Erasmus

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
Tale_of_Comet
Üye
Üye

Erasmus

Mesaj gönderen Tale_of_Comet »

Geçenlerde bi televizyon programında rastladım bu konuya. yurtdışında eğitim için öğrencilere burs sağlayan bir çalışma. hem de çok büyük kolaylıklarla. çok büyük nitelikler beklenmio öğrencilerden. sadece orta düzey ingilizceye, orta düzey not ortalamasına sahip olmak ve anlaşmalı üniversitelerden birinde okuyo olmak yeterli sanırım. fakat bi an önce çıkıp okula yetişmem gerektiği için tamamını izleme ve anlama imkanım olmadı. nedir ne diildir bilen varsa paylaşabilir mi? gerçekten çok ilginç ve yararlı bi çalışma sanırım...
There are three golden rules if you want to be a first-class public speaker:

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

evet, öğrenci değişim programı. yalnız gösterildiği gibi rahat değil, en azından ülkeden ülkeye değişiyor. ben bu sene sınavına girdim, toefl seviyesi isteniyor, orta derece demek bu mu bilemem. ben sınavı geçmiştim ancak okulun başvuruda gecikmesi üzerine gidemedim. gerçi uça uça gideceğim bir ülke de değildi ama yurt dışında okumuş olmak ilerki iş hayatımda bana epey yarar sağlayacaktı...
onun dışında yurt dışındaki okulda aldığın dersler tutmayabiliyor kendi ülkendekiyle, o durumda sınıf tekrarı yapmak lazım. o yüzden son sınıf öğrencileri pek yanaşmıyor bu işe. ek olarak yurt dışına gittiğinde erasmus sana ayda belirli bir para ödüyor, harçlık gibi ama ne yazık ki bu para yetmiyor, kendi cebinden de bayağı harcamak zorunda kalıyorsun. süresi konusuna gelince de sanırım 3 ay. aklıma gelenler şimdilik bunlar, birşeyler daha gelirse eklerim.

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

bi de dedigin ozelliklere uygun her ogrenci gidemiyor..üniversitenin yollayacagı belli sayıda ogrenci sayısı war..fazla diil o da..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

zor olduğunu ve beklenmedik onca sorun çaıkabilieceğini duymuştum. ama üstesinden gelince çok keyifliymiş. istanbul neyime yetmiyor :P
betterman.

Kullanıcı avatarı
mamasaid
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mamasaid »

ya pek matah bişi diil ya aslında..işin aslı anlaşmalı bazı üniversiteler arası öğrenici değişimi olaraka geçioo bizim bölümden bu senenin başında 10 kişi falan yollandı öle çok üzt duzey bi ingilizce falkan aranmıo hani bi tabir warya derdini anlatabilecek kadar işte tam olarak bole yani ole cok fazlada not ortalaması istenmio bildiği kadarıylka yani en azından bizim bolumden 2.5 alt sınırında not ortalaması olan lar yollandı ama belli sayıda öğrenci yollanıo bide yurt dısına gidenlere devlet her ay bell bir miktar para yatırıo o da geliba bizimkiler için 400 civarı bişiydi..Yanlız şöle bişi war erasmus öğrenci değişimi diye geçioo ama walla bize kimse gelmedi.. Hem onlarda haklı ne yapcaklar turkiyede.... :014
we don't need no education

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

umarız anla$ılmı$tır mamasaid in 487498469846984 msg ından sonra :-D

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

drexler yazdı:umarız anla$ılmı$tır mamasaid in 487498469846984 msg ından sonra :-D
:-D :-D :-D
ya okul bitsin yeter ben istemiom erasmus filan zaten götürmezler beni bu ortalamayla :P
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
mamasaid
Üye
Üye
İletişim:

ya ole oldu ya o an bağlantıda sorun çıktı biraz fazla olmus heralde ama anlanmasına sewindimmm :002

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

yok yok tam yerinde anca anla$ılır :-D

Kullanıcı avatarı
mamasaid
Üye
Üye
İletişim:

eywallah... :-D
we don't need no education

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

bize yazın 10 öğrenci gelmişti Almanya'dan. haliyle göremedik tatilde olduğumuz için. lisede okuyanlar için de socrates vardı sanırım. ya da ona benzer birşeydi. onun dışında yine lisede okuyanlar için AFS diye bir öğrenci değişim programı var.
bu programda da ülkeyi sen seçiyorsun, yalnız her ülkenin bir fiyatı var. gidince de aile yanında kalıyorsun, masraflarını onlar karşılıyor. gittiğin ülkenin dilini bilip bilmemen ise hiç önemli değil. lisedeyken onun sınavına da girmiştim. 2 aşamalı bir sınavdı, yazılı ve mülakat. yazılı Türkçe idi bu arada. lise 1de yazılıyı geçemedim bile, lise 2de yazılıyı geçip mülakatı geçemedim, son sınıfta denemedim bile. sitede lisede okuyan arkadaşlar fazla diye bir de bunu eklemek istedim.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Lysippe yazdı:bize yazın 10 öğrenci gelmişti Almanya'dan. haliyle göremedik tatilde olduğumuz için. lisede okuyanlar için de socrates vardı sanırım. ya da ona benzer birşeydi. onun dışında yine lisede okuyanlar için AFS diye bir öğrenci değişim programı var.
bu programda da ülkeyi sen seçiyorsun, yalnız her ülkenin bir fiyatı var. gidince de aile yanında kalıyorsun, masraflarını onlar karşılıyor. gittiğin ülkenin dilini bilip bilmemen ise hiç önemli değil. lisedeyken onun sınavına da girmiştim. 2 aşamalı bir sınavdı, yazılı ve mülakat. yazılı Türkçe idi bu arada. lise 1de yazılıyı geçemedim bile, lise 2de yazılıyı geçip mülakatı geçemedim, son sınıfta denemedim bile. sitede lisede okuyan arkadaşlar fazla diye bir de bunu eklemek istedim.
afsyle yurtdısına 3 arkadasım gitti,suanda 1i yapamadı geri dondu,diger ikisi memnun gibi hayatından,ordada lise okunuyor aynen oranın okulunda,degisik bir tecrube ama zor...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

afs bn çokk istmştmm sora vazgçmştmm geçen sene okullara dağıtılmıştıı..kitapçık tarznda :010
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

2 gün önce erasmus sınavına girdim. zorlandım bayağı. en son lise 3'te gerçek bir eğitim alığımı düşünürsek geçen 2,5 sene içinde yabancılarla konuşarak unutmadığım ingilizcem pek işe yaramayacak anlaşılan. :P hayırlısı efendim...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

kazandım, seneye gidiyorum...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Lysippe yazdı:kazandım, seneye gidiyorum...
nereye belli mi?

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

:001 tebrkler efem :-D nereye pekim? bize kart at :010

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

portekiz ya da polonya... yarın öğreneceğim...

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

hey ma$$allah :010

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

Lysippe yazdı:portekiz ya da polonya... yarın öğreneceğim...
helllallll :-D :010

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

teşekkür ederim... :010

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

polonya oldu, hatta yanlış yazmadıysam okulumun adı da wrocklawski üniversitesi... :010

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Lysippe yazdı:
polonya oldu, hatta yanlış yazmadıysam okulumun adı da wrocklawski üniversitesi... :010
donuste vodka getiriyorsun bana! :) iyi iste bize tecrubelerini aktaracak biride oldu bu sayede :)

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

siparişler için erken daha ama tamam, yazdım aklımın bir köşesine... bu arada okulu da doğru yazmışım, hayret ettim kendime. daha okuyamıyorum okulun ismini, nerde kaldı ders öğrenmek... :-D

Uniwersytet Wroclawski

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

ya bu erasmus olayı bism okula bi ülkenn ünisinden teklif gelmiş adamla r bizden size sizden bize öğrenci we hocalar gelsin demişş ama hoca işte bu haberin geldiği gün azımıza s.çtı çünkü bu örencilerden b. pok olömaz yabancı dil yok kime anlatcak adamlar ! :oops: geçe nyılda bi kişi gitmş sadece öle duydumm.. :oops:
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..