Depresyon

A$k Me$k olayları, derin ve içsel hadiseler...
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

3 Yildir gezmedigim hastane gitmedigim doktor kalmadi.Milyarlar döktüm manyetik uyarim tedavisi gördüm gene ise yaramadi.beynimi dijital ortama aktardilar.Sonuç: Felaket.
Panik Atagi kendim yenmeyi basardim ama bu major depresyon lanet hastalik tüm çabalarima ragmen beni terketmiyor.Önümde mucize gerceklesse donuk gözlerle bakarim.Sanki baska bir boyutta yasiyorum.Perde arkasindan ama tamamaen gercekci görüyorum hayati.Öyle bir daralti basiyorki adama " bir önce ölsem kurtulsam" diyorsun.Titremeler.Alkol bagimliligi vs vs..Her yola sokuyor bu illet adami.Ama hala direniyorum.inatla! bu hastalik yüzünden intihar eden yüzlerce insan var ama ben ayakta kalicam...
Haa merak eden varsa,günde 30 adet ilaç aliyorum.Maalesef böyle yasiyorum ve calisiyorum.2 hafta sonra elektrosok tedavisi deneyecekler.Resmen deneme tahtasi oldum.Allah herkese müthis bir saglik versin...
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
lawinya940
Üye
Üye

Mesaj gönderen lawinya940 »

çok geçmiş olsun allah yardımcın olsun zor bişi olsa gerek hiç başıma gelmedi

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

amen hala depresyondatım ama gul hayata o sana gulmese bıle

Kullanıcı avatarı
lawinya940
Üye
Üye

Mesaj gönderen lawinya940 »

hep gülerim zaten bilirsin sen...

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

sen gul gunes dogsun yeniden ....gidiyorum gözüm yaşlı hatıran bak yuregıme......sebo ıyı söylemiş...

Kullanıcı avatarı
NreaLnunreaL
Üye
Üye

Mesaj gönderen NreaLnunreaL »

213 yazdı:3 Yildir gezmedigim hastane gitmedigim doktor kalmadi.Milyarlar döktüm manyetik uyarim tedavisi gördüm gene ise yaramadi.beynimi dijital ortama aktardilar.Sonuç: Felaket.
Panik Atagi kendim yenmeyi basardim ama bu major depresyon lanet hastalik tüm çabalarima ragmen beni terketmiyor.Önümde mucize gerceklesse donuk gözlerle bakarim.Sanki baska bir boyutta yasiyorum.Perde arkasindan ama tamamaen gercekci görüyorum hayati.Öyle bir daralti basiyorki adama " bir önce ölsem kurtulsam" diyorsun.Titremeler.Alkol bagimliligi vs vs..Her yola sokuyor bu illet adami.Ama hala direniyorum.inatla! bu hastalik yüzünden intihar eden yüzlerce insan var ama ben ayakta kalicam...
Haa merak eden varsa,günde 30 adet ilaç aliyorum.Maalesef böyle yasiyorum ve calisiyorum.2 hafta sonra elektrosok tedavisi deneyecekler.Resmen deneme tahtasi oldum.Allah herkese müthis bir saglik versin...
bilirim.. geçmiş olsun, bu duruma rağmen bunları söyleyebilmen de güzel. :010
eskidim ben..
paslandım.. kollarımın birinde naftalin kokusu
diğerinde tan yeri korkusu.
şimdi içimde,
tan yerinin ağarışından kaçan bir yarasa duygusu!

http://nrealnunreal.blogspot.com/

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

NreaLnunreaL yazdı:
213 yazdı:3 Yildir gezmedigim hastane gitmedigim doktor kalmadi.Milyarlar döktüm manyetik uyarim tedavisi gördüm gene ise yaramadi.beynimi dijital ortama aktardilar.Sonuç: Felaket.
bilirim.. geçmiş olsun, bu duruma rağmen bunları söyleyebilmen de güzel. :010
Hayatta dimdik durmak lazım.Herşey için..Sağol ayrıca.=)
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

-Öfke ve nefretin, çevresindeki kişilerin kaybına yol açacağı düşüncesiyle onlara yönlendirilemeyip, kendisine yönlendirilmesi (bu yapıdaki bir kişilik hayatın ilk 1-2 yıllık döneminde düzenli ve yeterli bir anne-çocuk ilişkisi yaşamamıştır.Kişinin yaşadığı depresyon gerçek ya da farz edilen bir kayıp ile bağlantılıdır).
bu bende vardı ve parantez içinde yazılan da geçerli. ömrümün ilk 2,5 yılını yuvada geçirdiğim için, anneme "anne" demeye 3 yaşında başlamışım. tüm nefretimi kendime yönlendiriyordum ve 8 yaşında filandım herhalde, psikoloğa gittim. düzenli gitmeyi reddettiğim için tam anlamıyla iyileşemedim. 12 yaşında bileklerimi kesiyordum ama amacım ölmek değil, acı çekmekti. Nitekim başarmışım herhalde, hala bir tanesinin izi dikiş izi gibi duruyor. 13 yaşından sonra hafifledi epey. Belki iyileşmişimdir, bilmiyorum. :)

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Birde bu illetin major,mani olanlari var.Dallara ayrılıyorlar.Bölünerek çoğalıyorlar resmen.Ben en sertine yani majörüne tosladım.İlaç firmalarıyla akraba oldum.Kobay olsaydım deli gibi para kazanırdım.
Sonuç itibariyle kimsenin yaşamasını istemediğim (aslında yaşaması gereken canlılar mevcut gezegende) bir olay.
Kesin bir tedavisi yok maalesef.Bir kere yakalanırsan bir daha hastalanman çok yüksek ölçülerde.
Eğer kabullenebilirse hasta; kafası az daha rahat olabilir.
Savaşın galibi önceden belirlenmiş bir kere.
Velhasıl umut denen olayı başka olaylarda ortaya çıkarmak daha makul derim ben.

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

kim depresyonda değil ki burası Türkiye.

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

213 yazdı:Birde bu illetin major,mani olanlari var.Dallara ayrılıyorlar.Bölünerek çoğalıyorlar resmen.Ben en sertine yani majörüne tosladım.İlaç firmalarıyla akraba oldum.Kobay olsaydım deli gibi para kazanırdım.
Sonuç itibariyle kimsenin yaşamasını istemediğim (aslında yaşaması gereken canlılar mevcut gezegende) bir olay.
Kesin bir tedavisi yok maalesef.Bir kere yakalanırsan bir daha hastalanman çok yüksek ölçülerde.
ben bişe sormak istiyorum bu hastalık doğuştan gelen bişemi yani genlerde fln olan bi hastalıkmı yoksa kötü şeyler yaşadıktan sonra oluşan bi hastalıkmı? bu arada büyük geçmiş olsun umarım bian önce istediğin gibi bi sağlığa kavuşursun...

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

nepse yazdı:
213 yazdı:Birde bu illetin major,mani olanlari var.Dallara ayrılıyorlar.Bölünerek çoğalıyorlar resmen.Ben en sertine yani majörüne tosladım.İlaç firmalarıyla akraba oldum.Kobay olsaydım deli gibi para kazanırdım.
ben bişe sormak istiyorum bu hastalık doğuştan gelen bişemi yani genlerde fln olan bi hastalıkmı yoksa kötü şeyler yaşadıktan sonra oluşan bi hastalıkmı? bu arada büyük geçmiş olsun umarım bian önce istediğin gibi bi sağlığa kavuşursun...

Doğuştan getirdiğimiz kişiliğin de etkisi olmakla beraber, hastalık sonradan olur.

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim :D

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Şu an içinde bulunduğum durum...çok ağır bir halde değilim ilaç vs kullanmıyorum ama çok kötü olduğumu bılıyorum ters giden bir seyler var ...
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

bugün itibariyle bende şuan depresyondayım..
ben aslında ortada hiç bişey yokkken çöküntüye giren bi insanım
bazen durduk yere tuhaflaşıyorum kendime de şaşırıyorum aslında bu yüzden..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

yazın depresyona girilmez de ne yapılır..herşey sıkıcı, berbat hatta yemek yemek, uyumak bile çok tatsız.. en sevdiğim şarkılar bile boş geliyor.. sonbahar gelse yağmurlar başlasa da kendimize gelsek.. her taraf vıcık vıcık sıkıntı, depresyon..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

houseofholy yazdı:yazın depresyona girilmez de ne yapılır..herşey sıkıcı, berbat hatta yemek yemek, uyumak bile çok tatsız.. en sevdiğim şarkılar bile boş geliyor.. sonbahar gelse yağmurlar başlasa da kendimize gelsek.. her taraf vıcık vıcık sıkıntı, depresyon..
+MİLYARLAR
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

tum hasta olanlara çok gecmıs olsun
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Aslinda bunlari gururum yüzünden zor yaziyorum..Daha kötü oldum.Hemde inanilmaz bir sekilde.Birakmiyor pesimi ben ne kadar direnip gülmeye çalissamda.Titremeler artti.iç sikintisi,gögüs darligi.yerinde duramamak.Ölsemde kurtulsam düsünceleri.Çok daha fazla agir geliyor bu sefer.Kimseden destek yok.Zaten benimle aglasinlar istemiyorum ama dost bildiklerin bu halin yüzünden senden kopuyorsa çok yazik.DÜnyami yeterince küçülttüm.Biraz var olan hayallerimi kisitladim.Olmuyor olmuyor.Doktorlarinda dedigi gibi "yapacak bisey yok".Sabretmek lazim.Da nereye kadar ? Çikmaz bir sokak.Nereye gitsen duvara tosluyorsun.Gereksiz tesellilere ihtiyacim yok.Mutlak huzur istiyorum sadece.Ne alkol ne ilaç ne uyusturucu hiç bir $ey rahatlatmiyor dogal olarak.Hadi kanser olsan neler olacagini az biraz tahmin edebileceksin.Ama bu olay farkli.Bunalmak ve depresyondan çok agir bir olayi.Daha detayli konusmak istemiyorum.Zira bu kadar döktügüm yeter.Herkese bol saglik diliyorum.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ulan oh beeeeee.3 yıldır tedavi görüyordum (aslında kendimi kendim tedavi ediyordum).Sonunda başardım.İyileştim.12 hastane,7 elektroşok,16 manyetik uyarım seansı,2-3 ay hastanede yatış,milyonlarca anti depresan vs vs...Kurtuldum : )

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

cok sevındım sahsen senın adına =)
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

fena birşey çok fena

Kullanıcı avatarı
lauranthalasa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lauranthalasa »

suanda icinde bulundugum durum ve sanki sonsuza kadar benimle beraber olucakmis gibi...beni hayatta seven 2 sey var zaten biri yanlizlik digeri depresyon.keske bende onlari beni sevdikleri gibi sevebilsem puuff...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

speed_of_pain yazdı:cok sevındım sahsen senın adına =)
Tam olarak atlamadim ya of : ( ataklar bastirmaya basladi tekrar.insallah sertlesmez.bu kadarina raziyim

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

askerdeyken bağzı konular beni baya bi bunaltmıştı kendime zarar vermeyi düşür olmuştum günlerce hatta haftalarca ruhsuz bi şekilde dolaşmıştım ama sonra elimdekilerin benim için nekadar kıymetli olduğunu hatırladım ve hep onları düşünerek bu durumdan sıyrılmayı başardım
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!