Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

evlenmeyince güzel þeyler yaþamak yasak mý??
her þehrin bir hikayesiher hikayenin bir kahramanýher kahramanýn bir düþmaný vardýr

Kullanıcı avatarı
simpsonic
Üye
Üye

Mesaj gönderen simpsonic »

tabbikide yasamak yasak deil sadece insan gercekten sevdigi birini bulunca gereksiz kiskancliklara girio dogal olarak....oda keske ilk hersyim senle olsa doyo ama olamio ne yazikki...asil uzucu olan nokta burasi iste... :(

Kullanıcı avatarı
deep_dark
Üye
Üye

Mesaj gönderen deep_dark »

ya yapılan yorumları okurken resmen ağzım açık kaldı.
kadınlara satın alınan eşya gibi bakılıyor.Erkekler daha önce biriyle birlkte olmuşsa oohh erkek yapabilir,kadın daha önce biriyle beraber olmuşsa aa çok ayıp artık bakire değil!!!
böle bi saçmalalık mı olur ya siz kndinizi kandırmaya bakire kız arayarak devam edin.kişilk,kültür,zeka sizin için bşy ifade etmez zaten.
seks sonuçta bi ihtiyaçtır.kimsenin buna yorum getirmeye hakkı yoktur.

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

4eksi1esittir3 yazdı:ben erkek olsam 2. el bi kız istemem.. belki cok kızanlar olcak aranızda ama benim görüşüm
evet ben buna katılıyorum. burda bahsettiğimiz ortam türkiye olması sebebiyle arkadaş analizinde haklı. pek çok insan (bizim bilemediğimiz büyük bir çoğunluk) için daha önce cinsel ilişikiye girmiş biriyle birlikte olduğunu bilmek, yada değiştiriyorum evlenip boşanmış biriyle birlikte olmak toplum içinde insanların gözünde puan düşüren bir etmen olmasıyla birlikte yanyana duran iki aynı bayandan (biri bekar biri dul) hangisini seçersin dediklerinde büyük bir çoğunluğun bekarı seçeceği şüphe götürmez bir gerçek. iki sevgilinin yanyanayken eski aşklarından bahsetmesi bir utanç mevzusuysa, daha önce seks yapılmış olduğunu bilmek de yine insanı utandıran birşeydir çoğu kişiye göre. ha evet "ben aşığım ne olursa olsun seviyom" diyenler de çoğunluktur burda ama bazı gerçekleri tek başımıza algılamamızın zorluğunu ve toplum içinde tek başımıza yaşamadığımız bilincini idrak edebiliriz sanırım.

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

egoizm seziyorum sanki
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

iþin aslý , benimle olan kiþinin benden önce ne yaptýgý zerre umrumda olmaz.muaftýr.

benimle oldugu zaman ne yaptýgý onemlidir.ve evlilik oncesi cinsellik kötü bi þey diil ki yaw.

açýk söylemek gerekirse , evli oldugunuz zamandan daha yogun , ve daha geçerli bi duygu haline gelebilio zaman zaman.içi daha dolu oluyo ve bu benim hoþuma gidiyo.sonuçta evlilikte seviþmek bi tür görev , bi tür meslek,bi esprisi yok yani.
her þehrin bir hikayesiher hikayenin bir kahramanýher kahramanýn bir düþmaný vardýr

Kullanıcı avatarı
rockngirll
Üye
Üye

Mesaj gönderen rockngirll »

kesinlikle doğru bişey deildir.
dinimizce doğru deil bikere...bunu hiçe sayanları kınıyorum :023

Kullanıcı avatarı
simpsonic
Üye
Üye

Mesaj gönderen simpsonic »

asli suku mevzunun insanlar bazi konularda dogmatik bi karmasa yasiyorlar cunku gunumuz tolumu falan etken falan olamaz aslinda mesela kiz arkadasimin benden once opusmus olmasini cok taktim derken aslinda o kadar da buyuk bise olmadigini dusunmeye basladim ....cinsellik de ise ayni sey oldugunu dusunmuorum...eger sevmedigi bi insanla birlikte oluyorsa bunun altinda baska sebepler ararim..onemli olan vucut bakireligi deil akil bakireligi......

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

utkugk yazdı:
4eksi1esittir3 yazdı:ben erkek olsam 2. el bi kýz istemem.. belki cok kýzanlar olcak aranýzda ama benim görüþüm
evet ben buna katýlýyorum. burda bahsettiðimiz ortam türkiye olmasý sebebiyle arkadaþ analizinde haklý. pek çok insan (bizim bilemediðimiz büyük bir çoðunluk) için daha önce cinsel iliþikiye girmiþ biriyle birlikte olduðunu bilmek, yada deðiþtiriyorum evlenip boþanmýþ biriyle birlikte olmak toplum içinde insanlarýn gözünde puan düþüren bir etmen olmasýyla birlikte yanyana duran iki ayný bayandan (biri bekar biri dul) hangisini seçersin dediklerinde büyük bir çoðunluðun bekarý seçeceði þüphe götürmez bir gerçek. iki sevgilinin yanyanayken eski aþklarýndan bahsetmesi bir utanç mevzusuysa, daha önce seks yapýlmýþ olduðunu bilmek de yine insaný utandýran birþeydir çoðu kiþiye göre. ha evet "ben aþýðým ne olursa olsun seviyom" diyenler de çoðunluktur burda ama bazý gerçekleri tek baþýmýza algýlamamýzýn zorluðunu ve toplum içinde tek baþýmýza yaþamadýðýmýz bilincini idrak edebiliriz sanýrým.
"2 el" sözüyle baþlayan bi cümleye katýldýðýn için yazýklar olsun diorum...
toplum içinde puan düþüren biþi demiþsin yaa...sen toplumun gözüyle bakmaya toplumun hislerine göre yaþamaya alýþkýn birisisin galiba..kendi görüþ ve düþüncelerin yok sanýrým...toplumda puan düþürüo bana gelmes...kendi kiþiliiðini belirle ve ona göre davranmaný tavsiye ediorumm...toplum seni yönetmesin yoksa hep kukla olarak kalýrsýn...
" yanyana duran 2 bayandan biri dul,biri bekar hangisiini seçersin" die bi soru sorulursa çoðunluk bekarý seçer demiþsiin.... ayrýca yazýklar olsun!! kadýn bi mal deildir onu deil bunu seçiorum diemessin...eþya almýosun!!!yazýklar olsunn...
"ben aþýðým ne olursa olsun seviyom" diyenler de çoðunluktur burda ama bazý gerçekleri tek baþýmýza algýlamamýzýn zorluðunu ve toplum içinde tek baþýmýza yaþamadýðýmýz bilincini idrak edebiliriz sanýrým" demiþsiin...sen toplumun kurallarýyla yaþayan aman n derler dien bi kiþilik olarak dewam et...kendi kararlarýný kendin veremiycek topluma göre yaþayan aciz bi kiþiliksin demeekki..!

artýk bu konuda yazýlanlar beni o kadar çok kýzdýrýokii...bunlar nedir yaa..neler yazýlýo..TÜRKÝYEDE YAÞAMAKTAN UTANIYORUM BAZEN..!
kadýnlarýmýza bi mal gözüyle bakan insanlarla iç içe yaþýyorus yazýklar olsun..lanet olsun..
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

tamam yavrum sen öyle diyosan öyle olsun. kesin öyledir zaten. ilk cümle dışında birinci tekil şahıs kullanmamaya özen gösterip tamamen kişisellikten uzak bi post yazmıştım ama o kadar kukla bir kişiliğim ki öğrendiğim herşeyi doğru kabul ediyorum. ne kadar acizim ki çevrem herşeyi benimle aynı şekilde yorumlayan insanlardan oluşmuyor da değişik fikirlere de saygılı olmayı öğreniyorum. canın sağolsun. ne de olsa senin üstünde bir doğru, senin yönelmen gerekn bir yasa yok. haklısın.
En son utkugk tarafından 17 Ağu 2006 21:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

niye konuya sırf kadınların boyutundan bakılıyor anlamış değilim..olmamasını savunanlar neden hep kadınlardan örnek veriyor..yasaksa erkeklerede yasak..günahsa erkeklerede..
bence cinsellik tam bir ihtiyaç değil(şahsi fikrim) yapılmasada bi eksikliği görülmüyor..
bence cinsellik özel bişey ve eşinle yaşamak en iyisi..

ayrıca cinsellik bir ihtiyaçtır bu olayda yapılabilir görüşüne pek katılmıyorum..bu işe ihtiyaç demek lisedeki fuhuşa,sokak ortasındaki fuhuşa,her yerdeki fuhuşa normal gözle bakmaktır bir yerde..ben bu olaya normal gözle bakmıyorum..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

utkugk yazdı:tamam yavrum sen öyle diyosan öyle olsun. kesin öyledir zaten. ilk cümle dýþýnda birinci tekil þahýs kullanmamaya özen gösterip tamamen kiþisellikten uzak bi post yazmýþtým ama o kadar kukla bir kiþiliðim ki öðrendiðim herþeyi doðru kabul ediyorum. ne kadar acizim ki çevrem herþeyi benimle ayný þekilde yorumlayan insanlardan oluþmuyor da deðiþik fikirlere de saygýlý olmayý öðreniyorum. canýn saðolsun. ne de olsa senin üstünde bir doðru, senin yönelmen gerekn bir yasa yok. haklýsýn.
bi hýþýmlý okumuþtum 1. el lafýndan sora ön yargýlý bakmýþým doru sölüosun kiþisel deil toplumsal biþi yazmýþsýn kusua bakma... o zaman sölediklerim öle düþünenlere yönelsin..
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

wolfali yazdı:niye konuya sırf kadınların boyutundan bakılıyor anlamış değilim..olmamasını savunanlar neden hep kadınlardan örnek veriyor....
kesinlikle katılıyorum
evlilik öncesi cinsellik, dünyadaki birçok başka sorun gibi, tamamen kadınların başına yıkılmış durumda
neden?çünkü erkeklerde zar yok, 1 kere yapınca birşey değişmiyor, 1.den sonra hele hiç birşey fark etmiyor
neden bazı insanlar bir bayanın da evleneceği insan için kendisinin ilk ve tek olmasını isteyebileceğini anlamazlarki
aslında kendim de cevap verebilirim: işlerine gelmediği için
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

ii de evlilik oncesi cinsellik bi problem veya sorun diil ki??

bu devirde kimse kimsenin ilki olamýyo , genelde çok geç kalýnýo.
problem olarak görenler de birazcýk daha geniþ davranmalý bence bu konuda

sizden once baþka biriyle beraber oldu diye sevdiginiz kýz ya da çocuk artýk "o" olmuyo mu??? bu kadar basit mi herþey??

bu durumun dýþýnda yapýlmamasý gerekn bi þey mi?? kessinlikle hayýr!!!!
kendimden biliyorum , bi noktadan sonra ne kadar çok sevdiginizi ne kadar ona aitoldugunuzu anlatmanýn daha iyi bi yolunu bulamýosunuz , kelimeler yetersiz gelio.ve ona size ait olan en mahrem , en gizli þeyinizi sunuyosunuz.

bana kalýrsa bunu yapmak için resmi bi kagýt parçasýna ihtiyacýnýz yok , hatta o kagýdýn hiç varolmamasý daha iyi.çunku insanýn içindeki yum duygularý yok edio. devlet kontrolunde mi seviþçem lan!!!

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

yaşamadan bilemezsin durumu gibi bişey olucak bu burda konuşanların çoğunluğu için.. o geniş, herşeyi mantık çerçevesinde değerlendiren insanlar kaybolup mantığını yokedip kurallara ve duygu yoğunluğuna bağlı sadece benim olmalıcı insanlar gelicek yerlerine.. kamuoyu araştırmalarında bile Türkiye bu konuyu aşmış gibi görünse de hala bişeyler eksik.. içine sindiremedikten sonra sözcüklerle dışa vurması kolaydır bazı şeyleri

kaldı ki son dönemde kızların fazlaca rahat olduğu bu yüzden "zavallı" "iyi huylu" erkeklerin aseksüel bile olmaya karar verdikleri bi döneme giriyoruz bilmem duydunuz mu.. herkes geniş takıldı da ne oldu? bu sefer yine kadınlar fazla abartmış bulunup gününü gün eden zillilere döndüler kendilerini süründürücek erkeklerin peşinden gittiler bu kendini bilmezlik de neyin nesi efendim..

kısaca amaç feministlik yapmak yada ben çok rahat insanım görünmek değil ama hayat ve toplum da sadece forumlardaki insanlardan ibaret de değil.. aynı zamanda düşündükleri ve söyledikleri aynı olan insan sayısı sandığınız kadar da çok değil..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

wolfali yazdı:niye konuya sırf kadınların boyutundan bakılıyor anlamış değilim..olmamasını savunanlar neden hep kadınlardan örnek veriyor..yasaksa erkeklerede yasak..günahsa erkeklerede..
bence cinsellik tam bir ihtiyaç değil(şahsi fikrim) yapılmasada bi eksikliği görülmüyor..

ayrıca cinsellik bir ihtiyaçtır bu olayda yapılabilir görüşüne pek katılmıyorum..bu işe ihtiyaç demek lisedeki fuhuşa,sokak ortasındaki fuhuşa,her yerdeki fuhuşa normal gözle bakmaktır bir yerde..ben bu olaya normal gözle bakmıyorum..
aman tanrım dehsetle okudum :016 bu nasıl bir bakış açısı yaw :016

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

ysseulb yazdı: aman tanrım dehsetle okudum :016 bu nasıl bir bakış açısı yaw :016
arkadaşın bakış açısında bu kadar dehşetle okunacak bi yanlışlık göremedim. sadece kişisel fikirlerini dile getirmiş. malum burası forum sitesi... :023

açıkçası, neden bu kadar dehşete kapıldığını cidden anlayamadım...

ya özür dilerim ama burda forumda konuşulanlar bence kişiselleştirilmemeli, yani kimsenin şahsi fikrini eleştirme hakkına hiç bi kimse sahip değil... tabiki bişeyler tartışılarak çözülebilir ama direkt bi düşüncesini beğenmediğin kişiyee aaaaa bu nası olur vs gibilerinden tepki vermek yerine neden nasıl gibi şeyler sormak daha mantıklı gelio...
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

ysseulb yazdı:
wolfali yazdı:niye konuya sırf kadınların boyutundan bakılıyor anlamış değilim..olmamasını savunanlar neden hep kadınlardan örnek veriyor..yasaksa erkeklerede yasak..günahsa erkeklerede..

Aman tanrım bu nasıl bir yorum böyle?Bende senin yorumunu dehşetle okudum :016

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ysseulb yazdı:

yazdıklarımın içinde şiddet ve korku unsuru olduğunu sanmıyorum..senin dehşetle okuduğun şeyler benim şahsi fikrimdir..ve benim görüşlerim.ben bunları buraya yazdım..sen ister dehşetle okursun ister beğenerek ister gülerek..o senin kendi problemin..ve problemlerini forumlara yansıtma sıkıntı çekersin :010
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

sabah sabah gördüğümde walla bende dehşetle okumuştum :)

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

Bu kadr tartýþmadn sonra artk noktayý koyalým herkes özgürdür istediðini yapabilir :013 [/b]

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

bu konudaki farklı düşünceleri söleyen insanlara sen rock müzikde dinleme gibi tepki veren kişileri gördükçe zaten kimsenin ortak bi noktada buluşacığını sanmıorum zatennn
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

rock müzik dinleyen insanları daha mı sevişgen oluyormuş

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Dallandırıp budaklandırmayın konuyu..
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

masterloves yazdı:onu genç kızlarla yapanlara söyle.biz profesyonellerle yaparız o işimizi.sen bakire olmayan biriyle evlenmeyi kendine uygun görüyorsan lafım yok.ben bakire bir kzı bozamam arkadaşım.onu başkası yapsın.ha hanımefendi ters ilişki istiyorsa yapacak arkadaş bilir.ben ahlakımı fazla bozmayayım.bayan üyelere ayıp olmasın.saygılar.(çok açıksözlüyümdür,erkeğim cinselliği yaşarım:)

ya varmı öle :) sen istediğini yapıcan ama sevgilin bakire olcak:),geç bunları kardeşim..

evlilik öncesi cinsel ilişki dinen yasak ve aallahın bi bildiği varddr die düşünüorum ama yinede bi biyolojik ihtiyaç kişinin iradesine kalmış bişi..:)

Kilitli