Yeditepe Üniversitesi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Yeditepe Üniversitesi

Mesaj gönderen theHeLL »

buraya bu başlığı üçüncü kere mi ne ekleyişim sonra da ortadan kayboluyo hemen :x ..neyse ..varsa buralı veya buraya gelmeye çalışanlar anlatabilirim nası biyer olduğunu ve kaynaşabilirz tabii..ya ne saçmalıyorum ben ya..pardon
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
TuGBiSH
Üye
Üye

Mesaj gönderen TuGBiSH »

sıralamada 4. tercihimdi ..yeditepe hukuk..ama bi üst tercihim dokuz eylul hukuk oldu..tüm yakın arkadaslarım orda okuo şimdii..içim gidio yeditepe denince :( her bolumden arkadasım var nerdeyse orda..yurtları bıle otel beaa..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

vay bölümdaş çıktık saniyede beah :010 ..moral bozmak gibi olmasın ama dokuz eylül burdan belki de fersahlarca kat daha iyidir..yurdu otel,kızları aşifte,erkekleri porsche'lu..sonuçta boşluğa düşüyosun buraya gelince..yine de gelemediğin(belki başka gelemeyenler de vardır)[gelemediğiniz] için üzülmeyin..gittiğiniz okula göre sevinebilirsiniz bile

Kullanıcı avatarı
TuGBiSH
Üye
Üye

Mesaj gönderen TuGBiSH »

orası öle haklısında yani şu artık zenginliin dibine vurmus tiplerin arasında aklını eğitime vermek ve kendıni bazı seylerden soyutlamak zor olsa gerek ama emınım dokuz eylulden kat kat ii yanlarıda vardır örneğin yurtdısına açılmak açasından bence önemli bi adım..gerçi yine hersey kişinin kendinde bitio ama ..ne piliim bi sürü dostumla aynı okulda olmak fena olmazdı hani:)..bölümünden dolayıda cümleten kolay gessin:P

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

TuGBiSH yazdı:orası öle haklısında yani şu artık zenginliin dibine vurmus tiplerin arasında aklını eğitime vermek ve kendıni bazı seylerden soyutlamak zor olsa gerek ama emınım dokuz eylulden kat kat ii yanlarıda vardır örneğin yurtdısına açılmak açasından bence önemli bi adım..gerçi yine hersey kişinin kendinde bitio ama ..ne piliim bi sürü dostumla aynı okulda olmak fena olmazdı hani:)..bölümünden dolayıda cümleten kolay gessin:P
bişiy daha söylicem başka yazmıcam söz :010 ..eğitime kendini direk adamak,idealizm ben bunlarda değilim,zaten öğrenciysen hele ki üniv. öğr. gibi (enazından bana) cesaret ve gaz veren bi şekilde öğrenciysen haytalığın da dibine vurman gerekiyo..sizden kat kat üstün olduğu neyi var allah aşkına? :x eğitimi iyidir kazıktır hazırlıktan bile normal olarak çıkan(yani çakmadan kurtulabilen) çok azdır,müh ve hukuka çok kasarlar(en son bütünlemeleri kaldırdılar bizde mesela :x )...bence tercihlerinizde mümkünse aşağılarda,hiç istemediğiniz yerlerin ucunda olsun(en alt uç değil en üst uç :010 )..

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

theHeLL yazdı:
TuGBiSH yazdı:orası öle haklısında yani şu artık zenginliin dibine vurmus tiplerin arasında aklını eğitime vermek ve kendıni bazı seylerden soyutlamak zor olsa gerek ama emınım dokuz eylulden kat kat ii yanlarıda vardır örneğin yurtdısına açılmak açasından bence önemli bi adım..gerçi yine hersey kişinin kendinde bitio ama ..ne piliim bi sürü dostumla aynı okulda olmak fena olmazdı hani:)..bölümünden dolayıda cümleten kolay gessin:P
bişiy daha söylicem başka yazmıcam söz :010 ..eğitime kendini direk adamak,idealizm ben bunlarda değilim,zaten öğrenciysen hele ki üniv. öğr. gibi (enazından bana) cesaret ve gaz veren bi şekilde öğrenciysen haytalığın da dibine vurman gerekiyo..sizden kat kat üstün olduğu neyi var allah aşkına? :x eğitimi iyidir kazıktır hazırlıktan bile normal olarak çıkan(yani çakmadan kurtulabilen) çok azdır,müh ve hukuka çok kasarlar(en son bütünlemeleri kaldırdılar bizde mesela :x )...bence tercihlerinizde mümkünse aşağılarda,hiç istemediğiniz yerlerin ucunda olsun(en alt uç değil en üst uç :010 )..
haytalık we ogrenciliini iyi yasamak adına katılıyorum da o kadar adam gelicek abi benm porshe'la dun 200 yaptım tem'de dicek artistk yapcak, kız gelcek naber cicim dicek yanaamdan makas alcak wala hiiç dayanamam direk uniw terk:)

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 26 Tem 2008 21:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

Rita yazdı:orası öyle tip olarak zenginlerin okulu yeditepe ama eğitim olarak çokta süper ve hele ki yeditepe nin meşhur çimleri ne güzeldir :)
ama ordaki insanların hızına yetişilmiyo vallahi kantine geldiklerinde son model arabanın anahtarını masanın üstüne fırlatıp giden bi çok tipe insan nasıl dayanabilir :)
ewt ewt ewt :) :) +10000

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

ters999 yazdı:
theHeLL yazdı:
haytalık we ogrenciliini iyi yasamak adına katılıyorum da o kadar adam gelicek abi benm porshe'la dun 200 yaptım tem'de dicek artistk yapcak, kız gelcek naber cicim dicek yanaamdan makas alcak wala hiiç dayanamam direk uniw terk:)
bende gecen bu sene mezun oldum antropoloji ve radyo-tv-sinema okudum ...iki bölümüde para vermeden burslu okudum...evet bazen ortam sıkıcı olabiliyor ama unutmayın ki 4"te 1 ide burslu okuyor orda ve mutlaka kendi ortamınızı yaratıyorsunuz o kadarda cekilmez bır durum yok zamanla alışıyorsunuz ve o tipler size komik bile gelmeye sizi güldürmeye bile başlayabılıyorlar...senelerimi orda geçirmiş biri olarak diyorum ki burslu okuyacaksanız mutlaka tercih edin...

Kullanıcı avatarı
hesna
Üye
Üye

Mesaj gönderen hesna »

valla ben istiyorum açıkçası...
yaa biraz anlatsanıza yeditepeyi.... :-D :-D :-D

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

ters999 yazdı:
theHeLL yazdı:
Ya arkadaşlar yapmayın allah aşkına özellikle The Hell ben eger 6 sene Yeditepe'de okuduysam sen nerde okudun.. heralde farklı yerlerde okuduk. Dediklerine katılmıyorum hele şu ortam meselesi. 6 sene boyunca ben etrafımda yanagımdan cicim diye makas alacak kımsede görmedım hava atan porshe lide ...evet her tarafta onlardan var ama orda kimse kimsenin yaşantısına karışmıyor herkesin ortamı ayrı yani kimse kendine benzemeyen insana yanaşmıyor ve rahatsızda etmiyor...hava atacaksa yine kendi çevresine atıyor makas alacaksa da yine kendi çevresındne alıyor ve dayanılmayacak boyutta değil kesinlikle..Hatta şunu söyleyebilirim ki bu kadar farklı insanın bir arada bulunupta bu kadar birbirine karışmadan yaşadığı bir yer ben hayatımda görmedim...çok şaşırmıştım o yüzden ilk başladığımıda çünkü benimde aklımda buna benzer önyargılar vardı ilk başta..ama saçma oldugunu gördüm. Herşeyi bir yana bırakın, eğitime bakın...size ne verdiğine ve imkanlarına. Bizim hocalarımız süper insanlardı ve bana emeklerini asla unutamam ve ne öğrendiysem hemen uygulamalı olarak görme imkanına sahiptim. Bir üniversiteden ne bejkleniyorsa hepsini verdi bana ve ben orada burslu okudum (biliyorum bunu çok söyledim ama maksadım size bu imkanları kaçırmamanızı söylemek ve oraya sadece zenginlerin ve tikilerin gitmediğini göstermek)..Burslu okuyacaksanız okuyun Yani okul sizi kullanmasın, siz okulu kullanın 8)
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

ysseulb yazdı:
ters999 yazdı:
theHeLL yazdı: bişiy daha söylicem başka yazmıcam söz :010 ..eğitime kendini direk adamak,idealizm ben bunlarda değilim,zaten öğrenciysen hele ki üniv. öğr. gibi (enazından bana) cesaret ve gaz veren bi şekilde öğrenciysen haytalığın da dibine vurman gerekiyo..sizden kat kat üstün olduğu neyi var allah aşkına? :x eğitimi iyidir kazıktır hazırlıktan bile normal olarak çıkan(yani çakmadan kurtulabilen) çok azdır,müh ve hukuka çok kasarlar(en son bütünlemeleri kaldırdılar bizde mesela :x )...bence tercihlerinizde mümkünse aşağılarda,hiç istemediğiniz yerlerin ucunda olsun(en alt uç değil en üst uç :010 )..
Ya arkadaşlar yapmayın allah aşkına özellikle The Hell ben eger 6 sene Yeditepe'de okuduysam sen nerde okudun.. heralde farklı yerlerde okuduk. Dediklerine katılmıyorum hele şu ortam meselesi. 6 sene boyunca ben etrafımda yanagımdan cicim diye makas alacak kımsede görmedım hava atan porshe lide ...evet her tarafta onlardan var ama orda kimse kimsenin yaşantısına karışmıyor herkesin ortamı ayrı yani kimse kendine benzemeyen insana yanaşmıyor ve rahatsızda etmiyor...hava atacaksa yine kendi çevresine atıyor makas alacaksa da yine kendi çevresındne alıyor ve dayanılmayacak boyutta değil kesinlikle..Hatta şunu söyleyebilirim ki bu kadar farklı insanın bir arada bulunupta bu kadar birbirine karışmadan yaşadığı bir yer ben hayatımda görmedim...çok şaşırmıştım o yüzden ilk başladığımıda çünkü benimde aklımda buna benzer önyargılar vardı ilk başta..ama saçma oldugunu gördüm. Herşeyi bir yana bırakın, eğitime bakın...size ne verdiğine ve imkanlarına. Bizim hocalarımız süper insanlardı ve bana emeklerini asla unutamam ve ne öğrendiysem hemen uygulamalı olarak görme imkanına sahiptim. Bir üniversiteden ne bejkleniyorsa hepsini verdi bana ve ben orada burslu okudum (biliyorum bunu çok söyledim ama maksadım size bu imkanları kaçırmamanızı söylemek ve oraya sadece zenginlerin ve tikilerin gitmediğini göstermek)..Burslu okuyacaksanız okuyun Yani okul sizi kullanmasın, siz okulu kullanın 8)
dediğini yani sadece dersinize işinize gücünüze bakın uğraşmayın o elemanlarlaysa durum bunu yapan yapabilen makul ölçüdedir bence çünkü şöyle düşün aştın dolu bi kovada yaşıyosun ve senden kesinlikle zengin olmamanı istiyolar o altınlardan almıcaksın hiç bunu 4-5 veya 6 neyse işte okadar sene içinde yapabilmen çok zor benim bu 4.sene(hazırlık dahil) ve nefretim dorukta..gerçi bu okula ister burslu ister burssuz farketmez kendi isteğiyle gelenlere bişey diyemem kişisel farklılık sonuçta benimki haklısın sende biraz fazla tepki göstermiş olabilirim imkan hocayla birebir iletişimde ve özellikle derslerde inanılmaz iyi bi okuldur bunu içten içe yaşıyorum zaten ama eğer haytalık yapıcam ben uleyn son öğencilik hayatım burda benim bundan sonra dağıtmak abartmak yok diyosanız bence yanlış yer veya şöyle doğru yer:cebinde paran varsa(yine ister burslu ol ister burssuz) gel hem ders hem de takılmak için birebirdir özellikle öğrencilik hayatının dibine vurur ortam karmaşasından ve bu çeşitlilikte bi ortam hayatında görmediğin için dumur ol yavaş yavaş herkesten -kendinden bile- kop ..bunları kolayca yapabilir ve bunların İMKANlarını bulabilirsin

ayrıca yaptığım da aslanın inini kirletip iğrenç bi yer burası demesi değil burda okuyorum sonuçta kötülesem bile nereye kadar inim benim orası orda kalmak zorundayım bukadar da karamsar baktığım için kimse benim bu tarafımdan etkilenmesin mümkünse sadece içimdekileri ve şuanki(4sene önceki demiyorum) fikirlerimi söyledim

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Ya bunları yapabilen azdır diyorsun ama bu dediklerim ayrıca yapabilite gerektiren şeyler değil ki =) hani kasmaya gerek yok...benim dediklerim doğal oluşan şeyler sen zaten senin yaradılışında, kimyanda ne varsa onu yaşarsın, o insanlarla olursun, o tarafa kayarsın sen diyorsun ki karşı koyulmuyor bazı şeylere zaten sen bir şeye karşı koymakta zorlanıyor durumdaysan zaten senin içinde öyle bir güdü var demektir. Ben sadece burayı seçmek isteyenlere orayı öcü gibi göstermemek...Ben bu denilen olayları yaşamadım ne bilim şaşırıyorum bunları görünce yanlış anlama...

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

yok yanlış anlamıyorum merak etme alınmadım yani ama ben sadece kendi yaşadıklarımı da anlatmak istedim belki okula girdiğinden 4sene sonra benim şuanki durumumda olabilitesi yüksek elemanlar da olabilir =) sonuçta yol göstermek değil mi amacımız?ben de iyi-kötü,öcü-melek bi şekilde okulu tanıtıyorum yani..karşı koyma diyosun bu sitedeki bile çoğu kişinin altında ne porsche var ne de cebinde aylık2-3milyarı böyle bi ortamda bu özelliklere sahip olmayanlar doğal olarak karşı koymaya çalışacaklar bence herhangi bişeye belki de kendilerine..bilmiyorum dediğim gibi sadece açıklamak istedim düşündüklerimi

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

ya o zaman işte ben de diyorum ki; sen kendini örnek veriyorsun bu sıkıntıları çeken ben de kendimi örnek veriyorum bu sıkıntıları çekmeyen olarak ..o zaman kime göre neye göre diyorum yani görseceli hersey insandan insana değişiyor...zaten ben de bunu bildiğim için burada okulu övmek veya yermek istemiyorum, çünkü her insan başka bir dünya...sadece şunu söyliyim ben o okula cebimde 5 kuruş olmadan ve saatlerce yürüyerekte gittim o derece yani ama yine de geriye dönüp bakıtığımda kötü veya sıkıntılı bir anım yok tek sıkıntım istemediğim bölümleri okumak oldu =)))) neyse biz burda tartıştıkça insanlarda her açıdan okulu tanımış oluyorlar, en azından faydalı oluyor bence =)

Not: bir de bunları konuşmamın aslında tek bir amacı var o da oraya sadece zenginlerin gitmediğini insanlara göstermek, inanılmaz bir önyargı var ve sen oraya gidiyorsan ya kesin aptalsın ya da kesin zengin şımarığın tekisin diye bakıyorlar. Mesela ben bir gün otobüste duracağı durak konusunda tartışırken (Kayışdağı yolcusunun nasıl oldugunu bılırsın) adamın biri çıktı dedi ki senin paran yok mu taksiye bin bizi yolumuzdan etme dedi nefretle bana, ben de hayır yok dedim adam nasıl olmaz bu okula nasıl gidiyorsun dedi... Ben de o okuldaki öğrencilerin %40 ı burslu okuyor amca dedim herkes sizin sandığınız gibi deil...adam şaşırdı ben öyle bilmiyordum dedi...İşte bu gibi olayları ben çok çektim böyle durumlar yüzünden gerçekten iyi bir okul kötü lanse ediliyor amacım bunu engellemek birazda olsa...