Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

hi_fi_girl yazdı:
houseofholy yazdı:her ne kadar bu törenlerin çoşkulu geçeceği düşünülse de benim içim çok buruk ve şu dönemde cumhuriyet adına yapılan ve Atatürk adına söylenen herşey fazlaca boş ve anlamsız geliyor. atı alan üsküdar ı geçti, biz hala cumhuriyet baloları düzenleyip havai fişek atalım, baloya hangi üst düzey komutan gelmiş içki servisi var mı diye tartışalım. şu an 8 askerimiz kimbilir ne halde ve insan canı üzerine pazarlık yapılıyor.. çok yazık.
biz bu cumhuriyeti ve cumhuriyet coşkusunu yaşayamayalım diye, ülke içinden ve dışından baskılarla terör örgütleri maşa kullanılarak bu güvensiz ortam yaratılmıyor mu? ben coşkulanıyorum EVET! Cumhuriyetin 84. yılı çünkü hiç te yazık değil di mi? Cumhuriyetim 84. yılına ermiş. Gidip bir Kenan Doğulu konserinde oramı buramı sallamıyorum! deliler gibi kendimden geçmiyorum. Ben Kurtuluş savaşında bu vatan için gözünü kırpmadan şehid olmuş atalarıma da hala ağlayabiliyorum ve bugün Cumhuriyetin bir yıl dönümü kutlanırken de coşkusunu yaşayabiliyorum. bence hiç te yazık değil...
yanlış anlamışsın ya da ben doğru anlatamadım.eleştirdiğim, yazık dediğim şeyin bu ülkenin vatandaşlarıyla, kutlamalarla alakası yok. neyse aynı şeylerden bahsediyoruz ama yanlış ifade etmiş olabilirim
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

houseofholy yazdı:
hi_fi_girl yazdı:
houseofholy yazdı:her ne kadar bu törenlerin çoşkulu geçeceği düşünülse de benim içim çok buruk ve şu dönemde cumhuriyet adına yapılan ve Atatürk adına söylenen herşey fazlaca boş ve anlamsız geliyor. atı alan üsküdar ı geçti, biz hala cumhuriyet baloları düzenleyip havai fişek atalım, baloya hangi üst düzey komutan gelmiş içki servisi var mı diye tartışalım. şu an 8 askerimiz kimbilir ne halde ve insan canı üzerine pazarlık yapılıyor.. çok yazık.
biz bu cumhuriyeti ve cumhuriyet coşkusunu yaşayamayalım diye, ülke içinden ve dışından baskılarla terör örgütleri maşa kullanılarak bu güvensiz ortam yaratılmıyor mu? ben coşkulanıyorum EVET! Cumhuriyetin 84. yılı çünkü hiç te yazık değil di mi? Cumhuriyetim 84. yılına ermiş. Gidip bir Kenan Doğulu konserinde oramı buramı sallamıyorum! deliler gibi kendimden geçmiyorum. Ben Kurtuluş savaşında bu vatan için gözünü kırpmadan şehid olmuş atalarıma da hala ağlayabiliyorum ve bugün Cumhuriyetin bir yıl dönümü kutlanırken de coşkusunu yaşayabiliyorum. bence hiç te yazık değil...
yanlış anlamışsın ya da ben doğru anlatamadım.eleştirdiğim, yazık dediğim şeyin bu ülkenin vatandaşlarıyla, kutlamalarla alakası yok. neyse aynı şeylerden bahsediyoruz ama yanlış ifade etmiş olabilirim
seninde söylediğin gibi yanlış ifade ettin... bir de benim paylaşımımdan sonra gelmesi beni biraz alevlendirdi...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Bugün ki operasyonlarda 3 Şehit vermişiz..Allah rahmet eylesin,mekanları cennet olsun.

17 it yavrusuda öldürülmüş..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

eleştirmek istediğim cumhuriyetle ilgili içi boş konuşmalar yapan, göstermelik törenler düzenleyen, sırf adet yerini bulsun diye inanmadığı şeyler söyleyen belli başlı insanlardı.. Atatürk ün adını ağzına alamayacak insanların onun hakkında konuştuğunu görmek deli ediyor beni.. cumhuriyet onların ağzına hiç yakışmıyor
En son houseofholy tarafından 02 Kas 2007 20:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

houseofholy yazdı:eleştirmek istediğim cumhuriyetle ili içi boş konuşmalar yapan, göstermelik törenler düzenleyen, sırf adet yerini bulsun diye inanmadığı şeyler söyleyen belli başlı insanlardı.. Atatürk ün adını ağzına alamayacak insanların onun hakkında konuştuğunu görmek deli ediyor beni.. cumhuriyet onların ağzına hiç yakışmıyor
söylediğin şeylerin geçmişi birkaç yıllık değil üstelik... senelerdir böyle... ince ince işlenen.. ince eğrilip sık dokunan bir politikanın çarkı ağır ağır dönmekte... yıllar öncesinden atılan tohumlar filizlendi bile...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

siyaset tarihinin önemli isimlerinden biri daha hayata gözlerini yumdu.. tedavisi sonuç vermeyen erdal inönü'nün cenazesi geldi bugün türkiye'ye. siyasetçi kimliğinin yanında iyi bir bilim adamıydı.. en büyük hayalinin, avrupa nükleer araştırma merkezine türkiye'nin üyeliği olduğunu okudum. çok yönlü bir siyasetçi olması ve naif kişiliğiyle hatırlayacağız onu. nur içinde yatsın..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bugün 8 askerimiz nihayet serbest bırakılmış. askerleri ırak ın kuzeyine giden dtp milletvekilleri teslim almış.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Teslim alırken peşmergelere
"Haydi kolay gelsin" falan da demişlerdir artık...

Erdal İnönü için düzenlenen törende Ahmet Necdet Sezer ve Yaşar Büyükanıt alkış yağmuruna tutuldu.. Sezer'e sevgi gösterileri hat safhadaydı..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

almanyadaki teröre karsi mitingler hakkinda alman basinindan bi tik bile yok. tesadüfen ayni günlerde olan pkklilarin yüyürüslerini gösterirler.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bugün bülent ecevit in aramızdan ayrılmasının yıldönümü. atv de haber kuşağından önce ecevit belgeseli gösterdiler ve aynı hüznü tekrar yaşadım. yaklaşık 1 sene önce cenazesine katıldım ve gözyaşlarımı tutamamıştım. yanlışıyla doğrusuyla saygıyı hakeden dürüst, mütevazi ve sanatkar bir devlet adamını kaybetmenin üzüntüsünü hala taşıyorum.. onun gibi değerler ülkemizde kolay yetişmiyor..

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Sekiz asker için soruşturma açıldı!!!

Genelkurmay Askerî Savcılığı, PKK tarafından Dağlıca baskını sırasında kaçırılan 8 asker hakkında soruşturma başlattı.
06 Kasım 2007 / 05:08Hakkari Dağlıca'da 12 askerin şehit olduğu saldırıdan sonra irtibat kesilen ve önceki gün Kuzey Irak'ta PKK tarafından serbest bırakılan 8 askerin Ankara'daki sorgusuna başlandı. Genelkurmay Askerî Savcılığı'nın soruşturmayı, Askerî Ceza Kanunu'nun 56 ve 136'ıncı maddeleri gereğince 'Milli müdafaaya hıyanet, nöbette dikkatsizlik sonucu ehemmiyetli zarar ile silahı terk' suçları kapsamında sürdürdüğü öğrenildi.

Gazeteport'un haberine göre 'Milli müdafaaya hıyanet' maddesi, 8 askerin Kuzey Irak'ta kaldıkları süre içinde PKK tarafından sorgulanmaları ve bu sorgu sırasında herhangi bir bilgi verip vermedikleri konusu ile irtibatlı bulunuyor. Bir askerî savcılık yetkilisi, bu konuda şunları söylüyor:

"Öncelikle bu askerlerimizin baskın öncesi nöbet sırasında bir kusurları olup olmadığı araştırılacak. Nöbette dikkatsizlik sonucu bu baskın ile mal ve can kaybının meydana geldiği saptanırsa, bu durum ACK'nın 136'ıncı maddesi çerçevesinde hapis istemiyle değerlendirilir. Daha sonra 8 askerin zorla mı yurtdışına götürüldüğü, yoksa kendi istekleri ile mi gittiklerine bakılacak."
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Devlet büyüklerimiz (aslında çok küçükler de) kaçırılan 8 asker için ölselerdi daha iydi anlamına gelen konuşmalar yaparlarken insanlıklarından utanmışlarmıdır acaba.

Kullanıcı avatarı
ewrim
Üye
Üye

Mesaj gönderen ewrim »

abd nin oynattığı kuklalar asıl düşman meclisimizde herşey senaryo gibi...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

kindmonster yazdı:Sekiz asker için soruşturma açıldı!!!

Genelkurmay Askerî Savcılığı, PKK tarafından Dağlıca baskını sırasında kaçırılan 8 asker hakkında soruşturma başlattı.
06 Kasım 2007 / 05:08Hakkari Dağlıca'da 12 askerin şehit olduğu saldırıdan sonra irtibat kesilen ve önceki gün Kuzey Irak'ta PKK tarafından serbest bırakılan 8 askerin Ankara'daki sorgusuna başlandı. Genelkurmay Askerî Savcılığı'nın soruşturmayı, Askerî Ceza Kanunu'nun 56 ve 136'ıncı maddeleri gereğince 'Milli müdafaaya hıyanet, nöbette dikkatsizlik sonucu ehemmiyetli zarar ile silahı terk' suçları kapsamında sürdürdüğü öğrenildi.

Gazeteport'un haberine göre 'Milli müdafaaya hıyanet' maddesi, 8 askerin Kuzey Irak'ta kaldıkları süre içinde PKK tarafından sorgulanmaları ve bu sorgu sırasında herhangi bir bilgi verip vermedikleri konusu ile irtibatlı bulunuyor. Bir askerî savcılık yetkilisi, bu konuda şunları söylüyor:

"Öncelikle bu askerlerimizin baskın öncesi nöbet sırasında bir kusurları olup olmadığı araştırılacak. Nöbette dikkatsizlik sonucu bu baskın ile mal ve can kaybının meydana geldiği saptanırsa, bu durum ACK'nın 136'ıncı maddesi çerçevesinde hapis istemiyle değerlendirilir. Daha sonra 8 askerin zorla mı yurtdışına götürüldüğü, yoksa kendi istekleri ile mi gittiklerine bakılacak."
yok artık ya bukadarda slak olunmaz heralde şaka flnmı?
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Şakası yok bu işin.O askerlere ülkeye döndüklerinde potansiyel askeri suçlu olarak bakılır.Nedeni açık.Bir çatışmada bütün askerler savaşıp, ölürler veya yaralanırken, 8 tane asker burnu bile kanamadan oradan rahatlıkla kaçırılıyorsa(veya başka birşey) bunun altı kazınır, evet.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

pardus yazdı:
kindmonster yazdı:Sekiz asker için soruşturma açıldı!!!

yok artık ya bukadarda slak olunmaz heralde şaka flnmı?
Bunu yapmak zorundalar. Ki ben hiç yadırgamıyorum, yapsınlar. Zaten askerler de söylemiş, teslim olmak zorunda kaldık diye.. Bunu hiç kimse savunma olarak kabul etmez. İşin içinde başka bir iş olup olmadığı araştırılmaz, rehin alınan askerler hemen kahraman ilan edilirse orda suçlu duruma düşer yetkililer... Ayrıca o soruşturma sadece askerlerin suçu olup olmadığını araştırmak için yapılmıyor. Aynı zamanda onlara nasıl muamele edildiğini, nerelerde tutulduklarını bilip bilmedikleri konusunda da sorgu içeriyor...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

+ tsk hakkında terör örgütüne baskı altında bilgi sızdırma olasılığıda düşünülüyor
dont speak..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Sorgu elbet olacaktır ancak adalet bakanı Mehmet Ali Şahin'in "askerlerin kurtarılmasına sevinemedim" lafı benim için kabul edilemez.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

KoRn_eR yazdı:Şakası yok bu işin.O askerlere ülkeye döndüklerinde potansiyel askeri suçlu olarak bakılır.Nedeni açık.Bir çatışmada bütün askerler savaşıp, ölürler veya yaralanırken, 8 tane asker burnu bile kanamadan oradan rahatlıkla kaçırılıyorsa(veya başka birşey) bunun altı kazınır, evet.
+1000 içlerinden birde mardinli asker Roj Tv'ye demeç verdi.TSK ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ askerlerin teslimi sırasınd dtp ve pkk gövde gösterisi ile küçük düşürüldü.Arkadaşları şehit olmuşken onların sağ kurtulup esir düşmeleri utanç verici.Aralarında kürtçe bilen biri mutlaka vardır ve yanındakileride o kurtarmıştır.Askerlğini yapmış biri olarak biliyorumki bu olay TSK mensupları tarafından asla takdir edilemez.Ben olsam esir düşeceğime tek kurşunu kafama yada kalbime sıkardım.Bir TÜRK ASKERİ esir düşmek yerine her zaman ölmeyi tercih etmelidir.!!!
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
SermonValley
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SermonValley »

Adamlar reklam yapıyorlar ve siyasete soyundular sınır ötesinde değil taaa içimize kadar girdiler gereğini devlet adamları devlet büyükleri yapar bizim gibi g.tü boklu insancıklar bi b.k tan anlamaz onların gözüyle...
Ama yanılıyorlar çünki sıkıştıkları yerde vatandaş demeyi de iyi biliyorlarrrr...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Bu arada Genelkurmay Askerî Savcılığı, 8 asker hakkında Askerî Ceza Kanunu'nun 56 ve 136'ıncı maddeleri gereğince 'milli müdafaya hıyanet' ve 'silahı terk' suçundan soruşturma başlattı

Eeee söz konusu vatansa gerisi tefarruattır bu 8 genc ömürlerinin sonuna kadar askeri cezaevinde çürüyecekler..

Haydi erkekler askere ölürseniz sehit kalırsanız gazi teslim olursanız vatana hıyanet etmiş olursunuz. Nede olsa her türk asker dogar ve seve seve askere gider portfoy 70 milyon insan ne de olsa .. ???
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

komplikemanyak yazdı: Eeee söz konusu vatansa gerisi tefarruattır bu 8 genc ömürlerinin sonuna kadar askeri cezaevinde çürüyecekler..
Bu sadece bizim ülkemiz ordusunda olan birşey değil, tüm dünya ordularında olması gereken ve mutlaka yapılan birşey.Esir düşmüş(veya başka birşey) askerin, geri dönerse, 'hoşgeldin, bu silahın, görevine devam et' diyemezsin, dememelisin, askeri kurallara aykırı bir kere...Çürümesi gereken vatanı satanlarsa bırakın çürüsünler

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

08/11/2007
Grevi yasaklama yasası geliyor
Demokrasi havarisi kesilen AKP, emekçilerin haklarını tamamen ellerinden almak için hazırlıklarını hızlandırdı
TBMM Adalet Komisyonu, geçen dönem yasalaşamayan ancak bu dönem hükümet tarafından yeniden Meclis’e sunulan temel ceza mevzuatına uyum öngören yasa tasarısını benimsedi. 170 kanunda değişiklik düzenleyen ve 651 maddeden oluşan tasarının yasalaşması halinde var olan yasalarla zaten sınırlanan grev hakkı fiilen uygulanamaz hale getirilecek. ‘Kanuna aykırı’ toplantı ve gösterilere katılanlara da 3 yıla kadar hapis cezası verilmesi öngörülüyor.
Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu’ndaki şartlar gerçekleşmeden grev veya lokavt kararı verenlerle, bunu teşvik edenler, zorlayanlar veya propagandasını yapanlar 3 aya kadar, kanundışı greve katılanlar 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılacak. Grev ve lokavt kararını şart ve usulleri dışında uygulayanlar, uygulanmasına zorlayanlar, teşvik edenler ve propaganda yapanlara, 3 aya kadar hapis cezası uygulanacak.
Grevi savunmak da suç olacak
Grev veya lokavtın sürekli ya da geçici olarak yasaklandığı işyerlerinde bu kararı verenler, teşvik edenler, zorlayanlar veya propagandasını yapanlar ise 2 aydan 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılacak.
Grev veya lokavt kararı verenler, böyle bir kararın verilmesine veya uygulanmasına veya bunlara katılmaya ve devama zorlayanlara, teşvik edenlere ve bu yolda propagandasını yapanlara; grev ve lokavta katılanlar veya devam edenlere, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.
Grev uygulanan işyerinde, “Bu işyerinde grev vardır”; lokavt uygulanan işyerinde de “Bu işyerinde lokavt vardır” ibareleri dışında, bu işyerleri çevresinde afiş, pankart gibi ilan araçlarını asan veya yazı yazanlarla işyeri ve çevresinde grev nedeniyle kulübe, baraka, çadır gibi barınma yerleri yapanlar veya yaptıranlar, 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılacak.
İşçilerine öğle dinlenmesi yaptırmayan işverene, 100 YTL para cezası uygulanacak.
Gösteri ve eylem de yasak!
Kanuna aykırı toplantı veya gösteri yürüyüşleri düzenleyen veya yönetenlerle bunların hareketlerine katılanlar, fiil daha ağır bir cezayı gerektiren ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde 1 yıl 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılacak. Toplantıya ilişkin kanunda belirtilen görevleri yerine getirmeyen düzenleme kurulu üyeleri, 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.
Güvenlik kuvvetlerine, hükümet komiserine veya yardımcılarına, hükümet komiseri tarafından toplantı veya yürüyüş safahatının teknik araç ve gereçlerle tespiti için görevlendirilenlere, bu görevlerini yaptıkları sırada cebir ve şiddet veya tehdit veya nüfuz ve müessir kuvvetle engel olanlar hakkında, fiilleri daha ağır bir cezayı gerektirmediği takdirde 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilecek. (HABER MERKEZİ)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

o olayda bir bit yeniği var gibi geliyor bana.
bakalım sorgulamadan,yargılamadan ne sonuçlar çıkacak.
bide o dtp'li köpeklerin gövde gösterisi yapması işi çığrından çıkardı.
zaten kurultaylarında iyice soysuzlaştıklarını gösterir nitelikte konusmalar,serefsizlikler vardı.hele bir tanesinin sözde kürdistan haritası şeklinde ki bir yakalıkla katılması herşeyi açıklıyordu...
apo'yu,öven konusmalar ve ödp başkanı ufuk urasın:''zaman hepmiz kürdüz,hepimiz dtp'liyiz deme zamanıdır.'' demesi olayın vehametini gösteriyor.
hepsini vatan hainliğinden,bölücü faaliyetleri övmek'ten hapiste çürütmedikçe daha da çıkacaktır.[/img]
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Evren’in Kürtçe itirafı

12 Eylül cuntasının lideri Kenan Evren, Kürtçe yasağı koymakla hata ettiklerini söyledi. Evren, Milliyet gazetesinden Fikret Bila’ya yaptığı ve gazetede dün yer alan açıklamada, şöyle dedi: “12 Eylül’de bir hatamız da oydu. Kürtçe konuşmayı yasakladık. Şöyle yasakladık: Konuşmalarda, mitinglerde, şurada burada Kürtçe konuşulmayacak. Okulda filan Kürtçe tedrisat yapılamaz dedik. Neden dedik? Ben devlet başkanıyken, bir köyde ilkokula gittim. Üçüncü sınıfa mı, dördüncü sınıfa mı girdim, hatırlamıyorum. Açtım kitabı, oku şunu dedim çocuğa. Kem küm, çocuk okuyamıyor.
Dördüncü sınıfa gelmiş, Türkçeyi okuyamıyor. Kızdım. Orada söyledim. Öğretmene döndüm, ‘Dördüncü sınıfa gelmiş, Türkçeyi okuyamıyor, bu nasıl iş?’ dedim. Sonradan anlaşıldı ki, öğretmen de Kürt. Kürtçe yapıyor tedrisatı. Döndüm ve Kürtçe yasağını koyduk. Kürtçe tedrisat yapılamaz dedik. Ama, biraz ağır yasak koyduk. Sonra bu yasak kaldırıldı, ama hataydı. Hata olduğunu sonradan anladım.”
Evren, bu konuda başka ülkelerden de örnek vererek şöyle devam etti: “Belçika’yı ele alalım. Flamanlar ve Valonlar kavga etmiyorlar. Ben Genelkurmay Başkanı’yken Kanada’ya gitmiştim. Orada Quebec bölgesine gittim. Genelkurmay Başkanı gezdiriyor. Quebec’te lisan Fransızca. Tuhafıma gitti. ‘Kanada’da nasıl iş bu?’ dedim. Dediler ki, ‘Burası Fransa’dan kalma bölge. Sonra bırakmışlar, ama bir anlaşmayla, buradaki halkın kendi lisanı kabul edilecek, kendi lisanlarını kullanacaklar’ denilmiş. Bu bölgede devlet hizmetine gelecek bir vatandaş hem İngilizceyi, hem Fransızcayı bilmek zorunda dediler. Bölgede hizmet verecekse bu zorunluymuş. Şimdi bizde de Güneydoğu’da hizmet verecek memurun Kürtçe de bilmesi lazım. Katı tutumla olmaz bu iş.” Kenan Evren, Bila’nın, “Peki memur Kürtçeyi nasıl öğrenecek? O zaman okullara da koymak gerekmez mi?” sorusuna ise, “Hayır. O olmaz. Tedrisat Türkçe olmalı” yanıtını vererek, Kürtçe eğitimin sadece kurslarda olabileceğini savundu.