Liselilerin Çığlığı!

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

jonnathan yazdı:
Rita yazdı:haydarpaşa lisesi'nde ki o kötü görüntüleri tv de izleyince ben de ilk şaşırdım ama sonra türkiye burası normaldir dedim
okul müdürünün ve hocaların savunması komiğime gitti
o görüntülerin gerekçesi ; 'yıllık için yapılmış bir şakadır o görüntüler' dedi
biz de yıllık yaptık ama böyle bi şey hiç aklımıza gelmemişti okul olarak
bu devirde böyle şakalara dikkat etmek lazım ne diyeyim :)
yıllık icin oldugunu duymadım o zaman haklılarmıs cok ozur diliyorum,bizde liseli olduk canım,yıllık icin 2 tane hocayı yaktık,birinede iskence ederken boynu kırıldı,normal o zaman...
:) türkiye eğitim sistemini kutluyoruz bu gibi öğrencileri bize kazandırdığı ve türkiye geleceğini körelttiği için
yıllık yapmak isteyen her öğrenci böyle yapar ve müdür öğrencilerini böyle savunursa diyecek laf kalmaz.
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
nightt
Üye
Üye

Mesaj gönderen nightt »

bence millet dalga gecmek için solemiştir o kişileri.allah belanı versin i hangi aklı basında insan dalga gecmek dısında isaretler veya soyler???

yakında 'herhangi bir ankete' katılanların yuzde kacı sallıyo diye bi anket filan yaparlar
kill you..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

nightt yazdı:bence millet dalga gecmek için solemiştir o kişileri.allah belanı versin i hangi aklı basında insan dalga gecmek dısında isaretler veya soyler???

yakında 'herhangi bir ankete' katılanların yuzde kacı sallıyo diye bi anket filan yaparlar
bizim cevremiz boyle olabilir ama anadolu da ya da istanbulda ne gorgu ne de egitim gormus o kadar fazla insan var ki.. ben soyleyebileceklerine inanırım acıkcası.. ayrıca keske o anketteki tek sorun allah belanı versini dinlemeleri olsa..

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

artık bu olaylardan sorraaaa liselilerin çığlığııı deill son nefesi gibi bişey oluoooo
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

bu akşam da haberlerde başka bir video gösterdiler.öğrenci öğretmenin pant. indirdi resmen!ayıp ya..

2yıl sonra haydarpaşa lisesindeki o 3 çocuğu bulmuşlar.şaka yapmıştık falan dediler.nasıl bir şakaysa..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

bakalım bugun neler olmus liselerimizde...

Liselilerden linç

Antalya'da liseli gençler, tartıştıkları Ünal Topel'i döverek öldürdü.

Antalya'da darp edilmiş halde cesedi bulunan 44 yaşındaki Ünal Topel'in katil zanlıları yakalandı. 4'ü lisede okuyan 5 gencin Ünal'ı döverek öldürdüğü ortaya çıktı.

Taş ve sopalarla vurularak öldürülen kişinin Ünal Topel olduğunu belirleyen Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, cinayet zanlısı olarak 4'ü lisede okuyan 5 genci gözaltına aldı. Sorgularında cinayeti itiraf eden B.K., Ş.Ş., M.Ö., V.T. ile R.A., Ramazan ayında içki içtiğini gördükleri Ünal Topel ile aralarında önce küfürleşme geçtiğini, daha sonra kavga ettiklerini ve sopalarla dövdüklerini itiraf etti. 5 genç, ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cep telefonu bile şiddete bahane

Eskişehir’de, cep telefonunu elinden alan müdür yardımcısına kızan liseli genç, kafa atıp bıçakla saldırmak istedi. Elindeki bıçak öğretmenler tarafından alınan lise öğrencisi, kaçtı.

Ticaret Borsası Lisesi’nde bugün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, iddiaya göre Müdür Yardımcısı Hüseyin Duman (51), okula cep telefonuyla gelen son sınıf öğrencisi M.Ç.’nin (17) elindeki cep telefonunu aldı. Cep telefonunu velisinin gelip alabileceğini söyleyen Duman ile “Annem evde hasta yatıyor. Buraya gelemez. Cep telefonumu geri verin” diyen M.Ç. tartıştı.

Müdür Yardımcısı Duman'dan cep telefonunu alamayan M.Ç., öğleyin eve gitti. Okul kıyafetlerini çıkartıp günlük giysilerini giyen M.Ç. evden bir ekmek bıçağı alıp okula geri döndü. Müdür Yardımcısı'nın odasına giden M.Ç., Hüseyin Duman’dan cep telefonunu istedi. Vermemesi üzerine, Duman'a kafa atan M.Ç. belindeki ekmek bıçağını çıkarıp saldırmak istedi. Araya giren öğretmenler M.Ç.'nin elindeki bıçağı aldı. M.Ç. bunun üzerine odadan çıkıp kaçtı.

Öğrencisinin attığı kafa nedeniyle yüzünden hafif yaralanan Müdür Yardımcısı Hüseyin Duman, Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi oldu. Polis, olaydan sonra kaçan öğrenciyi yakalamak için araştırma başlattı.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

ya son 2 günde şu videolar çıktı diye mi bukadar haber oluyor liselilerle ilgili?yoksa vardı ama haberimiz mi yoktu?
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

gecen senden beri basında buyuk yer buluyor bu olaylar haklı olarak,onceki sayfalarda da konusuldu,okulların acıldıgı ilk gun kan dokuldu bu sene...bence bu konunun ustune gitmekte haklılar...egitim amaclı gidilen bir yerde,tamamen egitim dısı davranıslar sergileniyorsa bu cok ciddi bir konudur ve enine boyuna incelenmesi gerekir...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bu nedir ya?eğitim kurumunda bu yaşananlar nedir?bu gençlik ne olmak istiyor?mafyamı?
tanrı yardımcımız olsun..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Adana'da lise son sınıf öğrencisi, tuvalette sigara içtiği gerekçesiyle tartıştığı birinci sınıf öğrencisinin boynuna kalem sapladı.

Alınan bilgiye göre, lise son öğrencisi Ö.B. (17), okulun tuvaletinde sigara içerken karşılaştığı A.T. (15) ile tartışmaya başladı. Ö.B'nin tuvalette sigara içmemesi yönünde uyardığı A.T'nin ''Sen de burada sigara içiyorsun. Ben içsem ne olur?'' diye tepki göstermesi üzerine başlayan tartışma, kavgaya dönüştü.

Ö.B, cebinden çıkardığı kalemi A.T'nin boynuna sapladı. Okul yöneticilerinin ayırdığı kavganın ardından Ö.B. ifadesi alınmak üzere Çocukları Koruma Şube Müdürlüğüne götürülürken, A.T. Adana Numune Hastanesinde tedavi altına alındı.

ayrıca;

İCİŞLERİ'NDEN OKULLARA GENELGE

Öte yandan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, "okullar ve çevresinde alınacacak tedbirler" konusunda bir genelge yayınladı. Aksu, eğitim-öğretim dönemi boyunca okul idareleri ile irtibat kurularak, okul çevrelerinde öğrencileri suça itebilecek yerler ile internet kafe, kafeterya gibi yerlerin denetimlerinin sıklaştırılması talimatı verdi.

keşke genelgelerle halledilebilecek bir sorun olsa...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Ya denetleseler ne olacak zihniyet değişmedikten sonra herşey yine aynı...
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

adam kalem batırmış ya :016 bir şey olur diye çakı araması falan yapıyorlar ama herif kalemle deşiyor bu sefer :016

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

wolfali yazdı:
v00d00 yazdı:
dumanaddict yazdı:gençlik nereye gidiyor değil gitmiyor daha anlamlı olur..bakınca ülkemiz kimlere kalıyor..kime emanet edeceğiz..eğitimsizlik ve şimdi gençlerin ateistliğe özenmesi toplumu bu hale getiriyor..
ya saçmalığa bak...

ateizm den mi kaynaklanıyo tüm bu pislikler? toplumun bu noktaya gelmesi??

farkındaysanız arkadaşlar ülkemiz radikal dinciliğe, şeriat düzenine doğru gidiyor.ateistliğe doğru değil...
sorunlar kökten dincilikten çıkıyor, dinsizlikten değil...
ayrıca ben bir çok ateist tanıyorum gayet mantıklı düşünüyorlar...
bu demek değildir ki özenti ateistler yok, özenti müslümanlar da var, özenti komünistler de var, özenti ülkücüler bi sürü...saçma sapan şeylere bok atmamak lazım.düşünüp üzerinde karar vermek lazım.
ayrıca volfali arkadaş "düzgün bi aileden çıkan katil, tecavüzcü, psikopat gördünüz mü hiç" diye bi soru sormuş.ben çok gördüm arkadaş...
adam ekonomik durumu yüzünden cinnet geçiriyo.ailesini vuruyo kendi vuruyo.hırsızlıklar vsler de (büyük vurguncular hariç) bu yüzden olur genelde...bi hırsızı tutup yakalasanız ağlamaya başlar hemen "abi geçinemiyoruz.napalım" falan diye...
1)ülkemizdeki gençliğin sorunlarının temelinde kökten dinciliğin olmasını savunmak saçmalık..bu zamanda bırakın köktenini normal islam modeline uygun yaşayan kaç genç var?çoğunluğu ateizm özentisi sorunlu bir nesilde ''kökten veya gövdeden dincilikten''nasıl söz edilir?
2)ülkemizin şeriata doğru gittiğini söylemişsin..buda başka bir saçmalık.milleti galeyana getirmek için böyle laflar dolaşır arada.cumhuriyet kurulurken ''din elden gidiyor''şeklinde,laik cumhuriyet kurulduktan sonra ''şeriat geliyor''şeklinde..kanmamak lazım..
3)düzgün bir aile eğitimi,terbiyesi almış bir adam'da zor durumda kalınca,açlık tehlikesi yaşayınca illegal yollara başvurabilir..kim 2 gün aç kalmış halde sokakta yaşarken bir ekmek çalmayı düşünmezki?ki böyle bir durumun benim anlatmak istediğimle bir alakası yok..neyse..
ben ülkemizin gençlerinin sorununun temelinde kökten dincilik var demedim.dinle alakalı bişiyin olduğunu da söylemedim.konuyu farklı yerlere çekmeyin.ben ülkede ki gençlerin en büyük sorununun ne olduğunu yukarıdaki ilk yazdığım yazıda söylemiştim.farkındaysan o yazdığım yazı üstteki arkadaşa cevap niteliğindeydi.adam ateizmin, gençler arasında yayılan ateizmin bu olaylara yol açtığını falan söylemiş.ben bunun alakasız olduğunu söyledim...
2. olarak söylediğin şeyler ise zaten saçmalık.ülkenin ne konumda olduğundan haberin yok.boş konusuyosun...söylediklerinin kimlerin işine yaradığının farkında bile değilsin... bu ülkede laikliğin tanımının yeniden yapılmaya çalışılmasıi ülkenin okullarında okutulan "din kültürü ve ahlak bilgisi" kitaplarına sokulan hurafeler, saçmalıklar, tarikatların güzel oluşumlar olarak gösterilmesi, dinin abartılarak her boka sokulmaya çalışılması, thy gibi hiç bir alakası olmayan bi kuruma bile çalışanların dini testlerden geçirilerek alınması, ülkedeki irticai faliyetleri destekleyen bi takım "fethullahçı" gazetelerin, yayın organlarının bedava dağıtılması, harun yahya denen (gerçek ismi adnandır.adnan hoca olarak tanınır.mankenlerle vs ile skandallarıyla meşhurdur kendileri) bilimle hiç bir alakası olmadığı halde sözde evrimi çürüttüğünü sanan bir adamın kitaplarının bakanlıklar tarafından verilmesi,satılması,ve satışının-basımının devlet tarafından desteklenmesi,kaçak kuran kurslarının belediyeler tarafından destek görmesi,polisin bi takımın tarikatları koruması ve kollaması bu ülkede irtica olduğunu, şeriat düzeninin getirilmeye çalışıldığını gösterir...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Liseli kıza şantajla tecavüz tuzağı

Kahramanmaraş'ta, lise öğrenci 14 yaşındaki N.Ç.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla 2 liseli arkadaşı tutuklanırken, 3 liselinin de ‘Elimizde cep telefonuyla çekilmiş sevişme görüntülerin var, bizimle de yatacaksın’ diyerek birlikte olmaya çalıştığı ortaya çıktı.

N.Ç.'nin tecavüz sırasında eteğine bulaştığını iddia ettiği spermin kime ait olduğunu belirlenmesi için etekle öğrencilerden alınan kan örnekleri, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Bu yöntem, dönemin ABD Başkanı Bill Clinton'un Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky ile oral seks yaptığının delili olarak kullanılmıştı.

İddiaya göre, Süha Erler Lisesi 1'nci sınıf öğrencisi N.Ç., ders çalışmak için aynı okuldan arkadaşı 16 yaşındaki S.Y.'nin evine gitti. S.Y., evde kimsenin olmamasından yararlanarak N.Ç.'ye tecavüz etti. S.Y., aile korkusundan olayı kimseye atlatamayan N.Ç.'ye, 2 hafta sonra tehditle götürdüğü bir başka evde ikinci kez tecavüz etti. Bir gün sonra yine aynı okulun öğrencisi 15 yaşındaki A.Ö. de N.Ç.'yi, “Senin S.Y. ile yattığını biliyorum, cep telefonunda sevişme görüntülerin var. Benimle de birlikte olacaksın” tehdidiyle evlerine götürüp tecavüz etti. Yaşadığı tecavüz nedeniyle depresyona giren liseli kızı bu kez, aynı okulun öğrencisi olan 15 yaşlarındaki A.A., Ç.K. ve M.K. cep telefonu görüntüleriyle tehdit edip, birlikte olmak istediklerini söyledi.

HALASINA ANLATTI

Arkası kesilmeyen tecavüz şantajlarından bıkan N.Ç., 2 gün önce adı açıklanmayan halasına başından geçenleri ağlayarak anlattı. Bunun üzerine halası, önce okul müdürüne ardından da polise suç duyurusunda bulundu. İhbar üzerine 5 öğrenci gözaltına alındı. Öğrencilerden N.Ç.'ye tecavüz ettiği ileri sürülen S.Y. ile A.Ö., dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, diğer 3 öğrenci tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklanan 2 öğrenci, N.Ç. ile kendi isteği ile birlikte olduklarını, zorlama olmadığını, kimseye şantaj yapmadıklarını, cep telefonuyla çekilmiş sevişme görüntülerinin olmadığını ileri sürdü.

CLİNTON'U YAKAN YÖNTEM UYGULANACAK

Emniyet'te polise olayı anlatan N.Ç., okuldaki 2 öğrenci tarafından 3 defa şantajla tecavüze uğradığını, 3 öğrencinin de kendisiyle yatmak için baskı yaptığını söyledi. N.Ç., ilk önce S.Y.'nin ders çalışmak amacıyla gittiği evlerinde kendisine tecavüz ettiğini ve sonra aynı kişinin iki hafta sonra okul çıkışı bir eve götürüp yeniden tecavüz ettiğini söyledi. N.Ç., “Önceki gün ise A.Ö., ‘Seninle S.Y.'nin yattığını biliyorum. Elimde cep telefonuyla çekilmiş görüntü var. Benimle de yatacaksın’ diyerek, beni evlerine götürüp ilişkiye girdi. A.A., Ç.K. ve M.K. adlı öğrenciler de ilişkiye girmek için beni aynı yöntemle sıkıştırdı” dedi.

Öte yandan N.Ç.'nin verdiği ifadede, “Eteğimde en son tecavüzün izi var. A.Ö.'nün sperm lekeleri eteğime bulaştı” demesi üzerine gözaltına alınan S.Y., A.Ö., A.A., Ç.K., M.K.'nin kan örnekleri alınarak etekle birlikte DNA testi ile eşleştirme yapılması için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. N.Ç.'ye kimin tecavüz ettiğinin belirlenmesi için eteğinin Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesi, dönemin ABD Başkanı Bill Clinton'un Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky ile oral seks yaptığını eteğe bulaşan sperm lekelerinin saptanmasıyla ortaya çıkartılmasını akla getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, iddia edilen olayla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

YURDA YERLEŞTİRİLDİ

Liseli arkadaşlarının tecavüzüne uğradığını iddia eden liseli N.Ç., bugün Cumhuriyet Savcısı'na olayla ilgili ifade verdi. İfadesinde uğradığı tecavüz nedeniyle ailesinin kendisine zarar vermesinden korktuğunu ileri süren N.Ç., Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla, geçici olarak Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kız Yetiştirme Yurdu'na yerleştirildi. N.Ç., bir kadın polis tarafından getirildiği yurdun yetkililerine teslim edildi.

kaynak:hürriyet
alın bir lise rezaleti daha.. vukuatsız bir gün geçirmiyor liseler..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

birde o yasta hapise atsan ne olacak?cozum mu?18 yasında girdi 28 yasında girdi diyelim..ne yapacak o saatten sonra?lise mi biterecek?kaldı ki o saatten sonra kim is verir bu adama?tekrardan suc islemenin yolu ardına kadar acılıyor...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

jonnathan yazdı:birde o yasta hapise atsan ne olacak?cozum mu?18 yasında girdi 28 yasında girdi diyelim..ne yapacak o saatten sonra?lise mi biterecek?kaldı ki o saatten sonra kim is verir bu adama?tekrardan suc islemenin yolu ardına kadar acılıyor...
kesinlikle! iki ucu b*klu ...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

v00d00 yazdı:
wolfali yazdı:
v00d00 yazdı: ya saçmalığa bak...

ateizm den mi kaynaklanıyo tüm bu pislikler? toplumun bu noktaya gelmesi??

farkındaysanız arkadaşlar ülkemiz radikal dinciliğe, şeriat düzenine doğru gidiyor.ateistliğe doğru değil...
sorunlar kökten dincilikten çıkıyor, dinsizlikten değil...
ayrıca ben bir çok ateist tanıyorum gayet mantıklı düşünüyorlar...
bu demek değildir ki özenti ateistler yok, özenti müslümanlar da var, özenti komünistler de var, özenti ülkücüler bi sürü...saçma sapan şeylere bok atmamak lazım.düşünüp üzerinde karar vermek lazım.
ayrıca volfali arkadaş "düzgün bi aileden çıkan katil, tecavüzcü, psikopat gördünüz mü hiç" diye bi soru sormuş.ben çok gördüm arkadaş...
adam ekonomik durumu yüzünden cinnet geçiriyo.ailesini vuruyo kendi vuruyo.hırsızlıklar vsler de (büyük vurguncular hariç) bu yüzden olur genelde...bi hırsızı tutup yakalasanız ağlamaya başlar hemen "abi geçinemiyoruz.napalım" falan diye...
1)ülkemizdeki gençliğin sorunlarının temelinde kökten dinciliğin olmasını savunmak saçmalık..bu zamanda bırakın köktenini normal islam modeline uygun yaşayan kaç genç var?çoğunluğu ateizm özentisi sorunlu bir nesilde ''kökten veya gövdeden dincilikten''nasıl söz edilir?
2)ülkemizin şeriata doğru gittiğini söylemişsin..buda başka bir saçmalık.milleti galeyana getirmek için böyle laflar dolaşır arada.cumhuriyet kurulurken ''din elden gidiyor''şeklinde,laik cumhuriyet kurulduktan sonra ''şeriat geliyor''şeklinde..kanmamak lazım..
3)düzgün bir aile eğitimi,terbiyesi almış bir adam'da zor durumda kalınca,açlık tehlikesi yaşayınca illegal yollara başvurabilir..kim 2 gün aç kalmış halde sokakta yaşarken bir ekmek çalmayı düşünmezki?ki böyle bir durumun benim anlatmak istediğimle bir alakası yok..neyse..
ben ülkemizin gençlerinin sorununun temelinde kökten dincilik var demedim.dinle alakalı bişiyin olduğunu da söylemedim.konuyu farklı yerlere çekmeyin.ben ülkede ki gençlerin en büyük sorununun ne olduğunu yukarıdaki ilk yazdığım yazıda söylemiştim.farkındaysan o yazdığım yazı üstteki arkadaşa cevap niteliğindeydi.adam ateizmin, gençler arasında yayılan ateizmin bu olaylara yol açtığını falan söylemiş.ben bunun alakasız olduğunu söyledim...
2. olarak söylediğin şeyler ise zaten saçmalık.ülkenin ne konumda olduğundan haberin yok.boş konusuyosun...söylediklerinin kimlerin işine yaradığının farkında bile değilsin... bu ülkede laikliğin tanımının yeniden yapılmaya çalışılmasıi ülkenin okullarında okutulan "din kültürü ve ahlak bilgisi" kitaplarına sokulan hurafeler, saçmalıklar, tarikatların güzel oluşumlar olarak gösterilmesi, dinin abartılarak her boka sokulmaya çalışılması, thy gibi hiç bir alakası olmayan bi kuruma bile çalışanların dini testlerden geçirilerek alınması, ülkedeki irticai faliyetleri destekleyen bi takım "fethullahçı" gazetelerin, yayın organlarının bedava dağıtılması, harun yahya denen (gerçek ismi adnandır.adnan hoca olarak tanınır.mankenlerle vs ile skandallarıyla meşhurdur kendileri) bilimle hiç bir alakası olmadığı halde sözde evrimi çürüttüğünü sanan bir adamın kitaplarının bakanlıklar tarafından verilmesi,satılması,ve satışının-basımının devlet tarafından desteklenmesi,kaçak kuran kurslarının belediyeler tarafından destek görmesi,polisin bi takımın tarikatları koruması ve kollaması bu ülkede irtica olduğunu, şeriat düzeninin getirilmeye çalışıldığını gösterir...
Türkiye'de bir şeriat tehditi vardır..bunu kimse inkar edemez..fakat bu ülke 3-5 çapulcuya teslim değildir..gün gelir o başımızdakileri tepetaslak etmesinide biliriz..bir kere şeriat konusunda tsk'ya sonsuz bir güvenim vardır..o yüzdende diyorumki bu ülke asla ve asla rejim değişikliğine uğramayacak....bu yüzden de şeriat geliyor amanın şeklinde panik yapmaya gerenk yok..
tabi bu benim fikrimdir..beğenmeyende beğenmeyebilir çok da umrumda değildir.. :010

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

wolfali yazdı:
v00d00 yazdı:
wolfali yazdı: 1)ülkemizdeki gençliğin sorunlarının temelinde kökten dinciliğin olmasını savunmak saçmalık..bu zamanda bırakın köktenini normal islam modeline uygun yaşayan kaç genç var?çoğunluğu ateizm özentisi sorunlu bir nesilde ''kökten veya gövdeden dincilikten''nasıl söz edilir?
Türkiye'de bir şeriat tehditi vardır..bunu kimse inkar edemez..fakat bu ülke 3-5 çapulcuya teslim değildir..gün gelir o başımızdakileri tepetaslak etmesinide biliriz..bir kere şeriat konusunda tsk'ya sonsuz bir güvenim vardır..o yüzdende diyorumki bu ülke asla ve asla rejim değişikliğine uğramayacak....bu yüzden de şeriat geliyor amanın şeklinde panik yapmaya gerenk yok..
tabi bu benim fikrimdir..beğenmeyende beğenmeyebilir çok da umrumda değildir.. :010
evet biz böyle oturalım.nasılsa bu ülkenin rejimi değişmez, kapı gibi türk silahlı kuvvetlerimiz var diye hiç bişi yapmayalım...
en iyisi zaten bu.umrunda da olmasın zaten...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

v00d00 yazdı:
wolfali yazdı:
v00d00 yazdı: ben ülkemizin gençlerinin sorununun temelinde kökten dincilik var demedim.dinle alakalı bişiyin olduğunu da söylemedim.konuyu farklı yerlere çekmeyin.ben ülkede ki gençlerin en büyük sorununun ne olduğunu yukarıdaki ilk yazdığım yazıda söylemiştim.farkındaysan o yazdığım yazı üstteki arkadaşa cevap niteliğindeydi.adam ateizmin, gençler arasında yayılan ateizmin bu olaylara yol açtığını falan söylemiş.ben bunun alakasız olduğunu söyledim...
evet biz böyle oturalım.nasılsa bu ülkenin rejimi değişmez, kapı gibi türk silahlı kuvvetlerimiz var diye hiç bişi yapmayalım...
en iyisi zaten bu.umrunda da olmasın zaten...
bilgisayar başında öterek ''bişey yapmış''mı oluyorsun acaba?
bu konuda yapabileceğin en etkili şey seçimlerde oyunu doğru yerlere vermen olacak..

neyse konuyu iyice çarptırdık..konu hakkında yorum yazın..kişisel bir polemik istiyorsanız ö.m servisleri tavsiye edilir.. :010
+umrumda değil! :010

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

seninle kişisel polemiğe girmem.bişiyi tartışırken olayı "kişisel polemiğe girmeyin.istiyosanız özel mesaj var " falan gibi komik laflarla farklı yerlere getirmeye çalışma.benim de ..... de değilsin canım benim.şurda 2 kişiyi bilinçlendirsem kârdır diye bakıyorum ben olaya...
ve ben sadece bilgisayar başında bunlarla uğraşmıyorum.senin gibilerle heryerde uğraşıyorum.ayrıca aktif olarak da bu işin içindeyim...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

v00d00 yazdı:seninle kişisel polemiğe girmem.bişiyi tartışırken olayı "kişisel polemiğe girmeyin.istiyosanız özel mesaj var " falan gibi komik laflarla farklı yerlere getirmeye çalışma.benim de ..... de değilsin canım benim.şurda 2 kişiyi bilinçlendirsem kârdır diye bakıyorum ben olaya...
ve ben sadece bilgisayar başında bunlarla uğraşmıyorum.senin gibilerle heryerde uğraşıyorum.ayrıca aktif olarak da bu işin içindeyim...
1-)insanların senin bilinçlendirmelerine ihtiyacı olup olmadığını nereden biliyorsun?
2-)sen bu işin içinde olduğun için herşeyi bildiğini,herkese ders verecek kapasitede olduğunumu sanıyorsun?
3-)ben olay kapansın diye o mesajı yazdım,sen ben seninle polemiğe girmem diyip tekrar bir polemik çıkarıyorsun.bu komik durmuyormu sence?
4-)''senin gibiler''lafıyla ne kastetmek istedin?herşeyi bilen arkadaşımız...
5-)herkes birbirine ders vermeye kalksa kaos olmazmı sence?
6-)oruçlu oruçlu laf dalaşına giremeyeceğim ramazan boyunca..bu konu(ikili polemik)hakkında attığım son post olacak bu..

Kullanıcı avatarı
devrik_cumle
Üye
Üye

Mesaj gönderen devrik_cumle »

ya bence herkes birbrinin sölediklerine saygı göstrmeli çünkü herkesin düşünce tarzı farklıdr ve kendine göre haklı yanları vardr ben iki arkadasmında sölediklrin çok doğruluk payı olduunu gördüm .. bide ilgimi çeken başka bi konu var önceden bu konular üzrinde bu kdr durulmaz ört bas etmeye çalışılırken şimdi televizyon kanalları bi anda üstüne gitmeye böle haberler görüntüler yayınlamaya başladı açıkçası bu olayda benim ilgimi çekti..bide bazı kanalalr suçu sadece eğitim sistemine ve öğretnmenlere bağlıyor buda ayrı bi saçmalık ailelern,yetiştrilme tarzının,çewreninde çok büyük etkisi var bence..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Öğrenciye af okuldaki şiddeti artırıyor

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünün Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile ilk ve orta öğretim okullarında yaptığı ''Okullarda Şiddet ve Yansımaları'' anketiyle İzmir'deki okullarda yaşanan şiddet eylemlerinin profili çıkarıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünün ''Okullarda Şiddet ve Yansımaları'' anketi kapsamında, İzmir'in 28 ilçesindeki 966 özel ve resmi ilköğretim ve ortaöğretim okulunda eğitim gören öğrencilerden, 23 anket sorusunu yazılı olarak yanıtlamaları istendi.

Öğrencilerin sorulara verdikleri yanıtlar, Dokuz Eylül Üniversitesinden Doç. Dr. Vedat Pazarlıoğlu, Öğretim Görevlileri Dilara Şeker, Emine Günay ve Elif Ertür tarafından değerlendirilerek rapor haline getirildi.

Hazırlanan rapora göre, şiddete yönelik disiplin olayına karışan öğrencilerin, genellikle sınıfta kalan (yüzde 26.1) ve okula uyum sorunu yaşayan öğrenciler (yüzde 22) olduğu belirlendi, okul yönetimleri, çıkarılan öğrenci aflarının sorunları artırdığı yönünde görüş bildirdi.

Anketin ortaya çıkardığı bir diğer sonuç da özel güvenlik görevlisi ya da bekçi istihdam edilen okullarda, edilmeyen okullara oranla daha az şiddet olaylarıyla karşılaşılması oldu.

ŞİDDETE KARIŞMA YAŞI

Anket sonucunda hazırlanan raporda, emniyete intikal eden şiddetle ilgili disiplin olaylarında yıllara göre artış olduğu ifade edildi. Özellikle 2005-2006 öğretim yılında, 73 okulda emniyete intikal eden şiddete dayalı disiplin olayı yaşandığı kaydedildi.

Şiddete dayalı suçlarda disiplin cezası alan kız öğrencilerin dağılımı yıllara göre incelendiğinde, 8. sınıftan itibaren şiddete eğilim artışı olduğu belirlendi, erkek öğrencilerin şiddet eylemlerine katılma oranlarının 6. sınıftan itibaren artığı ifade edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı anket, incelemeye alınan 966 okuldan sadece 218'inde güvenlik görevlisi bulunduğunu da ortaya koydu. Özel güvenlik görevlilerinin, daha çok metropoldeki okullarda bulunduğu tespit edildi.

DEÜ öğretim görevlilerince anket sonuçlarını değerlendirmek amacıyla hazırlanan raporun sonuç bölümünde, şu ifadelere yer verildi:

''Şiddeti okulda önlemenin yolları, veli ile işbirliği, öğretmen ve idarecilerin ortak tutumda olmaları, geleneksel değerlerin öğretilerek paylaşılması, okulun fiziki şartlarının uygun olması, iletişim, öğrencilere sosyal sportif ve kültürel faaliyet alanlarının sağlanması, demokratik okul ortamının oluşturulması, uygun yasal ve örgütsel olanakların oluşturulmasıdır.''

(AA)
Kaynak : Sabah
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

wolfali yazdı:
v00d00 yazdı:seninle kişisel polemiğe girmem.bişiyi tartışırken olayı "kişisel polemiğe girmeyin.istiyosanız özel mesaj var " falan gibi komik laflarla farklı yerlere getirmeye çalışma.benim de ..... de değilsin canım benim.şurda 2 kişiyi bilinçlendirsem kârdır diye bakıyorum ben olaya...
1-)insanların senin bilinçlendirmelerine ihtiyacı olup olmadığını nereden biliyorsun?
2-)sen bu işin içinde olduğun için herşeyi bildiğini,herkese ders verecek kapasitede olduğunumu sanıyorsun?
3-)ben olay kapansın diye o mesajı yazdım,sen ben seninle polemiğe girmem diyip tekrar bir polemik çıkarıyorsun.bu komik durmuyormu sence?
4-)''senin gibiler''lafıyla ne kastetmek istedin?herşeyi bilen arkadaşımız...
5-)herkes birbirine ders vermeye kalksa kaos olmazmı sence?
6-)oruçlu oruçlu laf dalaşına giremeyeceğim ramazan boyunca..bu konu(ikili polemik)hakkında attığım son post olacak bu..
madem böyle şıklı yazınca daha etkili oluyo :P ben de şıklı yazayım
1-)insanların -benim yada bi başka birinin hiç önemli değil- bilinçlendirilmeleri gerektiği gayet açık ortadadır...bunu göremiyosan senin de bilinçlenmeye ihtiyacın var demektir..
2-)alakası yok...benim hiç bi lafımdan böyle bi anlam çıkaramazsın...zaten herşeyi bildiğimi iddia etsem tartışmam.kimseyi de kaale alıp cevap vermem.ama yanlış bildiğim bişiy varsa gel doğrusunu öğret.tartışmaya açığım...
3-)aslanım,canım benim...polemik dediğin şey boş konuşmaktır, sadece kişiselliktir, aptallıktan öteye gitmez.ben doğru dürüst konuşmaya çalışıyordum senle.bu polemik değil.polemik yaratmak gibi bi amacım da olmadı.ama bana akılsızca eleştirilerde bulunulursa da cevap veririm...
4-)senin gibiler lafıyla şunu demek istedim.türkçü, yurtsever, vatan sever gözüküp bi çok şeyi göremeyen, kör edilmiş insanlardan bahsediyordum...onların gözünü açmak lazım.bu da ancak tartışmayla olur...fikirler çatışacak ki doğru olan aralarından sıyrılıp çıksın...
5-)belki...ama iyi huylu bi kaos olur...
6-)allah kabul etsin :P

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

herkes doğru-yanlış içini boşaltığına göre bu konu burda kapanır!