Evlilik ve kadın

A$k Me$k olayları, derin ve içsel hadiseler...
Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

fromhelllll yazdı:
morjan yazdı: ya işte o 25-30 senedr ewli olanlar eski kuşak...onlardan bahsetmiorum...eski kuşak ewliine en ii örnek annemle babam 37 senedr ewliler...we hala aşıklar birbirlerine....benim yakındıım yeni kuşak....
baban kanatlanmıitır heralde 37 senen aynı kadına tahammül eden erkek melek demektir..........
benim babamda 32.seneleri oldu bu ağustosde evde melekler dolaşımuşda hbrimiz yokmuş,ya nie katlanılmasınki gerçei katlanmak bile yanlış bi kelime burda ama bi insan gerçekten sevdikten sooraa bi ömür boyu berabr geçnebilrler
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

MuHoS yazdı:ya benim anlamadığım nokta ii güzel sevdiğin kişiyle yaşıosun ediosun ona aşıksın peki imza atınca nie olay prosedure dönüşsün yada artık aşkın yerini sevgi saygı alsın zaten aşıksan aşkın devam eder bi imzaylamı değişio bunlarr ilerde çocuk yapmaya karar verincemi evlenirlir sadece o zaman bu mantıkla onada gerek yok evlenmeden çocuk yapılır size göre
imza atmayı ben bir devlet dairesine gidip sıra bekleme ve sıranın gelmesine benzetiyorum..imza dediğin zaten aranızdaki ilişkiyi resmileştirmek ona bir ad koymak ve devleti de işin içine sokmak..bende sana bi soru sorayım ozaman..neden bu iş devletin huzurunda ve devletin gözetiminde olmalı veya neden oraya imza atılarak olmalı ve şahitler olmalı..eğer bu evlilik denen olay sadece ve sadece 2 kişi arasındaysa neden şahitlere nikah memuresi ve memuruna gerek var..ben bu nedenlerden dolayı karşıyım evlilik olayına..imzayla da aşk meşk kalmıyo bu yüzden sadece kalırsa o da saygı kalıyo ..çocuk olayı ise bambaşka bence
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

offf hell ya seni benimkiyle tanıştıriim bi ara :-D
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

theHeLL yazdı:
MuHoS yazdı:ya benim anlamadýðým nokta ii güzel sevdiðin kiþiyle yaþýosun ediosun ona aþýksýn peki imza atýnca nie olay prosedure dönüþsün yada artýk aþkýn yerini sevgi saygý alsýn zaten aþýksan aþkýn devam eder bi imzaylamý deðiþio bunlarr ilerde çocuk yapmaya karar verincemi evlenirlir sadece o zaman bu mantýkla onada gerek yok evlenmeden çocuk yapýlýr size göre
imza atmayý ben bir devlet dairesine gidip sýra bekleme ve sýranýn gelmesine benzetiyorum..imza dediðin zaten aranýzdaki iliþkiyi resmileþtirmek ona bir ad koymak ve devleti de iþin içine sokmak..bende sana bi soru sorayým ozaman..neden bu iþ devletin huzurunda ve devletin gözetiminde olmalý veya neden oraya imza atýlarak olmalý ve þahitler olmalý..eðer bu evlilik denen olay sadece ve sadece 2 kiþi arasýndaysa neden þahitlere nikah memuresi ve memuruna gerek var..ben bu nedenlerden dolayý karþýyým evlilik olayýna..imzayla da aþk meþk kalmýyo bu yüzden sadece kalýrsa o da saygý kalýyo ..çocuk olayý ise bambaþka bence
baba paran varsa hiç gidip sýra bekleme çaðýr nikah memurunu ewde yap nikahý..
ewlilik saten 2 kiþi arasýnda sadece dewlet gözünde ewli gözüküosun yani dewlette senin ewli olduunu bilio yani "aha baq baq bis ewlendik diosun" ki biliosun ewliliðin getirdiði bi sürü þey var yükümlülüklerin deðiþiyo haklarýn deðiþio deiþen bi ton þey var..
ya ewlenceksinki avukatlar iþ yapsýn..çünkü ewlenmessen boþanma davasý açamassýn .. imza deil mi yaww.. at gitsin..yada sen atmýcam diosan çaðýr beni makul bi ücret karþýlýðýnda ben senin imzaný taklit ediim .. ya hiç nikahýkarýþtýrma yaw imam nikahýyla 10-15 kere ewlenebiliosun .. en güseli ..
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

endoplazmikjan yazdı:
theHeLL yazdı:
MuHoS yazdı:ya benim anlamadığım nokta ii güzel sevdiğin kişiyle yaşıosun ediosun ona aşıksın peki imza atınca nie olay prosedure dönüşsün yada artık aşkın yerini sevgi saygı alsın zaten aşıksan aşkın devam eder bi imzaylamı değişio bunlarr ilerde çocuk yapmaya karar verincemi evlenirlir sadece o zaman bu mantıkla onada gerek yok evlenmeden çocuk yapılır size göre
imza atmayı ben bir devlet dairesine gidip sıra bekleme ve sıranın gelmesine benzetiyorum..imza dediğin zaten aranızdaki ilişkiyi resmileştirmek ona bir ad koymak ve devleti de işin içine sokmak..bende sana bi soru sorayım ozaman..neden bu iş devletin huzurunda ve devletin gözetiminde olmalı veya neden oraya imza atılarak olmalı ve şahitler olmalı..eğer bu evlilik denen olay sadece ve sadece 2 kişi arasındaysa neden şahitlere nikah memuresi ve memuruna gerek var..ben bu nedenlerden dolayı karşıyım evlilik olayına..imzayla da aşk meşk kalmıyo bu yüzden sadece kalırsa o da saygı kalıyo ..çocuk olayı ise bambaşka bence
baba paran varsa hiç gidip sıra bekleme çağır nikah memurunu ewde yap nikahı..
ewlilik saten 2 kişi arasında sadece dewlet gözünde ewli gözüküosun yani dewlette senin ewli olduunu bilio yani "aha baq baq bis ewlendik diosun" ki biliosun ewliliğin getirdiği bi sürü şey var yükümlülüklerin değişiyo hakların değişio deişen bi ton şey var..
ya ewlenceksinki avukatlar iş yapsın..çünkü ewlenmessen boşanma davası açamassın .. imza deil mi yaww.. at gitsin..yada sen atmıcam diosan çağır beni makul bi ücret karşılığında ben senin imzanı taklit ediim .. ya hiç nikahıkarıştırma yaw imam nikahıyla 10-15 kere ewlenebiliosun .. en güseli ..
durun herkese sırayla cvp verecm :-D bi dakka bi dakka sözümü kesmeyin ben sizi dinledim :P endoplazmikjan ilk sözüm sana; olm sen işi parayla ilişkildendirmişisn sen para yüzünden cayıosan diyecek hiçbişeyim yok bi de sorumluluk ve yükümlülükler demişsin burdada sanki sen bundan kaçar gördüm sen sorumluluktan korkuyosunya herhalde ondan evliliğe soğuk bakıosun :006 theHeLL arkadaşımızda olay resmiyet kazanıor aşk bitior demiş ya senin aşkın bi imzayla bitiosa zaten o aşk deilde başk bişeydir evlilik bi kurumdur daha dünyanın eski zamanlarından beri süregelen bi kavramdır bi sosyalleşme herşeyin bi düzen içine sokma olayıdr nikah memur şahitlerin bunun simgesel öğeleridir bunları abartmamak lazım
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
cortx6
Üye
Üye

Mesaj gönderen cortx6 »

NEDEN SORUNUN İSMİ EVLİLİL VE KADIN BELKİ EVLİLİK VE ERKEK HAKKINDA DAHA ÇOK ŞEYER BAHSEDİCEM bence bir evlilii kesinlikle kadın diyl erkek yürütür bana göre yuvayı dişi kuş diyl erkek kuş yapar bu bir vilimsel gerçek nihayetinde çünkü kadın zaren yapı olarak çok vericidir bunun karşılıındada sevgi ilgi taktir ister ama erkek allahtan belasına kadar her şeyi ister ve karşılıındada sevgiyi yarımyamalak sadaka verir gibi verir kadın aşık olduu zaman güzelleşir ama erkek aşık olduu zaman nede olsa bu beni böylede seviyor der ve kendini bırakırerkek adam gibi kadınını severse kadın erkeinin istediini yapar ve o ev tam bir yuva olur mutlu ve huzurlu bu arada söylediklerim genellemeydi ama arada istisnalarda oluyor ama kaydeyi bozamıyorlar tabi

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

yuvayı dişi kuş yapar die boşuna dememişler kadınlar olmasa düzen denilen bişi olmass o yüzden evlilikte büyük pay kadınlara aittir :010
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
bcelali
Üye
Üye

Mesaj gönderen bcelali »

Bir topluluk düşünün ki herkez birbiriyle çiftleşiyo,bulduğunu götürüyo e hayvanlardan ne farkımız kaldı ozaman.Evlilik boşuna devlet huzurunda yapılmıyo.Sen karşındakini kandırıp onun nimetlerinden yararlanıp sonra onu aldatıyosan tabiikide ezilenin yanında birileri olmalı.Düşün aynı olayı hayvan kanunlarına vuralım;sen evlenmeden karşındakinden maddi manevi faydalanmışsın sonrada kaçmışsın,seni linç etmeleri gerekiyo çünki karşındakinin zaafından faydalanıyosun o sana güveniyo.S :013 en tabii ki bi ceza almalısın devlet işte burada ortaya çıkar ve bence çıkmalı da.Bu düzeni beğenmeyen kişinin hayvan düzenini benimsediği aşikardır.O adamın da hayvandan aşağı kalır yanı yoktur bence gitsin ormanda yaşasın dimi burası hukuki bi insan topluluğudur.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

evlilik mutlaka gerekli. :005

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

evlilik ve kadın bir arada çok tehlikeli kelimeler :013
God Gave Rock'n Roll To You,Save Rock'n Roll For Everyone

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: ne evlenmesi bosverin....

Mesaj gönderen ysseulb »

dmnlik yazdı:belki sınıflandırma yapmak yanlıs ama ınsanları tanımlama acısından kolysa sen kafana gore sole bısıler.evlilik suanlık gerkesızlıkten baska bısı dııl.off ne sıkıcı bısı ya.hayatının sonuna kadar aynı yuze bak dur.bi bıkkınlık olmuo mu ki .su evli olanlar solesınler sunun cevabını.suanlık evlılık neymıs yaaaaaaa dan baska bısı demıorum.....
gerçekten sevmediğin için öyle düşünüyorsun...gerçekten sevdiğin zaman bırak bıkkınlığı hergün görsen bile sana yetmicek...zaten evlilik pek çok şeyi içinde barındıran bir şey adı üstünde hayat arkadaşlığı; ailenden veya tanıdıklarından kimse hayatında kalmadığında omuzuna yaslanıp güç alacağın, beraber yürüyeceğin insan olucak o...dolayısıyla bıkkınlık olmayacak...eğer oluyorsa da o zaman yalnış bir seçim yapmışsın demektir...

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

evlilikkk...belki 1 10 yıl sonra..=)aklıma eserse o an gelir evlilik teklifi ederim heralde..bnden çok iyi bi ev kızı olcaına eminim ben:D
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

bcelali yazdı:Bir topluluk düşünün ki herkez birbiriyle çiftleşiyo,bulduğunu götürüyo e hayvanlardan ne farkımız kaldı ozaman.Evlilik boşuna devlet huzurunda yapılmıyo.Sen karşındakini kandırıp onun nimetlerinden yararlanıp sonra onu aldatıyosan tabiikide ezilenin yanında birileri olmalı.Düşün aynı olayı hayvan kanunlarına vuralım;sen evlenmeden karşındakinden maddi manevi faydalanmışsın sonrada kaçmışsın,seni linç etmeleri gerekiyo çünki karşındakinin zaafından faydalanıyosun o sana güveniyo.S :013 en tabii ki bi ceza almalısın devlet işte burada ortaya çıkar ve bence çıkmalı da.Bu düzeni beğenmeyen kişinin hayvan düzenini benimsediği aşikardır.O adamın da hayvandan aşağı kalır yanı yoktur bence gitsin ormanda yaşasın dimi burası hukuki bi insan topluluğudur.
insanlar ve hayvanlar arasında farklardan soz etmisin iii cok guselde teorileri ortaya atmısın ama en buyuk farkımısı unutmusun bisler aklı olan varlıklarız yany aklımızın bizii yonelettgi dogrultuda hayatımıza yon verioruz.ben evlilik olayına kesinlikle karsıyım.ama hayvandaa diilim :023 benimle hayatını paylasıcak insanında aklı var ona nasıı nekadar zarar verip vermiecegimi, onu bi anda bırakıp bırakmayacagımı bilir ve ona gore birlikte olur...
sonucta birlikte olmak nekadar dogal ve benimle onun arasındaysa ayrılmakta o kadar dogal ve benimle onun arasında olmalıdır.devlete veya bi baska adalet organına gerek yoktur...

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

MuHoS yazdı:
fromhelllll yazdı:
morjan yazdı: ya işte o 25-30 senedr ewli olanlar eski kuşak...onlardan bahsetmiorum...eski kuşak ewliine en ii örnek annemle babam 37 senedr ewliler...we hala aşıklar birbirlerine....benim yakındıım yeni kuşak....
baban kanatlanmıitır heralde 37 senen aynı kadına tahammül eden erkek melek demektir..........
benim babamda 32.seneleri oldu bu ağustosde evde melekler dolaşımuşda hbrimiz yokmuş,ya nie katlanılmasınki gerçei katlanmak bile yanlış bi kelime burda ama bi insan gerçekten sevdikten sooraa bi ömür boyu berabr geçnebilrler
evet katılıyorum bu yorum biraz alaycı kaçmış ve zaten hala daha aynı kadınla evli olan erkek melektir diyip duruyoruz =) "evlilik ve kadın" olduğu için mi başlık? tutturmayın benim feminist tarafı mı he =)

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

ben de yorum yapıcaktım ama konu sapmış ne diyim.. bilmem ki...

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

ewlenmeye karar werdiim zaman ewlenme teklifini ben yapjam..aljam çikolatamı çiçeiimi gidip istijem adamı... :-D sonra annem kzımn hiç bi kötü alışkanlıı yok..sgara yok,içki yok dijek.....kih kih :P
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

evlilik kutsaldır

kadın ve erkekte öledir kutsaldır.. bunun evlilik ve kadın yada evlilik ve erkek die bi ayrımı olmamalı evlilik tek kişiyle olmıyacağına göre

yani şöle bi toparlamak gerekirse
evlilik nedir 2 kişinin ortak bi yaşam sürmesi değilmidir?
o halde evlilik (2 kişinin ortak yaşamı) ve kadın ya da evlilik (2 kişinin ortak yaşamı) ve erkek diye ayrım olabilir mi? bunlar birbirine bağlı şeylerdir zaten :)

sonuç olarak morjan yanındayım yürü bee :P
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

morjan yazdı:ewlenmeye karar werdiim zaman ewlenme teklifini ben yapjam..aljam çikolatamı çiçeiimi gidip istijem adamı... :-D sonra annem kzımn hiç bi kötü alışkanlıı yok..sgara yok,içki yok dijek.....kih kih :P
jok hoşuma gitti yaw :oops:
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

yuvayı dişi kuş yapar :-D :-D
pencere önü çiçeği

Ana_Thema
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Ana_Thema »

kamze yazdı:yuvayı dişi kuş yapar :-D :-D
+1 :013

Kullanıcı avatarı
anTTiLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen anTTiLa »

evlenmek baştan hata doğanın kuralına aykırı
evlenmem :010

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

balgam yazdı:evlilikkk...belki 1 10 yıl sonra..=)aklıma eserse o an gelir evlilik teklifi ederim heralde..bnden çok iyi bi ev kızı olcaına eminim ben:D
zaten öle olucan :-D :P
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

benden ew kadını olmas annem senin yolunu çizdim dio evlenirsen evini pok götürür dio daa kendi kıçımı toplayamıorum :(

Kullanıcı avatarı
anTTiLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen anTTiLa »

ya niye üzülüosunki ev kadını olamıcam diye olma zaten niye işi kadınlar yapıo kim yazmış bu kuralı???evlilik saçma ama yapılcaksada eşit olmalı ben yemek yapıosam dier insan bulaşık yıkamalı mesela

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

anTTiLa yazdı:ya niye üzülüosunki ev kadını olamıcam diye olma zaten niye işi kadınlar yapıo kim yazmış bu kuralı???evlilik saçma ama yapılcaksada eşit olmalı ben yemek yapıosam dier insan bulaşık yıkamalı mesela
eeth bak buna +1derim tabi öle oljak eşit olmalı annemle babam öleler ne ii :P