Liselilerin Çığlığı!

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

r1g0r yazdı:
baddua yazdı:
wolfali yazdı:liselerde faşizm kokusu var..
burnun iyi koku alıyo galiba wolf.
Ben açık komuşmayı seven bir insanım.

Liselerde BOK kokusu var.
:001

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

bugün geometri hocamız anlattı sabah haberlerinde izlemiş: istanbul'da bir grup liseli kız ellerine döner bıçağı alarak başka bir okuldan kızlarla kavga etmeye gitmişler.. doğramışlar tabi birbirlerini.. nedenine gelince: erkek mevzusu...
ipin ucu fena kaçıyor ne zaman dur denilecek bütün bunlara merakla bekliyorum...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 26 Tem 2008 18:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Rita yazdı:
whatsername yazdı:bugün geometri hocamız anlattı sabah haberlerinde izlemiş: istanbul'da bir grup liseli kız ellerine döner bıçağı alarak başka bir okuldan kızlarla kavga etmeye gitmişler.. doğramışlar tabi birbirlerini.. nedenine gelince: erkek mevzusu...
ipin ucu fena kaçıyor ne zaman dur denilecek bütün bunlara merakla bekliyorum...
ben olayın bi erkeğe dayandığını duyunca güldüm açıkçası o beyne sahip kızlardan başka türlüsü beklenemezdi ki..
döner bıçağı bence az bi daha ki sefere daha büyüğünü getirirlerse daha eğlenceli olur tv başından birbirlerini doğrarken izlemek..
yakında o da olur..
ben olayın kızlar tarafından gerçekleştirilmesine güldüm yani alışık olmadığımız bir durum.. kız-erkek eşitliğini abartmamak gerek sanırım.. daha çok erkeklerin sergilediği bu şiddet içerikli davranışları kızlardan da görmek şaşırttı beni..
artık kızlarda da çakı-kesici aletler araması falan yaparlar..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

geçen gün okulda arama yaptılar.bir sınıfta telefon sayısından çok sigara paketi ve çakmak çıkmış.
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

ahada bugün gazetede gördüm 3 tane kız bi tane kızı döner bıçaayla bacaandan yaralamışlar (erkekmiş sorunları)..lan kızları da kaybettik bee..hade erkekler yıllardır tekme-tokat kawga edio biraz alışıldık ama kızlar da başladıysa böle şeylere gerçekten kötü bi yere gidiyoruz..

Kullanıcı avatarı
ground
Üye
Üye

Mesaj gönderen ground »

bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete demiş üstat...
Hiç ölümü diledin mi?

Kullanıcı avatarı
morkiz
Üye
Üye

Mesaj gönderen morkiz »

gerçekten çok iğrenç bi durumda liseler..
yani çoğunda hatta neredeyse hiçbirinde gelecek kaygısı yok..
kızlar okula erkek için geliyo..hatta çoğunun kafasındaki gelecek planıda belli:zengin bi kkoca bulup ewlenmek..
erkeklerse kendini kanıtlamak ona buna gösteriş yapmak tüm amaçları..e tabi böyle sünepe tipler olunca bi okul da okulun başarı sewiyesi de düşer..ve artık türkiye deki liseler-gerçek anlamda liseler- bir elin parmağını geçmeyecek kadar azaldı..yazık bize..bu ülkeye.. umut edilen geleceğe..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

milli eğitim bakanlığı televizyonda, okullarda yaşanan şiddetin bir nebze olsun azalabilmesi (!) için kısa filmler yayınlayacak. bu filmlerde öğrenciler zaman zaman içinde bulundukları psikolojik durumları "bugün kendimi çok kötü hissediyordum, moralim çok bozuktu, ama arkadaşlarımla paylaşarak kendimi iyi hissettim" şeklinde anlatıyorlar. bunun pek bir faydası olacağını sanmıyorum. zira okulda şiddet içerikli davranışlar sergileyen, hatta arkadaşını öldürebilen bu kişiler "aa bak benim de moralim bozuktu adam gitmiş arkadaşıyla konuşmuş, ben arkadaşımı öldürdüm ulen ne hayvanmışım" demeyecekler heralde.. sonuçta yaralamaya, cinayete teşebbüs edebilen hatta uygulayan insanın psikolojik durumunun iyi olduğu söz konusu bile olamaz.. e bu durumda o kısa filmleri izleyip de kendine ders çıkarmaya çalışması da pek mümkün değil..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

bu son olaylardan sonra
okulda gerçeken sıkı bi yönetim olmaya başladı bizim.
koridorlarda kameralar var artık
ve haftada 2 gün arama yapılıyor.
hırka ve süeter zorunlu
ikisinide giymek zorundasınız.
saçlar salık bi şekilde dolaşamazsınız.
siyah dışında ayakkabı bot vs giyilemez.
giyilsede okula alınamaz
siyah dışında herhangi bi renkte çizgileri bile olamaz ayakkabıda.
hergün okula girerken kontrolden geçiyoruz.
kendimi nazi kampında gibi hissediyorum.
he bu arada da arma zorunlu... :o

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

shadow_girl yazdı:bu son olaylardan sonra
hırka ve süeter zorunlu
giyilsede okula alınamaz
saçma ve mantıksız bir baskı bana kalırsa.
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

layne yazdı:
hırka ve süeter zorunlu
giyilsede okula alınamaz
bu akdar sey yapana kadar metal dedektoru koysalar kapıya daha yararlı...en azından doner bıcakları,kelebekler giremez okula...suna bak,askeriye sanki...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

jonnathan yazdı:
layne yazdı:
hırka ve süeter zorunlu
giyilsede okula alınamaz
bu akdar sey yapana kadar metal dedektoru koysalar kapıya daha yararlı...en azından doner bıcakları,kelebekler giremez okula...suna bak,askeriye sanki...
bana kameralar formalite gibi gelio.. onların çalışacaığına yada çalışsada kontrol edilp edilmeyeceğine dair şüphelerim var anca olağan üstü bi hal, durum olursa zahmet edipte kontrol ederler ama bu anca biri suçluysa onu ortaya çıkartır yapılan bişeyin çokta önüne geçemes gibi gelio (biliorum bizim lisedede de vardı aynı sistem..)
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

simsiyah_85 yazdı:
jonnathan yazdı:
layne yazdı: saçma ve mantıksız bir baskı bana kalırsa.
bana kameralar formalite gibi gelio.. onların çalışacaığına yada çalışsada kontrol edilp edilmeyeceğine dair şüphelerim var anca olağan üstü bi hal, durum olursa zahmet edipte kontrol ederler ama bu anca biri suçluysa onu ortaya çıkartır yapılan bişeyin çokta önüne geçemes gibi gelio (biliorum bizim lisedede de vardı aynı sistem..)
bizim lisede vardı her koridorda kamera,bir suru kitap calındı,hic biri bulunamadı...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

simsiyah_85 yazdı:
jonnathan yazdı:
layne yazdı: saçma ve mantıksız bir baskı bana kalırsa.
benim okudugum okulda ne kamera var ne kontroller hatta kıyafet bile serbest gibi ama hic birimiz birbirimizi bıcaklamıyoruz hatta su ana kadar da okulda olan en abes olay bi kızın kendini 4. kattan atması oldu.. bence ne kamerayla ne kılık kıyafetle cozulmez bu isler.. egitim gerek, insanlık ogretmek gerek..

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

geçen gün yine arama vardı.bazılarının telefon ve kazaklarını falan aldılar.aramadan bir kaç gün sonra 2 arkadaşı yerel televizyon kanalı bu konular hakkında sokakta tutuyor.kızlarda "baskı var,kazakları bile alıyorlar" demiş.bunu okul idaresi izlemiş..sonrası çatırtı...müdür kızları affetti.ama müdür yardımcısı ve disiplin kurulundaki öğretmenler kabul etmiyor.güya kızlar öğretmenler için "cadı(!)" falan demiş.kızları ağlatana kadar üstlerine gitmişler..kız "öyle bişi demedik.okuldan atsalar üzülmem.söylediki şeyler beni daha çok üzüyor" dedi.benim okulumda bizi insan yerine koymuyorlar! sürekli bir aşağılama modu..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Papi yazdı:geçen gün yine arama vardı.bazılarının telefon ve kazaklarını falan aldılar.aramadan bir kaç gün sonra 2 arkadaşı yerel televizyon kanalı bu konular hakkında sokakta tutuyor.kızlarda "baskı var,kazakları bile alıyorlar" demiş.bunu okul idaresi izlemiş..sonrası çatırtı...müdür kızları affetti.ama müdür yardımcısı ve disiplin kurulundaki öğretmenler kabul etmiyor.güya kızlar öğretmenler için "cadı(!)" falan demiş.kızları ağlatana kadar üstlerine gitmişler..kız "öyle bişi demedik.okuldan atsalar üzülmem.söylediki şeyler beni daha çok üzüyor" dedi.benim okulumda bizi insan yerine koymuyorlar! sürekli bir aşağılama modu..
ogrencilerine boyle davranan okullar sonra neden gencler siddete egilim oluyorlar ya da egitim veremiyoruz diye olay cıkarıyorlar anlamıyorum.. biraz donup kendilerine bize ogrettiklerine baksalar anlarlar durumu.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bizim okulda da her gün kontrol var. çoraptan tokaya kadar her şeyi inceliyor müdür. kızın biri siyah çorap yerine yeşil çorap giymiş. dövmediği kaldı kızı..
hayır ben şunu anlamıyorum: sanki koca okulun bütün dertleri bitti, her şey güllük gülistanlık da bir kılık kıyafet sorunu kaldı.. ne var yani siyah toka taksam, kırmızı toka taksam.. ne değişecek?!
ben hazırlıktayken bir müdür vekili vardı, adam dünya tatlısı. ne kıyafete karışırdı, ne öğrenciyi azarlardı ne de başka bir şey.. ama bu demek değil ki adam disiplininden taviz verdi. sadece öğrenciyi sıkmadı. o dönemde de okulda en ufak bir olay dahi olmazdı.. iş asık surat, tam disiplin ve otoritede bitmiyor. öğrenciyle iyi diyalog kurabilmek de öğretmen olmanın gerektirdiklerinden.. ama bizimkiler bundan anlamıyor malesef..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

ne kadar baskı olursa insanlar şiddete o kadar eğilimli oluyor.
bu kadar kural
bizi okuldan soğutmaktan başka bi b.ka yaramıyor.
gerçekten hergün okula giderken isyan ediyorum.
ve bu anlattığım kurallarda en ufak bir abartı yok.
gel de delirme :!:

dedektör olayınıda konuşmak lazım aslında :-D
bütün bu saçmalıklardan iyidir. ve
daha iyi bi çözüm

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

türkiye'de her zaman yaşanan olay oluyor demek ki. nerede sorun varsa bkunu çıkarana kadar orası baskı altına alınır. sonra başka bir yerde sorun olur, eski sorunlu yer unutulur. rahatlamanız için biraz daha süre gerek demek ki. gariplikler yaşandıkça türkiye'nin çarklarının yerine oturacağına dair umutlar yok oluyor ama...
betterman.

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

shadow_girl yazdı: bizi okuldan soğutmaktan başka bi b.ka yaramıyor.
kesinlikle!

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

İDOL POLAT ALEMDAR VE HÜLYA AVŞAR yazık ya ...

ya kılık kıyafet konusuna gelince ..
ben eteklerin süper mini olmasına abartı makyaja vs karşıyım her ne olursa olsun insan nereye gittiğini bilmeli ? kızların kızlık, erkeklerin erkeklik hali kalmamış :023
The burden is mine... alone

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

sabah gördüğüm 8 örenciden 6 sının elinde sigara vardı.nörmal mi aceba.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

baddua yazdı:sabah gördüğüm 8 örenciden 6 sının elinde sigara vardı.nörmal mi aceba.
durum gittikçe kötüye gidiyor.ALLAH sonumuzu hayır etsin.bilinçli ve sağlıklı bir nesil kalmayacak ilerde :(
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

garip tabi öncelikle onlara dayatılan su dizilerin bi kalkması gerekiyor bence