Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

Burhan_abi yazdı:
simsiyah_85 yazdı:
Burhan_abi yazdı:Haydin dini kýsmýný sabit ayetler le açýkladýk.. Ýnanan insanlar için kesin bir delildir bu ayetler..

Simdi entellektüel açýdan bakalým olaya..

Siz bu soruma cevap arayýn bakalým ..

"Yoksa seviþmek insanlýk hakký deðil mi? Ýnsanlarýmýz, bu coðrafyada hayvanlar kadar özgür olamayacaklar mý?"

Sokaktaki köpek bile özgür bir sekilde çiftlesirken insanlar neden böyle baský altýndalar ? Tamamen dini katmadan özgür iradenizle medeni hukuk ve diðer hak ve özgürlükler baglamýnda soruma cevap arayalým..
Ýnsanýn tanýmý nasýl yapýlýr ilkokullarda bilirsin, hani derler ya dier canlýlardan farklý olarak konuþabilen, düþünebilen, mantýk yürütebilen vs... die giden bi çok tanýmlamalar vardýr...

biz farklýyýz, anlatabildimmi acep? :006
Fazlasýyla anladým..

Ýnsandan insanada fark varmýs düsünebilen bir yaratýk buda güzel bir bakýs açýsý.. Aman bu konuya daha fazla yazmýyorum .. Frekanslar uyusmuyor .. Kim kime dum duma sistem rayýna çoktan oturmus bir çomak sokamýyoruz bu düzene kimseyi o derin uykusundan uyandýramýyoruz..

kimseyi uykusundan uyuandýrmak gibi amaç gütmüyoruz sanýrým...sonuçta hepimiz bi konuda yorumlarýmýzý yapýyoruz ve savunuyoruz..kimsenin kimseyi deðiþtirmeye çalýþtýðýný zannettmiyorum..kimse uyumuyor o yüzden kimsenin uyanmaya ihtiyacý yok..
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen just_an_angel »

bir insanın ahlakı ve namusu kimseyi ilgilendirmez.namus sadece cinsellikle mi tartılıp biçiliyo.namus bu kadar kolaymı...ayrıca bir devletin verdiği izinle ve ufak bir işaretlemi(imza) namuslu oluyosun...

evlilik bu işte..devletin size birlike yaşamanız için verdiği izin.
bu kadar boş şeyleri konuşmaya bire gerek yok aslında.evlilik öncesi yada evlilik sonrası cinsellik diye bir şey yok
En son just_an_angel tarafından 28 Ağu 2006 18:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

k_safiye yazdı:Ben burda "Burhan abinn" birinn gorusune saygi duymdigini goremiyrm acikcasi kendi gorusunu belirtti ona gore oyle , size gore baska herksn kendi bakis acisi.. O yuzdn herkes nedn bu kdr "Burhan abinn" yazdiklarini yadirgiyr anlams degilm..

Ben sahsen karsiym (evlilik oncesi iliskiye) ve bir baskasi beni etkiliyeck guce sahip degildir, ama bu benm icin gecerlidir, herkes etkilenmeme gucune sahip degil ne yazik ki, o yuzdn boyle hasas konularda ozelikle bizim kulturumuzu goz onunde bulundurark yorumlarinza dikkat etmemiz lazm bence..
Buraya her giren, yetiskin insanlar degl, sacma sapan seyler yazip su olur bu olur, ben yaparm herkes yapsn gibi yorumlara da kimsenn girmemesi daha dogru olur diye dusnuyrm..
Bu foruma girn bir cok kisi, sizdn , yazdiklarinzdn etkilenebilr, bu da gyet normal, cunku daha buyuktursnz ya da dusuncenz cazip geliyrdur ve herkes bu dusunceleri onaylarsa herkes bu yondn gider..(ozelikle cok genc olan arkadaslairmz) Cunku dogru olan bunn oldugunu dusnurler.. Hatta yapmak icn bir saniye yeterlidir ama geri donusu olmaz bunu unutmayn.. Sonra dn kabullenemicegnz birseyi asla yapmayn..

Her zaman dusuncelre saygm var, sadece bu kdr hasas bir konu icin bu kdr sert yorumlar yapmamaniz daha dogru olur bence, hatta en dogrusu bu konuyu silmek olur herhalde, cunku burda bir cok kisi baskalarnn dusuncelerine saygi duymayip, elestiriyr.. Elestiriyr derken ne yazik ki bu elestiri yi asiyr ve bazen karsidakini kucuk dusurebiliyr o yuzdn bence dikkatli olsk daha ii olacktir..

Once kendimize saygi duyalm ve sonra baskalarina, kendisine saygisi olamyn baskasina kesinlikle olmaz..

Bu da benm dusuncem idi..

+!!! dior yorumuma geçiorum

burhan abinini belkide anlatmak istediği;köpekler sokakta bulduğuyla yapıor bu işi,ama insan böyle olamamlı yoksa bi köpekten ne farkı kalır ki..gelmek istediği nokta bu olabilir.eğer buysa bunadaa +!!! veriorum :002

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

endoplazmikjan yazdı:yazdıımşu yazıyı yeniden hatırlatmak istioyurm..

o kadar uzadıki bu konu resmen bazıları bekaret namustur diolar..namusun beyinde başlayan bişi olduunu bilmeden..bikaç canlı örnek veriim size kimileri birebir yaşadığım kimileride arkadaşlarımdan duyduğum olaylar..olaydaki ana karakterler kesinlikle bakiredir..yani kimine göre namusludur yani...bakın size "1. el" tanıdıım kızlardan ince laflar ve olaylar...

* bakireliğini ewliyken bozmak isteyen bi kız : "ben bakireyim ve bakire kalmak ewlendiğim insanla bakireliğimi bozmak istiyorum..ancak ters ilşki yapabiliris..." bakireliiğini kocasını saklıo...ama sadece bakireliini..

* bakireliğini kocasını saklamayı isteyip şapır şupur oral sex yapan bi dostumun sewgilisi var...ama sadece karşılıklı oral sex yapıolar...yani hala bakire..n mutlu kocasınaa...

* sewgilisini defalarca aldatan hemen hergün başka erkeklerle gezen bizzat kendi dostlarım varr...ama bakire..şimdi aldatan insan mı namuslu bakire olanmı ?

* bakireliğini defalarca başka erkeklerle yatarak bozan bi arkadaşımın ameliyatla zarını diktirdiğine bizzat şahit oldum..

bunlara o kadar çok örnek verebilirimkii...aman haa arkadaşlar dikkat edin..."1. el" aldıınıs karınıs belki modifiyedir...yani size sadece bakireliğini saklamıştır ama sex in geriye kalan her türlüsünü yaşamıştır...peki ya bunları yapıp yapmıdıını nerden bileceksinis ?

peki bakire die ewlendiinis sewgilinisin ewlendikten sora sizi aldatması olayına nasıl bakıosunus ? namus die ewlendikleri kızlar yapıo bunları...hergün okuoruss...

sewgililerinisi geçmişiyle deil geleceğiyle yargılayın..bigün çok pişman olabilirsiniz..
olm elmayla armutu karıştırıosun sen anlatıkların olayın farklı bi boyutu o insanlar kendini aldatmaktan başka bişey yapmıo kimse zaten onları yapsın ama bakireliği kalsın die istemez,
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

asıl evlenmeden cinsel ilişkiye girmem diyen kızdan korkcaksın..çünkü onlar evlendikten sonra daha beter oluyolar

freaky
Üye
Üye

Mesaj gönderen freaky »

just_an_angel yazdı:asıl evlenmeden cinsel ilişkiye girmem diyen kızdan korkcaksın..çünkü onlar evlendikten sonra daha beter oluyolar
ne gibi?
Rats and Vampires

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

freaky yazdı:
just_an_angel yazdı:asıl evlenmeden cinsel ilişkiye girmem diyen kızdan korkcaksın..çünkü onlar evlendikten sonra daha beter oluyolar
ne gibi?
anlayan anladı :021

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

k_safiye yazdı:Ben burda "Burhan abinn" birinn gorusune saygi duymdigini goremiyrm acikcasi kendi gorusunu belirtti ona gore oyle , size gore baska herksn kendi bakis acisi.. O yuzdn herkes nedn bu kdr "Burhan abinn" yazdiklarini yadirgiyr anlams degilm..

Ben sahsen karsiym (evlilik oncesi iliskiye) ve bir baskasi beni etkiliyeck guce sahip degildir, ama bu benm icin gecerlidir, herkes etkilenmeme gucune sahip degil ne yazik ki, o yuzdn boyle hasas konularda ozelikle bizim kulturumuzu goz onunde bulundurark yorumlarinza dikkat etmemiz lazm bence..
Buraya her giren, yetiskin insanlar degl, sacma sapan seyler yazip su olur bu olur, ben yaparm herkes yapsn gibi yorumlara da kimsenn girmemesi daha dogru olur diye dusnuyrm..
Bu foruma girn bir cok kisi, sizdn , yazdiklarinzdn etkilenebilr, bu da gyet normal, cunku daha buyuktursnz ya da dusuncenz cazip geliyrdur ve herkes bu dusunceleri onaylarsa herkes bu yondn gider..(ozelikle cok genc olan arkadaslairmz) Cunku dogru olan bunn oldugunu dusnurler.. Hatta yapmak icn bir saniye yeterlidir ama geri donusu olmaz bunu unutmayn.. Sonra dn kabullenemicegnz birseyi asla yapmayn..

Her zaman dusuncelre saygm var, sadece bu kdr hasas bir konu icin bu kdr sert yorumlar yapmamaniz daha dogru olur bence, hatta en dogrusu bu konuyu silmek olur herhalde, cunku burda bir cok kisi baskalarnn dusuncelerine saygi duymayip, elestiriyr.. Elestiriyr derken ne yazik ki bu elestiri yi asiyr ve bazen karsidakini kucuk dusurebiliyr o yuzdn bence dikkatli olsk daha ii olacktir..

Once kendimize saygi duyalm ve sonra baskalarina, kendisine saygisi olamyn baskasina kesinlikle olmaz..

Bu da benm dusuncem idi..

yok yanlış anladın sen uyuyanlar varmış ya hani burhan abimize göre onlarada saygı duymak lazım demek istedim...:)
herkesin kendi tercihi uyumak yada uyumamak
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

zarla değil şahısla ewleniljek...zarla deil şahısla yiyilecek,içilecek,gülünecek,ağlanılacak,paylaşılacak,hayata göğüs gerilecek....sırf bu zar meselesi yüzünden mutsuz ewlilik yapıp sonra bin pişman olan tonla insan war....
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
desperateengel
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperateengel »

:aggressive

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

yaw benim buralarda b,r yerde 3-5 mesajım olcekti =) nereye gitmişler acep gören yokmu=)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

ysseulb yazdı:yaw benim buralarda b,r yerde 3-5 mesajım olcekti =) nereye gitmişler acep gören yokmu=)
olay cıktı,ucurduk biz onları...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

hiç başıma gelmediği için yorum yapamıcam zannerdersem soranda yoktu galiba :P

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

jonnathan yazdı:
ysseulb yazdı:yaw benim buralarda b,r yerde 3-5 mesajım olcekti =) nereye gitmişler acep gören yokmu=)
hımm hay allah ..kızdı demek herkesler bana ölemi =) canınız sağolsun =)

olur öle=)

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

ysseulb yazdı:
jonnathan yazdı:
hımm hay allah ..kızdı demek herkesler bana ölemi =) canınız sağolsun =)

olur öle=)

rahat ol ben kısmadım :003 ,olay ne daha onu bile bilmiorum yaw :)

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

ne demişler vucudun bakireliği önemli deil önemli olan ruhun fahişe olmasın :015

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

MuHoS yazdı:ne demişler vucudun bakireliği önemli deil önemli olan ruhun fahişe olmasın :015
kim demişse güzel laf etmiş
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
duman21
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen duman21 »

milet bu boktan dünyaya neden geldik zevk almaya kefeni salam olan dumanyak arkadaşlar bilirler hayat zevkten ibaret bak keyfineeeeeeeeeee :014

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

MuHoS yazdı:ne demişler vucudun bakireliği önemli deil önemli olan ruhun fahişe olmasın :015
waaww tam olarak açıklamış herseyi ya.
the dreams in which im dying are the best ive ever had

Kullanıcı avatarı
unspoken_1982
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen unspoken_1982 »

ex yazdı:hajılarım kadın ve erkek ayrı bir tür değil aynı türdür sonuçta insandır.insan istediği gibi yaşar saydam bir zar bi insanın ne namusudur ne şerefidir..şerefsizlik menfaat uğruna yapılır sex ise biyolojik ihtiyaçlar için...geçmişten sadece güzel şeyleri alalım böyle saçma şeyleri ise olduğu gibi geçmite bırakalım..herkes istediği gibi bağırsın işin içine dini karıştırsın umrumda diil ve evleneceğim kadının bakire olması da umrumda diil..ne önemi varki?..ben kızlık zarıyla evlenmiyorum!
valla konuyla ilgili tek mantıklı yoruma sonuna kadar katılıyorum.....

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

unspoken_1982 yazdı:
ex yazdı:hajılarım kadın ve erkek ayrı bir tür değil aynı türdür sonuçta insandır.insan istediği gibi yaşar saydam bir zar bi insanın ne namusudur ne şerefidir..şerefsizlik menfaat uğruna yapılır sex ise biyolojik ihtiyaçlar için...geçmişten sadece güzel şeyleri alalım böyle saçma şeyleri ise olduğu gibi geçmite bırakalım..herkes istediği gibi bağırsın işin içine dini karıştırsın umrumda diil ve evleneceğim kadının bakire olması da umrumda diil..ne önemi varki?..ben kızlık zarıyla evlenmiyorum!
valla konuyla ilgili tek mantıklı yoruma sonuna kadar katılıyorum.....
+ 100000

Kullanıcı avatarı
all_alone
Üye
Üye

Mesaj gönderen all_alone »

bence gerçek sewgide bekaret çok da önemli değil tabi sewdiğin kızı olduğu gbi kabullenebilirsen.....
benden bir RUHSUZ benden bir HİSSİZ benden bir UYUMSUZ yaratmayı nasıl başardınız...

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

gelenek görenek +inanç meselesi derin bi konu yaa neden bişi yazmak istediysem bu konuda nese başlamışken yaziyim ya neden olsa evlenmicekmisin kardeşim sabret accık yaa
zaten bi onu yapmamışınız onunda heyecanını ilk geceye bırak alalala zaten bütün ömrünce yapıcan demi :-D

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

hi_fi_girl'e tamamiyle katılıyorum :-D

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Bekaret tartışması yapılıyor sadece. Şebnem Şefırıda konuk alsak bari buraya. Erkekle kadının cinselliğe bakış açılar aynıdır demek imkansız ama sadece bekaret tartışmamızı gerektirmez bu. Konuya döneyim. Sağlam temeller atılmanın cinsel anlamda birşeyler yaşamanın yapılabilecek en kötü şeylerden biri olarak görüyorum.

Kilitli