Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Nevruz asırlardır Türk-İran coğrafyasında kutlanan bir bayramdır.
Kardeşlik ve barış duygularının pekiştirildiği bir bayram olarak süregelir.
Ama son yıllarda hayvanlık duygularını engelleyemeyen yaratıkların provakasyon aracı olmaktan kurtulamıyor ne yazık ki...
Dtp'nin nevruz kutlamalarını organize etmesinin altında ki amaçta bu olsa gerek..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[b]hitler de %40 oy almıştı![/b]

Mesaj gönderen wolfali »

hitler de %40 oy almıştı!

ÜNİVERSİTELERARASI Kurul (ÜAK) Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her eleştirildiğinde, aldıkları yüzde 47 oy oranını hatırlatmasını değerlendirdi. Prof.r. Akaydın, "1930'lu yıllarda yine yüzde 40 küsur oyla iktidara gelmiş Adolf Hitler, iktidarını faşizm yolunda çok iyi yönlendirmiş, bunu dünyada 55 milyon insanın ölümüyle neticelendirmiştir" dedi. Prof.Dr. Akaydın, Ergenekon Operasyonu'ndaki gözaltına alınma biçiminin üniversite camiasında tedirginlik yarattığını söyledi.

ÜAK Başkanı Prof.Dr. Mustafa Akaydın, gazeteci İlhan Selçuk ve İstanbul Üniversitesi eski Restörü Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu bazı kişilerin gözaltına alınmasıyla ilgilı soruları yanıtladı. "İnsanları gözaltına aldığınızda, iddianamelerini hazırlayıp yargı önüne çıkarmanız lazım" diyen ÜAK Başkanı Prof. Dr. Akaydın, şöyle konuştu:

"Bu yapılmadığı zaman, adaletin yerine gelmesi konusunda her zaman ortada bir soru işareti vardır. Van 100'ncü Yıl eski Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın olayında da aynı şey yaşandığı için biz üniversite camiası olarak deneyimliyiz. Hakkında hiçbir iddianeme olmaksızın 3 ay süreyle içeride tutuldu. Şimdi burada da gözlemlediğimiz bu. 8 aydır başlayan bir tutuklama zinciri var, sanıyorun dün itibariyle 39 kişi tutuklanmış durumda. Ama ilk tutuklanan insan hakkında bile iddianame yok. Ve, bu dün ekranlara yansıdığı kadarıyla avukatlar da neyle karşı karşıya olduklarını, neyle suçlandıklarını, kanıtların ne olduğu konusunda bilgi sahibi değiller. Adaletin tecelli etmesinde kuşkular getiriyor."

Prof.Dr. Akaydın, "İlhan Selçuk, Doğu Perinçek ve Kemal Alemdaroğlu'nun gözaltına alınma biçimini nasıl buluyorsunuz" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Çok yanlış birşey. Kabul edilir bişey değil. 83 yaşında Türkiye'nin en ünlü yazarlarından birine, 70 yaşında emekli rektöre, 65 yaşında bir parti liderine adi suçlu muamelesi yapmak doğru değil. Bu Türkiye'nin çağdaş dünyadaki görüntüsünü ciddi bir şekilde zarar vermiştir."

Rektör Akaydın, bu gözaltıların üniversite camiasında tedirginlik yarattığını ve bunun örneklerine dünya tarihinde her zaman rastlandığını belirtti. Hitler'in iktidar olduğu 1930'lu yılların Almanyasından örnekler veren Prof.Dr. Akaydın, şunları söyledi:

"Bu gözaltılar, siyaseten veya düşünce sistemi olarak kendinizden olmayan insanlara rejim demokratik olsa bile bir takım baskılar uygulanıyor mu gibi bir takım endişe yaratmıştır. Açıkça ortada aydın ve ulusalcı insanlar üzerinde bir yıldırma politikası mı var diye düşünce yaratmaktadır. Onun için çok kısa zamanda gerek Başbakanın, gerek İçişleri Bakanı'nın, gerekse Adalet Bakanının bu konuyla ilgili, nedir bunun perde arkası, nedir kanıtlar, deliller, suç örgütü olmayı destekleyen unsurlar açıklamaları lazım. Bir başka konuda şu; bazı basın adamları adeta adres vererek bu insanların tutuklanabileceğini bildiriyorlar. Bu insanlar hakkında bir takım iddialarda bulunuyor. Ve, bunun üstüne bir takım güçler harekete geçiyor. Bu da çok yanlış bir olay. Yani, sanki bazı basın adamları, hatta kendi meslektaşları hakkında bile muhbirlik görevi üstlenmiş durumda. Bu basın adamlarından birinin yazmış olduğu bir kitap var ortada. Bu kitabın içinde geçen bilgileri nereden alıyor bu arkadaşamız?. Kim buna bu bilgileri sızdırıyor? Ve, ona bu bilgiler sızdırılırken ortaya neden hala bir iddianame konmuyor? Bunlar hep kafada demokratik ve açık bir toplumda olmaması gereken kuşkular yaratıyor."

Prof. Dr. Akaydın, "Başbakan her konuşmasında, gösterilen tepkilere karşı aldığı oy oranını hatırlatıyor. Bu konuda ne diyorsunuz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Demokratik bir toplumun demokratik olduğunu gösteren unsur oy çoğunluğu olan bir partinin iktidarda olması demek değil. Demokrasilerin işleyiş biçimlerinde kuvvetler ayrılığı denilen bin unsur var; yasama, yürütme ve yargı. Dolayısıyla sayın başbakan özellikle yargının kendi işine gelmeyen özellikle tasarrufları konusunda bunu söylüyor. Bunu söylemeye hakkı yok. Çünkü, demokrasiyi oluşturan en önemli unsurlardan birisi bu. Dünya tarihinde herkes çok iyi bilir ki, 1930'lu yıllarda yine yüzde 40 küsur oyla iktidara gelmiş Adolf Hitler, iktidarını faşizm yolunda çok iyi yönlendirmiş, bunu dünyada 55 milyon insanın ölümüyle neticelendirmiştir."

vatan

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

ANKARA - Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında uzun süredir devam eden gerginlik taşlı sopalı kavgaya dönüştü.

Basın açıklaması yapmak isteyen sol görüşlü öğrencilere karşıt grubun müdahale etmesi üzerine gerginlik yaşandı.

Gerginliğin taşlı sopalı kavgaya dönüşmesi üzerine çevik kuvvet gruplara biber gazı ile müdahale etti. Olaylarda beş polis ve bir öğrenci yaralandı.

Olaya karışan öğrenciler okula saklanırken, çevik kuvvet okulda geniş güvenlik önlemleri aldı.

Olaylar nedeniyle, öğretime pazartesi gününe kadar ara verildi.

herkes kardeş kardeş geçiniyor diyen kimdi?
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

selenn
Üye
Üye

Mesaj gönderen selenn »

' dünyanin ilk hamile erkegi ' ..

yok artik daha neler diyoruz ve sabah gazetesini okuyoruz..
http://www.sabah.com.tr/haber,5DCA6E2A3 ... 65BAB.html

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

kozmik_peri yazdı:ANKARA - Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında uzun süredir devam eden gerginlik taşlı sopalı kavgaya dönüştü.

Basın açıklaması yapmak isteyen sol görüşlü öğrencilere karşıt grubun müdahale etmesi üzerine gerginlik yaşandı.

Gerginliğin taşlı sopalı kavgaya dönüşmesi üzerine çevik kuvvet gruplara biber gazı ile müdahale etti. Olaylarda beş polis ve bir öğrenci yaralandı.

Olaya karışan öğrenciler okula saklanırken, çevik kuvvet okulda geniş güvenlik önlemleri aldı.

Olaylar nedeniyle, öğretime pazartesi gününe kadar ara verildi.

herkes kardeş kardeş geçiniyor diyen kimdi?

beşevlerde ki kampüste de olayalar vardı oradaki olaylar da gerçekten büyüktü zor yırttım millet tandoğandaki turnikelerden nasıl atlıyorlar bir görsen
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

selenn
Üye
Üye

Mesaj gönderen selenn »

AKP'nin sonu..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

selenn yazdı:AKP'nin sonu..
Hiç sanmıyorum...
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Daha dur, kapansa bile AKP Reloaded gösterime girecek...
sleeping with the earth my dying bride

selenn
Üye
Üye

Mesaj gönderen selenn »

hayirlisi..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kapanma ihtimaline karşı yeni isim arayışları falan başlamış.. Ama ben buna gerek kalacağını zannetmiyorum. Söylenenlere göre, iddianame güçlü değilmiş.. Kapansa bile bir şey değişmez orası da ayrı mesele... Halka anket yapmışlar, kapatma davası olayından önce AKP'ye oy verecek kişi yüzdesi 20lerdeymiş. Kapatma davası olayından sonra oran yüzde 60'a çıkmış.. Anket ne kadar güvenilir orası bilinmez bu kadar uçurum mantıklı gelmiyor ama bilemem..

Ha, bir de magandamız çıktı hayırlı olsun...
Akdeniz Üniversitesi'nde çıkan olayda etrafa gayet rahat bir şekilde ateş açabilen bir şahıs, ve kendileri hala yakalanamadı...
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Yeni isim bence Kömür Dağıtma Partisi ya da Alternatif Demokrasi Partisi olabilir. Gayet uygun gözüküyor.

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

jonnathan yazdı:Yeni isim bence Kömür Dağıtma Partisi ya da Alternatif Demokrasi Partisi olabilir. Gayet uygun gözüküyor.
cuk demiş oturmuşş.
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

kozmik_peri yazdı:ANKARA - Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında uzun süredir devam eden gerginlik taşlı sopalı kavgaya dönüştü.

Olaylar nedeniyle, öğretime pazartesi gününe kadar ara verildi
bizde de ırak sawaşının yıldönümünde açıklama yapmak istedi tkp li arklar bunda hiç bi art niyet olmaz niye izn wermedler we bunu bi kawgaya dönştrdler anlamdım sawaşı kınamak suçmuydu.gerçi üzüldüm ama tkp li arkların tırsıp tellere sarılması panik halleri komikti..sonu olamyan amaç içn nese uzun mewzular..tartışan iki tarfat sol-sağ herneyse iki tarfata birbirndenfarksız bence.
geçen gün de iki yıllıklarda silahlı saldırı oldu ülkücüler eski bi üyelerini wurdular okulda çocuk yoğun bakımda.resi içerde!!benm arklarımı döwmüştü pislik herifler demir sopayla sırf küpe taktıkları için ama işin en acı yanı hocaların güwenliğin dayak olayını izlemkle yetinmelrydi!!balık baştan kokarmışş bunlar bu yüzü kümden buluo bell!!!
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Bu olaylar yaşanıyor ve hala geriye gitmediğimiz söyleniyor öyle mi? Yazık, çok yazık. En üst düzey yeteneği ikilik çıkartarak dış güçlerin ekmeğine yağ süren bir hükümet, bu kadar basit oyunlara gelmemesi gereken eğitim düzeyinde ki akademisyenler, üniversite öğrencileri, medya... Çok değişik birşey olmuyor, sadece tarih tekerrür ediyor Türkiye'de. "Anlayış"ın A'sı kalmamış ülkemde bir de dinden, vatanseverlikten bahsediyorlar.

İşte en son utanç tablosu,

Pippa Bacca, İtalyan sanatçı. Savaşı, Amerika'yı, İsrail'i protesto etmek için İtalya'dan kalkıp gelinlikle otostop çekerek Filistin'e gitmek istiyordu. Amacı sesini duyarabilmekti. Ancak sesini Gebze'ye kadar duyurabildi. M.K'nın arabasına binen Bacca, önce tecavüze uğradı, sonra öldürüldü. Cesediyse bugün bulunabildi.

Şimdi söyleyin bana bu adam nedir? Cahil mi? Eğitimsiz mi? Dinsiz mi? Vatandan nefret eden mi? Nedir söyleyin?

Avrupa'yı örnek gösterince "vaaay batı özentisi, gevur yalakası" damgasını gayet güzel yapıştırıyorlar insanlara ancak bu kadın Türkiye'ye kadar rahatlıkla gelebiliyor, Türkiye'de öldürülüyorsa ve birçok insan -ben dahil- bu duruma şaşırmıyorsa bu ülke sınırları içersinde ters giden birşey var demektir. Harika bir ahlak anlayışımız olduğunun kanıtı.

Sanırım Türklerin misafirperverlik özelliği sadece ilkokul kitaplarında kaldı...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mecliste Kamer Genç -ki hiç sevmem- dayak yiyor, demokrasinin kalesi AKP'nin milletvekilleri milletvekili dövüyor, bu durum fotoğraflanıyor, başbakanın açıklaması; "Benim milletvekillerim adam dövmez." Artık bu kepazeliğe ne şekilde güleceğimizi şaşırıyoruz... Birde "Şerefsiz, başbakana hesap sormak sana mı düştü?" sözü var ki Enver Yılmaz'ın evlere şenlik. Başbakan başbakan değil tanrı-kral!

Kullanıcı avatarı
vera
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vera »

zorla insanları namaza zorlamaya da başladılar...tv gördünüzmü bilmem ama ben şok oldum gaziantep hasan ali yücel lisesinde din dersin de çocuklara izlettirdikleri flim şok ettisi yarattı bende...namaz kılmazsanız başınıza şunlar şunlar gelir diğe ya allahım millet kafayı yemiş zorla insanlara bişeyler aşılamaya çalışıyorlar... kafaları kapattılar şimdide bu çıktı...dönüp bide bakmıyorlar ekonomik kirizmi var insanlar açmı susuzmu yiyecek içecekleri varmı prinçle yağ almış başını gidiyor millet vekillerini eşleri çıkmış tv de fiyatlar gayet iyi diyor...tok açısın halinden ne anlar...
bir fısıltıya hapsettim, içimin tüm çığlıklarını....

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Dayak atan öğretmeni savunma durumundan sonra bunlar bana hiç anormal gelmiyor... Hoş, onun da anormal gelmemesi lazım ama insan nezaketen bari karşı çıkar, "olur mu öyle şey, okullarda dayağın yeri yoktur, bunlar bizim çocuklarımız" falan der.. Soruşturma bile beklemiyorum, yapmazlar, ama en azından kamuoyu önünde böyle söylese diye beklemedim değil... Hangi türe ait olduğu bilinmeyen canlıların eline kaldık..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ermenistan devletinin organize ettiği ''soykırım'' töreninde Türk bayrağı ayaklar alındı,Türkiye ve Türk karşıtı ırkçı sloganlar atıldı,pankartlar açıldı..

ermenilerden beklenen bir davranış fakat devlet'in bizzat içinde oluşu gayet düşündürücü bence.Dünya'da başka bir örneği var mıdır bilemeyeceğim..

Diğer önemli gösteride paris'te düzenlendi.Amaç gene ''soykırımı''anmak..
Ama yapıldığı yer çok ilginç.Dünya'ya Cezayir'de soykırım dersi veren fransanın başkenti...Lanetlenen ise SOYKIRIM.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Birileri Turkcell kullanıcılarını fena işletiyor..
Bu mesajı 1 saat içinde 25 kişiye gönder 250 kontör gelsin falan diye mesaj gelip duruyor gün boyu.. Millet de ne yapsın gönderip duruyor.. Hayır, Turkcell yetkilileri mesajı görünce oturup ağlayacaklar bu kadar enayi mi görünüyoruz diye..
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Aglayacaklarını sanmıyorum, kazanan yine Turkcell oluyor.

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Avea'da da vardı aynısından.. Bir de su sonu allah rızası dediği için gonderiyorum mesajlarından gelmeye başladı onlara sinir olmaya başladım..
All mankind loves a lover.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

anlamadığım nokta, e-mail'le bu işi yapanlar e-mail toplamak için yapıyordu, cep telefonunu bu şekilde toplayamazlar. e ne işe yarıyor bu iş anlamadım...
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

1 Mayıs Türkiye Dayak Yeme Gününüz kutlu olsun...

nickaragu
Üye
Üye

Mesaj gönderen nickaragu »

herkes bugün neler yaşandığnı gördü bundan sonra rte cıkıpta demokrasi ahkamı kesmesın kımseye insanlar bırak taksime yürümeyi sendika binasından cıkamadılar

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

1 Mayıs gövde gösterisine döndü adeta.. Türkiye bu olaylara alışkın zaten ama bu sefer baştan belliydi ne olacağı.. Başbakan Taksim'e izin vermedi, ayak-baş muhabbetini ortaya attı, insanları gerdi gerdi, sonra çıkan olaylardan DİSK'i sorumlu tuttu.. İzinli mitingde bile biber gazı atıldı.. İnsanları zor duruma düşürmekten zevk alan bir zihniyet için 1 Mayıs'ın anlamı olamaz zaten..
Lasciate mi cantare