Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Sendikaların gereksiz-mantıksız Taksim inadı,Başbakan'ın klasik laf dalaşıyla baya gerildi ortam.Sonuçta da savaşı andıran sahneler yaşandı İstanbul'da..İşi olmayan dışarı çıkamadı.Dışarı çıkanda ya kafasına taş yedi ya da cop..

Taksim'in yasaklanması gayet doğru bir karar.Ama polis'in düşman kovalar gibi gösterici kovalaması,dövmesi doğru değil.

Neyse ki bir 1 Mayıs İstanbul Harbinide kazasız,belasız atlattık.Atlatamayanlara Allah'tan şifa diliyorum.Polisimize de diliyorum.O kadar adam dövmek zor iş;elleri,ayakları nasır tutmuştur çoğunun...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Küçükken İşçi Bayramında babam hepimizi Çağlayan'a götürürdü. Ağzımızda düdük elimzde pankartlar kutlardık bayramımızı. Şarkılar türküler söylenirdi,anardık 77 yi...
şimdi mi?? taksime sapıklar tecavüzcüler dayakçılar giderken işçi giremiyor 2 saatliğine anmak için arkadaşlarını.
kimse ahkam kesmesin disk zorladı polis görevini yaptı diye vahşet değilde nedir bu??? Hastane yaa bu hastaneee küçücük çocuk var orda hayvan!!! yerde bayılmış kadına nasıl tekme atarsınn hayvaaann!! sen polis değilmisin?? kocasından dayak yiyen kadın, tecavüze uğrayan kadın, şiddet gören kadın nasıl gelsin yardım et diyee nasıl gelsin????
kazasız belasız mı atlatılmış???? kaza denmesi için 34 kişinin katledilmesi mi gerekir??

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Evet o olaylardan sonra polislerden iyice nefret eder oldum. Hani bazıları stres atmak için kum torbası falan tekmeler, ne bileyim bir şeylere vurur, sevgili polislerimiz de orantılı güçlerini kullandılar stres atmak için.. Alakası olmayan insanlar bile coplardan nasibini aldı.. Taksim inadı asla saçma değil, aksine olması gereken bir şeydi. Tabi sonradan DİSK Taksim'den vazgeçince, bu durum geri adım olarak değerlendirildi ama olsun.. Süleyman Çelebi'nin açıklaması gayet mantıklıydı, bile bile insanları tehlikeye atmak da olmazdı. Başbakan o kadar söylendi durdu, Taksim'e asla izin yok dedi, e bu durumda da kimse bir güvence veremezdi.. Taksim 1 mayıs için özel bir yerdir. Sendikaların 1 mayıs'ın yine Taksim'de kutlanması talebi de yerindeydi.. Diyorlar ki, "1 Mayıs 1977'de ölen arkadaşlarımızın kanları üzerinden geçip gittiler, morga götürülmeyenler de oldu, biz bu günü tam yerinde, Taksim'de kutlamak istedik, arkadaşlarımıza 1 Mayıs'ın güzel bir şekilde kutlanabileceğini göstermek istedik.." Ama bu hayalden öteye gidemedi.. Eğer Taksim'e izin verilseydi ortam bu kadar gerilmeyecekti diye düşünüyorum ben..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

shadow_girl yazdı:Küçükken İşçi Bayramında babam hepimizi Çağlayan'a götürürdü. Ağzımızda düdük elimzde pankartlar kutlardık bayramımızı. Şarkılar türküler söylenirdi,anardık 77 yi...
şimdi mi?? taksime sapıklar tecavüzcüler dayakçılar giderken işçi giremiyor 2 saatliğine anmak için arkadaşlarını.
kimse ahkam kesmesin disk zorladı polis görevini yaptı diye vahşet değilde nedir bu??? Hastane yaa bu hastaneee küçücük çocuk var orda hayvan!!! yerde bayılmış kadına nasıl tekme atarsınn hayvaaann!! sen polis değilmisin?? kocasından dayak yiyen kadın, tecavüze uğrayan kadın, şiddet gören kadın nasıl gelsin yardım et diyee nasıl gelsin????
kazasız belasız mı atlatılmış???? kaza denmesi için 34 kişinin katledilmesi mi gerekir??
Kendi adıma kazasız,belasız atlattım demek istedim.Yani önce anlayalım sonra yorumlayalım (:

Ayrıca Taksim'e şimdi izin verilseydi bi 34 kişi daha ölseydi hesabını kim verecekti merak etmekteyim.Türkiye'de kalabalık provakasyonlar için biçilmiş kaftan Taksim'dir.Taksim'de bi Allah'ın kulu yokken ellerinde molotoflar la evlere,arabalara,dükkanlara saldıran dtp-pkk yandaşı insancıklar varken devlet'in Taksim'e gerçek işçileri sokmaması da gayet mantıklı.Bunu yaparken sille-tokat yapması tabi ki yanlış.Ama kafana molotof gelmesindense yumruk gelmesi daha iyidir,emin ol.

100 bin kişinin taksim'de kutlama yaptığını düşünün,ara sokaktan iki tane molotof gelse katliamı düşünün...Sonra da nerde bu devlet,nerde bu polis ??

Ama aradığımız polis'in şu anda yerde ki kadını tekmelemeside ayrı bi olay..Sorumluları kesinlikle bulunmalı bu olayın.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Polis hiçbir zaman onları savunmadığı ve korumadığı için olaylar olması ihtimal dahilindeydi. Zaten DİSK'in Taksim inadından vazgeçmesinin bir nedeni de budur. Ama Taksim'e izin verilecek olsaydı, Başbakan'ın ona göre polislere kendi vatandaşları olan işçileri koruma konusunda emir vermesi gerekirdi. Yani tam anlamıyla bir güvenlik söz konusu olmalı. Ama bu bir hayalden öteye gidemeyeceği için ve Başbakan da bu konuda bir güvence olamayacağı için Taksim konusunda daha fazla ısrar edilmedi.
Kendi adıma, cümlemi şöyle açıklayayım: Taksim'e izin verilseydi ve güvenlik önlemleri işçileri de korumaya yönelik olsaydı bu kadar arbede yaşanmayacaktı. Çok mu zordu? Hayır..
1977'deki 37 ölümün sorumlusunun devlet olmadığı da netliğe kavuşmadı..
Taksim'de gerçekleşmesi muhtemel olaylardan kimi sorumlu tutabileceğimiz de yine net olmayacaktı bu durumda.. Böyle bir ihtimal de söz konusu yani..
Kısacası, devletin ta kendisi de belli olaylara sebebiyet verebilirdi..
Önce devletin, iktidarın İşçi Bayramı mantığını anlaması gerekiyor..
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Youtube yine yasaklandı. Yeter be...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Artık bakkaldan, marketten evlere içki sipariş edilemeyecek.
Restaurantlarda içki ikram edilmesi de yasaklandı. Bir duble rakı veya bir kadeh şarap satmak yasak... İçmek isteyen şişesiyle alacak..
Cezası da 20.000 ytl ile 100.000 ytl arasında değişiyor..
Ne kadar güzel şeylerle uğraşıyor bu hükümetimiz böyle..
Sabır diyelim..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

whatsername yazdı:Artık bakkaldan, marketten evlere içki sipariş edilemeyecek.
Restaurantlarda içki ikram edilmesi de yasaklandı. Bir duble rakı veya bir kadeh şarap satmak yasak... İçmek isteyen şişesiyle alacak..
Cezası da 20.000 ytl ile 100.000 ytl arasında değişiyor..
Ne kadar güzel şeylerle uğraşıyor bu hükümetimiz böyle..
Sabır diyelim..
o ne öyle ya :wacko
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

simsiyah_85 yazdı:
whatsername yazdı:Artýk bakkaldan, marketten evlere içki sipariþ edilemeyecek.
Restaurantlarda içki ikram edilmesi de yasaklandý. Bir duble raký veya bir kadeh þarap satmak yasak... Ýçmek isteyen þiþesiyle alacak..
Cezasý da 20.000 ytl ile 100.000 ytl arasýnda deðiþiyor..
Ne kadar güzel þeylerle uðraþýyor bu hükümetimiz böyle..
Sabýr diyelim..
o ne öyle ya :wacko
cidden bu ne yaa =s
That's me in the corner...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Ekonomi kotuye gidiyor, hiç beklemediği bir anda dertli kardeşimizin partisine kapanma davası açılıyor, onlar da nereye saracaklarını şaşırıyor...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Yeni vergiler geliyor...
Artık ev ve iş yerleri önüne park eden araçlardan park ücreti alınacak. Her yer özel otopark oluyor yani.. Saati 2 ytl. 24 saat için 7 ytl olacakmış..
Nasıl bir mantıktır bu, park ettiğin yer illa bir ev veya iş yeri önü olacak. Gidip şehir dışında çalılıklar arasına mı park edecek millet arabasını? Para toplamak için ne yapacaklarını şaşırdılar..
Yazın tatil için bir otele mi gittiniz, otele çuval dolusu para vermeniz yetmiyor, bir de konaklama vergisi ödeyeceksiniz..
Millet de şu paramı nerelere savursam diye düşünüyordu hükümet hemen el attı olaya..
Felaket tellalı gibi oldum ama durum vahim..

Sigara severler için de son 1 hafta:)
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Desenize vergi kaçakçılığı sınır tanımayacak arıtk..Yahu, caddelerde bilimum işlek yol üzerlerinde park ücreti alırsın da benim bahçemdeki arabamdan nasıl vergi alırsın.Zaten benim malım burası, toprağının vergisini veriyorum.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

whatsername yazdı:Yeni vergiler geliyor...
Artık ev ve iş yerleri önüne park eden araçlardan park ücreti alınacak. Her yer özel otopark oluyor yani.. Saati 2 ytl. 24 saat için 7 ytl olacakmış..
Nasıl bir mantıktır bu, park ettiğin yer illa bir ev veya iş yeri önü olacak. Gidip şehir dışında çalılıklar arasına mı park edecek millet arabasını? Para toplamak için ne yapacaklarını şaşırdılar..
Yazın tatil için bir otele mi gittiniz, otele çuval dolusu para vermeniz yetmiyor, bir de konaklama vergisi ödeyeceksiniz..
Millet de şu paramı nerelere savursam diye düşünüyordu hükümet hemen el attı olaya..
Felaket tellalı gibi oldum ama durum vahim..

Sigara severler için de son 1 hafta:)
ayıptır söylemesi ama oha artık fazla bu kadarı.
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:Ekonomi kotuye gidiyor, hiç beklemediği bir anda dertli kardeşimizin partisine kapanma davası açılıyor, onlar da nereye saracaklarını şaşırıyor...
bu insanların alkol almasını engelleyemicek.
bi miktar kişiyi belki etkiler ama alan yine alıcak bi kaç kadeh yerine şişeyi içecek.
sonra bide bakıcaz ki etraf sarhoş insan dolu suç oranları almış başını gitmiş bilmem ne..
nolacak halimiz bilemedim.
kahretsin.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Hükümet asla insanların alkol almasını engellemez.Müthiş gelirler elde ediyor.Yeni uygulamayla; "şişeyle al da daha fazla vergi öde" diyecek...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Gun gectikce daha da kaosa surukleniyoruz. Bugun ki hukumetin yaptıgı yanlısların diyetini ne yazık ki ileride biz ve cocuklarımız odeyecek. O zaman elimizde satacak ne bir Telekomumuz, ne bir bankamız olacak.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

simsiyah_85 yazdı:
jonnathan yazdı:Ekonomi kotuye gidiyor, hiç beklemediği bir anda dertli kardeşimizin partisine kapanma davası açılıyor, onlar da nereye saracaklarını şaşırıyor...
bu insanların alkol almasını engelleyemicek.
bi miktar kişiyi belki etkiler ama alan yine alıcak bi kaç kadeh yerine şişeyi içecek.
sonra bide bakıcaz ki etraf sarhoş insan dolu suç oranları almış başını gitmiş bilmem ne..
nolacak halimiz bilemedim.
kahretsin.
Olan düşük gelirliye olacak. Muhtemelen küçük, dublelik şişeler piyasaya sürülecek ancak bunlar doğal olarak daha pahalı olacak normal dubleden. Ayrıca yanarım yanarım fıçı birayla kokteyllere yanarım.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

İnsanların bir gıdımlık içki sefası vardı, (aşırıya kaçıp azıtanlar için söylemiyorum) onu da ellerinden aldılar..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

TAPDK: Açık içki satışı yasak değil , Bir dubleye de yasak yok kokteyle de

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx? ... egoryID=80

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

KoRn_eR yazdı:TAPDK: Açık içki satışı yasak değil , Bir dubleye de yasak yok kokteyle de

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx? ... egoryID=80
Ahah benim izlediğim haberde direk bunun yasak olduğu söylenmişti..
Ne medya bu medya :P
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

a.k p nin nabız yoklama stratejisi de olabilir tabi bilemeyiz tam

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

Kanaltürk de satýldý... medya gücünü arttýrarak yanlý olmaya devam ediyor... neler olacak bakalým... =((((
That's me in the corner...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

‘21 gündür ishal vakası görülmedi’
ANKARA Milliyet

Uzmanlar tarafından ‘içilemez’ denilen Kızılırmak suyunu Ankaralıların şebeke suyuna veren Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, “21 gündür Ankara Kızılırmak suyunu içiyor. Hiçbir ishal vakası görülmedi, afiyet olsun” dedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “tartışmalı” Kızılırmak suyunun 21 gündür belli oranlarda kent şebekesine verildiğini belirterek, “Kimse farkına varmadı. Bu sürede ishal vakası görülmedi. Bazı kişilerin oyunlarını bozduk, yaygaraların ideolojik olduğu ortaya çıktı” dedi.
Gökçek, düzenlediği basın toplantısında, “21 gündür Ankara, Kızılırmak suyunu içiyor. Lezzetinde farklılık hissetmediniz. ‘Afiyet olsun’ diyorum. Hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum” diye konuştu.

‘Özür dilerim’
Suyun kente verilmesinin ardından bazı sivil toplum örgütleri ve siyasetçilerin ishal salgınıyla ilgili ajitasyon yapacağı yönündeki duyumlar nedeniyle açıklamayı geciktirdiğini savunarak şöyle konuştu:
“Böyle bir yola başvurduğum için halkımdan özür dilerim. Farkındaysanız bu sürede ishal vakası görülmedi. Koparılan yaygaraların ideolojik olduğu ortaya çıktı. Şimdi bunu Çernobil’e benzeterek, ‘etkisi ancak 1.5 ay sonra görülür’ diyenler de çıkabilir. Derse de desin. Bir başkanın kendi halkına sağlıksız su vermesi için hain olması gerekir.”
Gökçek, resmi açılışın önümüzdeki günlerde İvedik Arıtma Tesisi’nde düzenlenen törenle yapılacağını bildirerek, “Kesikköprü’den günde 750 bin metreküp su getireceğiz. Başka yerde olsa adamın heykelini dikerler” dedi. Kızılırmak suyundaki tek sorunun sülfat olduğunu yineleyen Gökçek, “Kızılırmak’taki sülfat oranı 310-330 arasında değişiyor. Kente verdiğimiz suda bu oran 60-70 civarında. 250’yi hiçbir zaman geçirmeyeceğiz, ondan kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.

Uzmanlar neden karşı çıkıyor?
Gökçek’in 21 gün boyunca kent şebekesine verdiğini gizlediği Kızılırmak suyu, uzmanlarca ikinci sınıf kalitede ve içilemez nitelikte olduğu için tehlikeli bulunmuştu. Ankara Tabip Odası (ATO), TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası ortak düzenledikleri basın toplantılarında, sudaki sülfat, sodyum ve klorür oranlarının sınırların üzerinde olduğunu, sertlik değerlerinin çok yüksek çıktığını açıklamıştı. Eski ATO Başkanı Önder Okay, suyun, hipertansiyona neden olacağını, ciltte, sindirim ve sinir sistemlerinde tahribata yol açacağını söylemişti.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Ankara'da yaşamadığım için bir kez daha şanslı hissettim kendimi. Adam resmen Ankaralıları deney faresi yerine koyuyor. O kadar bilimsel ki, sudan gelebilecek tek sağlık sorununun 21 günde ortaya çıkacak ishal olduğuna inanıyor. Akıl fikir...

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

bu adam ve ankara halkı hayret sınırlarımı zorluyo açıkçası... nası hala bunu seçebilip başkan yapıyolar ve evet cidden deney faresi olmuşlar. bişi olsaydı acaba açıklaması sadece özür dilemek mi olacaktı?
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???