Rock'n Coke 2007

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Belkide hayatlarında bir daha izleme fırsatı yakalayamayacakları grupların yanında, yılda büyük şehirlerde en az dört konseri olan birini izlemek için gidenlere zaten lafım yok. Fazla "bir çok kişi"nin bunu yaptığını sanmıyorum. Yapıyorlarsada kolay gelsin diyorum.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
chuky
Üye
Üye

Mesaj gönderen chuky »

Pentegramda rock'n coke da olacakmış büyük ihtimal geçmiş olsun

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

yurtdışı festivalleri tercihim ... hem daha uygun fiyata şimdiye kadar görmek istediğin grupları bi festivalde görebiliyosun ..

bu arada PentEgram demeyin artık yaa , PENTAGRAM !!!
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

RapunZelle yazdı:yurtdışı festivalleri tercihim ... hem daha uygun fiyata
Hangi festival daha uygun fiyata?

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

vizesi pasaportu var bunun bide.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

jonnathan yazdı:
Slovenya'daki Metalcamp'a gitmeyi koymuştum kafama ama her bir yerden ekstra ücret çıkıyor. İçinden çıkılacak gibi değildi, vazgeçtim. O yüzden yurtdışı festivaller daha iyi uygun diye kandırmayalım kendimizi. Daha iyi grupları dinlemek istiyorum, param da çok diyorsan sorun yok tabi.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Evet, yabancılar bizim festival ve konserlerimize rahatlıkla gelebilirler fakat biz onların ülkelerinde yapılan organizasyonlara gidemeyiz buda bir gerçek.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
rock4me
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen rock4me »

deja vu var mıymıs
En son rock4me tarafından 14 May 2007 16:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
rock4me
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen rock4me »

chuky yazdı:Pentegramda rock'n coke da olacakmış büyük ihtimal geçmiş olsun
nıe gecmıs olsun annamadım :o

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

yaa ben linkin parkı bekliom yaa..çok mu piyasa kaçar yok canım Türkiye'ye hiç gelmediler diye biliyorum :D

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

Arkadaşlar büyük ihtimal değil.. PENTAGRAM KESİN rock'n coke da!!!
Bazı şeylerin Rock'n Coke da gösterileceğinden eminim Pentagram tarafından!!! Gurur .. gurur ... gurur olur...
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bloodyhead yazdı:Arkadaşlar büyük ihtimal değil.. PENTAGRAM KESİN rock'n coke da!!!
Bazı şeylerin Rock'n Coke da gösterileceğinden eminim Pentagram tarafından!!! Gurur .. gurur ... gurur olur...
Pentagram yazın düzenlenecek çoğu festival'de gövde gösterisi yapacak zaten..ama rockn coke'dakini bende merak ediyorum :)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

20'sinde tüm gruplar açıklanıyor.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

jonnathan yazdı:20'sinde tüm gruplar açıklanıyor.
son 5 gün.heyecanla bekliyorum. :002
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Bakalım, her seni ekiyoruz milleti ama bu sefer silah dayayıp götürecekler kafama. Gidilebilecek bir festival gibi.

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:
mesela hellfest = 100 euro
rock am ring 110 euro
graspop metal fest = 68 euro

kıyaslamak bile çok yanlış bana göre.. adamların line up ı aşmış olayı zaten!!!bütün guruplar orda ...
bi de bizim rock n coke line up ına bi bakın yakında açıklanınca 2 - 3 grup gelicek dışardan, 10-15 tane de bizim her zman izleyebildiğimiz yada izleyebileceğimiz yerli gruplarımız= yaklaşık 150 ytl !..
hangisi daha ucuz ?!

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

RapunZelle yazdı:
jonnathan yazdı:
rock am ring 110 euro

kıyaslamak bile çok yanlış bana göre.. adamların line up ı aşmış olayı zaten!!!bütün guruplar orda ...
bi de bizim rock n coke line up ına bi bakın yakında açıklanınca 2 - 3 grup gelicek dışardan, 10-15 tane de bizim her zman izleyebildiğimiz yada izleyebileceğimiz yerli gruplarımız= yaklaşık 150 ytl !..
hangisi daha ucuz ?!
pasaportu,vizeyi,ulasım bedellerini de hesaplarsan baya bi değişir olay..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:
RapunZelle yazdı:
jonnathan yazdı:Hangi festival daha uygun fiyata?
rock am ring 110 euro

hangisi daha ucuz ?!
pasaportu,vizeyi,ulasım bedellerini de hesaplarsan baya bi değişir olay..
benim için bu açıdan sorun olmadığı için, bu işlemleri yaptırmak zorunda olanlar düşünsün :D :P

şaka bi yana... inanın avrupa da gidiceğiniz bi festival, şimdiye kadar verdiğiniz yada ileride vereceğiniz konser ve festival paralarıyla hemen hemen eşit gelicektir :) (yabancı gruplar için söylüyorum) çünkü buraya ayda yılda bi geliyorlar ve o da çok pahalı oluyor...
neyse...tercih herkesin kendisinin ..

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

ve Euro bugünkü seansı 1,8050 YTLden kapattı : )

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Yurt dışındaki festivaller hakkında ne kadar bilgin var bilmiyorum ama dünyada RocknCoke kadar temizliğin ön planda tutulduğu bir festival olduğun sanmıyorum. Zira yurt dışındaki festivallerde göreceğin şeyler kusmukla tıkanmış tuvaletler, ortalık yerde uyuşturucu kullananlar ve bilimum çeşit pislik. Belki çok iyi grupları getiremiyor RocknCoke ama en azından insana değer veriyor. RocknCoke bu konudaki tek sorunu sonbahara sarkmasından hep yağmurlu havaya denk gelmesi. Bu da katılımcılara bük zorluklar getiriyor haliyle ama inan bana yurtdışındaki örnekleri kadar büyük değil.

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

r1g0r yazdı:Yurt dışındaki festivaller hakkında ne kadar bilgin var bilmiyorum ama dünyada RocknCoke kadar temizliğin ön planda tutulduğu bir festival olduğun sanmıyorum. Zira yurt dışındaki festivallerde göreceğin şeyler kusmukla tıkanmış tuvaletler, ortalık yerde uyuşturucu kullananlar ve bilimum çeşit pislik. Belki çok iyi grupları getiremiyor RocknCoke ama en azından insana değer veriyor. RocknCoke bu konudaki tek sorunu sonbahara sarkmasından hep yağmurlu havaya denk gelmesi. Bu da katılımcılara bük zorluklar getiriyor haliyle ama inan bana yurtdışındaki örnekleri kadar büyük değil.
evet dünyada verdiğin paranın nereye gittiğini ve hangi amaçla kullanıldığını bu kadar net bildiğin, reklam ve tamamiyle maddiyat kokan bi festival de yoktur heralde !
az çok bilgim war yurtdışı festivalleri hakkında ama teorik olarak, umarım yakında gitmiş görmüş biri olarak da burdan yorumlarımı objektif olarak yazarım :)

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Yurtdışında da gideceğin festivale verdiğin paranın nereye gideceğini de iyi düşün bence. Türkiye için konuşacak olursam eğer Efes Pilsem marka bira içiyorsan, biraya verdiğin paranın gittiği yere gidecek RocknCoke'a verdiğin para. MTV'nin Roskilde'deki röportajlarını hatırlıyorum. MTV'nin muhabiri iki tane adam "festival nasıl gidiyor" diye sorduğunda herifler "gayet iyi. sanırım ikimizde aynı kızla yatmışız" diyor. Bu sadece TV'de kendi izlediğim şey. Duyduklarımı ise anlatmak dahi istemiyorum. Bir de eğer daha büyük isimler geliyorsa, bence o festival daha çok maddiyat kokuyordur.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

RapunZelle yazdı:
r1g0r yazdı:Yurt dışındaki festivaller hakkında ne kadar bilgin var bilmiyorum ama dünyada RocknCoke kadar temizliğin ön planda tutulduğu bir festival olduğun sanmıyorum. Zira yurt dışındaki festivallerde göreceğin şeyler kusmukla tıkanmış tuvaletler, ortalık yerde uyuşturucu kullananlar ve bilimum çeşit pislik. Belki çok iyi grupları getiremiyor RocknCoke ama en azından insana değer veriyor. RocknCoke bu konudaki tek sorunu sonbahara sarkmasından hep yağmurlu havaya denk gelmesi. Bu da katılımcılara bük zorluklar getiriyor haliyle ama inan bana yurtdışındaki örnekleri kadar büyük değil.
evet dünyada verdiğin paranın nereye gittiğini ve hangi amaçla kullanıldığını bu kadar net bildiğin, reklam ve tamamiyle maddiyat kokan bi festival de yoktur heralde !
az çok bilgim war yurtdışı festivalleri hakkında ama teorik olarak, umarım yakında gitmiş görmüş biri olarak da burdan yorumlarımı objektif olarak yazarım :)
Rock n Coke'ta verilen para organizasyon şirketine, dolaylı olarak şarkıcılara gidiyor.. Herhalde koskoca Coca Cola bir festivalin geliriyle kalkınmıyor.. :)
evet maddiyat kokan bi festival olabilir ama Türkiye'nin ilk büyük festivalini yapan ve insanları az çok bu kültürle tanıştıran bir festivaldir. Yurtdışında burda harcayacağım paranın iki katını uçak bileti, ordaki festival bileti, vize, pasaport gibi işlemlerde harcayacağıma Rock n Coke'ta yerim daha iyi. :)
En son veronique tarafından 15 May 2007 23:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Festival kültürü ülkemizde yeni yeni oturuyor. Biz yerli festivallerimize sahip çıkmadığımız sürece, Avrupa'da ki festivallerin benzerini göremeyeceğimiz kesin. Zira arz - talep meselesi. Haber ve Etkinlik Duyuruları kısmına bakınca bu sene kaç tane konaklamalı festival olduğunu görebiliriz ki bunlara en az 1-2 tane daha eklenecek. Bunun en büyük nedeni tabikide katılım. Katılım oldukça organizatörlere cesaret gelecek ve yatırımlar artacaktır. O yüzden şu süreçte arkasında dev markaların sponsor olduğu Avrupa festivalleriyle ülkemiz festivallerini karşılaştırmak yanlış.

Fiyatlara gelince, Türkiye festivalleriyle karşılaştırınca - verdikleriyle de doğru orantılı olarak tabi- aralarında dağlar kadar fark var (Verdiğin Graspop fiyatı günlük fiyat. Kombine 125€, kampla 200€ civarıydı yanılmıyorsam) Vize senin için sorun olmayabilir tabi bu kişisel durum ama bir çok kişi için sorun ve bir forumdan aldığım kaba bir hesapla ulaşım + vize ücreti 250€. Birde orda yemesi içmesi, festival alanına ulaşımı var. Kısacası bu iş zor...

Son olarak Rock am Ring'e gideceksen onunda sponsoru Coca Cola. Hatırlatayım :)

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

tabiki kendi ülkemdeki festivallere katkıda bulunmak ve destek vermeyi tercih ederim.. ama bu bi gerçekki, az paraya(görülecek grupların sayılarına ve gruplara göre az) bi çok grup ve sanatçıyı görmek, farklı bi ülkede, değişik ve güzel bi deneyim yaşamak bana çok daha mantıklı geliyor ... eminim imkanı olsa herkes gitmek isterdi ...
rock am ring e gitmeyi düşünmediğim için cola nın sponsor olmasını pek umursamıyorum açıkçası ...

Kilitli