ÖSS ve Eğitim Sistemi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

whatsername yazdı:
Rita yazdı:Herkes kolay diyor bakalım temmuzda ne olucak.evet birinci bölüm kolaydı ve birinci bölümü herkes yapıyor.Ama birinci bölümlen bir yere girilmiyor ki :)

İkinci bölümde hiç kolay değildi kolay diyenler ya çok zeki ya da öyle deyip kendilerine moral yapıyorlar :)
1. bölümle giriliyor efendim girilmez mi :010 Şahsen say1 ile fizik tedavi istiyorum, bakalım neler olacak :010

Ben de sonuçlarımı kontrol etmedim. Herkes benden bir şeyler bekliyor, arayanların telefonuna bile çıkmadım. Şu 1 ayımı en eğlenceli şekilde geçirmek istiyorum, sonrasına bakarız :010

He bir de, mat1'in kolaylığı için şunu söylemeden geçemeyeceğim: Evet hakikaten alay eder gibi soru sormuşlar ama lise hayatı boyunca matematik görmemiş insanlar var. Mat-1 dediğimiz şey de çoğunlukla ortaokul müfredatını barındırıyor. E ortaokul sorusu da kolay olsun bir zahmet artık...
ya ben 8. sınıfa gecen kuzenimin sorularını cozemiyorum bazen..((:..anlatamıyorum daha dogrusu..bu yılın oks si 1. bolumden zordu..biyoloji soruları saka gibiydi resmen..

soruların kolay olması sans degil sanssızlık aslında..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

betul yazdı:
whatsername yazdı:
Rita yazdı:Herkes kolay diyor bakalım temmuzda ne olucak.evet birinci bölüm kolaydı ve birinci bölümü herkes yapıyor.Ama birinci bölümlen bir yere girilmiyor ki

İkinci bölümde hiç kolay değildi kolay diyenler ya çok zeki ya da öyle deyip kendilerine moral yapıyorlar :)
1. bölümle giriliyor efendim girilmez mi :010 Şahsen say1 ile fizik tedavi istiyorum, bakalım neler olacak

Ben de sonuçlarımı kontrol etmedim. Herkes benden bir şeyler bekliyor, arayanların telefonuna bile çıkmadım. Şu 1 ayımı en eğlenceli şekilde geçirmek istiyorum, sonrasına bakarız :010

He bir de, mat1'in kolaylığı için şunu söylemeden geçemeyeceğim: Evet hakikaten alay eder gibi soru sormuşlar ama lise hayatı boyunca matematik görmemiş insanlar var. Mat-1 dediğimiz şey de çoğunlukla ortaokul müfredatını barındırıyor. E ortaokul sorusu da kolay olsun bir zahmet artık...
ya ben 8. sınıfa gecen kuzenimin sorularını cozemiyorum bazen..((:..anlatamıyorum daha dogrusu..bu yılın oks si 1. bolumden zordu..biyoloji soruları saka gibiydi resmen..

soruların kolay olması sans degil sanssızlık aslında..
Evet OKS soruları daha zordu :010
Bence de soruların kolay olması çok da iyi bir durum değil. Özellikle de tercih yaparken çok yanıltıcı olur.
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

mat1 fen1 kolaylığını zaten belirttim fakat ;
Türkçe-Sosyal'e kolay diyenleri anlayamadım..
ben H kitapçığıydım..25-30 arası 6 soru üstüste şüpheli cevapları barındırır gibiydi sanki..
Sosyal'in (1.bölümden bahsediyorum) tarihi de ayrıca zordu daha 1.soru da 2,5 dakika falan düşündüm..
Edebiyat zaten Allah'a emanet..
Orhan Asena'yı sormuşlar...bir tane öss ye hazırlık edebiyat kitabında varsa çok şaşırırım..
ama asıl önemli izlenim MAT2 için..

ne rezil bir soru dağılımıdır ki MAT2 de :

polinomlar yok
ikinci derece denklemler yok
binom açılımı yok
olasılık yok
permutasyon-kombinasyon yok

türev integrale o kadar yüklenmeselerdi daha adaletli bir soru dağılımı olabilirmiş.. ama ilk 4 soru basın kitapçığında biri karmaşık sayılar üçü trigonometri..

mat1 fen1 bölümlerini çıkarınca bence sınavın kolaylıkla alakası yok..
belki kimilerince zorlukla hiç mi hiç alakası yoktur..
ama "terslik" le bir alakası var..kesin var..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

demakrotive yazdı:mat1 fen1 kolaylığını zaten belirttim fakat ;
Türkçe-Sosyal'e kolay diyenleri anlayamadım..
ben H kitapçığıydım..25-30 arası 6 soru üstüste şüpheli cevapları barındırır gibiydi sanki..
Sosyal'in (1.bölümden bahsediyorum) tarihi de ayrıca zordu daha 1.soru da 2,5 dakika falan düşündüm..
Edebiyat zaten Allah'a emanet..
Orhan Asena'yı sormuşlar...bir tane öss ye hazırlık edebiyat kitabında varsa çok şaşırırım..
ama asıl önemli izlenim MAT2 için..

ne rezil bir soru dağılımıdır ki MAT2 de :

polinomlar yok
ikinci derece denklemler yok
binom açılımı yok
olasılık yok
permutasyon-kombinasyon yok

türev integrale o kadar yüklenmeselerdi daha adaletli bir soru dağılımı olabilirmiş.. ama ilk 4 soru basın kitapçığında biri karmaşık sayılar üçü trigonometri..

mat1 fen1 bölümlerini çıkarınca bence sınavın kolaylıkla alakası yok..
belki kimilerince zorlukla hiç mi hiç alakası yoktur..
ama "terslik" le bir alakası var..kesin var..
bu sınav bundan daha güzel açıklanamazdı,helal olsun valla:)
özellikle edebiyat soruları gerçekten Allah'a emanetti..türkçede çok çelişkili sorular barındırıyordu..bu durumda bizim dururumumuzda Allah'a emanet..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
dumanaddict
Üye
Üye

Mesaj gönderen dumanaddict »

Rita yazdı:
wolfali yazdı:beklediğim kadar iyi geçmedi..ama belli olmaz belki istediğim yer olur,olmadı izmire doğru yelken açacağız napalım (:
İyi geçmiştir canım bence sen yanılıyosundur :)
Fen 2 yi çok kasmışlardı sayısalcıları çok mu zeki sanıyolar anlamadım.
Tüm arkadaşlarım ve ben fen 2 den döküldük yaprak gibi o fizik sorularında :)

anlamadığım şey geometriye güvenmiştim nerdeyse geometri sorusu hiç yoktu.Bi an heyecandan sayfa basılmamış sandım ama yanılmışım geometri sorusu yoktu doğru düzgün ilginç bu sistem ilginç :)
Sağlık olsun diyelim artık.
--bencede fen-2nin geçen yıldan farkı yoktu sadece mat-2yi kolaylaştırmışlrdı. o kadar çalıştık yine fen-2 yapamadık. zaten o fizik nedir hala anlamış değilim!

ilk kısımda da kimsenin zorlandığını sanmıyorum.ama benm gibi mallık yapan varmıdır bilinmez mat-1 de rasyonelin birini 3/8 buldum 5/8 çıktı :023 dikkatsizlikten giderse gider herkesin soruları yoksa 1/20 kaçtır gibi sorular wardı..

mat-2de de integral yine 3 tane sokuşturdular alan vss..gayyet salladım :-D
herkese geçmiş olsun.
Rock bir müzik türü değil, bir hayat tarzıdır!

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

whatsername yazdı:1. bölümle giriliyor efendim girilmez mi :010 Şahsen say1 ile fizik tedavi istiyorum, bakalım neler olacak :010
fizik tedavi say 1den var evet ama ben sadece muğla'da olduğunu biliyorum.belki de yanılıyorumdur ama.kimya öğretmenliği var bir de say 1den ama meslek liselerini tercih ediyorlar öncelikle ama say 1den.
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ve ve whatsername'de gayet hayvani bir puan alıp öss stresinden kurtuluyor..tebrik ediyorum canım arkadasımı,kutluyorum :P
o artık bir fizik tedavi uzmanı :P

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Rita yazdı:
whatsername yazdı:1. bölümle giriliyor efendim girilmez mi :010 Şahsen say1 ile fizik tedavi istiyorum, bakalım neler olacak :010
fizik tedavi say 1den var evet ama ben sadece muğla'da olduğunu biliyorum.belki de yanılıyorumdur ama.kimya öğretmenliği var bir de say 1den ama meslek liselerini tercih ediyorlar öncelikle ama say 1den.
Fizik tedavi kesin olarak bildiğim, Ankara, İstanbul, İzmir, Muğla, Pamukkale'de var. 9 üniversitede var diye biliyorum ama tam emin değilim.
wolfali yazdı:ve ve whatsername'de gayet hayvani bir puan alıp öss stresinden kurtuluyor..tebrik ediyorum canım arkadasımı,kutluyorum :P
o artık bir fizik tedavi uzmanı :P
Daha bir şey belli değil Ali'cim :010 İnşallah diyoruz...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

oğlum kız
say 1 den 260
say 2 den 255
alıyomuş..
bi de kötü diye dolanıyordu bazıları..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

demakrotive yazdı:oğlum kız
say 1 den 260
say 2 den 255
alıyomuş..
senide biliyoruz canım benim..
ea-2 den 275 yapıp lan ben odtü'ye giremem diyen birisin :P
zaten çok iyi yapanlarda genel bir takıntı bu galiba hayir ben bilmiyorum o duyguyu emin değilim :P

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:
demakrotive yazdı:oğlum kız
say 1 den 260
say 2 den 255
alıyomuş..
senide biliyoruz canım benim..
ea-2 den 275 yapıp lan ben odtü'ye giremem diyen birisin :P
Değil mi ya...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

giremem demedim girememe ihtimalim var dedim ki zaten var..
ama girersem nolur..?
iyi gibi olur..
giremezsem nolur..? -sağlık

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

2 seneye önce girmiştim, kazandım ama yine gireceğim seneye. çok zevkli oluyor, bu kez pijamalarımla girecem, şekil olsun. bu sene girip değişik yerlerinde terler akıtan arkadaşlara da geçmiş olsun. iyi bir gelecek hepinizin hakkı, umudunuzu hiç yitirmeyin.

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

r1g0r yazdı:2 seneye önce girmiştim, kazandım ama yine gireceğim seneye. çok zevkli oluyor, bu kez pijamalarımla girecem, şekil olsun.
bende giricem senye bakalım nasıl oluyomuş stressiz bi şekilde öss sınawına girmek =D belki o rahatlıkla ii bi puan alırıss belli m iolur :-D
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

bu seneki soruları ve çözümleri televizyon başında gayet sinir bi şekilde ve açıkçası küfrederek izledim. bu şekil bi sınav yapacakları hiç aklıma gelmezdi. birinci bölümde özellikle fizik sorularının fizikle alakası yoktu, mantık kullanan herkes yapabilirdi. matematik de aynı. ünal yarımağan "sınavı kolaylaştırın" talimatı vermiş ama ekip vur deyince öldürmüş. ikinci bölümse tam acayip. matematikten pek çok konuyu yoksaymışlar, sanki millet onlara boşu boşuna aylarca çalışmış gibi. türev, integral konu testi gibi bişey yapmışlar. bunları bilmem ama trigo ve karmaşık için gerçekten zor diyemem. kimya da tamamen lise son müfredatı olmuş. fizikte de konuyu bilenler mutlaka çözer hatta 13 tane de yapar eminim ki.

emin olduğum bir şey var ki önümüzdeki seneki benim de gireceğim sınav bundan çok daha farklı olacak. hatta düz liselerin de girmemesiyle tarihin en zor össsini bekliyorum. korkunç.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

utkugk yazdı:bu seneki soruları ve çözümleri televizyon başında gayet sinir bi şekilde ve açıkçası küfrederek izledim. bu şekil bi sınav yapacakları hiç aklıma gelmezdi. birinci bölümde özellikle fizik sorularının fizikle alakası yoktu, mantık kullanan herkes yapabilirdi. matematik de aynı. ünal yarımağan "sınavı kolaylaştırın" talimatı vermiş ama ekip vur deyince öldürmüş. ikinci bölümse tam acayip. matematikten pek çok konuyu yoksaymışlar, sanki millet onlara boşu boşuna aylarca çalışmış gibi. türev, integral konu testi gibi bişey yapmışlar. bunları bilmem ama trigo ve karmaşık için gerçekten zor diyemem. kimya da tamamen lise son müfredatı olmuş. fizikte de konuyu bilenler mutlaka çözer hatta 13 tane de yapar eminim ki.

emin olduğum bir şey var ki önümüzdeki seneki benim de gireceğim sınav bundan çok daha farklı olacak. hatta düz liselerin de girmemesiyle tarihin en zor össsini bekliyorum. korkunç.
Zor, herkes için zor. Hatta bana kalırsa zor olması kolay olmasından daha iyi..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

eğitim sisteminin de canım okulumun da a.q :007
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ÖSS sonuçları temmuzun son haftası açıklanacak. AOBP ve OBP puanları da 29 hazirandan itibaren okullardan öğrenilebilecekmiş...
Lasciate mi cantare

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

trabrock yazdı:eğitim sisteminin de canım okulumun da a.q :007
rep+++++
canım okulum ne demek sahiden yaa

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

fizikte 2tane secici soru vardı..2sinide yapamadıgıma inanamıyorum cidden..neyse 280 falan gelir diye umuyorum ama katsayıları gecen yıla gore hesaplamayın dedi yök baskanı..bakıcaz artık..okunmaya baslanmıs iyiymis bayaa napıcaz bilmiyorum..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

7 saat sonra sonuçlar internette.. haberiniz olmadığını sanmıyorum ama pasikolojik baskı yapıyım dedim :P
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
ades_62
Üye
Üye

Mesaj gönderen ades_62 »

kazanan arkadaşları tebrik ederim ama öğretmenlik tercih etmeyin güzel meslek ama..... bide sonunda kpss var aman aman onun stresi daha başka bi daha sınav hiç gerek yok bence......tekrar hazırlan soru çöz ooooooooo......atanamazsan iş var ama olsun çıkınca sınav gerektirmeden mesleği elinde olan işler varken....

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

herkese geçmiş olsun..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Bu sefer konumuz ÖSS değil OKS. Giren var mı bilmem ama şu diploma notu olayına dikkat etsinler derim. Yarın itiraz için son günmüş. İtiraz etmenin bedeli ise 10 YTL.
sleeping with the earth my dying bride

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

jonnathan yazdı:Bu sefer konumuz ÖSS değil OKS. Giren var mı bilmem ama şu diploma notu olayına dikkat etsinler derim. Yarın itiraz için son günmüş. İtiraz etmenin bedeli ise 10 YTL.
Konuya pek hakim değilim ama bilidiğim kadarıyla bu hata devlet tarafından yapılmış. Şimdi devletin yaptığı hatayı devlete itiraz ederek gidermek için 10 YTL mi yatırılıyor. Eğer öyleyse bu resmen soygun !