Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Sadeceucnokta yazdı:Burası Türkiye kapatılırsa bu parti %80 le geri döner bunu göze alıyorlarsa kapatırlar ..

Merakla bekliyorum gündemi acaba neler olacak..

Sevinen arkadaslarda bosuna sevinmesinler derim şu ulusalcı mitingler alsancaklar çaglayanlar anıtkabirler doldu taştı ama fıss kuru kalabalık sandıktada bu tescillendi ve zaten kücük bir azınlıktır bu yaygarayı koparan halk neyi istiyorsa olacak elbet istesenizde istemesenizde ..
Tüm akp li milletvekilleri için siyasetten men cezası gündemde.Geri dönemeyecekleri konuşuluyor eğer parti kapatılırsa.

Halkın istediği oldu diyerek göreve gelen akp, çıkıp dilediğini yapamaz.Yaptırtmazlar adama.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

KoRn_eR yazdı:
Sadeceucnokta yazdı:Burası Türkiye kapatılırsa bu parti %80 le geri döner bunu göze alıyorlarsa kapatırlar ..

Merakla bekliyorum gündemi acaba neler olacak..

Sevinen arkadaslarda bosuna sevinmesinler derim şu ulusalcı mitingler alsancaklar çaglayanlar anıtkabirler doldu taştı ama fıss kuru kalabalık sandıktada bu tescillendi ve zaten kücük bir azınlıktır bu yaygarayı koparan halk neyi istiyorsa olacak elbet istesenizde istemesenizde ..
Tüm akp li milletvekilleri için siyasetten men cezası gündemde.Geri dönemeyecekleri konuşuluyor eğer parti kapatılırsa.

Halkın istediği oldu diyerek göreve gelen akp, çıkıp dilediğini yapamaz.Yaptırtmazlar adama.
Bunuda düsünmüyor degilim.. İşte bu anda Fethullah Gülen faktörü ülkeye girer ve ... gerisini düsünmek istemiyorum diyalokcu masallar .. Neyse bunlar paranoyadır umarım..

Cumhuriyet diye buna diyoruz ama kornercim halkın iradesi ciğerim.. Halk ne derse odur .. O zaman farklı bir sisteme gecelim canım ?

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Son elli yılda yargının siyasete yaptığı hukuk içi ve hukuk dışı müdahalelere baktığımız zaman, yapılan bu müdahalelerin ne kadar anlamsız olduğunu, enerji ve zaman kaybı yanında en büyük tahribatın ise hukuk sistemine olan güvenin sarsılması noktasında kendisini gösterdiğini görüyoruz.

Hukukun bu ülkede siyaseti dizayn eden bir araç haline gelmesi sanırım demokratik olma iddiasındaki bir ülkede gündeme gelmesi gereken son şey.

Bir siyasî partiyi kapatma davası aynı zamanda o siyasî harekete ve tabii ki görüşlerine oy veren milyonları kapatma davası şeklinde de yorumlanabilir ki absürd olan budur.

Özellikle yüksek yargının son yıllarda siyasete yaptığı müdahalelerin hemen hepsi, akla zarar verecek ölçüde beklenenin veya istenenin tersi sonuçlarla noktalandı.

Şimdi yapılmak istenen nedir?

Bir hak özgürlüğünü savunmanın (velev ki yanlış söylemle de olsa) bedeli veya karşılığı susturulmak mıdır? Bir adalet kurumu, adaleti sağlamak ve adalet dünyasının sorunlarını aşıp özgürlük alanlarını genişletmek yerine devamlı parti kapatmayı kendine iş edinebilir mi? Diyelim ki edindi, ne işe yarayacak bu?

Biz bu seçimleri niye yapıyoruz ki o zaman?

Biz bu oyları neden atıyoruz sandığa?

Daha ne kadar içine kapanmış üçüncü dünya görüntüleri ile oyalayacaksınız bizi?

Adaletin bu mu Türkiye?

Bütün direnç, kızların başörtüsü ile üniversiteye girmesine duyulan hınçtan mı ibaret?

Yoksa bu halkın bütün tercihlerinin gerektiğinde çöpe atılabileceğine dair bir gösteri mi sözkonusu?

Bu savaş adalet için mi?

Bu savaş kime karşı?

Bu yöntemle kim nerede hangi savaşı kazandı?

Her şey bir yana…Artık biraz ayıp olmuyor mu?

27 Mayıs’ta ayıp olmamış mıydı?

367 meselesinde olmamış mıydı?

Şimdi olmayacak mı?

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Hatemi: Savcı derhal Yargılanmalı

Hukuk Profesörü Kezban Hatemi, AKP’ye açılan davada Cumhurbaşkanının adının da geçmesinin, anayasal suç olduğunu, bu davayı açan savcının derhal yargılanması gerektiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kezban Hatemi: "Derhal yapılması gereken şey savcı hakkında dava açılmasıdır. Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi'ne başvurulmalıdır. Cumhurbaşkanının parti kapatılması yoluyla görevden alınmasını hiç gördünüz mü? Buna yargının siyasallaşması denir” dedi.

Cumhurbaşkanının davaya dahil edilmeye çalışılması savcının Anayasaya uymayan bir müdahalesidir. Bu durumda da savcıya gereği yapılır. Cumhurbaşkanı tarafsız bir konumdadır nasıl olurda davaya konu edebilirsiniz.

Binlerce iddianame hazırlanır ve bu parti kapatılması için yeterli değildir. Bu antidemokratik bir uygulamadır. İktidar partisinin de içinde bulunduğu bir yapıyı yüzde 47'lik bir kitleyi siz nasıl yok sayarsınız. Bildiğimiz bir tek gerekçe var "Ulema" lafıdır. Ulema lafı da bilgin anlamına gelir. Yargının siyasallaşmasına bir örnektir malesef.

"Dindar bir cumhurbaşkanı" seçeceğiz sözü dışında laik demokratik ülkeye yönelik herhangi bir açıklama olmamıştır. Laiklik devlet demek anlamına gelir. Bülent Arınç laik olmaya bilir bir birey olarak. Ama devlet laiktir. Laiklik dinin karşıtlığı değildir ama ülkemizde malesef hep böyle bir algılama vardır.
Farklı inançları yönetme sanatıdır laiklik. Devletin temel ilkesi bu olmalıdır. Laikliği dine karşı bir tür uygulama olarak göstermek doğru değil. '367 olayı ile' birlikte AKP'nin oy oranı yüzde 47 oldu. "

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kapatma davası dünyayı şaşırttı !
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)'ne yönelik Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan kapatma davası, Avrupa başta olmak üzere Dünya'yı ayağa kaldırdı.

İşte tepkiler;

"BU AVRUPA'DA ÇOK TUHAF BİR HADİSE OLARAK ALGILANACAKTIR"
Graham Watson (AP'nin Liberal Demokrat Parti Başkanı): Bu habere çok şaşırdım. Bu, Avrupa'da çok tuhaf bir hadise olarak algılanacaktır. Avrupa'da hiçbir savcı ılımlı, muhafazakar bir partiyi hele halktan kısa süre önce çok büyük bir vekalet aldıysa kapatmayı tahayyül dahi etmez. Başörtüsü konusunda son derece kısıtlı bir adım atan bir siyasi partiyi kapatamazsınız.

"SAVCI KENDİNİ KOMİK DURUMA DÜŞÜRDÜ"
Ria Ruijten-Oomen (AP Türkiye Raportörü): "Bu tamamıyla delilik. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. İnanamıyorum. Hayatımda bir devlet savcısının yapmak istediklerini icra etmek için siyaseti kullandığına şahitlik etmedim. AK Parti demokratik yollarla seçilmiş, kanunları Meclis'in çoğunluğunun desteği ile çıkarmış bir parti. AK Parti'nin laiklik karşıtı bir kanun çıkardığına, bir faaliyette bulunduğuna şahitlik etmedim. Savcılar bu tür davalarla kendilerini komik duruma düşürüyor. Bu dava benim de raporumda işaret ettiğim gibi yargının acilen derinden ıslah edilmesi gerektiğini bütün çıplaklığıyla ortaya koyuyor.

"ŞOKE OLDUM, BU DELİLİK"
Hannes Swoboda (AP üyesi, Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı): "Bu delilik. Tamamıyla şoke oldum. Bu Türk insanının iradesine ve demokrasiye tamamen aykırı. AK Parti'nin nasıl olup da laiklik karşıtı faaliyetlerin merkezi olduğunu anlamış değilim. Bu tamamen icat edilmiş bir bahane, hakikatle hiç bir irtibatı yok. Bu açık şekilde Türk demokrasisinin hâlâ ne kadar kırılgan olduğunu gösteriyor. Türkiye acilen siyasi partiler kanununu tekrar ele almalı ve siyasi partilerin kapatılmasını neredeyse imkansız hale getirmeli."

"TÜRK YARGISININ TARAFSIZ OLMADIĞININ GÖSTERGESİ"
Jan Marinus Wiersma (AP üyesi, Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı): "Siyasi hayatımda böyle bir şey görmedim. Bu tamamıyla bir savcının siyasi bir müdahalesi. Avrupa için çok rahatsız edici bir haber ve çok tuhaf. AK Parti'nin gizli gündemi ya da Türkiye'yi İslamileştirdiği iddiası ile girmek büyük bir garabet. Ben AK Parti'nin böyle bir gündemi olduğunu hiçbir yerde görmedim, çıkardıkları kanunlarda bu tür bir iz yok. Başörtüsü konusu da bir sebep olamaz zira bu yasağı MHP ile birlikte kaldırdılar. Bu olay Türk adaletinin hâlâ tarafsız olmadığını gösteriyor."

"TÜRKİYE'NİN 21. YÜZYILA UYGUN HAKİM VE SAVCILARA İHTİYACI VAR"
Joost Lagendijk (AP üyesi-Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı): "Şok içerisindeyim. Böyle bir davayı ciddiye almakta zorlanıyorum. Bir hakim nasıl böyle bir sonuca ulaşabilir, anlayabilmiş değilim. Bu 21. yüzyıla uyum sağlayamayan eski bir zihniyeti temsil ediyor. Adalet kurumlarından böyle bir karar çıkması çok şaşırtıcı. Türkiye'nin acilen yeni bir hakimler, savcılar, hukukçular nesline ihtiyacı var. Bu her halükarda Türkiye için kötü haber. Türkiye'nin Avrupa'daki imajına darbe vuracak. Umuyorum ki, hakim hemen reddedecek davayı.

"DEVLET KENDİSİNE BAŞKA BİR HALK SEÇSİN"
Cem Özdemir (AP üyesi): "Bu dava Türkiye'nin yüzde 50'sine "siz bu ülkenin bir parçası değilsiniz" mesajı vermektir. Devlet kendisine başka bir halk seçsin. DTP'yi de eklerseniz halkın yarısından fazlası bir azınlık tarafından dışlanıyor. Avrupa'da yerleşik bir anlayış var: Parti yasakları demokrasilere yakışmıyor. Almanya'da Nazi partilerini bile yasaklamak zor. Bizim böyle bir müracaatımızı Alman mahkemeleri reddetti. Burada AK Parti'yi de eleştirmek istiyorum. AK Parti siyasi partilerle ilgili kanunu düzenlerken daha net tavır almalı ve parti yasaklamayı imkansız hale getirmeliydi. Türkiye maalesef bir partiler mezarlığı."

"AVRUPA'YA GÜVEN VEREN BİR PARTİYE KARŞI AÇILMASI ÇOK TUHAF"
Emine Bozkurt (AP üyesi-Kadın Hakları Raportörü): "Türkiye'de halkın büyük bir kısmının oyunu alan ve Avrupa'ya güven veren bir partiye karşı birdenbire kapatma davası açılması çok tuhaf. Bu partiyi Türk halkı hükümet yaptı. Siyasi bir partiyi kapatmak için çok ağır suçlamalar olmalı ve bu ithamlar ispatlanmalı. Farklı fikirleri, programları olan partilerin sürekli kapatılması demokratik değil. Bu haber benim için de çok sürpriz olmadı zira Türkiye'de maalesef siyasi partiler sürekli kapatılıyor."

CİHAN/
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Bu dava elbetteki Türkiye' nin dış ülkelerle ilişkisini, demokrasisini ve ekonomisini zedeler. Şunu bilmek gerekir ki baş örtüsü kanunu üniversitelerde "özgürlük" ve eşitlik adı altında çıkarmasının yanında 14 martta yapılan ve emekçinin en doğal hakkı olan eylem yapma hakkına "suç" söylemlerinde bulunması, düşünce özgürlüğüne karşı gelmesi, özgürlüğüde kendi çıkarlarına göre şekillendirmesi, çelişkinin en belirgin örneğidir.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Ayıptır yahu. İnsan kardeşine dava açar mı? Ne hakkı var? Hele ki dertli kardeşe...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Neymiş?
Onlar %47 ile gelmiş...
Meclisteki çoğunluk onlardaymış...
Dava açılamazmış...
Peh!
Tayyip'in açıklamasını sevsinler..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Lord_Of_Darkness
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lord_Of_Darkness »

Kim kiminle kardeş ki... Ordu alacak eline sopayı yermisin yemezmisin :)

bence...
Sev Beni Besle Beni Asla Terketme beni...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

Bir partinin kapatılması iyi birşey değil. Ben AKP yanlısı biri olmasamda kapatılması taraftarı değilim. Ama bir şeyi artık bizim gözümüze soka soka yapıyorlar. Refah ve Fazilet Partileri gibi irticai söylemlerini doğrudan ortaya koymayıp takiye yoluyla yapmaları. Bunu avrupa anlayamaz. Bu bizim sorunumuz. onlar bu takiyenin şiddeti bizi gelecekte nasıl etkiler diye hesaplayamıyorlar ve demokratik bir devlete yakışmadığından dem vuruyorlar. fakat biz biliyoruz. bunu yaşarken hissediyoruz. yani avrupa nın söylemleriyle bana gelmeyin. ikincisi Hukukun üstünlüğü. Bunun ne demek olduğunun farkına varalım. eğer AKP'nin niyeti gerçekten şeriat yönlü bir siyaset değilse korkmalarına gerek yok. o kadar içleri temizse bu ülkenin hakimlerine güvensinler.

bir de bu şekilde dava açılması bizim lehimizedir. tekrar söylüyorum kapansın istemem. ama hukukun üstünlüğü bizlerdeki sosyal adaleti ayakta tutacak yegane temeldir. buna saygı duyalım.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

halkın %47 si AKP demiş olabilir,ben demedim
şimdi ben halktan değil miyim?
halkın iradesi demek iktidarın diktesi mi demek
kaldı ki bu partiye oy verenlerin insanların tamamı AKP'nin çıkartmaya çalıştığı her yasayı,tüm beyanlarını gözü kapalı kabul eder durumda mı?hiç biri çıkıp demiyor mu "tamam ben size oy verdim ama şu şu yasayı çıkartın diye değil" diye
populizmin anasını ağlatan AKP,şu durumu bana açıklayıversin
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Görünüşe bakılırsa AKP jet hızında ki yeni düzenlemeleriyle bize hukuk mu üstün yoksa AKP mi onu da açıklayacak.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

adalet herşeyin üstünde amenna kabul...fakat türkiyedeki çoğu hukukçu bu düsturun hakkını veremiyor malesef.....o davayı açan zat-ı muhterem'in hedefi %47 lik kısımdır...ben o zat-ı muheteremşn pekte laikliği taktığınıda sanmıyorum ve yazık deyip geçiyorum.....%47 olursa 60 veya 70 görür o amcamız neyin ne olduğunu...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Davayi acan zat-i muhterem'e benim hakkimi savundugu icin tesekkur ediyorum...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

halkın yüzde 47'sinin AKP'ye oy vermesi AKP'nin kafasına göre takılması demek değildir.
Demoktasi çoğunluktan yana demektir diyerek, çoğunluğu arkaya alıp hareket etmek hiç değildir. milletim beni anlıyor onlar bana oy verdi diyerek istediğin kararı çıkaramazsın. on altı buçuk milyon insanın hepsi aynı anda büyük bir yanlışın peşinden gidebilir. bunun yanında bir başsavcı koskoca bir doğruyu görebilir. bu çoğunluğun ya da azınlığın tekelinde oan bir iş değil bu uzmanlık gerektiren bir konudur ve yargı organlarımız gayet işin uzmanıdır. eğer bu ülkenin temelleri Hukukun üstüne kurulduysa bunları iyi idrak edebilmek gerekir.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

halkın %47 sini aldı diye adalet işlemicekmi adaletin işlemesi için kaç oy alması gerekecek oh maşallah ben %47 oy alim kimse karışmasın %20 oy alim kapatılsın ne ala mualla
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Onları rahmetle anıyoruz

Bugün 18 Mart 2008. Diğer deyişle, Çanakkale Zaferi'mizin 93. yıldönümü. Çanakkale'de şehit olmuş binlerce isimsiz kahramanı rahmetle anıyoruz.

O savaş günlerinde, Ümmet coğrafyası paramparça haldeydi. Kimi İngiliz postalı altında ezilmiş, kimi Fransızların hışmına uğramıştı. Tek millet olan küfür, alabildiğince kuvvetiyle tepemize çökmüştü. Dirlik ve düzenin ebediyyen yok olacağının var sayıldığı o günlerde bir tek onlar kalmıştı geriye, Osmanlı'nın bakiyesinde kalan son toprakları canı pahasına korumaya and içmiş askerler, yaşlılar, gençler, hatta çocuklar.

Bir tek onlar kalmıştı dedik, çünkü bu bir avuç toprak da küfrün eline geçse Din-i Mübin'i temsil edecek kimse olmayacaktı belki. Kimbilir, belki de Akif sırf bu yüzden "Bedr'in arslanları ancak bu kadar şanlı idi" demişti onlar için.

Biz şimdi, bu aziz vatanı cansiparane koruyan ve bizlere emanet eden o mübarek insanlara, o şehitler ordusuna rahmet dualarımızı gönderiyoruz. Makamları Cennet olsun.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE
(Mehmet Akif Ersoy)

Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyada eşi?
En kesif orduların yükleniyor dördü beşi,
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya-
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!
Nerde -gösterdiği vahşetle- "Bu bir Avrupalı!"
Dedirir: Yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi,
Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!

Eski Dünya, Yeni Dünya, bütün akvâm-ı beşer,
Kaynıyor kum gibi... Mahşer mi, hakikat mahşer.
Yedi iklimi cihânın duruyor karşısında,
Ostralya'yla beraber bakıyorsun: Kanada!
çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk;
Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.
Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
Hani, tâ'ûna da zuldür bu rezil istilâ!
Ah, o yirminci asır yok mu, o mahhlûk-i asil,
Ne kadar gözdesi mevcud ise, hakkıyle sefil,
Kustu Mehmetçiğin aylarca durup karşısına;
Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.
Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz...
Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz.
Sonra mel'undaki tahribe müvekkel esbâb,
öyle müdhiş ki: Eder her biri bir mülkü harâb.

öteden sâikalar parçalıyor âfâkı;
Beriden zelzeleler kaldırıyor a'mâkı;
Bomba şimşekleri beyninden inip her siperin;
Sönüyor göğsünün üstünde o arslan neferin.
Yerin altında cehennem gibi binlerce lâğam,
Atılan her lâğamın yaktığı yüzlerce adam.
ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer
O ne müdhiş tipidir: Savrulur enkâz-ı beşer...
Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el ayak,
Boşanır sırtlara, vâdilere, sağnak sağnak.
Saçıyor zırha bürünmüş de o nâmerd eller,
Yıldırım yaylımı tûfanlar, alevden seller.
Veriyor yangını, durmuş da açık sinelere,
Sürü halinde gezerken sayısız tayyâre.
Top tüfekten daha sık, gülle yağan mermiler...
Kahraman orduyu seyret ki bu tehdide güler!
Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından;
Alınır kal'a mı göğsündeki kat kat iman?
Hangi kuvvet onu, hâşâ, edecek kahrına râm?
çünkü te'sis-i İlâhî o metin istihkâm.
Sarılır, indirilir mevki'-i müstahkemler,
Beşerin azmini tevkif edemez sun'-i beşer;
Bu göğüslerse Hudâ'nın ebedî serhaddi;
"O benim sun'-i bedi'im, onu çiğnetme" dedi.
âsım'ın nesli... diyordum ya... nesilmiş gerçek:
İşte çiğnetmedi nâmusunu, çiğnetmeyecek.
Şûhedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar...
Vurulmuş tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid'i...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
"Gömelim gel seni tarihe" desem, sığmazsın.
Herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb...
Seni ancak ebediyyetler eder istiâb.
"Bu, taşındır" diyerek Kâ'be'yi diksem başına;
Ruhumun vahyini duysam da geçirsem taşına;
Sonra gök kubbeyi alsam da ridâ namıyle,
Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmıyle;
Mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan,
Yedi kandilli Süreyyâ'yı uzatsam oradan;
Sen bu âvizenin altında, bürünmüş kanına;
Uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına,
Türbedârın gibi tâ fecre kadar bekletsem;
Gündüzün fecr ile âvizeni lebriz etsem;
Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana...
Yine bir şey yapabildim diyemem hatırana.

Sen ki, son ehl-i salibin kırarak salvetini,
Şarkın en sevgili sultânı Salâhaddin'i,
Kılıç Arslan gibi iclâline ettin hayran...
Sen ki, İslâm'ı kuşatmış, boğuyorken hüsran,
O demir çenberi göğsünde kırıp parçaladın;
Sen ki, ruhunla beraber gezer ecrâmı adın;
Sen ki, a'sâra gömülsen taşacaksın... Heyhât!
Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât...
Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âguşunu açmış duruyor Peygamber.

Resim

Bu resim herseyi anlatıyor ..Zaten bu milleti baglayan en temel unsurun ne oldugu apacık ortada tabi anlayana ! ! !

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

2006 yılında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in söylediğine göre "bal gibi yenildiğimiz" bir savaşın yıl dönümü bugün. Şehitlerimiz huzur içinde uyusun.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

issirganotununissirmiyani yazdı:halkın %47 sini aldı diye adalet işlemicekmi adaletin işlemesi için kaç oy alması gerekecek oh maşallah ben %47 oy alim kimse karışmasın %20 oy alim kapatılsın ne ala mualla
Eh tabi, %47'lik kısım AKP'ye evet demiş olsa bile, %53'lük kısım da teoride AKP'ye hayır demiştir.. %53'ün evet dediği ortak bir parti yoktur ama insanları %47 ve %53 diye ayıracaksak, bu 53 de çok önemli bir sayı oluyor...

Asıl komedi, MHP'nin avukatları bir araya getirerek kapatılma konusunda vardığı sonuç: "Bölücülüğü destekleyen partiler dışında, diğer partilerin kapatılması zorlaştırılmalı..."
Bunu ayan beyan "DTP kapatılsın, AKP'ye dokunmayın" şeklinde ilan etmeye gerek yok... DTP'yi tabi ki desteklemiyorum ama demokrasiyse herkes için demokrasi.. Ben DTP ile AKP arasında pek bir fark da göremiyorum zaten.. Gerilimde varılan son nokta, AKP'nin de pek bir güzel şekilde bölücülük yapabildiğini gösteriyor... Ayırca MHP'ye ne oluyor onu da anlamış değilim... Türban konusunda boyunun ölçüsünü almadı galiba hala...

18 mart şehitlerimizi saygıyla anıyoruz...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Milli egitim uçmuş zaten kafayı arıyla balla bozmuş :) Keş arı projesi var idi sanırsam :D İstanbul Milli egitim baskanımıydı neydi proje sahibi :D

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

Sadeceucnokta yazdı:Milli egitim uçmuş zaten kafayı arıyla balla bozmuş :) Keş arı projesi var idi sanırsam :D İstanbul Milli egitim baskanımıydı neydi proje sahibi :D
çalıntı cıkmış sanırım bir öğrenci projesiymiş tam olarka bilmiyorum ama :010
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Resim

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

whatsername yazdı:
issirganotununissirmiyani yazdı:halkın %47 sini aldı diye adalet işlemicekmi adaletin işlemesi için kaç oy alması gerekecek oh maşallah ben %47 oy alim kimse karışmasın %20 oy alim kapatılsın ne ala mualla
Eh tabi, %47'lik kısım AKP'ye evet demiş olsa bile, %53'lük kısım da teoride AKP'ye hayır demiştir.. %53'ün evet dediği ortak bir parti yoktur ama insanları %47 ve %53 diye ayıracaksak, bu 53 de çok önemli bir sayı oluyor...

Asıl komedi, MHP'nin avukatları bir araya getirerek kapatılma konusunda vardığı sonuç: "Bölücülüğü destekleyen partiler dışında, diğer partilerin kapatılması zorlaştırılmalı..."
Bunu ayan beyan "DTP kapatılsın, AKP'ye dokunmayın" şeklinde ilan etmeye gerek yok... DTP'yi tabi ki desteklemiyorum ama demokrasiyse herkes için demokrasi.. Ben DTP ile AKP arasında pek bir fark da göremiyorum zaten.. Gerilimde varılan son nokta, AKP'nin de pek bir güzel şekilde bölücülük yapabildiğini gösteriyor... Ayırca MHP'ye ne oluyor onu da anlamış değilim... Türban konusunda boyunun ölçüsünü almadı galiba hala...

ii o zmn %80 ide chp yi istemiyor %85 i mhp yi istemiyor...böyle bakarsan vay bütün partilerin haline yani...ayrıca ben burda %47 oy aldı diye her zmaan haklıdır demedim öyle birşeyde ima etmedim.sadece o zat-ı muheteremin görevini kötü kullanmasını eleştirdim bu harektetin hedefi %47 didir dedim bu hedef şimdi %70 e çıktığını söylüyorum o kadar...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

murti yazdı:
whatsername yazdı:

ii o zmn %80 ide chp yi istemiyor %85 i mhp yi istemiyor...böyle bakarsan vay bütün partilerin haline yani...ayrıca ben burda %47 oy aldı diye her zmaan haklıdır demedim öyle birşeyde ima etmedim.sadece o zat-ı muheteremin görevini kötü kullanmasını eleştirdim bu harektetin hedefi %47 didir dedim bu hedef şimdi %70 e çıktığını söylüyorum o kadar...
Sen nasıl %80 CHP'yi istemiyor, %85 MHP'yi istemiyor şeklindeki bakış açısını kabul etmiyorsan, ben de %47 oy alan bir parti kapatılamaz tarzı bir açıklamayı kabul etmiyorum ve buna tek yönlü bakamayacağımızı söylüyorum hepsi bu.. O zat-ı muhteremin hedeflediği kitlenin kaçı acaba halinden memnun orası da tartışılır..
Lasciate mi cantare

selenn
Üye
Üye

Mesaj gönderen selenn »

yine bir nevruz bayrami, yine bir türkiye kiyameti..
hey allahim ya...