Aile mi Sevgili mi?

A$k Me$k olayları, derin ve içsel hadiseler...
Kullanıcı avatarı
_macbeth_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _macbeth_ »

hepsinin yeri ayrı olması gerek bence ama aile ağır basar bende

Kullanıcı avatarı
zafersarhosu
Üye
Üye

Mesaj gönderen zafersarhosu »

İki taraf arasında bir seçim yapma zorunluluğu varsa çok kötü..Asıl numara bu duruma hiç getirmemekte ama her zaman o kadar kolay olmuyor.İkiside insan hayatında ayrı boşlukları dolduruyor ve eksiklikleri acı veriyor.

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

bu nasıl bi topictir ya!! ailenin yerini ne tutarki !!!
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

plastic yazdı:bu nasıl bi topictir ya!! ailenin yerini ne tutarki !!!
bence insanların düşündürmesi açısından çok kötü bi topic değil.. ailemizin değerini bi kez daaa hatırlatıo en azından :)

ailemi şuan ve gelicekte hiçbişeye ve hiçbirine değişmicek olsamda bazı aileler var ki çocuklarının sevgili seçeneğini seçmesini hakettiğini biliyorum.. :x
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

simsiyah_85 yazdı:
bence insanların düşündürmesi açısından çok kötü bi topic değil.. ailemizin değerini bi kez daaa hatırlatıo en azından :)

ailemi şuan ve gelicekte hiçbişeye ve hiçbirine değişmicek olsamda bazı aileler var ki çocuklarının sevgili seçeneğini seçmesini hakettiğini biliyorum.. :x
ailenin değerini hatırlamamız için böyle bi topik açılması çokta gerekli değil sanırım :)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

plastic yazdı:
simsiyah_85 yazdı:

ailenin değerini hatırlamamız için böyle bi topik açılması çokta gerekli değil sanırım :)
bi kez daha hatırlatmasının bi sakıncası yok bence
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

Bir insana birşeyi yasaklayarak o şeyin yanlış olduğunu öğretemezsiniz..

Biz mi?Sevgilin mi? Böyle bir tercihi ancak aile zorunlu kılabilir ama ailenin de yukarda söylediğim şeyi unutmaması lazımdır.Bu nedenle bir kişiyi istemiyorlarsa(ki istememe nedenleri sadece çocuklarını korumaktır) bunu böyle kesin yasaklar koymadan yapmalıdırlar.Bu açıdan ben şanslı olduğumu hissediyorum.Ailem en azından kendi tercihlerimde düşmeme izin veriyor ama kalkarken hep yanımda oluyor.Bu nedenle her seferinde daha güçlü oluyorum..

Hiç bir sevgilinin de sebepsiz yere aileni bırak tribine gireceğine inanmıyorum..

Yani bence cevap D şıkkı Her biri :)
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

rammstein_19
Üye
Üye

Mesaj gönderen rammstein_19 »

tabiki sevgili

Kullanıcı avatarı
DeatH_LetterS
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DeatH_LetterS »

tabiki ailem..bu dünyada kimselere değişmem ailemi çünkü bilirimki onlar bnm hep iyiliğimi ister hiçbir anne ve baba çocuğun mutsuz olmasını istemez
KaybettiM ßuqün keNdimi hüKümSüzdüR..!

Kullanıcı avatarı
dolunayyy
Üye
Üye

Mesaj gönderen dolunayyy »

tabiki bencede aile. :)
sensizlikten olsa gerek çekilmez oldu buralar..
ayrılıktan olsa gerek gecikiyor sabahlar..

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Ben seçim yaptırmak zorunda bırakan hiç bir aileyi ve sevgiliyi istemem...zaten insanın aklı başında olduktan sonra buna gerek kalmaz.
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

bi ara sölediim þeyi bi daa hatýrlatiiiim "sewgili ailem" ..
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
bullet
Üye
Üye

Mesaj gönderen bullet »

valla zor insanın başına gelmeden anlayamaz seçim o anki psikolojime bağlı ikisi de ya da hiçbiri

Kullanıcı avatarı
ROCKvaryum
Üye
Üye

Mesaj gönderen ROCKvaryum »

tabikide aile sewgili gelip geçici olabilir ancak aile kalıcıdır
silinmişgerçeklerinvekuşkulubakışlarınardında yatan iki yüzlü gülümseyen yıldızların geceye parıltı vermesine asla izin vermeyin

relisys
Üye
Üye

Mesaj gönderen relisys »

ysseulb yazdı:Ben seçim yaptırmak zorunda bırakan hiç bir aileyi ve sevgiliyi istemem...zaten insanın aklı başında olduktan sonra buna gerek kalmaz.

;)
Where is she ??

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

aile tabiki egerki sevgiliyide aileye koyarsan daha da iyi olur :)
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Aileden ve sevgiliden sevgiliye değişir bu konu ama benim görürüşüm ailedir.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
dodo
Üye
Üye

Mesaj gönderen dodo »

sevgili.....

Kullanıcı avatarı
dodo
Üye
Üye

Mesaj gönderen dodo »

sevgili.....

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Valla atalarımız "anadan geçilir yardan geçilmez" demişler...İnsan bi noktadan sonra kendi hayatını kurmak adına zaten seçimini sevgiliden yana kullanıo. Bu doğal bişey bence. Kaldı ki eğer aile bu konuda bi seçim yapmak zorunda bırakırsa şahsı çoğunlukla seçim sevgiliden yana olur. Sevgili böyle bi seçim yapmak zorunda bırakırsa işte o zaman kişiden kişiye değişir. Mesela ben muhtemelen sevgiliden yana yaparım seçimimi ve muhtemelen de bunu ailem olgun karşılar ama sonrasında ilişkimiz biraz sorunlu bi boyut kazanıcaktır diye düşünüorum. En güzeli insanların aile olsun sevgili olsun birbirlerini bu tip seçimler yapmak zorunda bırakmaması olur. İnsan naaparsa yapsın ne kadar akıllıca davranırsa davransın bi taraf onu böyle seçimler yapmak zorunda bırakabilio ne yazık ki. Ailenin de sevgilinin de yeri farklı...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

seçim yapmaya zorlayan taraf kaybeden taraftır bence. ama yine de aile bir adım önde..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

şimdi bişey sorucam ama lütfen kimse beni yanlış anlamasın bu bi eleştiri değil...sadece merkımdan soruyorum ve sanırım anlayamıyorum...sevgiliyi tercih etme durumu..yani biri bana anlatablrmi.... ilk doğduğun andan beri senin için her türlü fedakarlığı yapmış olan anne baba yada kardeş nası olurda sevgiliye tercih edilir??yani anne babadan daha çok sevileblyomu...daha önce başıma gelmedi böle bişey çünkü...
herkesin düşüncesine saygı duyuyorum ama aklım almıyo sadece sormak istedim...
ama şuna kesilikle katlıyrum..insanlar tercih zorunluluğunda bırakılmamalı...

Kullanıcı avatarı
narcissus
Üye
Üye

Mesaj gönderen narcissus »

kesinlikle aileeee.lonly nin de dedigi gibi her zaman yanımızda olan insanlar ailemizdir.we eger sewgili de gercek sewgiliyse onunla ewlenirsin,o da aileden olmus olur zaten....anneler gunu babalar gunu tamam da 'sewgililer gunu'gercekten de boşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kullanıcı avatarı
uKigs1905
Üye
Üye

Mesaj gönderen uKigs1905 »

aiLe

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

lonly yazdı:şimdi bişey sorucam ama lütfen kimse beni yanlış anlamasın bu bi eleştiri değil...sadece merkımdan soruyorum ve sanırım anlayamıyorum...sevgiliyi tercih etme durumu..yani biri bana anlatablrmi.... ilk doğduğun andan beri senin için her türlü fedakarlığı yapmış olan anne baba yada kardeş nası olurda sevgiliye tercih edilir??yani anne babadan daha çok sevileblyomu...daha önce başıma gelmedi böle bişey çünkü...
herkesin düşüncesine saygı duyuyorum ama aklım almıyo sadece sormak istedim...
ama şuna kesilikle katlıyrum..insanlar tercih zorunluluğunda bırakılmamalı...
Sorduğun sorunun cevabı yine sorduğun sorunun içinde mevcut..Aile doğduğun günden beri yanındadır evet. Yani aileni başta kendin seçmezsin. Sevgili kendin seçtiğin kişidir. Onu da cazip kılan budur bence. Ne süreyle yanında olacağının bi garantisi yoktur. Senin de ne süreyle onun yanında duracağının bi garantisi yoktur. Bu durum iki bilinmeyenli bi denklem gibidir yani. İnsanın bilinmeyene olan merakı ve kendi seçimleriyle yaşama arzusu onu sevgiliyi seçmeye iter. Bunun açıklaması bu olabilir. Sonra bu denklem iki tarfın da istediği ekilde çözülmeye başlarsa, arkadaşında dediği gibi sevgili ailenin bir parçası haline gelebilir. Aslında insanın içgüdüleri ve sosyal evrimi göz önünde bulundurulursa yapılan seçim zaten aile seçmeye yönelik bi harekettir.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.