Bahar Şenliği Yasağı

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Bahar Şenliği Yasağı

Mesaj gönderen Lysippe »

Üniversiteliye bahar şenliği yasağı geldi!

İstanbul Valiliği'ndeki toplantıda, "Şenlikler sempatizan kazanmak için uygun zemin oluşturuyor" denildi

İstanbul Valisi Muammer Güler başkanlığında düzenlenen ve üniversite yönetimlerinin katıldığı toplantıda, il genelindeki tüm üniversitelerin kampuslarının içinde bundan sonra şenlik yapılmamasına karar verildi.
İstanbul Valiliği'nde yapılan toplantıda, 2005-2006 eğitim-öğretim yılında yaşanan olaylar anlatıldı, yeni olayların yaşanmaması için gereken tedbirler tartışıldı.
Brifingde eğitim-öğretim yıllarının başında ve sonunda üniversitelerde düzenlenen "öğrenci şenlikleri"nin sempatizan kazanmak için uygun zemin oluşturduğuna dikkat çekildi. Rektörlükler tarafından artık bu şenliklerin yapılmasına izin verilmemesinin ideolojik grupların sempatizan kazanma çalışmalarını olumsuz yönde etkileyeceği kaydedildi.
Buna göre, İstanbul genelindeki 22 üniversitede kampus içinde öğrenci şenliklerinin yasaklanması kararı alındı.
Toplantıda dikkat çeken bir başka nokta da öğrenci olaylarının değişen boyutu oldu. Polise göre, uygulanan idari ve önleyici tedbirler sayesinde ideolojik öğrenci gruplarının eylemlerinde genel olarak bir azalma meydana geldi.
Buna karşın eylemlerin, şiddet içeren ve provokatif özelikler taşıyan etnik kökene dayalı kavgalara dönüştüğünün gözlemlendiği ifade edildi. Yetkililer, bu dönüşümün nedeninin ideolojik grupların kaybettikleri tabanlarını geri kazanma çabaları olduğunu söyledi.

Broşürle terör uyarısı
Üniversite yönetimleri ve polis bu yıl öğrencileri bilgilendirme kararı aldı. İl Özel İdaresi'nin desteği ile bastırılan ve öğrencileri bölücü, yıkıcı ve narkotik suçlarına karşı uyaran 60 bin broşür dağıtılmaya başlandı.

kaynak: Milliyet

:x

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Kurunun yanında yaşında yanması bu ülkede çok yaşanıyor.Bunun da açık bir örneği.Böyle saçma sapan şey olmaz. :x

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

kınıyorum ya ne guzel çözum oyle. okulları da kapatalım hic bi sorun kalmasın. alla allaa. bi kac kendini bilmez pkklı yuzunden olanlara bak.
the dreams in which im dying are the best ive ever had

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

anlamadığım nokta şu: eğer bu tarz okul içi etkinlikleri kaldırırlarsa, okul dışında yapılan etkinliklere talep artar. kimin yaptığı belli olmayan etkinlikler ise asıl tehlikeyi oluşturacaktır bana kalırsa. hem bir terör örgütü eylemlerini insanların özgürlüklerini sınırlamak, onları şüpheci ve korkak bireyler haline getirmek amacıyla yapar. görünen o ki, istanbul'da başarıya ulaşmışlar...
betterman.

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

evet bende okudum az önce başka birşey. beş para etmez ideolojilerin (bana göre) propogandasının yapılmaması sevnidirici ama yasaklama kararı ilginç
En son r1g0r tarafından 08 Eki 2006 16:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

bu pkk lılardan nedir çektiğimiz yaa şu amerikanın tasmasından kurtulsakta gebertsek hepsini yakında evimizde tv açamıcaz müzik dinliyemicez rock festivalleride yasaklanmasa bari heryerde pis elleri var bu şerefsizlerin

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

adamlar bizim uni.de şenlik yapıoz die cadır kurup kürtçe şarkılar calıolardı. hadi onu gectim "biji serek apo" die slogan atıolardı. rektor denen tip buna izin verirse olacagı buydu. :x

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

omarylmz yazdı:adamlar bizim uni.de şenlik yapıoz die cadır kurup kürtçe şarkılar calıolardı. hadi onu gectim "biji serek apo" die slogan atıolardı. rektor denen tip buna izin verirse olacagı buydu. :x
sen neden izin veriyorsun peki nasıl apo hakkında bağırırmış ya bu ülkede şimdi diyeceksiniz düşünce özgürlüğü falan var diyede bunun özgürlükle falan alakası yok bana kalırsa tamamen adam destek :x :x :023
ayrıca bizim ünide böyler şeyler olmuyor neden bizim de şenliklerimiz gidiyor anlamak güç eğer böyle bir tespit yapmışlarsa bütün üniversiteleri değil sadece o tespit ettiklerinde bu şekilde değilde başka birşekilde uygulamaya gidebilnirdi cok yanlış
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

YUH artık ya ! muzik dinlemeyi de yasaklar yakında bunlar ! yavaş yaa ! :023
şenlikleri yasaklamak yerine, O tiplerin şenliklere girişini yasaklamak ya da bi şekilde engellemek daha mantıklı olmazmıydı ! ?
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

yasaklamak herseyin cozumu oyle degil mi?senlik gitti,sempatizanlık bitti..sen kendi adamını rektor yaparken sorun yok,bahar senliginde sorun var,sen partinin genclik kollarını uni. icine sızdırırken sorun yok,millet sarkı soyleyip eglenirken var...Bu kararın bozulacagına inanıyorum.Muammer Guler'in adı zaten derbi maclardan once aldıgı kararlarla anılır,o kararların hicbirinni tutarlı olmadıgıda acık ve nettir...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

okullarda yapılmazsa dısarda yapılır bahar senlikleri bu kadar kolaydır.
bence ancak yasakladıklarını sanıyorlar, boyle de devam etsinler..
nasıl olsa sandık basında ortaya cıkacak bu yasakların onlara kaybettirdikleri

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bloodline666 yazdı:
omarylmz yazdı:adamlar bizim uni.de şenlik yapıoz die cadır kurup kürtçe şarkılar calıolardı. hadi onu gectim "biji serek apo" die slogan atıolardı. rektor denen tip buna izin verirse olacagı buydu. :x
sen neden izin veriyorsun peki nasıl apo hakkında bağırırmış ya bu ülkede şimdi diyeceksiniz düşünce özgürlüğü falan var diyede bunun özgürlükle falan alakası yok bana kalırsa tamamen adam destek :x :x :023
ayrıca bizim ünide böyler şeyler olmuyor neden bizim de şenliklerimiz gidiyor anlamak güç eğer böyle bir tespit yapmışlarsa bütün üniversiteleri değil sadece o tespit ettiklerinde bu şekilde değilde başka birşekilde uygulamaya gidebilnirdi cok yanlış
adamlar sabahın 5inde bagırdılar cunku. ztn boş durulmadı. onlara en ii cwp olarak bayragı alan herkes yuruycek dendi. bu yuruyus hakkında yazı dagıtan 3-4kişi bunlar tarafından hastanelik edildi. herseye ragmen ertesi gun yuruyusumuzu yaptık. istikal marşımızı ve genclige hitabeyi okuduk. gunun sonunda ulkucu bi grup bikacını pataklamış fln. neyse haberlerdeki başlık şuydu "itudeki sag grup ogrenciler itu senligini bastı".
1-kimse hic biyeri basmadı
2-sag grup fln yoktu orada sadece turk vardı biz o yuzden toplandık
3-itu şenligi deil o.
bunları basın bilmiomuydu gayette biliodu. boyle basınına kadar satılmış bi ulkedeyiz işte :x
En son omarylmz tarafından 09 Eki 2006 18:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

islamcı tayfaya her türlü özgürlük, türban bütün kadınların kafalarında olacak, islamik-amerikan sit-com kültürü dublexlerde yaşayan her imkana sahip tuzu kuru akp yaltakçılarına her türlü özgürlüğü sağlayacak başkasına ise nah özgürlük diyip; ordunun anti demokrat tutumunu utanmadan eleştiren bu yobaz hükümet başımızda olduğu sürece korkarım bahar şenliklerinin yerini mesir macunu satılan, karagöz hacivat izleyeceğimiz dandirik festivaller alabilir ileride...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

omarylmz yazdı:
bloodline666 yazdı:
adamlar sabahın 5inde bagırdılar cunku. ztn boş durulmadı. onlara en ii cwp olarak bayragı alan herkes yuruycek dendi. bu yuruyus hakkında yazı dagıtan 3-4kişi bunlar tarafından hastanelik edildi. herseye ragmen ertesi gun yuruyusumuzu yaptık. istikal marşımızı ve genclige hitabeyi okuduk. gunun sonunda ulkucu bi grup bikacını pataklamış fln. neyse haberlerdeki başlık şuydu "itudeki sag grup ogrenciler itu senligini bastı".
1-kimse hic biyeri basmadı
2-sag grup fln yoktu orada sadece turk vardı biz o yuzden toplandık
3-itu şenligi deil o.
bunları basın bilmiomuydu gayette biliodu. boyle basınına kadar satılmış bi ulkedeyiz işte :x

yuh artık ya nasıl hastenelik ediliyor cok ilginç adamlar dağıtırken bildirgelerini bizimkiler birşey yapmıyorlar ama biz dağıtınca suç mu oluyor ilginç bir durum
ayrıca bu basın hakketen iki yüzlü adamlar birşey yaptımı tık yok biz biraz hemen sesimizi cıkardık mı hemen işte yok şiddet falan ikili oynuyorlar bu kadarıda fazla
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

aslýnda bu kýsýtlamalar saçma geliyor ama ben bazý tanýk oldugum olaylarý anlatýyým ama bu lütfen kararý savunmak gibi algýlanmasýn yýl 2003 uludað üniversitesi þenlikleri þenliklerin 2. günü gece yarýsýndan sonra cadýr köyde siyasi bir kavga cýkýyor ve sonuç 3 ambulans geliyor 4 yaralý yýl 2004 güvenlik artýlýyor çadýr köyde 3 çadýr komite görevlisine raðmen eri bu sefer 3. gün yine neden siyasi sonuç bu sefer daha sert bir sonuç kafasýna bezboll sopasý ile vurulan genç 30 gün iþ göremez raporu alýyor ve yýl 2005 çadýr köy kaldýrýlýyor gece konaklama kaldýrýlýyor tamamen sorunusuz bir þenlik böyle kararlar alýnmalý ama abartýlmadan birçok üniversiteli yýl boyunca o günleri beklerken böyle sert kararlar sadece þiddeti arttýrýr sadece yukarýdaki örnekte oldugu gibi küçük önlemlerle sonuç çok daha güzel olabilir

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

þu anda yuxexes de de bu konu tartýþýlýyo buyuk tepki doðacak bu meseleye heralde

Kullanıcı avatarı
slayerbuffy
Üye
Üye

Mesaj gönderen slayerbuffy »

bu nası mantık.bahar şenliği olmayan üniv mi olur.beş senemi hacettepe de geçirdim.hiçbir bahar şenliğinde öyle abartılacak bi olay olmadı.bol bol da eğlendik.üniversiteyi sevmeyi sağlayan sebeplerden biridir bahar şenlikleri.bu kararı uygulayamazlar bence.böyle saçmalık olur mu hiç

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

gecen otobus kuyrugunda da iki militan tipli herif apoyu savunurken vatandasımızın biride onlarla tartısıodu.ozaman bundan sonra otobus kuyruklarıda yasaklansın her yere yuruyerek gidem a.q

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

aslında yasak fln konmamış sadece rektorlerle gorusulmuş ve daha dikkatli olmaları soylenmiş.

http://www.dunyagazetesi.com.tr/news_di ... ept_id=260