ilişkide yıldönümleri...

A$k Me$k olayları, derin ve içsel hadiseler...
Kullanıcı avatarı
Luthienn
Üye
Üye

Mesaj gönderen Luthienn »

Şahsen severim özel günleri. 'Senin bir sevgilin var, senin bir sevgilin var ona özel birşey yapman lazım' diye kafama kaktığı için, hatırlattığı için... Şu hayat laga lugası içinde, kim sevdiğine istediği kadar vakit ayırabiliyor, kim onu asla ihmal etmedim diye biliyor ki?. Tabii ki onunla her an özel, her an güzeldir, ama özel günlerde, adı üstünde 'özeldir' be kardeşim. Yani ona ilk içiniz titreyerek 'sevgilim' dediğiniz anın üstünden tam bir sene geçecek ve o gün 'özel' olmayacak, mümkün müdür bu 'aşk' ilişkisinde?.

Ben ilişki yıldönümlerinden çok, tanışma yıldönümlerine önem veririm. Yani bi düşünsenize, o gün onunla aynı filme gitmeseydiniz, aynı sokaktan geçerken birbirinize çarpmasaydınız veyahut bir arkadaş buluşmasında onunla aynı masada rastlaşmasaydınız 'o' hayatınıza hiç girmeyecekti, onun gibi özel, dünyadaki en değerli varlığı tanımayacaktınız. Ne korkunç, ne ürkütücü birşey değil mi?.
Bu yüzden tanışma yıldönümlerinde illa ki özel bir şey yapardım onun için. Ondan da hiç beklemezdim aynı özeni, çünkü o benden de özel bir sürpriz hazırlardı.

Kısacası iyidir, hoştur, özeldir bu günler... Bu günleri 'kutlama' olarak değilde, onun sizin için ne kadar önemli olduğunu, onu neden, nasıl ve ne kadar sevdiğinizi anlatmanız için bir fırsat olarak görmek lazım.