ÖSS ve Eğitim Sistemi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

angel_of_the_hell yazdı:arkadaşlar 81 gün az diilki.. şööle düşünün..:: okulun kapanmasına, denize+güneşe+kuma kavuşmanıza 81 gün kalmış olsa "ohoooo daha 81 gün var abi ya... offf!!" dersiniz.. ööle diilmi??.. e bide şööle düşünün.. 81 gün geçcekde.. sınav saati gelcekde.. siz sınava girceksinizde.. sonrada tatil olcak.. ohooooo daha çok var yaaa...!! :-D :P
az değil mi ! :)
benim bilgisayarımın üstünde yapışkan kağıt vardı geçen seneden beri.yırtıp asardım her gün,gün sayısını yazıp.200gün kaldığında bile kahretsin çok az kaldı deyip duruyordum
şimdi ki 78 gün ise bana bi hafta gibi geliyor :)
Allah herkese kolaylık versin..
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bende girdim sınava!!.. son 3 ay zaman daralıyo diye daha fazla kasmaya başladım.. son 1 ay paniklemeler oldu.. ama son 1-2 hafta kala.. "lan cidden sınav vakti geldi beah!!" oldum.. bence o kdrda az bi süre diil 78 gün.. millet son ayda kasıp neler başarabiliyo.. iiki bi 2li hanelere indi gün beah.. paniklicek yer aramayın arkadaşlar..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

angel_of_the_hell yazdı:ulan bende girdim sınava!!.. son 3 ay zaman daralıyo diye daha fazla kasmaya başladım.. son 1 ay paniklemeler oldu.. ama son 1-2 hafta kala.. "lan cidden sınav vakti geldi beah!!" oldum.. bence o kdrda az bi süre diil 78 gün.. millet son ayda kasıp neler başarabiliyo.. iiki bi 2li hanelere indi gün beah.. paniklicek yer aramayın arkadaşlar..
evet ..
zira bizim okulda hemen hemen her sene yaşanan şey 20 nisan'a a kadar 240-250-270 ortalama puan arasında gezinen öğrenci grubu aralarında çok fazla kopma olmassa haziran başına kadar 275-285 ortalamasını tutturuyorlar,kopanlar gerilerde kalıyor ..
2,5 ay az bir süre değil..
heyecan bir nebze başarı arttırıcı olabilir fakat panik öyle değildir.
ihtiyatı elden bırakmamalı..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

angel_of_the_hell yazdı:bende girdim sınava!!.. son 3 ay zaman daralıyo diye daha fazla kasmaya başladım.. son 1 ay paniklemeler oldu.. ama son 1-2 hafta kala.. "lan cidden sınav vakti geldi beah!!" oldum.. bence o kdrda az bi süre diil 78 gün.. millet son ayda kasıp neler başarabiliyo.. iiki bi 2li hanelere indi gün beah.. paniklicek yer aramayın arkadaşlar..
Ben de sınava girdim.Hatta güle oynaya girdim sınava ve son 10dakikasında konsere yetişebilmek için erken çıkmaya uğraştığımı hatırlıyorum.Yani kendimi kasan bir tip değilim.
Doğru diyorsun 78insan hayatı için az gün sayısı değil.öss olsaydı buna tamam derdim.Ama öys ise iş bu bu kadar kolay olmuyor :)

Eskiden herkes ünili olabilirdi ama şimdi o kadar kolay değil ayrıca sayısal mezunuysan bu hiç kolay değil.
Ha bişeyi demeden geçemeyeceğim benim ağzım feci bozuktur.çok küfürlü konuşurum ama hiç bir zaman site de ya da yazımın sürekli kalıcı olacağı yerlerde 'ulan' ile yazmam hatta başlamam bile.bunuda samimi bir insan olduğun için söylemek istedim sadece :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

Rita yazdı:
angel_of_the_hell yazdı:bende girdim sınava!!.. son 3 ay zaman daralıyo diye daha fazla kasmaya başladım.. son 1 ay paniklemeler oldu.. ama son 1-2 hafta kala.. "lan cidden sınav vakti geldi beah!!" oldum.. bence o kdrda az bi süre diil 78 gün.. millet son ayda kasıp neler başarabiliyo.. iiki bi 2li hanelere indi gün beah.. paniklicek yer aramayın arkadaşlar..
Ben de sınava girdim.Hatta güle oynaya girdim sınava ve son 10dakikasında konsere yetişebilmek için erken çıkmaya uğraştığımı hatırlıyorum.Yani kendimi kasan bir tip değilim.
Doğru diyorsun 78insan hayatı için az gün sayısı değil.öss olsaydı buna tamam derdim.Ama öys ise iş bu bu kadar kolay olmuyor :)

Eskiden herkes ünili olabilirdi ama şimdi o kadar kolay değil ayrıca sayısal mezunuysan bu hiç kolay değil.
Ha bişeyi demeden geçemeyeceğim benim ağzım feci bozuktur.çok küfürlü konuşurum ama hiç bir zaman site de ya da yazımın sürekli kalıcı olacağı yerlerde 'ulan' ile yazmam hatta başlamam bile.bunuda samimi bir insan olduğun için söylemek istedim sadece :)
sayısalcıyım ve öysye girdim.. :006

istediğini söyleyebilirsin.. benim için sorun değil.. doğrusunu sen yapıyosun ama ben her zaman kontrol edemiyorum bu kelimeleri kullanmamı.. allahtan küfür yağdırmıyorum.. çnkü -çok berbat bişi efet ama- birini bağrıma basarken bile ağzımdan küfür çıkması olasıdır.."ulan, lan, len.." tarzı şeyleri her an her yerde kullanabilirmki.. ilk kullandığım başlık bu değil.. bir diğeride kullandığım "ulanlar, lanlar.." kişiye özel değil.. mesela orda senin yazdıklarına karşı yazdım ama sana kabalık olsun diye demedim.. tamamen bnm konuşma şeklimden kaynaklanan bi durum.. ööle yane..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

ben üniversite sınavına iki aşamalı olarak girmiştim o zaman ÖSS ve ÖYS vardı ve biz önce tercih yapıp sonra ÖYSye girip sonra da puanımız tercihlerden birine tutuyormu diye bakıyorduk. şimdiki sistem daha iyi en azından puanına göre tercih yapabiliyorsun. ayrıca sınav stresini iki kere yaşamak zorunda kalmıyorsun. ne günlerdi ya. bayağı eskide kaldı.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Rita yazdı:

bundan sonrası öss için az bir zaman bence. daha dün gibi sınav maratonuna başlamamız, daha 1 sene var önümüzde, diye başlayan cümlelerimiz.. ama 2.5 ay kaldı ve çabucak geçen zaman, bundan sonrası için daha da çabuk geçecek.
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

oss yle ilgili bilinmesi gereken en onemli sey nisan ayı ortalarına dogru buyuk bi dusus yasanır puanlarda, cunku psikolojik acıdan bunye bahara endekslenir ve konsantre saglanamaz.. eger bu dusus nisanda degil mayısta yasanırsa sınavı da etkiler o yuzden nisanda yasanılmalıdır, fazla kasılmamalıdır

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

eğitim sistemimiz maalesef ki kökünden bozuk bi temele oturtulmuştur..bu ilk okuldan üniversite eğitimi de dahil olmak üzere kendini inatla gösterir ama görebilene...öss saçmalığı aynı stresi öğrencilere bi daha yaşatmamak adına saçma sapan tercihlere zorlar insanları (tamamen başarısız olup onun da kaderi lise mezunu olmakmış denilen kesimi saymıyorum)..nitekim üniversitede de sadece ders geçmek adına verilen uğraş sonrası 4 sene sonunda kendisi kazanmayı bilmediyse bomboş donanımlı bi üniversite mezunu o da eşittir işsiz..ne desek boş..fikirlere saygı duyulmadıkça...

Kullanıcı avatarı
aglaya
Üye
Üye

Mesaj gönderen aglaya »

ben mesela gecen sene gırdım sınava..sınav sistemi değişti haytta kazanamam falan diodum ama bi yandan da vicdan azabından uyuyamazdım ders calısmıorum dıe..son 3 ay kala .. bole kasmaya baslamam gerektiğini anladım..son2 ay kala artık harbiden calısıodum..sınav gunu bıle trıgonometri formulu ezberlediimi biliorum..yetiştiremedim cunku=) ama derece yaptım sınavda nası oldugunu anlamadım.. 8) yani daha cok zamanınız var..panikleşince dolanır kalırsınız..

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Kültür Dershanesi 6 mayıs pazar günü ücretsiz deneme sınavı yapıyor.Katılmak isteyenler dershanenin herhangi bir şubesine başvurup sınav kimlik kartı alabilirler.Deneme sınavları iyidir,tecrübe olur.Katılacaklara bol şans
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

kindmonster yazdı:Kültür Dershanesi 6 mayıs pazar günü ücretsiz deneme sınavı yapıyor.Katılmak isteyenler dershanenin herhangi bir şubesine başvurup sınav kimlik kartı alabilirler.Deneme sınavları iyidir,tecrübe olur.Katılacaklara bol şans
Aynı gün Öz-de-bir sınavı var. Bence Kültür Dershanesi'nin sınavına girmek yerine Öz-de-bir'e girmek daha mantıklı. Ona giren öğrenci sayısı daha fazla ve Öz-de-bir Öss'ye daha yakın oluyor. Öz-de-bir'de alınan derece de Öss'dekiyle eşdeğer oluyormuş. Zaten artık baya bir rekabet oldu. Kültür Dershanesinin o sınava başvuru kağıdında Kültür-bir yazıyordu :)
Lasciate mi cantare

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Sınava girilecek yerler adaylara gönderilmeye başlamış.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

r1g0r yazdı:Sınava girilecek yerler adaylara gönderilmeye başlamış.
Nihayet... Gözümüz yollarda kaldı.
Moral bozmak gibi olmasın ama son 38 gün.. Felaket tellalı gibi hissettim kendimi :010
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

artık girsekte çıksak şu sınavdan yaaa uffff..........
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

kindmonster yazdı:Kültür Dershanesi 6 mayıs pazar günü ücretsiz deneme sınavı yapıyor.Katılmak isteyenler dershanenin herhangi bir şubesine başvurup sınav kimlik kartı alabilirler.Deneme sınavları iyidir,tecrübe olur.Katılacaklara bol şans
evet giren arkadaşlarımın dediği gibi kültürün sınavı sadece moral bozuklluğu yaratıyo ösymden bile zor soruyolar iyi bi deneme olmuyo yani. en iyisi güvenderdi benzer sorularla yapıyolar ve katılımda çok fazla...
reklam gibi oldu azcık ama :P

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Bahsettiğimiz kurumun (reklam olmasın) avukatı değilim ama zor soru sordu diye böyle düşünmen kötü olmuş.her kötü deneyim ilerisi için iNsana tecrübe kazandırır.Moral bozukluğu yerine aksine eksiklerini belirtir.

Kendimden örnek vereyim sana: düz lise mezunu olmama rağmEn iyi bir yerdeyim.hiçbir zaman yılmadım.Lise sonda öss'ye girmedim.bir işe girerek haftasonları dershaneye gittim(dershane kapandı,ucuzdu). 2 yıllık yüksekokul kazandım. okulu bitirdim ve okuldan sonra VAKKO ve KOÇ'ta çalıştım.Şimdi bunlardan daha büyük bir firmada çalışıyorum.Önemli olan insandaki azim ve istikrar.Başkasına kalsa 2 yıllık okul bile işe yaramaz.Beni küçümseyen 4 yıllık mezunu arkadaşlarımdan kaç adım öndeyim tahmin et.her zaman kötü eleştirilere kulağımı tıkamışımdır.
Bu anlattıklarımı sakın yanlış anlama.senin ve diğper arkadaşların iyiliği içindir.
EY TÜRK EVLADI,MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

:001

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

kindmonster yazdı:Bahsettiğimiz kurumun (reklam olmasın) avukatı değilim ama zor soru sordu diye böyle düşünmen kötü olmuş.her kötü deneyim ilerisi için iNsana tecrübe kazandırır.Moral bozukluğu yerine aksine eksiklerini belirtir.

Önemli olan insandaki azim ve istikrar.
evet haklısın ben sadece seviye belirlemede pek yeterli olmadığını söylemek istemiştim...

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Tamam.Bu sene ÖSS sınavına girecek tüm rocktrcom üyesi arkadaşlara başarılar dilerim.
KİNDMONSTER

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

misa yazdı:
evet giren arkadaşlarımın dediği gibi kültürün sınavı sadece moral bozuklluğu yaratıyo ösymden bile zor soruyolar iyi bi deneme olmuyo yani. en iyisi güvenderdi benzer sorularla yapıyolar ve katılımda çok fazla...
aksine kültür dersanelerinin soruları çoluk-çocuk seviyesinde oluyor.lakin denklem-temel kavramlar sorularını mat2 de rastlamak mümkün..

+sınava istanbul üniversitesi işletme fakültesinde gireceğim,çok mutlu oldum.askeri liseler sınavına da orada girmiştim,çok rahattı :)
şansıma tüküreyim ben :)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:
misa yazdı:
aksine kültür dersanelerinin soruları çoluk-çocuk seviyesinde oluyor.lakin denklem-temel kavramlar sorularını mat2 de rastlamak mümkün..

+sınava istanbul üniversitesi işletme fakültesinde gireceğim,çok mutlu oldum.askeri liseler sınavına da orada girmiştim,çok rahattı :)
şansıma tüküreyim ben :)
Kültür'ün deneme sınavına girmedim ama soruları çok da basit değil. En azından test kitaplarında zor.. En azından elimdeki geometri kitabı öyle :010
Torpil geçmişler sana Ali. Ben ıssız bucaksız bir yerde giriyorum :010
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

yaa netten mi öğrendiniz girceğiniz yeri ben hala merak içersindeyim :)

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

misa yazdı:yaa netten mi öğrendiniz girceğiniz yeri ben hala merak içersindeyim :)
www.osym.gov.tr
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

misa yazdı:yaa netten mi öğrendiniz girceğiniz yeri ben hala merak içersindeyim :)
evet,www.osym.gov.tr adresinden aday profili gibi bir bölüm var anasayfada ona tıkladıktan sonra okuldan verilmiş olan ösym ile ilgili kağıtta yazan şifreni ve tc kimlik no'nu girdikten sonra öğrenebilirsin.
ilk girişte şifreni değiştirmeni isteyecek,kafana göre bir şifre yazıp değiştir,ama sakın unutma:)
ondan sonra senin profilin açılacak ordan solda atama bilgilerim butonuna basınca gireceğin yer 'şak' diye karsına çıkacak.:)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

saolun KARTAL MAHMUT KEMAL İNAL İ.Ö.Onda giriyomuşum nerde yahu nese tekrar teşekkürler :006