Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Çakıcı'ya Apo İndirimi

Yargıtay, Uğur Kılıç’ın “Keşke Abdullah Öcalan ile evlenseydim” sözünü tahrik saydı, Çakıcı’nın cezası indi

Davanın görüldüğü Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Çakıcı’yı ilk olarak müebbet hapse çarptırdı. Ancak Alaattin Çakıcı’nın avukatı Muammer Demirtaş, son savunmasında Uğur Kılıç’ın iffetsiz davranışlarda bulunduğunu ve Çakıcı’yı tahrik edecek sözler sarf ettiğini öne sürdü. Kılıç’ın Çakıcı için söylediği “Ruh hastası adamı tedavi için sakin davranmaya çalışırdım, çünkü adam paranoyak. Onunla evlenmem hataydı, keşke Abdullah Öcalan ile evlenseydim. Benim gözümde Abdullah Öcalan bile ondan daha onurlu bir erkek” sözlerinin ağır tahrik sayılması gerektiğini iddia etti. Mahkeme de Uğur Kılıç’ın sözlerini ’tahrik’ ve Çakıcı’nın duruşmalardaki iyi halini ’indirim’ nedeni sayarak cezayı 19 yıl 2 aya düşürdü. Yargıtay Başsavcılığı tahrik indirimine karşı çıktı. Ancak Yargıtay 1. Ceza Dairesi, mahkemenin temyiz incelemesinde bu sözleri haksız tahrik saydı ve dün cezayı oyçokluğuyla onadı. Çakıcı, mahkeme ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimi yapmasaydı bu suçtan en az 6 yıl yatacaktı. Ancak şimdi 19 yıl 2 ay hapis cezası almasına rağmen bu suçtan tek bir gün bile cezaevinde kalmayacak. Çünkü Çakıcı’nın boşandığı eşini öldürtmesi suçu, 1995’te işlendiği için 4616 sayılı Şartlı Salıverme Yasası yani ‘Rahşan Affı’ kapsamına giriyor.
Bu duruma tek bir üye itiraz etti.
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Resim
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Türk Telekom Grevi Kazandı

Gazetelerin haberi yok heralde ama öğrenci kavgalarını manşet yapmış daha önemli tabi..
Greve her türlü karalamayı yapan medya işçiler kazanınca dilleri kötlerine girdi tabi
Bir gün, Evrensel gibi tarafsız yazan gazeteler dışında medya görmezden geliyor..

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

buarada uçak kazasında hayatını kaybeden insanlara allahtan rahmet yakınlarına sabılar diliorumm,çok zor bişeyy kimsenin başına böle bişeyy gelmesinn :( ölmek deilde o anı yaşamakk çok kötüü...
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Evet uçak kazasında hayatlarını kaybeden insanlara Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Ama dün akşam bir olayın ancak bu kadar dramatize edilebileceğini haber kanallarında görmüş olduk. Haber bülteninin tamamını uçak kazasına ayıran, olayı tamamen yiten hayatlar üzerine değerlendiren haber bültenleri çok can sıkıcıydı. Uçağın neden düştüğünden çok ölen kişilerin hayatlarıyla ilgilenildi. Bu durum, yakınlarını kazada kaybeden insanların yarasına tuz basmaktan başka bir işe yaramaz. İnsanları daha fazla üzmekten öteye gitmez. Ölenlerin isimleri alt yazı olarak sürekli geçiyor zaten. Bir de, "şu yaşta, şu üniversiteyi bitirmiş, şu amaçla şuraya giden zavallı gence uçak mezar oldu" gibisinden sözler insanları daha da üzüyor. Böyle durumlarda haber bültenlerinde bu manzaralarla karşılaşmaktan ben çok şikayetçiyim.
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

TSK'dan İlk Sınırötesi

Türk ordusu, sınır ötesinde ilk operasyonu gerçekleştirdi. Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklamada, Irak sınırı içinde 50-60 kişilik PKK'lı terörist grubun vurulduğunu ve teröristlerin çok sayıda kayıp verdiğini bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:
"01 Aralık 2007 günü istihbari çalışmalar kapsamında, Hakkari ili Çukurca ilçesinin güneydoğusunda Irak hudutları içinde, 50-60 kişilik bir PKK'lı terörist grup tespit edilmiştir.
Söz konusu teröristler üzerine, bölgeye yakın durumda bulunan ateş destek vasıtaları ile yoğun bir uygulama yapılmıştır. Uygulama sonucunda terörist grubun önemli ölçüde zayiat verdiği, teknik vasıtalarla tespit edilmiştir.
Bölgeye ihtiyaç duyulduğunda diğer unsurlarla da müdahale edilecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

HELİKOPTERLER VURDU

Kuzey Irak'ta tespit edilen teröristler, topçu ateşi ve helikopterlerle vuruldu. Silahlı helikopterler, uzun yılların ardından ilk kez sınırötesi harekatta görev yaptı.
Genelkurmay Başkanlığı “ihtiyaç duyulduğunda bölgeye diğer unsurlarla müdaha edilecektir'' ifadesi ile de karadan bir operasyon yapılabileceği sinyalini verdi.

ABD ORDUSU: SINIR ÖTESİ OPERASYON BİLGİSİ BİZDE YOK

Irak’taki ABD ordusu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi bir operasyonu konusunda kendilerinde bir bilgi olmadığını açıkladı.
Sözcü Binbaşı Winfield Danielson Reuters’a yaptığı açıklamada, "Sınır ötesinde Türk operasyonu konusunda bizde bilgi yok" dedi.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

whatsername yazdı:Evet uçak kazasında hayatlarını kaybeden insanlara Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Ama dün akşam bir olayın ancak bu kadar dramatize edilebileceğini haber kanallarında görmüş olduk. Haber bülteninin tamamını uçak kazasına ayıran, olayı tamamen yiten hayatlar üzerine değerlendiren haber bültenleri çok can sıkıcıydı. Uçağın neden düştüğünden çok ölen kişilerin hayatlarıyla ilgilenildi. Bu durum, yakınlarını kazada kaybeden insanların yarasına tuz basmaktan başka bir işe yaramaz. İnsanları daha fazla üzmekten öteye gitmez. Ölenlerin isimleri alt yazı olarak sürekli geçiyor zaten. Bir de, "şu yaşta, şu üniversiteyi bitirmiş, şu amaçla şuraya giden zavallı gence uçak mezar oldu" gibisinden sözler insanları daha da üzüyor. Böyle durumlarda haber bültenlerinde bu manzaralarla karşılaşmaktan ben çok şikayetçiyim.
Klasik türk medyası işte hep acitasyon hep insanları en zayıf noktalarından vurarak reyting almak sorgu yok olayı derinlemesine incelemek yok..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/Galer ... &p=1&rid=2

Soğukta valiyi bekleyen çocukların fotoğrafları...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bir çocuk da bayılmış soğuktan..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

resmen angtluk 2 saat çocukları bekletmşler ya haberlerde izledim donmştular ya canlarım bnm hala akıllanmadık biz anca şekil yaparız...
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Atv-Sabah grubunun satış ihalesinde Çalık Grubu’nun şirketi Turkuaz, muhammen bedel olan 1,1 milyar dolar teklifte bulundu. Komisyon Başkanı’nın, “En azından 10 milyon dolar artırın" ısrarı da şirket tarafından kabul edilmedi. Bunun üzerine Komisyon Başkanı Çalık, “Teklifi kabul ediyoruz ve onaylamak üzere Fon Kurula arzedeceğiz. İhale sonuçlanmıştır" açıklaması ile ihaleyi bitirdi.
İhale için üç grup ön yeterlilik almış, Nurol-Carlyle ile Lüksemburg merkezli RTL-İpek-Sancak ise ihale öncesi çekildiklerini açıklamışlardı. Başbakan Erdoğan'ın damadının üst düzey yönetici olarak çalıştığı Çalık Grubu'nun ihaleye tek başına girmesi tartışmalara neden olmuştu.

Milliyet
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Vatanın ve milletin bolunmez butunlugunu koruyacagına namusu ve şerefi üzerine yemin eden DTP millet vekili, bugun aynı kürsüde tek millete asla dedi. Enteresan...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

jonnathan yazdı:Vatanın ve milletin bolunmez butunlugunu koruyacagına namusu ve şerefi üzerine yemin eden DTP millet vekili, bugun aynı kürsüde tek millete asla dedi. Enteresan...
Hain ne anlar yeminden,namustan,milletten..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Malatya’da Zirve Yayınevi’ne düzenlenen kanlı baskına ilişkin dava dosyasından skandal telefon görüşmeleri çıktı. 18 Nisan’daki baskından önceki 6 aylık döneme ait telefon dökümleri sanıkların, İstanbul adresli bir savcı, Özel Harekat Daire Başkanlığı ve 2. Ordu Komutanlığı’nda olan kişilerle görüştüklerini ortaya koydu. Ortaya çıkan ilişkiler İsmail Türüt’ün kanlı baskınla ilgili ‘plan yapma plan!’ şarkısını akla getirerek kanlı baskının planlı yapıldığını adım adım gün yüzüne çıkarıyor

Evrensel

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

http://www.turksolu.org/164/ataberk164.htm

türk soluymuş...sen şuna türk sağı desene bide utanmadan deniz gezmişin ernesto che nin fotoğrafını koymuşlar siteye.[/url]

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

8 Aralık'ta saat 11.00'de: Küresel Eylem Grubu Pankartı arkasında buluşmaya!

Küresel ısınma sonucu iklimler değişiyor. Yaşam tehdit altında.

Hükümetleri derhal iklim değişikliğine karşı gereken önlemler almaya zorlamak için, 8 Aralık'ta dünyanın 78 ülkesinde yüzlerce şehirde sokağa çıkıyoruz.

Küresel Eylem Grubu'nun düzenlediği "Başka Bir Enerji Mümkün, Türkiye Kyoto'yu İmzala" mitingine katılarak, gücümüzü gösterelim.

Başka bir enerji, başka bir dünya mümkün!

8 Aralık Cumartesi:

§ MİTİNG (Başka Bir Enerji Mümkün, Türkiye Kyoto’yu İmzala)

§ 11:00 Tepe Nautilus Kadıköy-İstanbul toplanma

§ 14:00 Kadıköy İskele meydanı miting

§ 15.00-16.00 Konuşmalar ve konser:

» Zeynep Casalini

» 45'lik Şarkılar

» Grup Marsis

İletişim için:

0555 863 16 36

0532 396 25 07

0555 484 84 50

0535 354 89 49

www.kureseleylem.org

[email protected]
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bad-dua yazdı:http://www.turksolu.org/164/ataberk164.htm

türk soluymuş...sen şuna türk sağı desene bide utanmadan deniz gezmişin ernesto che nin fotoğrafını koymuşlar siteye.[/url]
"Türksolu dergisi daha önce de Kürtler ile Türkler arasında "kız alıp verilmemesi" gerektiği, günümüzdeki sorunun "Kürt sorunu değil Kürt istilası olduğu" gibi ırkçı iddialar öne sürmüştü."

Sol manifestonun temellerinden biri de Enternasyonalizm değil miydi? Ben mi yanlış biliyorum ?

Türksolu degişimi yaşa dönekliğin bir adım ötesinde ...! ! !

Şiddetle kınıyorum ! ! !

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bakın neler yapmanız gerekiyormuş :D

"Bakın neler yapmalıymışız:

1- Her Türk, alışverişini mutlaka Türkten yapmalıdır. Kürde aktarılan para PKK’ya maddi destek demektir. Türk, bu maddi desteği kesmezse, hem Türklerin mali gücü olmayacaktır, hem de Kürdün altında ezilecektir

2- Her Türk, Türkçe konuşmalıdır. Bunu da İstanbul şivesi ile konuşmalıdır. Dil varsa millet vardır. Ancak şehri istila eden Kürtler kendi dillerini hakim kılmaktadır. Bunlarla temas içinde Türkler de şivelerini bozmakta, Türkçe konuşsa bile adeta Kürt şivesiyle Türkçe konuşmaktadır.

TV’lerdeki Kürt dizilerinin, Kürt müziğinin, her adım başı Kürtçe müzik çalan barların, kasetçilerin, minibüslerin ortasına düşen Türk ister istemez lisanını yitirmektedir.

Buna direnmek için:

Türk, Kürt dizisi izlemez.

Kürtçe müzik dinlemez.

Kürtçe müzik çalan barlara gitmez.

Kürtçe konuşulan minibüse binmez.

Kürtçe kaset satan dükkandan alışveriş yapmaz.

3- Türk, ancak modern şehir hayatında kendini ifade edebilir. Türk medeniyeti, köyden gelen etkilere kapatılmalıdır. Köy, her halükarda Kürtçülüğün yaşam alanıdır.

Yıllarca İstanbul’da Sivaslı, Erzincanlı, Malatyalı, Tokatlı Alevi kitlenin yarattığı köy ortamı, Kürtçülüğü güçlendirmiştir. Türk’ü saza mahkum eden köylü kafası, bugün şehirleri Kürt kültürüne teslim etmiştir.

4- Türkler, yemeklerine sahip çıkmalıdır. Türk’ün damak tadı, Kürt yemekleri ile yer değiştirmektedir. Türk’ü kebaba, lahmacuna mahkum eden anlayışla mücadele edilmelidir. Yemek, kültür savaşının bir parçasıdır. Mc Donaldslar ne kadar tehlikeli ise Kürt mutfağı da o kadar tehlikelidir.

Başka kültürlerin yemeklerini yiyen kültürler asimile olur. O nedenle Türk, Türk mutfağına sahip çıkmalı, başka şeyler yememelidir.

5- Her şeyden önce Türk üremelidir. Artan her bir Türk bebesi, bizi Ergenokan’dan çıkartacak bir kurtarıcıdır
"

Yürüü be koçum kim tutar seni...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

simdi bunlar niye sol diyo kendilerine? allaalla insanlara düsündüklerine sunacaklarsa dogru dürüst yapsinlar..

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

komplikemanyak yazdı:
bad-dua yazdı:http://www.turksolu.org/164/ataberk164.htm

"Türksolu dergisi daha önce de Kürtler ile Türkler arasında "kız alıp verilmemesi" gerektiği, günümüzdeki sorunun "Kürt sorunu değil Kürt istilası olduğu" gibi ırkçı iddialar öne sürmüştü."

Sol manifestonun temellerinden biri de Enternasyonalizm değil miydi? Ben mi yanlış biliyorum ?

Türksolu degişimi yaşa dönekliğin bir adım ötesinde ...! ! !

Şiddetle kınıyorum ! ! !
Aslında bu görüşte çok kişi, kurum var ve kendilerine sol diyebiliyor bunlar
Bilinçli veya bilinçsiz olanı da mevcut. Sol görüşlüyüm diyip ne enternasyonalizm ne proleter mücadeleden haberi olmayan insanlar kaynıyo etrafta türkiyedeki gerçek solun zayıflığını bunlara borçluyuz

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Usta gazeteci Fikret Bila'nın kaleme aldığı 'Komutanlar Cephesi' adlı kitap piyasaya çıkar çıkmaz basının ve okuyucunun büyük ilgisini çekmişti. Eski Genelkurmay Başkanları ile yapılan söyleşiler Milliyet gazetesinde yazı dizisi olarak yayınlanmış ve her bir röportaj gündeme damgasını vurmuştu. Röportajlar arasında yer alan ancak basının ilgisini çok fazla çekmeyen bir detay var kitapta. Eski Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş, Bila'ya verdiği röportajda o döneme ait ilginç bir anısını anlatıyor.

BİR ŞEY YAPMALIYDIK
Şimdi, kendi kendime sordum: Kim var senin karşında? Suriye var, PKK'yı destekliyor. İran var, bize karşı.Irak var, Sad­dam bize karşı, PKK'dan yana. Rus silahları çok ucuza ortalıkta satılıyor. Herkesin elinde kaleşnikof, PKK'da bunlarla donatıl­mış. Peki NATO bana yardım ediyor mu? Hayır, vermiyor. Bir şey vreriyor mu? Hayır, vermiyor. Hatta ambargo bile koyuyor. Bazı müttefiklerimiz bizden aldığınız silahları Güneydoğu'da kullanamazsınız diyecek kadar ileri gidiyorlar. Bir nevi PKK'ya böy­le destek oluyorlar. O zaman, oturup düşündüm. Ne yapmalı­yım? Belli ki, ne yaparsak kendimiz yapacağız. Kimseden fayda yok.

GENERAL FRANZ'A TELEFON
1991'de Sovyetler dağılmış. Sovyetlerin ve Doğu Bloku' nun diğer ülkelerinin silahları ortalıkta. Kimi satılıyor, kimi başıboş bırakılmış, ortalığa atılmış. Doğu Almanya ortadan kalkmış. Si­lahları da ortalıklarda geziyor. O zaman Doğu Almanya'nın Genelkurmay Başkanı General Franz benim dostum. Askerler ara­sında ikili ilişkiler çok önemlidir. Franz'ı aradım. Dedim ki, "Bu Doğu Alman silahlarını ne yapıyorsunuz? Dedi ki, "Ne yapalım? Tarlalara atmışız, duruyor. Tarlalar kaleşnikof dolu."

"Peki" dedim, "Benim ihtiyacım var, bana verir misiniz?"

"Tabii" dedi, "İstediğin kadar al"

-Aldınız mı?

- Almaz olur muyum? Bir gemi gönderdim oraya. 100 bin kaleşnikof aldım. Getirttim Türkiye'ye. Jandarmaya zimmetle­dim. PKK'nın elinde bunlardan var ve kaleşnikof bizimkilerin kullandığı G-3'lerden daha iyi. Dağıttırdım bizim askerlere, ko­ruculara da bunlardan verdirdim. Tam 100 bin kaleşnikof ...

SİLAHLARA 5 KURUŞ ÖDEMEDİM
- Nasıl aldınız kaleşnikofları, parayla mı?

- Hayır. Beş kuruş ödemedim. Alıp geliyoruz. Atılrnış silahlar. Onlara lazım değil, ama bana lazım. Ben de Franz'ı arayıp aldım bu silahları.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Avusturya'da tehlikeli provokasyon: Türbanlı çıplak heykel

Avusturya'nın başkenti Viyana'daki heykel sergisinde yer alan "Türk Lokumu" adlı heykeli ortalığı karıştırdı.

07 Aralık 2007 / 13:14

Başörtülü ancak bütün bedeni çıplak Türk Müslüman kadını tasvir ettiği belirtilen heykel, ülkedeki Türk sivil toplum kuruluşları büyük tepki gösterdi.

Viyana'nın Karlsplatz semtinde Teknik Üniversite bahçesindeki heykel sergisinde, heykeltıraş Olaf Metzel'in "Turkish Delight" (Türk Lokumu) adlı, başörtülü, ancak bütün vücudu çıplak bir Türk Müslüman kadını tasvir eden heykeli, ülkedeki Türk sivil toplum kuruluşlarının büyük tepkisini çekti.

Heykeltıraş Metzel'in başı örtülü, ancak diğer bütün bedeni açık Tük kadınını temsil ettiği öne sürülen çalışması büyük tepki çekti. Viyana Teknik Üniversitesi'nin Türk öğrencileri, heykelin kaldırılmasını isterken, Avusturya Türk Federasyonu Başkan Yardımcısı Feyzullah Andak, "Bu çirkin heykelin ne amaca hizmet ettiğini bilmiyoruz. Ama hoş bir şey olmadığını biliyoruz. Bizi de üzdüğü bir gerçektir. Avusturyalı yetkili makamlardan heykelin bir an önce kaldırılmasını talep ediyoruz" dedi.

Halk Partisi (ÖVP) Viyana Eyalet Parlamentosu Milletvekili ve Entegrasyon Sözcüsü Mag. Şirvan Ekici de, "Heykel, bir kadın olarak beni de çok rahatsız etti. 11 Eylül'den sonra gergin bir havada yaşıyoruz. Bu hava içindeyken, böyle bir sanat çalışması uygun değil" dedi ve ekledi: "Provokatörlerin oyununa gelmeyin

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

komplikemanyak yazdı:Resim

aferim leman dergisine ve ordaki askeri protokole....!
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
ewrim
Üye
Üye

Mesaj gönderen ewrim »

herşey insanları bölmekle başladı... Medyada bunu destekliyor,bunlardan etkilenmeyelim arkadaşlar hiç başı örtülü, kürt, çerkez, laz arkadaşlarınız yok mu...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

AKP kadrolaşmasının son eseri YÖK başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan hayırlı olsun.