ÖSS ve Eğitim Sistemi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

r1g0r yazdı:
jonnathan yazdı:Bu sefer konumuz ÖSS değil OKS. Giren var mı bilmem ama şu diploma notu olayına dikkat etsinler derim. Yarın itiraz için son günmüş. İtiraz etmenin bedeli ise 10 YTL.
Konuya pek hakim değilim ama bilidiğim kadarıyla bu hata devlet tarafından yapılmış. Şimdi devletin yaptığı hatayı devlete itiraz ederek gidermek için 10 YTL mi yatırılıyor. Eğer öyleyse bu resmen soygun !
tabii ki öyle. ne bekliyorsun ki ? hatayı kendi yapıyor, düzeltmenin bedelini biz ödüyoruz.. ne diyeyim işte, "Ne Mutlu Türküm Diyene" !..

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

okul idaresi diploma notlarını yanlış girmiş diye duydum.yazık oldu 500e yakın öğrenciye
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

öss yi kazananları tebrik ederim kazanamayanlarda seneye başarır inşallah
kalbim sizinle :D
SENİ SEWİYORUM diyenin sewgisinden şüphe et çünkü ask sessiz sewgi dilsizdir

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

r1g0r yazdı:
jonnathan yazdı:Bu sefer konumuz ÖSS değil OKS. Giren var mı bilmem ama şu diploma notu olayına dikkat etsinler derim. Yarın itiraz için son günmüş. İtiraz etmenin bedeli ise 10 YTL.
Konuya pek hakim değilim ama bilidiğim kadarıyla bu hata devlet tarafından yapılmış. Şimdi devletin yaptığı hatayı devlete itiraz ederek gidermek için 10 YTL mi yatırılıyor. Eğer öyleyse bu resmen soygun !
Hata devletten mi okullardan mı tam olarak emin değilim ama muhtemelen MEB'den. En azından öğrencilerden olmadığı kesin...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:
r1g0r yazdı:
Hata devletten mi okullardan mı tam olarak emin değilim ama muhtemelen MEB'den. En azından öğrencilerden olmadığı kesin...
resmen soygun bunu yapanların paraya ihtiyaçları war kesin

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

bi de oks yi kaldırıcaklar.. sistem iyice içinden çıkılmaz hale geldi bu daha başlangıç bence.. ve meb yetkilileri o kadar rahat açıklama yapıyorlar ki.. nasıl bir vurdumduymazlık nasıl bir vicdansızlık nasıl bir istediğimizi yaparızcılıktır bu yahu..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

oks yi kaldırmak işlerine gelir 6. 7. we 8. sınıfın sonlarında her yıl sınawa girmek daha kötü deilmi we daha çok para :@

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

para kısmını boşversek bile, 3 kere aynı stresi yaşamak.. cidden kötü olsa gerek.
ben bi kere yaşadım ve mümkünse bir daha yaşamak istemiyorum.
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

mümkünse öss kalksıın D: :(

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

insanların kafalarına aniden bir fikir geliyor ve ilersini, neler olabileceğini düşünmeden uygulamaya çalışıyorlar. eğitim sisteminin tamamen yanlış olduğu bir gerçek. temeli olmayan küçük değişiklikler de beter hale getiriyor.

ben kendimi yine şanslı görüyorum, anadolu lisesi sınavına 5. sınıfta girmiştim, hatırlamıyorum nasıl çalıştım, stres yaptım mı...
üniversite sınavı desek onda da gayet rahat güle oynaya sınava girip çıkmıştım, pek rüyalarıma girmedi öss de. eylülde master sınavı var, bakalım aynı rahatlıkta olacak mıyım?

ilkokul 1, 2 ve 3. sınıflara sınav yapmayacaklarmış diye bir haber duydum. bakalım ne kadar başarılı olacak bu sistem de...

öss de oks de kalksın tabi de, bunun için şimdiki sistemi tamamen çöpe atıp yepyeni bir sistem getirmek lazım. o da biraz zor gibi.

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bekle dur zor kalkar biras öss haklısın ayrıca zaman lasın ama benim zamanım yok:D

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

yok canım, benim beklentim kalmadı. üniversiteyi de bitirdim, kalksa da bana yaramayacak. gerçi seneye tekrar sınava girmeyi planlıyorum ama... bakalım.

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

hmm 2 üniwersite düşünüosun yani iii

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

öss nin kalkması çok daha büyük bir sorun.. o kadar öğrenci üniversite yollarında telef olur.. imkanı olan var olmayan var ayrıca.. meslek yönlendirilmesi yapılması lazım, ara eleman yetiştirilmesi lazım bunları yapmak için kaliteli işini bilen öğretmen müdür lazım not ortalamalarıyla oynamayacak özel okul lazım.. zor..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Öss kalkarsa Alman sistemi getirilecek.. Bu da daha cok Öss'nin 2 yıla yayılması gibi bi sey olucak.. Meslek lisesi agırlıklı egitim tercih edilcek vs.. Bunla ilgili Bakanlık liseleri almanya'daki gibi 4 yıla cıkartarak calısmaya basladıgını sanıyor ama tabi bu o kadar kolay bisye degil.
ama sorunlu muamelesi yaptıgımız-ki bunu bende yapıyorum simdi laf sokmuyorum kimseye yanlsı anlasılmasın :)- Cem Uzan bile bu konuda pek pek sevgili bakanımızdan cok daha fazla sey biliyor bu sistemde yetistigi icin..

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

Papi yazdı:okul idaresi diploma notlarını yanlış girmiş diye duydum.yazık oldu 500e yakın öğrenciye
geçen sene de 60-70 puan düşük gelmişti herkesin..puanlama sistemi değişmişmiş..
her sene değişen sistemle, sorunlar cıkması kacınılmaz bi son zaten
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

yazık yaw sınawlarla öğrencilerin psikolojisini bozuolar

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bence hiçbiri kalkmasın, oks tek bi seferde olsun, öss de her zamanki gibi tek basamakta devam etsin ya bozmanın ne alemi var..
ben de savunmuyorum sistemi elbette ama bunlar iyileştirmeye çalıştıkça içine ediyorlar. bıraksınlar, olduğu kadarıyla.
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

eee kazananları görelim=)
4 yıllık barajını geçemdim. ea 1 puanımda toplam 204, sözel puanımda: 224.
yani anlıcanız dersane arayışlarına geçtim. Final Dersanesiyle konuştum seney sınav daha kolay olucak falan fistan dedi ama pek inandırıcı gelmedi. Dershane ücreti olarak 2.5 milyar istediler. keşke 2 yıllık işletme filan tutturabilsem de gitsem. yoksa durum vahim. ama puanlar yükselmiş diyolar sıralama önemliymiş...
Kitapçık aldım ondan da hiç bişey anlamadım. Kitapçıktaki en küçük puan bölümünü anlatcak biri var mı?
malum hayatında hiç dersaneye gitmemiş biriyim ve okulda da bu konularda bizi yönlendiren hiç kimse olmadı. rehber öğretmen hiç bir katkıda etkinlikte bulunmadı.

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

shadow_girl yazdı:eee kazananları görelim=)
yani anlıcanız dersane arayışlarına geçtim. Final Dersanesiyle konuştum seney sınav daha kolay olucak falan fistan dedi ama pek inandırıcı gelmedi. Dershane ücreti olarak 2.5 milyar istediler. keşke 2 yıllık işletme filan tutturabilsem de gitsem. yoksa durum vahim. ama puanlar yükselmiş diyolar sıralama önemliymiş...
Kitapçık aldım ondan da hiç bişey anlamadım. Kitapçıktaki en küçük puan bölümünü anlatcak biri var mı?
malum hayatında hiç dersaneye gitmemiş biriyim ve okulda da bu konularda bizi yönlendiren hiç kimse olmadı. rehber öğretmen hiç bir katkıda etkinlikte bulunmadı.
evet puanlar össde yükseliyormuş. Bir dahaki sene düz ve meslek liseleri mezun vermeyeceği için, sınava giren sayısı anadolu lisesi mezunları + fen lisesi mezunları + önceden mezun olmuşlar olacağından, bir bakıma daha kolay.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

shadow_girl yazdı:eee kazananları görelim=)
o en küçük puanlar bu seneye çevrilerek hesaplandı.örneğin geçen sene o programa yerleştirilen sonuncu öğrencinin netleri bu senenin bölüm katsayılarıyla çarpılarak dönüstürüldü..ayrıca bu sene puanlar fena yükselicek o en küçük puanlara falan bakmayın,başarı sırası belirleyici olacak..o sırada ayrı bir muamma..içinde her alandan insan var mübarek,artık biz tercihimizi yapıcağız gerisi kader-kısmet modunda herkes..
ee bu durumda başka bir moda geçilmez zaten=))
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

shadow_girl yazdı:seney sınav daha kolay olucak falan fistan dedi ama pek inandırıcı gelmedi.
daha az okul mezun vereceği için herkeste böyle bir beklenti var ama aslında mezun vermeyen okullarında kazanma potansiyelleri düşük olduğu için pek bir şey fark etmicekte diyolar...ayrıca tekrar denemek isteyenler seneye düşündüğü için yine bir çoğalma olabilirmiş yaklaşık 300 kişi girmicekmiş sanırım ya da bunun gibi bişeydi...
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

ilk giriş meselesi 2. kez girenlere yarar sağlar bence.

Kullanıcı avatarı
tuuberk
Üye
Üye

Mesaj gönderen tuuberk »

ösym ghöthümü yee

Kullanıcı avatarı
tuje_fe
Üye
Üye

Mesaj gönderen tuje_fe »

ilk girişte yerleştim çnkü öss yi bildgmdn beri kendimi buna odakladım..asla 2. kez girmeye tahammülüm olamazdı,1 yıl cektim ama ömrümü yedi gb geldi o yıl..
grace: two wrongs dont make a right.. axel: but what if we are two rights and everyone else is wrong?