Greenpeace

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Greenpeace

Mesaj gönderen bad-dua »

Greenpeace Avrupa, Amerika, Asya ve Pasifik'te 40 ülkedeki varlığıyla kar amacı gütmeyen bir çevre kuruluşudur.
1971'den bu yana dünyanın dört bir yanında çevre katliamlarına karşı güçlü bir mücadele veren Greenpeace, çalışmalarını bağımsız olarak sürdürmek için devletlerden, şirketlerden ya da siyasi partilerden bağış ve sponsorluk kabul etmez; tüm çalışmalarının kaynağını sadece bireylerden aldığı maddi ve manevi destek oluşturur.
Greenpeace, gezegenimizi yaşanmaz hale getiren çevre suçlarına şiddet içermeyen doğrudan eylemlerle tanıklık eder ve bunları basın aracılığıyla gündeme getirir.

Çevre mücadelesi sabır ve kararlılık ister. Hedefler genellikle uzun vadede gerçekleştirilebilecek türdendir ve ancak kamuoyu desteğiyle başarıya ulaşabilir. Greenpeace eylemcilerini arada bir ortaya çıkıp ortalığı karıştıran bir grup maceracı olarak görenler de vardır kuşkusuz. Oysa her eylem, uzun ve yoğun araştırmalara ve çalışmalara dayanır.

Greenpeace, bilimsel verilere dayanan kampanyalar yürütür.

Çevreye karşı işlenen bir suça tanıklık etmek, kamuoyunun dikkatini çekerek suçu işleyenler üzerinde baskı oluşturmak amacıyla yapılan barışçıl eylemler; sabırla yapılan analizler, raporlar, basın açıklamaları, yetkililerle görüşmeleri içeren tüm çalışmaların 'vitrini'dir yalnızca...

Greenpeace ayrıca, uluslararası anlaşmalara lobi etkinlikleriyle ağırlığını koyan, taslaklar öneren ve kabul ettirebilen az sayıdaki yetkin çevre örgütünden birisidir.

Greenpeace'in şu anda 24 ulusal ve 4 bölgesel ofisi ve bu ofislerin yaptığı çalışmaları olanaklı kılan 101 ülkede 2 milyon 800 bin destekçisi vardır.

Küresel bir örgüt olarak Greenpeace, dünya üzerindeki en kritik konular üzerinde çalışmalar yürütüyor:

- Okyanuslar ve yaşlı ormanların korunması,
- İklim değişikliğini durdurabilmek için fosil yakıtların kademeli olarak sonlandırılması ve yenilenebilir enerjilerin teşvik edilmesi,
- Nükleer silahlanma ve nükleer kirliliğe son verilmesi,
- Zehirli kimyasalların ortadan kaldırılması,
- Genleri ile oynanmış organizmaların doğaya bırakılmasının önlenmesi.

Greenpeace Türkiye

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

İnteraktif olarak üyeliğim var. İnternetten katıla bildiğim eylemlere katılıyorum.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

5 yıldan fazla üyeliğim var 18 dolunca aktif eylemci olarak çağırmışlardı ama katılamamıştım.. yatırdığınız para konusunda çok güvenilirdir onu söyleyebilirim bi seferinde karttan yanlışlıkla bağış miktarından çok daha fazlasını çekmişlerdi ve aynı gün eve telefon yağmıştı yanlışlığı bildiren.. 2 gün içerisinde de hallettiler.. yalnız son zamanlarda hakkında olumsuz iddialar dönmeye başladı diye biliyorum yine de hiç bişey yapmamaktansa biz de burdayız diyolar bu bile bişey..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

kozmik_peri yazdı:5 yıldan fazla üyeliğim var 18 dolunca aktif eylemci olarak çağırmışlardı ama katılamamıştım.. yatırdığınız para konusunda çok güvenilirdir onu söyleyebilirim bi seferinde karttan yanlışlıkla bağış miktarından çok daha fazlasını çekmişlerdi ve aynı gün eve telefon yağmıştı yanlışlığı bildiren.. 2 gün içerisinde de hallettiler.. yalnız son zamanlarda hakkında olumsuz iddialar dönmeye başladı diye biliyorum yine de hiç bişey yapmamaktansa biz de burdayız diyolar bu bile bişey..
olumlu işlerin hepsine bu tür karalamalar yapılır ama deniz feneri olayından sonra biraz tırsmya başladım onada çok güvenirdim ama oluyo işte hepsini aynı kefeye koymamak lazım.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Greenpeace para yardımı yapabilecek kadar kendi gelirim olmadıgı icin hic aktif olarak yardım yapamasam da merkezine gidip tercume isleriyle cok ugrastım. Ozellikle almanca ve franszıca bilen eleman arıyorlardı ben en son konustugumda, ilgilenirseniz merkezine gidip konusun derim.. Sonucta yardım etmek sadece para vererek olmuyor

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

destekliorum ama katılamam dediğim bi grup:D...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
theko_oks
Üye
Üye

Mesaj gönderen theko_oks »

deniz feneri olayı ne???

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Deniz Feneri Derneği'nin Almanya şubesini yolsuzluktan dolayı polis bastı, kapatıldı.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

çevre sorunun çözümü için mücadele etmek güzel. ama çözüm önerisi ve mücadele üzerinde biraz daha kafa patlatmak gerekiyor.
bir kere; çevre sorunu kendi başına bağımsız bir sorun mudur? yoksa bu sorun, özünde, toplumun tüm sorunlarıyla aynı kaynaktan mı gelmektedir? yapılması gereken çevre sorununa ayrı, kültür sorununa ayrı, eğitim sorununa ayrı ayrı yaklaşmak mı? yoksa aynı kaynağa sahip bu sorunların kaynağına saldırmak mı?
bana kalırsa bu örgütler biraz revizyonistler ve bir şey başarabileceklerini sanmıyorum. bunu bir greenpeace ci ile de konuşmuştum. bana haklısın demişti. ama sonra "o zaman bize katıl" dedi.
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Emocular bir bu greepislikciler iki istiklalde gezdirmiyorlar adamı biri abi sigaran varmı digeri gazetemizi almak istermisinz. Blaa blaa blaa

Greenpeace den denizfenerine iyi şıçratma yapmıssınız tebrikler.. İyi çalısıyorsunuz he ..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...