ÖSS ve Eğitim Sistemi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

bloodline666 yazdı:
jonnathan yazdı:
courtney_hate yazdı:bu ne yaa herkes üni li mi burda
ya anadolu ve fen liselerinin haz.sınıflarının kaldırılması ve süper liselerin düz yada anadolu lisesine çvrilmesine benden başka karşı olan yok mu bu forumda
degisen tek fark hazırlıksa yok...tamam hazırlık iyidir hostur rahattır ama genelde bi anadolu lisesinin hazırlık sınıfında ogrenilen yabancı dil pekte kalıcı olmuyor...
hakkaten doğru ben anadolulu cıkışlı olmama rağmen üni de bir daha hazırlık okudum yazık bir seneye
hz boşa ya..1yıl boşa yatiosun.sora her bildiğini unutuosun.hobaaa en baştan sora..süper liselerin düz veya anadolu olması biraz saçma geldi bana..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

bir kere dil çabuk unutulan bir olay bence anadoluda eskiden dersler yabancı dille veriliyordu ok orada itirazım yok ama daha sonra liselerden bir farkı kalmadı ki ama ünilerde ok verilmesi lazım ben kendimden biliyorum canım cıkıyor
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

Papi yazdı:
bloodline666 yazdı:
jonnathan yazdı:degisen tek fark hazırlıksa yok...tamam hazırlık iyidir hostur rahattır ama genelde bi anadolu lisesinin hazırlık sınıfında ogrenilen yabancı dil pekte kalıcı olmuyor...
hakkaten doğru ben anadolulu cıkışlı olmama rağmen üni de bir daha hazırlık okudum yazık bir seneye
hz boşa ya..1yıl boşa yatiosun.sora her bildiğini unutuosun.hobaaa en baştan sora..süper liselerin düz veya anadolu olması biraz saçma geldi bana..
ya sorma 300 puanla anadoluya mı gidilir?
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

balgam yazdı:
Papi yazdı:
bloodline666 yazdı: hakkaten doğru ben anadolulu cıkışlı olmama rağmen üni de bir daha hazırlık okudum yazık bir seneye
ben 720 puanla girmiştim. :010

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

Lysippe yazdı:
balgam yazdı:
Papi yazdı: hz boşa ya..1yıl boşa yatiosun.sora her bildiğini unutuosun.hobaaa en baştan sora..süper liselerin düz veya anadolu olması biraz saçma geldi bana..
ben 720 puanla girmiştim. :010
o zaman 1000 üstündendir sanaırım
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

ya her sene daha da batırıyolar, 5-6 kere sistem değiştirdikten sonra hooop eskisi doğruymuş eskiye dönüyoruz diyolar
hocalarımız anadolu lisesine ilk gittiğimizde söylemişlerdi eskiden haz.sınıfları 6. sınıftan önceydi, öyle çok iyiydi diye.zaten dilin küçük yaşta daha iyi öğrenildiği bi gerçek
ancak 9. sınıf öncesi haz.sınıflarında verilen ingilizce ne yazık ki okulun türüne değil, adına bağlı
bizim okul iyiymiş bu konuda, yani mezunlar üni de sıkıntı çekmemişler öyle diyolar
ama şimdiki düzendeki dokuzcuk diye adlandırdığımız sınıfta okuyanlara acıyorum resmen
çoğu 7. ve 8. sınıfta dersaneye gitti
şimdi daha 9cukken de başlamışlar ve önlerinde 4 koca sene var
bu nesil 6 yıl aralıksız dersaneye gidicek ve lise hayatı boyunca ortalama haftada 4 ders ing görerek yabancı dilim var diye geçinicek

çok gereksiz işler yapılıyo bu ülkede :023
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

Mesaj gönderen soundevil »

ya öss de çok büyük bi yenilik olmuþ... devrim yapmýþlar... :-D
akþam haberlerde duydum (hiç tv izlemem, yemekte denk geldi.. kýsmet iþte)

artýk öss de çiþiniz geldiðinde gözetmen ile birlikte tuvalete gidebilecekmiþsiniz... :-D
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away

Kullanıcı avatarı
si_keremcem
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen si_keremcem »

soundevil yazdı:
artık öss de çişiniz geldiğinde gözetmen ile birlikte tuvalete gidebilecekmişsiniz... :-D
bu çok iyi olmuş işte.aferin onlara
ben at siqtim kavun siqtim milangaza incir diktim çöp tenekesinde doğdum armut yedim cırcır oldum senden başka benden başka ondan başka bundan başka şundan başka biri oldum

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

Mesaj gönderen soundevil »

konuya da atlamýþým ööle.. :oops:
hakkaten iþler bi tuhaf oluyor.. ben 6. sýnýf öncesi hazýrlýk okuyanlardaným.. eh þimdi ingilizce seviyem iyidir.. ama benimle birlikte liseyi bitirip, 3 kelimeyi sýralayamayan arkadaþlarým var..

hazýrlýkta hepimiz kurt gibi öðrenmiþtik sonra hafta 5-7 saat ing gördük.. ben ilerlettim ama onlar gerilediler (çok övündüm ya.. :oops: )
iþ bence öðrencide bitiyo.. zaten okulda fazla biþey öðretilmiyo..
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

soundevil yazdı:konuya da atlamışım ööle.. :oops:
hakkaten işler bi tuhaf oluyor.. ben 6. sınıf öncesi hazırlık okuyanlardanım.. eh şimdi ingilizce seviyem iyidir.. ama benimle birlikte liseyi bitirip, 3 kelimeyi sıralayamayan arkadaşlarım var..

hazırlıkta hepimiz kurt gibi öğrenmiştik sonra hafta 5-7 saat ing gördük.. ben ilerlettim ama onlar gerilediler (çok övündüm ya.. :oops: )
iş bence öğrencide bitiyo.. zaten okulda fazla bişey öğretilmiyo..
bu sadece dil konusunda diil, tüm dersler için böyle.. iş öğrencide bitiyor ama hazırlık sınıflarında öğretmenler bile seriyordu dersleri.. teşvik olmayınca istek olmuyor.. bence iş biraz da okula ve öğretmenlere bağlı.. en azından onlar da büyük ölçüde etkiliyor
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
duskerem
Üye
Üye

..........

Mesaj gönderen duskerem »

onlarada onların eğitim sisteminin de içine edim...Saçmalık başka birşey değil.
Birinden hepsini tanı.....

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

öss nin de.... egitim sistemininde..... A.q
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

soundevil yazdı:ya öss de çok büyük bi yenilik olmuş... devrim yapmışlar... :-D
akşam haberlerde duydum (hiç tv izlemem, yemekte denk geldi.. kısmet işte)

artık öss de çişiniz geldiğinde gözetmen ile birlikte tuvalete gidebilecekmişsiniz... :-D
biz tuvalet meselesi için mi tatışıoz burda allaım ya! :010

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Öss masasına oturdun işte
Nooldu kal mı geldi o soruları görünce
Bizde bu eğitim sistemi olduğu sürece
Siz babayi girersiniz boğaziçiye odtü ye....
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
DewiL_JeSuS
[ Dondu Kaldı ]
[ Dondu Kaldı ]
Konum: transivilia dan!!! Cont Draculanın Evinde Kan deposuna bakardım!!

Mesaj gönderen DewiL_JeSuS »

öss yi bence yıkmak gerek ve birdaha kuralım diye de uraşmamak yoksa bu egitim le nereye a.q odtü nün kapısının yanından bile geçerken bize zorluk çıkarırlar!!!
SeYTaN'ın Günlügünden Çaldım Yasantı mı... Kan Kokusunda Büyüdü Kin'im... Ateşlerde Yandı Bedenim... Acı Çekmedim Hiç Çünkü Kendimi SeYTaN'a Adadım!!!

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

biraz komplo teorisi gibi gelecek fakat şu sıralar öss sistemi kalkabilir.başta bulunan bir çok yetkilinin dersanelerle yaptıkları anlaşmalar yüzünden sınavla öğrenci alma sistemi devam ediyor.ne yani koskoca devlet, üniversite yaptıramıyor mu?sınavlara yaptıkları bu kadar harcama yerine kim bilir kaç tane üniversite yapılırdı.hem merak ediyorum amerika da kanada da nasıl yapıyorlar bu işi?orada buradakinden daha fazla öğrenci var.her biriyle ayrı ayrı mulakat yapmıyorlardır herhalde.kaldırsınlar sınavı lise puanına göre üniye alsınlar diyeceğim fakat bu seferde bizim akıllı müdürlerimiz velilerden tonlarca para kopartırlar.

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

harbiden amerika ve avrupa ulkelerınde bu olay nası oluyo acaba ? burdan daha ıyı oldugu kesındır bı kere.. ikincısı kendımı ornek verıyorum bır meslek lısesı mezunu olarak lıse suresınce sadece haftada 1 saat matematık gormeme ragmen bolumum sayısal nasıl ıstır bu anlamadım su an o kadar pısmanımkı :( hatta sınavı kazanamazsam sırf sayısal da yeterlı olamadıgım ıcındır kusura bakmayım arkadaslar bısey soylemek ıstıyorum BEN BU SINAV SISTEMININ BUNLARI AYARLIYANLARIN BIZI KOYUN GIBI SECIP YERLESTIRMEYE CALISANLARIN VE YEDI SULALESININ TA A.Q ohh beee :-D
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

anarshist
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen anarshist »

k_safiye yazdı:Avrupayi merak etmissinz cevap veriim bende :010

Ben Belcikada okuyrm, burda OSS gibi bir sistem yok, ama soyle birsey var, meslek lisesine giden universiteye adim bile atamaz alinmyr, sadece yukses bir lisede okuyanlar uniye yazilabiliyr..

Ay ne guzeeel demeyn sakin, cunku hiç te oyle degil, acikliim, ben gecen yil birinci siniftaydm, (psikoloji okuyrm) ve 600 kisiydik bu 600 kisi icinde universite diyr ki ancak 200 kisi 2 ciye gecebilir, buna gore sinavlar yapiliyr ve inanmicaksnz belki ama suan 2 cideym ve sadece 170 kisiyz :wacko Seneye de 3 de en fazla 70 kisi olablrz yani ogrencilerin yarisi yine gecemick..

Yani anliyacaginz univesiteye grmesine giriyr avrupadakiler ama uni bir gun biticekmi bunun kimse garantisini vermiyr..
Bunn yani sira Turkiyede uni okuyup her yil rahatlikla sinavlarda sadece calisip gecebilirsnz ama burda uniye giden insanlar dunya ile baglari kalmiyr, gecme ihtimaln sadece hergun calisirsn var..

Inanmayanlar arasitirsn;)
O yuzdn bence OSS o kadar da kotu degil en azindn kazaninca bir garantinz var, bizde ise o bile yok basliyrsn baslamasina ama ne zaman biter Allah bilir..

Son olarkta size her gun rastladigim bir onerk veriim , birini taniyrm eczacilik okuyrdu burda ( 5 yilda mevzun oluyrsn) adam 11 yil sonra eczaci cikti.. Artik gerisni siz dusunn :006
işte dediğim gibi Türkiye'de ne varsa içinde yaşadığımız için bizi ilgilendiriyor bunun için rahatsız oluyoruz arkadaşlarım , Türkiye'de ki eğitim şartları belkide bizi rahatsız ediyor olabilir fakat inanın bana bu farklı bir ülkede (amerika hariç) değişik değil , Türkiye'ye gelince eğitim sistemi yalnış bana görede , ama bir çok yere göre çoooo...oook iyi ve biz bunun için mutlu olmalıyız...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

bahsettigi sistem turkiye'ninkinden cok daha iyi bence...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

egitim sistemi iyi olabilir ama hayatının 3 saate baglı olması kabul edilebilir gibi degil valla bilmorum artık kaç sene sonra üniye grerim ofof :x :023
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

k_safiye yazdı:Bence OSS iyi bir sistem tek kotu yonu bunn sadece 3 saate bagli olmasi..
Bir kac gunluk bir sinav olsaydi cok daha az stres olurdu ve bu sekilde cok stres yapip sinavinda basarili olamaynlar icin de iyi olurdu bu.. Gerci herkes stres yuzundn bu sistemi kotu goruyr bence yoksa 3 saat olmasinda ve bu geleceginizi belirlemesinde sorun yok, iyi hazirladiysnz iyi gecmesi gerekir bence..

BIliyrm kolay degil ama cok daha avantaji olan bir sistem bu..
OSS iyi bir sistem mi?hadi canım...insanların ufkunu daha fazla daraltan bir sistem soyle bana?bilgisayar muhendisligi isteyen bir adamın biyoloji sorusu yapması hangi akla uygun?

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

bencede iyi bi sistemmi? meslek liseleri napıck?!lise hayatında kimya fln görmemiş ama ilk bölümde yapmak zorunda..bence cok saçma..meslek lisesinden mezun bi insan barajı geçip kendi bölümüne yerleşmeli.ama nerde!!bu ülkede zor iş eğitim..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

k_safiye yazdı:bende psikoloji okuyrm ama sadece psikoloji dersim mi var saniyrsn?
Ben bu dersi ne yapiim ya dedigim dersleri goruyrm yani bilgisyar muhendisi olcaksn diye diger dersleri ve bilgi alanlari boslaman gerektigin dusunmuyrm acikcasi..
hangi dersleri okuyorsun?bir bilgisayar muhendisinin kandaki oksijen oranını bilmeye ihtiyacı varmıdır isini iyi yapması icin?

Kullanıcı avatarı
e_s_r_a
Üye
Üye

Mesaj gönderen e_s_r_a »

walla öss geldi son 2 haft sistem iğrenç konularım hala yetişmedi durm bu napıyım ben şimdi...
benim işte başka söze ne gerek...

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

k_safiye yazdı:universite bir nevi genel kultur de demek, sonucta meslek lisesine gitmiyrsn universite okucaksn bunn icinde herseydn haberin olmasi lazim isterse az olsn ama olucak yani.. Genel kulturu olmayan bir universite ogrencisi olamaz..

O gordugun ders te ogrenebilecegin en temel bilgiler, universitede okuyan bir gencin bilmesi gerekenler, istersende avukatlik oku ya da biglisyar muhendisligi..

Universite budur, burda eger ki sirf meslegin ile ilgili seyler ogrenmek istiyrsn universteye gitmeye gerek yok, yuksek okul okuyrsn bu kadar basit yani
+1 üniversite böle ezberci kalıplaşmıs seylerle olmaz zaten ..
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."