ÖSS ve Eğitim Sistemi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

bu ne yaa herkes üni li mi burda
ya anadolu ve fen liselerinin haz.sınıflarının kaldırılması ve süper liselerin düz yada anadolu lisesine çvrilmesine benden başka karşı olan yok mu bu forumda
umut doğurmak için, hayatla seviştim

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

courtney_hate yazdı:bu ne yaa herkes üni li mi burda
ya anadolu ve fen liselerinin haz.sınıflarının kaldırılması ve süper liselerin düz yada anadolu lisesine çvrilmesine benden başka karşı olan yok mu bu forumda
degisen tek fark hazırlıksa yok...tamam hazırlık iyidir hostur rahattır ama genelde bi anadolu lisesinin hazırlık sınıfında ogrenilen yabancı dil pekte kalıcı olmuyor...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

jonnathan yazdı:
degisen tek fark hazırlıksa yok...tamam hazırlık iyidir hostur rahattır ama genelde bi anadolu lisesinin hazırlık sınıfında ogrenilen yabancı dil pekte kalıcı olmuyor...
bencede +10 bakınıs ben anadolunun bana öretti hiçbişi yok
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

ulan o kadar hazırlanıyoz.işalla neticesini alırız yav

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

KoRn_eR yazdı:ulan o kadar hazırlanıyoz.işalla neticesini alırız yav
bu sınav yüzünden günde 3 satt nete grebiliorm off geri hep ders :007

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

4 senelik lise hayatımda çalıştığım ders saatlerini toplasam, şimdi çalıştığım ders saatlerinin çeyreğine bile denk gelmes.. :010

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

KoRn_eR yazdı:4 senelik lise hayatımda çalıştığım ders saatlerini toplasam, şimdi çalıştığım ders saatlerinin çeyreğine bile denk gelmes.. :010
cod2 tam bir ahsatalık;) nesee ben hiçbizaman fazla ders çalışmadım bu sende öle ehehe :-D

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

ztn türkiyede sınaw sistemi deneme tahtası gibi bişi.. adamların kafasına esio hobaaa sistem deişti.. yok bu sene öss-öys yapalım, seneye ortaöretim başarı puanını kaldırırıs bilmemne.. sanki ülkede süper bi eğitim sistemi war da, yetmio sınaw sistemini deiştiriolar..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

ben karşıyım ama benim karşı olmam hazırlık sınıfının öncesine de gidiyor. anadolu lisesi sınavı önceden ilkokul 5. sınıfta yapılıyordu. hatırlayan vardır belki. ortaokuldan önce hazırlık sınıfı, ortaokulda da fen matematik dersleri ingilizce yapılıyordu. en azından benim okulumda. hocalarımız yabancıydı. lisede de ortaokulda iyi bir altyapı aldığımız için ingiliz dili ve edebiyatı dersi alıyorduk. sınavın ortaokul son sınıfa alınmasıyla zaten süper liselerden bir fark kalmadı. kaldı ki belli tarz bazı okullarda öğrencilerin süper liseye gitmesi için notları şişirildi. süper liselerde okuyan herkesin de hakkıyla o okula girdiğini söyleyemeyiz. sınavın ortaokul dönemine alınması ingilizce öğrenmeyi zaten zorlaştırıyor çünkü 1 sene hazırlık, ardından da üniversite sınavı için hazırlan tekrar, o 1 senede de ne kadar öğrenebilirsin ki... ilkokuldan sonra girilen sınavda 4 sene boyunca (hazırlık, 6. 7. 8. sınıf) ingilizce güzel bir şekilde veriliyordu üniversite sınavı kaygısı olmadan... tabi anadolu lisesi sınavının ilkokul çağında olması ne kadar doğrudur tartışılır ama en azından ingilizce açısından daha faydalı olduğunu düşünüyorum.
En son Lysippe tarafından 08 Şub 2006 16:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

eskiden anadolu liselerine öretmenleri sınawla alırlarmış biz göremedik o günleri.. şimdi ipini koparan anadolu lisesinde yada torpilini bulan.. bakıorum bizim okula hergün yeni bi öretmen gelio mesela..
ayrıca anadolu ve fen lisesi sınavının ilkokul 5. sınıftan sonra yapılması fikrine kesinlikle katılıorum.. eğer ciddi bi dil eğitimi vermek istiolarsa en dorusu oydu.. çünkü şu zamanda kimse hazırlık sınıfını ciddie almıo alıncak gibi de deil ztn.. öretmenler bile, siz sınawdan çıktınız bu sene dinlenin işte 4 yıl sonra össye giriceksiniz bi daa böle bi zaman bulamassınız, diodu hep.. kimsenin dil örenmeyi kafasına taktıı yok yani. gerçi artık hazırlık die bişi de kalmadı ama yine de sınav zamanının 8. sınıftan sonra olmasına karşıyım ben de
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

ben sanırım kısmen denk geldim. 1996 - 2003 yılları arasında anadolu lisesindeydim. şimdiki hocalar nasıl hiç bilmiyorum ama bizim dönemimizde gayet kaliteli hocalar vardı. şimdi de mutlaka vardır ama dediğim gibi üniversite sınavı yüzünden eskisi kadar öğrencilerin üzerine gidilmiyordur belki de.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

balgam yazdı:
KoRn_eR yazdı:4 senelik lise hayatımda çalıştığım ders saatlerini toplasam, şimdi çalıştığım ders saatlerinin çeyreğine bile denk gelmes.. :010
cod2 tam bir ahsatalık;) nesee ben hiçbizaman fazla ders çalışmadım bu sende öle ehehe :-D
ehhehe..bak ne yazmış arada..cod2 tam bir hastalık..hehehe

ya deli gibi call of duty2 oynuyomda :-D

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Lysippe yazdı:ben sanırım kısmen denk geldim. 1996 - 2003 yılları arasında anadolu lisesindeydim. şimdiki hocalar nasıl hiç bilmiyorum ama bizim dönemimizde gayet kaliteli hocalar vardı. şimdi de mutlaka vardır ama dediğim gibi üniversite sınavı yüzünden eskisi kadar öğrencilerin üzerine gidilmiyordur belki de.
evet ben de öle düşünüorum.. özellikle de dil konusunda. ztn anadolu liselerinde dil bölümünü seçenler tm ve fen seçenlere göre çok daha az oluo bu yüzden de hazırlık sınıfını kimse önemsemio..
anadolu liselerine öretmen alırken uygulanan sınavın kalkması bu okullardaki öretmen kalitesini düşürdü dolayısıyla da başarıyı.. hala var tabi alanında ii hocalar ama kötüler de bi o kadar fazla.. sistem kötüye gidio
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
dmnlik
Üye
Üye

Mesaj gönderen dmnlik »

sınava ole yada bole hazırlanıonda bı de bu yılkı basvuru olayı ne kadar absurt bısı ya.kazanıpta ıste olesıne bı tekrar gırcem falan olnalar gırmeseın bosuna gereksız ıslerle urasıp zaman kaybetmeyın.onun yerıne yatın uyuyun ya.Allahım ya delı olcam.form al sorun formu doldur sorun bankaya gıt sorun okula gıt randevu almaya calıs sıstem coktu desınler daa ne yanı ne kaldı.fasa fiso ısler.ınternet uzerınden basvuru yapmak bu olsa gerek bunuda saolsun yök oretti.... :x ( bide bu sabah depremle uyanmısım ... )
sımdı ıkı sehır arasında mekık dokuyorum...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

dmnlik yazdı:sınava ole yada bole hazırlanıonda bı de bu yılkı basvuru olayı ne kadar absurt bısı ya.kazanıpta ıste olesıne bı tekrar gırcem falan olnalar gırmeseın bosuna gereksız ıslerle urasıp zaman kaybetmeyın.onun yerıne yatın uyuyun ya.Allahım ya delı olcam.form al sorun formu doldur sorun bankaya gıt sorun okula gıt randevu almaya calıs sıstem coktu desınler daa ne yanı ne kaldı.fasa fiso ısler.ınternet uzerınden basvuru yapmak bu olsa gerek bunuda saolsun yök oretti.... :x ( bide bu sabah depremle uyanmısım ... )
benim ego tatmini amaçlı sınava girme gibi bir düşüncem vardı. sırf üşengeçlikten yapamıyorum.

Kullanıcı avatarı
dmnlik
Üye
Üye

Mesaj gönderen dmnlik »

yok bosver egonu megonu at bı kenara urasılcak ısler dııl ya....
sımdı ıkı sehır arasında mekık dokuyorum...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

belki 2. üniversite için denerim. belli olmaz. yeni sistemi merak ediyorum biraz da. :|

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

jonnathan yazdı:
+1000000 :wink: boş yere okudum :x
The burden is mine... alone

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

ben de tekrardan girip co$mayı dü$ünüyorum iki sene sonra da olsa..ama ba$vuru felan gözümde büyüyor :010

Kullanıcı avatarı
tipitip
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen tipitip »

system_ yazdı:
jonnathan yazdı:
+1000000 :wink: boş yere okudum :x

ulan dediler süper lise süper lise bi gittik okul sonuncusu oldum mına qim puanımız düştüüü okadar büyük bi salaklıkmış yıllar sonra anlıo insan ne ingilizcesiii yaa traş bunlar kalmıo hiç bişiy :( :015
___burma burma bıyıklarım tarkan seni ayıklarım :))

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

system_ yazdı:
replica yazdı:
system_ yazdı:hehhe tamam ama böle yapmayınn yavss hevesim kaçıoo :( 5
eheuhueh peki iştahını kaçırmıyalım o zaman /quote]iştah mı kaldı yavsss :P nese bakalım nere gelrse yeter ki burdan kurtlymmmm
oda olur merk etme. bugün olmazsa yarın olur :010
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

allahtan kurtulmuşuz biz şu dört sene meselesinden kim çeker okulu 4 sene :010

Kullanıcı avatarı
wave
Üye
Üye

Mesaj gönderen wave »

ben anadolu lısesınde okuyorum hemde lıse sonda.piyango son sene bize vurdu.kac gundur su formlarla ugrasıyorum oraya para buraya para bıktım elde avucta para kalmadı devlet benım sayemde zengın oldu!ustelık sınavın sonucunda ne olacagı bellı bıle degıl!!

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

wave yazdı:ben anadolu lısesınde okuyorum hemde lıse sonda.piyango son sene bize vurdu.kac gundur su formlarla ugrasıyorum oraya para buraya para bıktım elde avucta para kalmadı devlet benım sayemde zengın oldu!ustelık sınavın sonucunda ne olacagı bellı bıle degıl!!
+100 :003

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

jonnathan yazdı:
hakkaten doğru ben anadolulu cıkışlı olmama rağmen üni de bir daha hazırlık okudum yazık bir seneye
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.