Sizce yabancı dil olarak hangi dil ögrenilmeli?

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Sizce yabancı dil olarak hangi dil ögrenilmeli?

Mesaj gönderen lastgasp »

sitede büyük cogunluk ögrenci ve önümüzdeki bi on yıl içinde iş hayatına atılmıs olacak .
yabancı dil bilmenin önemine hiç girip yormayacagım kendimi..
tek merak ettigim hangi yabancı dil tercih edilmeli? artıları ve eksilerinin ne oldugu?
dün söylediğim neyse ona inanıyorum . aslında ne söylediğimi tam bilmiyorum . ama ne düşündüğümü biliyorum . ve söylediğim şeyin o olduğunu varsayıyorum .

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

ingizliceyi saymassak ispanyolca bence amerikada 2. dil olarak kullanılıyor ayrıca dünyada 22 ülkenin ana dili :006
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

Cince ogrenmek fazlasıyla iyi olur..hem beynin az calısan bi lobunu yada belli bir yüzdesini yada oyle birseyi calıstırıyormus hemde cinin dunya ticaretindeki yerini,cince bilenlerin sayısının asgari boyutlarda oldugunu düsünürsek buyuk avantaj..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

betul yazdı:Cince ogrenmek fazlasıyla iyi olur..hem beynin az calısan bi lobunu yada belli bir yüzdesini yada oyle birseyi calıstırıyormus hemde cinin dunya ticaretindeki yerini,cince bilenlerin sayısının asgari boyutlarda oldugunu düsünürsek buyuk avantaj..
türkiyede tam anlamıyla çince bilenlerin 35 kişi olduğunu duydum ne kadar doğru ne kadar yanlış ama :016
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

bloodline666 yazdı:
betul yazdı:Cince ogrenmek fazlasıyla iyi olur..hem beynin az calısan bi lobunu yada belli bir yüzdesini yada oyle birseyi calıstırıyormus hemde cinin dunya ticaretindeki yerini,cince bilenlerin sayısının asgari boyutlarda oldugunu düsünürsek buyuk avantaj..
türkiyede tam anlamıyla çince bilenlerin 35 kişi olduğunu duydum ne kadar doğru ne kadar yanlış ama :016
o kadar az degildir ya..kuzenimin okulunda cince ogretiyorlar cocuklara su beyin gelistirme olayı yuzunden..okullarda bilinclendi..

motorhead
Üye
Üye

Mesaj gönderen motorhead »

almanca olablir ama ksnlkle fransızca olmasınnnn berbat bir dil örenmeside çooooooooook zor! :007
i dont know why but i hate this fucking life

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bu ülkede çince bilmek daha büyük avantaj.. :010

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

wolfali yazdı:
bu ülkede çince bilmek daha büyük avantaj.. :010
made in china..((:

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

Arapça öğrenin...imamlara çok iş var bu aralar..paraya para demiyorlar..
bu sabah y....k var istanbulda...

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

bence dutch (hollandaca ) öğrenip , Rotterdam da yaşamak en iyisi :-D
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

rusça

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Fransızca ve İngilizce biliyorum,yanınada Almanca ögrenmek istiyorum.

Ayrıca Fransızca zor oldugu icin millete kotu geliyor,yok oyle birsey inanmayın.Ayrıca Fransızca ögrenmenin bana gore en buyuk avantajı,Fransızca ogrendikten sonra İspanyolca ve İtalyanca ogrenmek inanılmaz kolaylasıyor.O kadar ki,hic bir ispanyolca egitimim olmamasına ragmen yazılanları tahmin etmekte hic zorlanmıyorum.

Ama yinede ileride yapacagınız meslekle ilgili dili ögrenmek en mantıklısı bana gore.Ornegin teknoloji sektorunde bir bolum okuyorsanız/okuyacaksanız Japonca,ticaretle ilgilenecekseniz Avrupa dilleri+Çince gibi...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

ben ingilizce, fransızca ve almanca biliyorum ama ingilizceden daha cok almancayı kullandıgımı farkettim. hem teknolojik gelismeler anlamında daha kullanıslı bi dil, hem de almanya turkiye yle islerini iyi tuttugu icin her zaman is imkanı saglıyor

ama tabi bunları dısında cince ve japonca ogrenilebilinir ama bana cok utopik geliyor bu dilleri ogrenmek. sanki bi zamanlar rusya guclu diye rusca ogrenen insanlar su anda cok kullanamıyorlarsa, cince nin hakimiyeti de o kadar surucek gibi

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

veronique yazdı:ama tabi bunları dısında cince ve japonca ogrenilebilinir ama bana cok utopik geliyor bu dilleri ogrenmek. sanki bi zamanlar rusya guclu diye rusca ogrenen insanlar su anda cok kullanamıyorlarsa, cince nin hakimiyeti de o kadar surucek gibi
Çin ve Japonya olayı Rus olayından bence farklı,Çin ekonomisi gittikce gucleniyor ve kolay dusecek gibi degil.Ayrıca Rusca'da hala baya ogreniliyor.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

jonnathan yazdı:
veronique yazdı:ama tabi bunları dısında cince ve japonca ogrenilebilinir ama bana cok utopik geliyor bu dilleri ogrenmek. sanki bi zamanlar rusya guclu diye rusca ogrenen insanlar su anda cok kullanamıyorlarsa, cince nin hakimiyeti de o kadar surucek gibi
Çin ve Japonya olayı Rus olayından bence farklı,Çin ekonomisi gittikce gucleniyor ve kolay dusecek gibi degil.Ayrıca Rusca'da hala baya ogreniliyor.
rusça öğrenen erkeklerin amaçları farklı oluyor genelde :010
ben çinceyi sonuna kadar destekliyorum..çinceye çok ihtiyaç var günümüzde :010

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

jonnathan yazdı:
Japonya dogru olabilir ama Cin bence dususe gececektir cunku onların ekonomisini kalkındıran sey kendi iclerinde olayı idare edebilmeleri, eger ulke emperyalizme dogru suruklenirlerse onların da ekonomileri basarısız olur

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

veronique yazdı:
jonnathan yazdı:
Japonya dogru olabilir ama Cin bence dususe gececektir cunku onların ekonomisini kalkındıran sey kendi iclerinde olayı idare edebilmeleri, eger ulke emperyalizme dogru suruklenirlerse onların da ekonomileri basarısız olur
zaman gosterir,bu dunyada Amerika var,her sey olur...

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

wolfali yazdı:
jonnathan yazdı:
rusça öğrenen erkeklerin amaçları farklı oluyor genelde :010
ben çinceyi sonuna kadar destekliyorum..çinceye çok ihtiyaç var günümüzde :010
antalya da erkeklerin % 80 i rusça biliyodur sanırım, malum burası küçük rusyaaaa :-D
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

sizce 2. bir dil olarak hangisi öğrenilmeli

Mesaj gönderen kitten »

bence direkt Çince düşünmeye bile gerek yok :010

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

biz kendi dilimizi adam gibi konuşalım da ikincisi kusur kalsın gibi babaanne vari konuşucam ben...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

hi_fi_girl yazdı:biz kendi dilimizi adam gibi konuşalım da ikincisi kusur kalsın gibi babaanne vari konuşucam ben...
bunu isverenlere de soyle...

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

jonnathan yazdı:
hi_fi_girl yazdı:biz kendi dilimizi adam gibi konuşalım da ikincisi kusur kalsın gibi babaanne vari konuşucam ben...
bunu isverenlere de soyle...
bana teknik ingilizce yetsede kaba etlerimiz yemiyo öğrenmemeyi mecbur bilmek zorundayız ingilizce. zorunlu olduğum için yoksa sallamam hiç ikinci dil filen...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

ne yazıkki ingilizce,almanca.yeterlidir bence.lisede de bu diller öğretiliyor zaten.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

allaha şükür akademik ingilizceye sahibim,çince,rusça ve ispanyolcaya ilgim var ama akademeik olarak deil :D...ama en önemli şöle bence;

1.ingilizce

2.çince

3.ispanyolca

4.rusça....
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

1 ve 2

İngilizce ve Almanca

Rusca 3.ydü ama ben onu 4. ye alıp,

3.nün yerine 3. olarak İspanyolca düşünüyorum...
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...