Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Somut sonuçlarını biz görür müyüz muamma ama Cern yüksek hızda interneti geliştirmiş bir kurum. Sırf o yüzden bile saygım sonsuz kendilerine.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

iran'da olan depremi cern'deki patlamaya bağladılar ve gündem: deprem Türkiye'yi de vurur mu?
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

olabiler vallaha daha etkileri çıkar ortaya bekleyip görelim
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

kozmik_peri yazdı:iran'da olan depremi cern'deki patlamaya bağladılar ve gündem: deprem Türkiye'yi de vurur mu?
Kuzey Amerika'da da olmuş sanırım. Adamlardaki şansa bak. Ayrıca karadelik gelecek diye çoçuğunu okula göndermeyen anne haberine çok güldüm.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

kozmik_peri yazdı:iran'da olan depremi cern'deki patlamaya bağladılar ve gündem: deprem Türkiye'yi de vurur mu?
Ahmet Mete Işıkara nın yaptığı açıklamaya göre:
ilginç bi rastlantıymış olan depremler :)
yani Cern deki patlamayla hiçbir ilgisi yokmuş..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

dünde ankarada olmuş ama ufak birşeydi
bie adamda sanırım intihar etmiş dünyanın sonu geldi diye
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Bayramınız kutlar sevdiklerinizle beraber mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim.
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Ramazan ramazan derken ramazan da bitti hadi bakalım. ehe..
Kutlu, mutlu olsun bayramınız :P
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bende ramazan bayramınızı kutlarım biraz gecikti ama olsun
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ramazan bayramınız kutlu olsun.inşallah bayramı bayram gibi yaşamışsınızdır.(:
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

aktütün karakoluna yine bir saldırı ve yine şehitler 15 şehit verdik türkiye bunlara artık kayıtsız kalmamalı bir son bulmalı bunlar yoksa millet verecek bunlara cezalarını

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Göz göre, boşu boşuna insan kayıpları..Bir kız çocuğunun ihmal sonucu logar kapaklarının olması gerektiği yerde olmamasından dolayı, oraya düşerek ölmesinden farklı değildir bu olay, mantık buna yakın..18 sene askerlik nedir bilmeyen insanı, 15 ay oraya gün saydırmaya yollarsan, karşında 10-15 yıldır bunun eğitimini almış insanlarla karşı karşıya bırakırsan, karakolu bir köy evi tarzında yapılandırırsan sonuç bu olur..Hala, terörle mücadelemiz kararlıkla sürecek diyorlar..Ya bunlar birşey biliyor da konuşuyor ya da insanları aptal yerine koyuyorlar..Kendi oğullarına çürük raporlarını alarak gösterdikleri hassasiyeti, bugün o konumda borçlu oldukları kendi ülkesinin insanlarının evlatlarına niye göstermiyorlar devlet büyüklerimiz acaba

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kuduz iti geberteceksin tek yol budur !
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

başka bir ülke olsaydı çoktan oraya girip kökünü kazımıştı ama işte ancak lafla birşeyleri yapmaya çalışıyoruz düzelmeyeceğini bile bile halan birşeyler yapmaya calışıyorlar kökünü kazıyamadılar şunların gidip boş evleri bombolayıp geliyorlar tekrar geriye kendimizi kandırıyoruz

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bu savaşın komutanı kim?..
Türk ordusu bu ulusun en güvendiği kurumdur, bu ülkede anketler yapılmaya başlandığından beri hep açık ara öndedir. İsterdim ki, bu hafta içinde yeni bir anket yapılsın ve Aktütün baskınının bu güven duyusuna nasıl bir etki yaptığı ortaya konsun.
Cumartesi gününden beri halkın içindeyim.. Hemen bütün gazeteleri okuyorum, tv yorumlarını dinliyorum..
Aktütün'de verilen 17 şehitte bir PKK başarısından çok, bir askeri hata olduğuna inananların sayısı fazla.. Asker kanadından, hatta Genelkurmay İkinci Başkanı düzeyinde yapılan açıklamalar, kafalarda beliren sorulara yanıt vermekten, kamuoyunu tatminden uzak.. Hatta tersine şüpheleri destekler düzeyinde..
Bir ihmal, bir gaflet olduğu nerdeyse açık..
Şimdi bakın..
4 Ekim cumartesi günkü Vatan gazetesinin 18'inci sayfasında tek sütun bir haber var. Başlığını ve girişini aynen alıyorum..
"Aktütün Karakoluna taciz ateşi.."
"Şemdinli ilçesinde Irak sınırına 4 kilometre uzaklıktaki Aktütün Karakoluna bir gurup PKK'lı terörist taciz ateşi açtı."
Korkunç olan şeye bakar mısınız..
PKK, Aktütün karakolunu, bu haberin çıktığı gün basıyor.. 17 ölü, 20 yaralı.. Olacak şey mi?. Olacak şey mi, söyler misiniz?.
Adamlar gazetelere haber vere vere geliyorlar nerdeyse ve siz gafil avlanıyorsunuz..
Er Ramazan baskından bir gün evvel, Cuma günü evine telefon açıp veda ediyor.. "PKK'lılar bizi bu hafta içinde üç kez bastılar, ben artık zor dönerim anne.."
Ve dördüncü baskında, er Ramazan şehit..
Er Ramazan biliyor da, onun üzerindeki tek yıldızlıdan başlayıp, silsile-i meratip bol yıldızlıya bir yığın komutan nasıl bilmiyor acaba?.
Genelkurmay İkinci Başkanı ""15 şehitten 13'ü uzaktan atılan bomba ile öldü" diyor. Savunma mı, itiraf mı?.
Sınıra mesafe 4 kilometre.. PKK ile savaşın başladığı 30 yıl içinde 40 bilmem kaç kez baskına uğramış, son şehitler hariç, 28 gencimiz keklik gibi avlanmasına sebep olmuş bir karakol Aktütün. Karakol mu, elimizle kurduğumuz tuzak mı yoksa?..
Koskoca orduda, bu durumu değerlendirecek, önlem düşünecek bir kurmay çıkmaz mı?.
Harp Okullarında Taktik, Strateji dersleri niye okutulur?.
İsrail, Suriye'nin Golan Tepelerini niye işgal etti?. Eşek yükü Birleşmiş Milletler kararına rağmen niye hala ve hala elinde tutuyor?.
Çünkü bu tepelere yerleşen terör güçleri, sınırdaki İsrail karakollarını şakır şakır vuruyorlardı. Gittiler, onları kovdular, kendileri yerleştiler. Bitti.
Sen bu stratejik hamleyi yapamıyorsun, o zaman taktik bir karar alır o karakolu ordan çekersin.. İlle de orda asker şartsa, o zaman, o gecekonduya değil, havan atışlarına dayanıklı, daha ağır bombalara karşı da sığınaklı bir bina inşa edersin..
Bunların hiç birini yapma.. Çocukları oraya gönder ve de ki, "Dua edin de adamlar Irak tarafından bomba atmasın?.."
Şimdi çekiyorlarmış.. 45 şehit mi gerekiyordu, yanlışı görmek için?.
Bu mudur durum muhakemesi?..
17 Aralık 2007.. Zamanın Genelkurmay Başkanı konuşuyor..
"PKK unutmasın ki artık bizim için oradaki kamplar BBG (Biri Bizi Gözetliyor) evi gibidir.."
Allahtan öyle?.. Ya maazallah olmasaydı, kaç şehit verirdik?.. 150 mi?.. 1500 mü?.
Bugünkü Genelkurmay açıklıyor ki, BBG falan hikâye.. Aktütün karakolundan gözetleme mesafemiz 150 metre.. Eee. Adamın elinde sınır ötesinden, 5 kilometreden bomba atan silahlar var, ne olacak şimdi?.
Bugünkü Genelkurmay açıklıyor..
İstihbarat sorunu yok.. Amerikalılarla yapılan işbirliğiyle her şey haber alınıyor. Aktütün baskını biliniyor yani.. Bilindiği açık zaten.. Vatan gazetesi biliyor, er Ramazan biliyor, Genelkurmay bilmez mi?.
Ne yapıyor peki?..
Sınır dışı uzun mesafeli bomba atışına karşı tümüyle korumasız araziye takviye diye kara askeri gönderiliyor.. Sanki hedef büyüsün, PKK daha kolay, daha bol vursun diye?. Bu nasıl bir askeri düşüncedir?..
Aktütün'e baskın istihbaratını alan komutan sınırötesi bombalamaya açık araziye yeni asker mi yollar, yoksa ordaki korumasız askeri, güvenlik sağlanana kadar geri mi çeker?.
İstihbarat gelince, oraya bir bölük yollanmış.. Bölüğün komutanı nerde, kim?. Şehit olan astsubay mı?. O da ayrı bir soru!.
Şimdi asıl soruma geliyorum.. Yıllardan beri beynimi kurcalayan bir soruya..
Türk ordusu PKK ile 30 yıldan beri savaşıyor. Düşük Yoğunluklu Savaş.. Ama savaş..
Peki bu savaşın komutanı kim?.. Duydunuz mu böyle bir birlik.. Böyle bir komutan..
Tarih boyu bir daha Anadolu'ya saldırmaya kalkışmayacak Yunanistan için "Ya gelirse" diye Ege Ordusu kuruyoruz da, 30 yıldır Cumhuriyetle savaşan PKK'ya karşı bir niçin bir Ordu, Kolordu, tümen, her neyse bir birlik oluşturmuyor, bir sorumlu komutan atamıyoruz.. Komutansız savaş olur mu?. Olursa kazanılır mı?.
Savaş, Ankara'da toplanan kurmaylarla mı, harekat alanında fiilen çatışan komutanlarla mı yönetilir ve kazanılır?.
Diyelim Aktütün baskını haber alındı.. Ankara'ya Genelkurmay'a haber.. Genelkurmay Hava Kuvvetleri Komutanlığına haber.. Hava Kuvvetleri Komutanlığı yöreye en yakın taktik kuvvete görev.. Sizin bu satırları okumanız için geçen zamanda uzun mesafeli toplar patladı ve 17 er şehit oldu bile..
Yörede, bu savaş için gerekli, hava ve kara tüm unsurları emir ve komutası altında bulunduran bir komutan, bu savaşın Ankara'dan yönetilmesinden daha etkili olmaz mı?. Güney Doğu Anadolu Düşük Yoğunluklu Savaş Komutanlığı mesela..
Olmazsa niye, Birinci, İkinci, Üçüncü ordular var.. Ege Ordusu var?.
Hayali düşmana Ordu.. Gerçek düşmanı boş ver!..
Bugün Güney Doğu Anadolu Düşük Yoğunluklu Savaş Komutanlığı olsaydı, ben onun başındaki subaydan Aktütün Baskınının hesabını sorardım.
Bugün kime soracağımı bilmiyorum.

Üç ay evvel, Fransa'da bir askeri manevra sırasında, erin plastik mermi olması gereken silahında, gerçek mermi çıktı ve oluşan kazada 17 er yaralandı. Sadece ya-ra-lan-dı..
Sonuç..
Fransa Genelkurmay Başkanı istifa etti.

Sayın General Başbuğ!..
Millet sizden bu 17 şehidin ölümünden sorumlu olanları bulmanız ve açıklamanızı bekliyor.
O zaman gelecekte böylesi ihmal ve gafletlerin tekrarlanması ihtimali azalır. O zaman Ordu'ya güven sarsılmaz..
Türk Ordusunun hiçbir kusuru yokken düşmanın, ilan ederek, elini kolunu sallayarak bir karakolumuzu basabileceğini, 17 şehit ve 20 yaralı verdirebileceğini kabullenmek, PKK'ya fena halde itibar sağlar ve Türkiye'ye en büyük darbeyi vurur.
Psikolojik savaşı yitiririz.
Hiçbir asker bir daha o bölgeye inanarak, güvenerek gitmez.. O şehitlerin ana ve babaları bir daha "Vatan sağ olsun" demezler.

Sabah

Hıncal Uluç çok güzel vurgulamış bu halk asker dedimi duruyordu çünkü güveniyordu askerine ama artık göz göre göre kendş askerini kırdıran genelkurmaya pek güveni kalmadı durum daha da karışıyor geçenlerde ayvalıkta halk ayaklanması vardı dün akşam benim yaşadığım yerde çanakkalede/bigada millet yürümeye başladı akşamları umarım bu kadarıyla kalır yoksa hiç iyiye gitmiyoruz

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Dağlık arazide Obüsle, uçakla, teröristmi vurulur ?, yaylasında bu mahluklar bombalasınlar diye kamplardamı durur ?, hiç aklım kesmiyor...
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

durum hiç acıcı değil gerçekten gittkçe daha da kötüye gidiyoruz birde bu ekonomik kriz cıktı şimdi durum dahada ciddileşmeye başladı

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

ben buralarda demiştim bir aralar; bölgeyi sivil vatandaştan arındırıp, doğaya az zarar verecek, biyolojik silahlarla vuracaksın. sonra askeri bir hat oluşturup hiçbir sivil vatandaşı o hatta sokmayacaksın. öbür türlü bu kadar insanımız ölmeye devam eder. tabi ben iki taraflı bakmaya da çalışıyorum olaya. öbür taraftan da düşüncesi ne olursa olsun kimse ölsün istemem. ayrıca bu ülke en büyük terörist olan işgalci amerika yla aynı safta. artık büyük balığın oyunları diyelim ona...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Uydu kullanıcıları bu sabah tv yi actıgınızda kanalları göremiyor iseniz ...

bu ayarları manuel kanal aramaya girin ve bagıntılı istasyon arama şebeke arama kısmını açık konuma getirip arama yaptırınız yeni kanal frekansları ile sorununuz cözülmüş olacaktır ..

* OTOMATİK TARAMA 12731 3333 3/4 V - DİKEY

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

kanalları gördük ama hepsi ayrı bi yerde idi! 5 saatlik emeğim vardı benim onları düzeltmek adına yine baştan başlıcaz. oynamasınlar yahu şunlarla..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Piyasa bu uydu işinden iyice canlandı adamlar kanal aramayı şu yukarıda yazdıgım işlem icin 10-15 Ytl alıyorlar bulundugum yer kücük bir ilce ve tüm tv tamircileri elektronikcilerde poset poset uydu alıcısı var :D ahh olaydı bi dükkanım manyak girişimcilik yapardım :)

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

"Sizin cihaz bozuk, yenisi verelim" diye takılanlar da vardır, eminim.ehee

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Vallaha düne kadar sinek avlayan elektronikci tv ci simdi cihaz seciyor yok bunla ugrasamayız vs vs :D her yer tepeleme uydu dolu ya bangır bangır alt yazı geciyor bu kadar cahil millet olmaz olamaz yaw..

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Sadeceucnokta yazdı:Vallaha düne kadar sinek avlayan elektronikci tv ci simdi cihaz seciyor yok bunla ugrasamayız vs vs :D her yer tepeleme uydu dolu ya bangır bangır alt yazı geciyor bu kadar cahil millet olmaz olamaz yaw..
Arkadaş apartmanda da herkezde de uydumu olur ya. :) 3 saatte bir kapı çalıyor. "Yasin gel yeni freakansları bizim uyduları da uydur". Para isteseydim ayı kurtarırdım. Neyseki halloldu. Uydurdum uydulara frekansı. :)

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

herkesin cumhuriyet bayramını kutlarım arkadaşlar