içinde ben de müslümanım diyen münafıklar da vardı ve bunların münafık olduklarını efendimiz ve bir sahabi dışında kimse bilmiyordu. Diğer sahabe onları müslüman zannediyordu.. Şehit olanlar islamı ve onun devletini bütün kurum ve kurallarıyla kurmak için savaşırken ölenlerdi. Özellikle laik devlet dedirtiyor kendisini korumak için ölenlere şehit diye. Halbuki devlet laik olduğuna göre demesi gereken beni savunurken ölenler KAHRAMANDIR,YİĞİTTİR,VATANSEVERDİR dese laikliğe daha uygun olur bence.Çünkü islam kurallarıyla yönetilmeyen bir devlet kendisini korumak için ölenlere islami vasıf vermesi laikliğe aykırı bence...
böyle bir yazıyı nasıl yazdığını anlamıyorum okurken tüylerim diken diken oldu. o insanlar bizler için öldü, sen ister şehit de ister kahraman de ister yiğit de. adı her ne olursa olsun bu insanların yeri kutsaldır ve bizler onları şehit mertebesinde görüyoruz. sonuçta şeriat devletinde yasamasak da çoğumuz müslümanız ve vatanı için ölen insan bizim gözümüzde şehittir.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Her şey bitti de artık konu şehitlerin sıfatlarına mı geldi?
İslam şehidiymiş, cumhuriyet şehidiymiş oymuş buymuş..
Ne önemi var?
Şu an bizi ilgilendiren tek nokta o insanların vatanları için, hain saldırılara hedef olup can vermiş olduğu... O insanlar hepimizin askeri. Müslüman olan olmayan herkesin askeri... Gerisinin hiç bir önemi yok.

8 askerimiz hala kayıp...
Şehitlerin geride bıraktıkları insanlar acı içinde...
Çeşitli illerde PKK'yı protesto ve lanetleme mitingleri düzenleniyor...
Tüm bu ateş hattının içinde konuşulan konu "islam şehidi, cumhuriyet şehidi" olmamalı...

Bu arada, ABD'nin istihbarat kaynakları PKK'nin saldırısını bilebilecek düzeyde ve Türkiye ile yaptığı anlaşma gereği, ülke güvenliğimizi tehlikeye atacak herhangi bir durumu Türkiye'ye bildirmesi gerekiyor...
Ses çıktı mı?
Hayır...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Şehit İslam yolunda ölenlere denir,doğru.Bu ne demek? onu bazılarımız algılayamamış yazıdan anlaşılacağı üzre...Bir Müslüman topluluğunu,Camii ve diğer İslami ögeleri barındıran,yayan bir toprak parçasını savunmakta İslam yolunda ölmektir.Bu ülke için can verenlerde Şehittir.Şehitlik dinimizce çok çok yüksek bir mertebedir,Şehitlerin mekanı da Cennettir.

Hadi diyelim arkadaşımızın dediği gibi ŞEHİT OLMUYORMUŞ TÜRK ASKERİ !?
Onlar Şehitlik mertebesine erişmese bile(ki erişiyor) 70 milyonun duaları onları Cennete götürür..

Böyle polemiklerin tartışılacağı zaman değil şimdi.Ama nedendir tartıştırıyorlar bize.Maşallah ülkemizde herşey güllük gülistanlıkta biz burda neler tartışıyoruz ?!

Ayrıca kimse kusura bakmasın masum insanları katleden,beşikteki bebeklere kurşun sıkanlar bana göre 'insan' değildir.İster Türk olsun,ister Kürt olsun,ister Ermeni olsun....

Artık sınır ötesi operasyon'da bir an önce yapılmalı yapılacaksa.Kışa sarkarsa geniş çaplı bir operasyon yapma olanağımızda kısıtlanabilir.
Tabi bu operasyon dağdaki itleri bitirmeye yönelik olacak sadece.Bu işi kökten bitirmek sadece topla tüfekle olmaz.Bu siyasi ve politik bir çok adım ister...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

komplikemanyak yazdı:İnsanları Dİn ile Kandırmak

büyük yanılgı bukadar insan o şehid olan yiğitlere ne demeli peki Allah yolunda ölmedi diyosun yanlış...Çünkü oarada şehit olan askerler yine Allah ve Vatan yolunda şehid oluyorlar.O asker orada vatanı,milleti,devleti koruyor bu nedemektir? asker bi nevi milletin dinini,namusunu,şerefini,haysiyetini koruyor...E bu asker vurulunca Allah ve vatan yolunda şehid olmuyormu?...umarım anlatabilmişimdir....
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Ayrıca Baykal bugün çok güzel bir laf söyledi:''Biz Kürtlere değil,teröristlere düşmanız.''
Bu lafın bazıları tarafından iyi sindirilmesi gerekiyor kanımca.Tüm Kürtleri potansiyel pkk'lı olarak gören bazı beyinsiz kesimlerin ortam germe çabalarına alet olmayalım.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bugün gazetede okuduğum bir haber şok etti beni. k. ırak a elektrik türkiye den veriliyor bu malum ancak ilginç olan bizlere 9 cent ten satılan elektiriğin onlara 4 cent ten satılması..
ayrıca k. ırak a ekonomik yaptırım uygulanması söz konusu değil şimdilik deniyor çünkü üst düzey yöneticilerimizin bazıları barzani yle yakın ekonomik ilişki içindelermiş ve böyle bir yaptırım doğal olarak işlerine gelmiyor, şahsi çıkarlarına zarar veriyor..

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

Aslında komlikemanyak ve onun gibi düşünenlere cevap vermek lüzumsuz çünkü son derece dar ve küçük bir pencereden bakıyorlar çevrelerine...

"Ama ne yazıkki islam tüm kurum ve kurallarıyla devletimizde mevcut değildir. Üstelik İslam kurlallarını devletimizde uygulanması yasaktır" demiş .. evet böyle, çünkü devletin dini olmaz,devlet dini kurallar ile yönetilmez..ha bu hoşuna gitmedi mi? istediğin şekilde yönetilen ülkeler mevcut, oraya gider gül gibi yaşarsın..ama yok yapmaya çalıştığınız ya da istediğiniz şey aslında dini kurallar çerçevesinde yaşamak değil, sadece dini kullanmak, insanları karşı karşıya getirmek..şimdi de işi şehitlere kadar getirdiniz..insanlar acı çekerken kim şehit kim şehit değil gibi saçma sapan bir tartışma çıkarmak ancak sizin gibi düşünenlere yakışabilirdi..

sen şehitlerin değerini anlamaktan uzaksın, bunu sorgulamak sadece seni çirkinleştirdi, seni küçülttü..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

wolfali yazdı:Artık sınır ötesi operasyon'da bir an önce yapılmalı yapılacaksa.Kışa sarkarsa geniş çaplı bir operasyon yapma olanağımızda kısıtlanabilir.
Tabi bu operasyon dağdaki itleri bitirmeye yönelik olacak sadece.Bu işi kökten bitirmek sadece topla tüfekle olmaz.Bu siyasi ve politik bir çok adım ister...
Operasyon konusunda "birilerinin" bizi oyaladığını ve aynı "birilerinin" oyalanmamıza sebep olduğunu düşünüyorum...
Sebebi ise gayet açık:
houseofholy yazdı:bugün gazetede okuduğum bir haber şok etti beni. k. ırak a elektrik türkiye den veriliyor bu malum ancak ilginç olan bizlere 9 cent ten satılan elektiriğin onlara 4 cent ten satılması..
ayrıca k. ırak a ekonomik yaptırım uygulanması söz konusu değil şimdilik deniyor çünkü üst düzey yöneticilerimizin bazıları barzani yle yakın ekonomik ilişki içindelermiş ve böyle bir yaptırım doğal olarak işlerine gelmiyor, şahsi çıkarlarına zarar veriyor..
Bu haberi ben de okudum.. Şaşırmadım da zaten...
Şimdi hükümet oyalıyor. "Görüşmeler yapıyoruz" diyerek..
Kışın PKK durulur diyecekler...
Bahara Allah kerim diyecekler...
Daha ne kadar bekleyecekler?
Lasciate mi cantare