Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Anayasa mahkemesi, 9 oya karşılık 2 oy ile üniversitelerde başörtüsüne izin veren anayasa değişikliğinin iptaline karar verdi.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

KoRn_eR yazdı:Anayasa mahkemesi, 9 oya karşılık 2 oy ile üniversitelerde başörtüsüne izin veren anayasa değişikliğinin iptaline karar verdi.
Bu karara akp'liler hukuka aykırı diyor.
bknz:9 iptal kararı veren üyeler İstanbul-Ankara Hukuk fakülteleri mezunu..
2 oyla kabul edenler ise iktisat fakültesi mezunu...
Hukukla alakasız kişiler Anayasa Mahkemesi'ne getirilirse böyle sonuçlar çıkar tabi..
11 üye de Hukuk fakültesi mezunu olsaydı 11 e 0 oyla iptal edilirdi değişiklik.Ama nerde..?
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

oceanus
Üye
Üye

Mesaj gönderen oceanus »

Atatürk ün yolundan ilkelerinden bahsediliyor ama sanırım bunları sadece kitaplardaki tanımlarından okuyorlar..daha önce bahsedilmiş özelleştirilmelerden.Laikliğin,ilkelerin,lafların havalarda uçuştuğu mecliste Atatürk ün asıl gayesi hatırlanmıyor..amcımız BAĞIMSIZLIKtı bağımsızlık demek sadece toprak bütünlüğü demek değildr.eğer Türkiye nin dışarıya borcu warsa ve bu borç her geçen gün büyüyorsa biz ve gelecek kuşaklar bağımsız değiliz amerika nın oyuncağı oluşumuza girmiyorum bile..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

futbol, gündemdeki herşeyi unutturdu o inanılmaz galibiyetler heşeyi unutturdu haberlerde gazetelerde herşeyde futbol var ama o magandalar varya o magandalar olmasa daha iyi bir gündem olacak türkiye için
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
lauranthalasa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lauranthalasa »

elektrige otomatik zam gundemde hem ilk zam %21 lik bi oran.. cuuss diyorum baska da bisey demiyorummm.

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

%21 sanayi şebekesi kullananlara, %8 de şehir şebekesine gelecek diye duydum bende..
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

yine ergenekon operasyonu ve yine gözaltına alınanlar bu sefer asker isimler daha cok ağırlıklı bakalım daha kimler gidecek
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

ER KENE KON :) hadi bakalım temizlik zamanı... Kimin ne mal oldugunu gördük görmeye devamda edecegiz durmak yok temizliğe devam...
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

paşaların içeriye alınması gibi bir saçmalıkla karşı karşıyayız ayrıca ato başkanınında içeriye alınması bir başka saçmalık iddianame yok ama bütün herkes içeride adamları terör örgütü kumakla nasıl suçlayabilirsin bakalım daha neler cıkarılacak?

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

en güzeli herkesin bu süreçte destek olması lazım....kim varsa sorgulanmalı kılcallara inilmeli...ato mato asker dinlenmemeli...şu işin köküne inilmeli....bu operasyona solcusundan sağcısında herkesden destek var...olması gereken birşey...demekki ergenekonla alakası var ki tutuklanmışlar dolaylı yada direk farketmez kim olursa olsun sorgulanmalı...güzel böyle...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

paşaları darbe yapacaklar diye içeriye aldılar da bu adamlar geçen seneye kadar askeriyede üst makamlarda görevliydirler. Neden o zaman bunu yapmadılar emirlerinde o kadar insan o kadar asker varken yapmadılarda bunu bu zamana kadar sarkıttılar bunların hepsi düzmece hepsi safsata olduğunu düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bloodline666 yazdı:paşaları darbe yapacaklar diye içeriye aldılar da bu adamlar geçen seneye kadar askeriyede üst makamlarda görevliydirler. Neden o zaman bunu yapmadılar emirlerinde o kadar insan o kadar asker varken yapmadılarda bunu bu zamana kadar sarkıttılar bunların hepsi düzmece hepsi safsata olduğunu düşünüyorum
Darbe degil şekerim TERÖR örgütü kapsamında yargılanacaklar .. Sarıkız sütten kesilmiştir anlayacagın :yahoo

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Sadeceucnokta yazdı:
bloodline666 yazdı:paşaları darbe yapacaklar diye içeriye aldılar da bu adamlar geçen seneye kadar askeriyede üst makamlarda görevliydirler. Neden o zaman bunu yapmadılar emirlerinde o kadar insan o kadar asker varken yapmadılarda bunu bu zamana kadar sarkıttılar bunların hepsi düzmece hepsi safsata olduğunu düşünüyorum
Darbe degil şekerim TERÖR örgütü kapsamında yargılanacaklar .. Sarıkız sütten kesilmiştir anlayacagın :yahoo

yok onu zaten söylemiyorum bile ''halkı silahlı bir şekilde örgütleyip hükümete karşı kışkırtma'' valla ben hiç görmedim bu zamana kadar bu akşam birde darbe senaryoları çıktı onu hiç anlamadım bakalım başka daha neler cıkacak suikast senaryosu kaldı bakalım onu nereden duyacağım?

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Ana haber bültenleri bi' tuhaf oldu, yok şu, şunu yapmış,bu bunu düzenlemiş, e hani nerde kanıt? , gazetelerde öyle, yok aramada bilmemne bulunmuş, şu olmus bu olmuş, kanıt?
- Belgelere ulaştık.
-E hani belge.
2.
- Nerden biliyorsun?
-E biliyoruz.
-Arkadas soruşturma gizliliği nerde? E emniyete giriliyorsa oyle,halk olarak dalalım içeri ne var ne yok öğrenelim.(Yarım yamalak,dayanaksız bilgi istemiyorum,midem bulanıyor)
(Sürekli birşeyler iddia ediliyor, kim ediyorsa artık)
Ana haber: (misal) "...... nun el bombalarıyla bağlantısı olduğu iddia edildi"
Halk: "Abi ....... nunda bağlatısı varmış,şunu yapmış,bunu yapmış." (Yalan yanlış. yayıl--)
Ana haber bülteni = Dizi, magazin programı karışımı bişeymi?
E halk neler oluyor öğrenemeyecekse, !cumhuriyet nerede!
(Az önce ATV ana haberin tekrarını izledim,tutamadım kendimi)
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Tehlikenin farkında mısınız bannerı guzel olmuş.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:Tehlikenin farkında mısınız bannerı guzel olmuş.
Aynen güzel olmuş baktıkca gülümsetiyor beni :-D

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

TFF Başkanı Hasan Doğan hayatını kaybetti
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

TFF Başkanı Hasan Doğan, Antalya'da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Doğan, kalp krizi sonrasında hastaneye kaldırılmasına karşın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

-DOĞAN, 14 ŞUBAT'TA TFF BAŞKANI OLMUŞTU-
Doğan, ilk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yaptı. 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörlüğü yaptı. 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürü oldu. Ramsey Giy.San.Tic.A.Ş., Gürmen Giy.San.Tic.A.Ş., Kip-Teks Konf.İmalat Paz.San.Tic.A.Ş. ve Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyesiydi. Ayrıca, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi ve Boks Federasyonu yönetim kurulu ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Beşiktaş Kulübü kongre üyesiydi.

Levent Bıçakçı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekilliği yapan Doğan, 14 Şubat 2008 tarihinde yapılan Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda, Haluk Ulusoy yerine başkan seçilmişti. Doğan, evli ve 2 çocuk babasıydı.

haber.mynet.com

inanılmaz bir durum cok yazık oldu gerçekten tam bir futbol adamıydı o kadar maç aldık o havalara uçtu birşey olmadı ama o odrumda yazlığundayken kalp krizi geçirdi inanılmaz :(

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ergenekon operasyonunda ilginç şeyler çıkmaya devam ediyor
Bahriye Uçok, Ahmet Taner Kışlalı ve Uğur Mumcu suikastiyle bu örgütün bağıntısının olduğu söyleniyor

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Yılların ODTÜ'sünü yıkacak Gökçek Efendi...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

jonnathan yazdı:Yılların ODTÜ'sünü yıkacak Gökçek Efendi...

45 tane bina dile kolay...melih gökçek eğer yıkılmamasını istiyorlarsa başbakandan af istesinler demişşşş.....
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Bilmem kaç milyon ytl ceza falan yazıyordu. Bu Gökçek adam şuursuz bi' insan gibi, haberlerde lavabodan(bildiğin tuvalet lavabosu) su içerken gördüm, o lavabodan dünyanın en temiz suyu aksa bile içilmez,nasıl çalışıyorsa bu insanın kafası artık...
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mehzk yazdı:
Bilmem kaç milyon ytl ceza falan yazıyordu. Bu Gökçek adam şuursuz bi' insan gibi, haberlerde lavabodan(bildiğin tuvalet lavabosu) su içerken gördüm, o lavabodan dünyanın en temiz suyu aksa bile içilmez,nasıl çalışıyorsa bu insanın kafası artık...

bu ülkede doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar derler ya işte bu odtü rektörüde böyle adam içilmez o su dedi ondan sonra ne olusa oldu
asıl sorun bundan sonra ya imar affı cıkmassa ne olur yıkalacak mı odtü

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bloodline666 yazdı:
Mehzk yazdı:

bu ülkede doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar derler ya işte bu odtü rektörüde böyle adam içilmez o su dedi ondan sonra ne olusa oldu
asıl sorun bundan sonra ya imar affı cıkmassa ne olur yıkalacak mı odtü
yıkamaz. kolay mı o kadar?
betterman.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

iste hayalini kurdugum Türkiye'nin siyaset modeli; AKP kapatilacak,yerine ulusalci bir hükümet gelecek,ABD ile müttefiklik ve ABD'ye bagimlilik yok olacak.AB ile iliskiler kesilecek.Milli Demokratik Devrim ile Atatürk ilkeleri tamamlanacak.Tam Bagimsiz ve Demokratik Türkiye modeli hayata geçirelecek.
Çok mu zor?
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

imkansız.
betterman.