Öğrencinin Durumu Veliye SMS Yoluyla Bildirilecek

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Öğrencinin Durumu Veliye SMS Yoluyla Bildirilecek

Mesaj gönderen Lysippe »

Öğrenciler yanacak veliler mutlu olacak!
Okulcebimde interaktif veli bilgilendirme sistemi, nihayet hayata geçti. Artık tüm veliler, okuldaki çocukları hakkındaki bilgilere sms yoluyla ulaşacak.

Vodafone-Erboy ortaklığı ile hayata geçirilen bir proje kapsamında bir öğrencinin notları ,devamsızlık bilgileri, sınav tarihleri, servis bilgileri, sağlık bilgileri, öğretmenin öğrenci hakkındaki görüşleri, okul duyuruları vb diğer bilgilerin gsm farkı olmaksınsızın velini cep telefonuna iletilecek.

Geçen sene içerisinde çeşitli illerde valilik olurlarıyla test çalışmalarını başarıyla tamamlayan proje sayesinde devamsızlıkların büyük ölçüde azaldığı tespit edilmiş, velilere gönderilen not mesajları ve diğer bilgi mesajları sayesinde öğrencilerin not ortalamalarında da belirgin farklılıklar tespit edilmiştir.
Bu projenin aktif hale gelebilmesi ve kurulumu için eğitim kurumunun hiç bir ücret ödemesine gerek yok. Sadece çocuğu hakkında açıklanan bilgilere ulaşmak isteyen velinin sisteme abone olması gerekiyor.

Ayrıca bu sistem sayesinde veli 0542 704 5050 numaralı ivr sesli yanıt servis hizmeti, vodafone kullanıcıları 4463 sms bildirim servisine gönderecekleri sms kodları sayesinde 7/24 çocuğu hakkındaki tüm bilgilere normal tarife üzerinden ulaşabilir.

Örneğin veli not yazıp 4463 e gönderdiği takdirde not bilgileri kısa mesaj yoluyla veliye iletiliyor. Bu faydalı projeden yararlanmak istiyorsanız, abonelik ücreti yıllık ilkokullar için 10.00 ytl, liseler için 15 ytl,üniversiteler için sadece 25 ytl.

kaynak: mynet

artık üniversitede bile not gizlenemeyecek. öğrencilere kolay gelsin. :010

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Ben lisedeyden bu vardı zeten. Bizim müdür sağ olsun velilere öğrenciler kaçtığında falan mesaj çekiyodu velilere.

Kullanıcı avatarı
pokisilik
Üye
Üye

Mesaj gönderen pokisilik »

bizim müdürde aynı eşşekliği yapıyodu ve yapacak gibi gözüküyo

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

yoksa sizin müdür bizim müdür mü? :P

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

telefondan anlamayan ebeveynler için büyük bi kötülük =)
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

üniversitede bile mi ? yok daha neler
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

bizde yapmaktaydılar bu uygulamayı bu sene.. devamsızlıklar zaten okuldan kaçtığın günün akşamı yoklama müdür yardımcısının eline geçince gönderiliyordu.. karnem.net adındaki bir uygulama ile de 5 YTL karşılığı aldığınız şifre ile not durumunu kontrol edebiliyordunuz.. daha neler olacak merakla beklemekteyim yakında öğrencilerin yakalarına arma yerine küçük kameralar takıcaklar galiba..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

aman bi bu eksikti yaa
kötüleri sevdik

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

üniversitedeki notlar mı? iyi de ailem beni sadece 2 dersten kaldım diye biliyor :S
betterman.

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

inanmiimm şaka mı bu ya yok daha neler ya (= üniversitede ki notlarmış hıhh kazık kadar insanlar olduk ne gerk war buna :-D off sıcak bastı birden :(
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Vel-im geldi sıkıntı bitti :)
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...