Championship Manager

Oyun dünyası...
Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Championship Manager

Mesaj gönderen theHeLL »

lise 1de falan başladım bu illete galiba tam tarihini hatırlamıyorum..(amaan yine mi futbol baydı be fifa mifa demeyin,bu sadece futbol değil)gece gündüz iptal olarak,rüyalarda takım kurup yönetip şampiyon olup takımdan kovulunca sinir küpü olarak monitöre kafa atmaya kadar gider bu..daha beterlerini de yapanlar vardı biliyorum...benim gibi müptelası(bağımlıyım,bütün zararlı etkilerini biliyorum yine de bırak mak istemiyorum=)olan varsa konuşalım
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

fm çıkınca benim bilgisayar kaldırmaz oldu update felan da yapmadım eskisine $u an oynamıyorum pek ama bi aralar delisiydim :002

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

fmyi benim bilgisayar da kaldırmadı cm 00-01 sezonundan başlayıp 05-06 sezoununa geldiğim(her tatilde eve gittiğimde anca oynuyorum[24saat]=)takımdan kimler geçmedi ki..bülent 36 yaşında hala oynuyo...popescu 38yaşında bıraktı :010 ..ben anlatmaya başlamayayım hiç ...koca sitede 1 kişi mi bilir ve oynamışlığı vardır bu oyunu yahu :(

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

yeni gördüm :) bu oyun yüzünden tüm öğünlerim bilgisayar başında tüm aktivitelerim bilgisayar başında olurdu. ama en zevkli oyunlar tüm bilinenler futbolu bıraktıktan sonra gelen uydurma futbolcular. cidden bi yerden sonra oyundaki kabiliyetine bakıyor. züper oluyor
betterman.

Sepulchral
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Sepulchral »

Cm hakkýnda söylenecek o kadar çok þey var ki... Herþeyden önce bir kabulleniþ ve teslim oluþtur, hem de en seve sevesinden... Ýnanýlmaz bir ego tatminidir, sanki hakikaten o þampiyonluk kupasýna dokunan parmaklar senin parmaklarýndýr... Sonra aþktýr, futbol aþkýdýr, strateji aþkýdýr, araþtýrma aþkýdýr, öyle bir aþktýr ki 2 saat uyku düzeni bozulsa, her gün sofralarýmýza gelen salata yapýmýnda kullanýlan hýyardan çok farký kalmayan bir adamý 10 gün boyunca her gün 4 saatlik uykuyla ayakta tutabilir.. Hýrstýr, monitöre kafa atma, klavyeyi duvara fýrlatma, 90. dakikada size gol atýp takýmýnýza çelme takan rakip futbolcuya ''orospu çocuðu'' diye nickname koymaya kadar gidebilecek bir hýrstýr... Eðlencedir, özellikle sezon keyifli gidiyor ve baþarý geliyorsa bir keyif sigarasý yaktýrýr ve lippi tadýnda basýn açýklamalarý yaptýrýr... Herhangi bir oyuncunuz tarafýndan ''baþarýmý hocama borçluyum'' diye övüldüðünüzde tevazu sahibi olabilmektir, babacanlýktýr... Liderliktir, takým kötü giderken tüm olumsuzluklarýn önünde mazaretlere sýðýnmadan aslanlar gibi durabilmektir... Tutkudur, insanýn en doðal güdülerinden kazanma güdüsünün hem en komplike hem en ilkel yollardan dýþa vurumudur... Aþktýr, inandýðýn futbolculara, taktik disiplinlere, takýmlara büyük bir aþktýr... Sevinçtir, arjen robben'i ezeli rakibinizin elinden kaparak transfer ettikten sonra odanýzda yaptýðýnýz anlmasýz haraketler, diðer herkes için embesilliktir, ama yok sizin için sevinçtir... Hüzündür, cl finalini 2 sene üst üste kaybettikten sonraki ruh haliniz, bunu gerçekten yaþayan cuper'den hiç farklý deðildir... Öylece 2 saat sessizce monitöre bakarken kendinize kýzdýrýr ve ayný hatayý nasýl tekrarlarým diye düþündürtür... Gururdur, yýlýn menajeri seçildiðinizde, þampiyonluklara, kupalara koþtuðunuzda taraftarla bütünleþtiðinizde, gözlerinizde maradona'nýn 86'da kupayý tangoculara getiriken taþýdýðý o ýþýðýn aynýsýný görmek mümkündür... Gururdur, daha 16 yaþýnda gencecik bir yetenekken kulübe kazandýrdýðýnýz topçunun 22 yaþýnda dünyada yýlýn futbolcusu seçilmesi gururdur elbette ki... Tutkudur, bütün randevularýnýzý erteletecek, sosyal hayatýnýzý sýfýrlayabilecek, arkadaþlarýnýzla aranýza mesafeler koyabilecek, sevdiceðinizle ettiðiniz her 3 kavganýn 2'sinin altyapýsýný hazýrlayabilecek bir tutkudur... Ve aþktýr yeniden, yine, yeni, yeniden aþktýr! 10 sezon üst üste þampiyon da olsanýz,11.sezonun hiçbir garantisi olmadýðýný bilmenin getirdiði, futbolun büyüsünün getirdiði aþktýr... Cm hayattýr aslýnda, ne bir eksiði ne bir fazlasý..
Maybe life an illusion!

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

yalnız ben hic iyi takımlarla oynamam..bütcesi iyi olup kafama göre düzebileceğim kötü dü$meye oynayan takımları alır sonra onları kral yapma hevesine giri$irim :010

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

fm ye donduk artık bizde
sleeping with the earth my dying bride

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

drexler yazdı:yalnız ben hic iyi takımlarla oynamam..bütcesi iyi olup kafama göre düzebileceğim kötü dü$meye oynayan takımları alır sonra onları kral yapma hevesine giri$irim :010
samsunspor'u almıştım ben de. cidden pek de iyi olmayan bir bütçe ile dünyanın en iyi takımı yapmıştım. :) 5. senenin ardından şampiyonlar ligini bile domine ettim ve bu oyun 20 yılı aşkın bir süre boyunca devam etti. öyle ki, ilk seri uydurma futbolcular futbolu bırakmış, yepyeni bir nesil futbola başlamıştı :-D
betterman.

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

esperanza yazdı:
drexler yazdı:yalnız ben hic iyi takımlarla oynamam..bütcesi iyi olup kafama göre düzebileceğim kötü dü$meye oynayan takımları alır sonra onları kral yapma hevesine giri$irim :010
samsunspor'u almıştım ben de. cidden pek de iyi olmayan bir bütçe ile dünyanın en iyi takımı yapmıştım. :) 5. senenin ardından şampiyonlar ligini bile domine ettim ve bu oyun 20 yılı aşkın bir süre boyunca devam etti. öyle ki, ilk seri uydurma futbolcular futbolu bırakmış, yepyeni bir nesil futbola başlamıştı :-D
türk ligi oynamayı sevmem ben..benim oyunum %90 premier ligde olurdu..bi de mactan önce oyunu save leyip kazanana kadar oynayanlar var öyle bi$i asla yapmazdım..hey gidi cm hey :-D

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

ben ispanya liginde oynardım en zor lig de o zaten
2001-2002 cmydi oynadığım
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

cm 01-02,cm4,cm 03-04,fm2005,fm2006 oyunlarını oynamış biri olarak bu oyun kadar zevkli bir oyuna rastlamadığımı gönül rahatlığıyla söyliyebilirim.mükemmel sürükleyici heyecanlı ve insanı içine çeken bir oyun.gerçektende birçok kişinin uykusuzluk sebebi denebilir bu oyun için :010
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

drexler yazdı:
esperanza yazdı:
samsunspor'u almıştım ben de. cidden pek de iyi olmayan bir bütçe ile dünyanın en iyi takımı yapmıştım. :) 5. senenin ardından şampiyonlar ligini bile domine ettim ve bu oyun 20 yılı aşkın bir süre boyunca devam etti. öyle ki, ilk seri uydurma futbolcular futbolu bırakmış, yepyeni bir nesil futbola başlamıştı
türk ligi oynamayı sevmem ben..benim oyunum %90 premier ligde olurdu..bi de mactan önce oyunu save leyip kazanana kadar oynayanlar var öyle bi$i asla yapmazdım..hey gidi cm hey
valla araştırmalarım sonucu en zor lig olduğuna karar verdiğim türkiye'de oynadım. yani eğer yerel başarıysa amaç kolay ama avrupa'da başarı türkiye'de gs, fb, bjk harici takımlar için çok zor. zaten editör'den bakmıştım bi ara... onlar haricinde reputation'u olan pek yok. düşünün ki ben 5. senemde samsunspor'a saviola'yı getirmiştim. ha ama yabancı futbolcu için bence en iyi takım samsunspor, çünkü oyuna 2 ya da 3 yabancıyla başlıyordu. yani ucuz ve genç yetenekler için tam bi cennet. yollamaya kastıgınız yabancılar yok :-D

bu arada editöre bu oyun bittikten baya sonra baktım. reputation'u yükseltip saviola'yı getirdiğimi düşünmeyin. 20 senenin ardından forvet hattım: mathias lema, nikolay sokol

lema'nın özelliklerinin kalecilik harici hepsi 15 üstüydü(defans dahil) forvet özelliklerinden heading 19 gerisi 20ydi :-D o save'i keşke bi cd'ye falan çekseydim... kafama sokayım :)
betterman.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

askerligimin buyuk bir kisminin mutluluk icinde gecmesine neden olan oyundur cm 03-04. artik oynamiyorum o ayri. oyun oynayamiyorum ki :)

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

esperanza yazdı:
drexler yazdı:
esperanza yazdı: samsunspor'u almıştım ben de. cidden pek de iyi olmayan bir bütçe ile dünyanın en iyi takımı yapmıştım. :) 5. senenin ardından şampiyonlar ligini bile domine ettim ve bu oyun 20 yılı aşkın bir süre boyunca devam etti. öyle ki, ilk seri uydurma futbolcular futbolu bırakmış, yepyeni bir nesil futbola başlamıştı
türk ligi oynamayı sevmem ben..benim oyunum %90 premier ligde olurdu..bi de mactan önce oyunu save leyip kazanana kadar oynayanlar var öyle bi$i asla yapmazdım..hey gidi cm hey
valla araştırmalarım sonucu en zor lig olduğuna karar verdiğim türkiye'de oynadım. yani eğer yerel başarıysa amaç kolay ama avrupa'da başarı türkiye'de gs, fb, bjk harici takımlar için çok zor. zaten editör'den bakmıştım bi ara... onlar haricinde reputation'u olan pek yok. düşünün ki ben 5. senemde samsunspor'a saviola'yı getirmiştim. ha ama yabancı futbolcu için bence en iyi takım samsunspor, çünkü oyuna 2 ya da 3 yabancıyla başlıyordu. yani ucuz ve genç yetenekler için tam bi cennet. yollamaya kastıgınız yabancılar yok :-D

bu arada editöre bu oyun bittikten baya sonra baktım. reputation'u yükseltip saviola'yı getirdiğimi düşünmeyin. 20 senenin ardından forvet hattım: mathias lema, nikolay sokol

lema'nın özelliklerinin kalecilik harici hepsi 15 üstüydü(defans dahil) forvet özelliklerinden heading 19 gerisi 20ydi :-D o save'i keşke bi cd'ye falan çekseydim... kafama sokayım :)
20 yıl heee iyi dayanmışın valla..

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen herhangi_biri »

şok güsell bi oyun kızlr oynamas pek ama bn sewerm :010
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

Mesaj gönderen soundevil »

süper oyun ya.. tek geçerim..
zaten bu aralar oyun oynamayý kökten býraktým.. ama pc olsa fm oynardým mutlaka..

cm 01/02 il baþlamýþtým oynamaya.. sonra da bilgisayarsýz kalana kadar oynamaya devam ettim.. harika biþey ya..
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

03/04 de 2035 deyım ama oyun hata vermeye basladı a.q yaw atıyo oyundan :( :007 :007
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

duyduğum en çok "vakit geçiren" arkadaşım 2050lerdeydi ama hata vermiyodu..savelerin kalsın silip bi daha yükle istersen

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

theHeLL yazdı:duyduğum en çok "vakit geçiren" arkadaşım 2050lerdeydi ama hata vermiyodu..savelerin kalsın silip bi daha yükle istersen
bugun yaptım dedını ama save e vırus zarar verdı galıba saten vıruslerı cıkaranların taaaa. a.q :( :007 :-D
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
drnky
Üye
Üye

Mesaj gönderen drnky »

cm 97/98 le henüz 7 8 yaşlarında bi veletken başladım ben bu oyuna o zmnlar nasıl oynuodum hiç hatırlamıorm ama ben o 97/98 i yıllarca oynadım ve biraz daa anlaarak oynamaa başladıımda 2 kez(biri formatla gitmişti :( )20 sezon oynadım ...cdsini bulsam hala oynarım o oyunu
bana göre cm efsanedir ama artık fm daa önplanda ve daa ii ben de fm oynuorm 2 3 sezondur
nooldu bitti sandın dimi??bu ses biter mi?kesilir mi bu ses?bu sesi kesmek kolay mı??neden bitsin lahn bu ses??bu ses biter mi lahnn!!!bu ses biter mi lann??
BU KURBAN AŞKI BİTER Mİ LAHN?!?

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

Sepulchral yazdı:Cm hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki... Herşeyden önce bir kabulleniş ve teslim oluştur, hem de en seve sevesinden... İnanılmaz bir ego tatminidir, sanki hakikaten o şampiyonluk kupasına dokunan parmaklar senin parmaklarındır... Sonra aşktır, futbol aşkıdır, strateji aşkıdır, araştırma aşkıdır, öyle bir aşktır ki 2 saat uyku düzeni bozulsa, her gün sofralarımıza gelen salata yapımında kullanılan hıyardan çok farkı kalmayan bir adamı 10 gün boyunca her gün 4 saatlik uykuyla ayakta tutabilir.. Hırstır, monitöre kafa atma, klavyeyi duvara fırlatma, 90. dakikada size gol atıp takımınıza çelme takan rakip futbolcuya ''orospu çocuğu'' diye nickname koymaya kadar gidebilecek bir hırstır... Eğlencedir, özellikle sezon keyifli gidiyor ve başarı geliyorsa bir keyif sigarası yaktırır ve lippi tadında basın açıklamaları yaptırır... Herhangi bir oyuncunuz tarafından ''başarımı hocama borçluyum'' diye övüldüğünüzde tevazu sahibi olabilmektir, babacanlıktır... Liderliktir, takım kötü giderken tüm olumsuzlukların önünde mazaretlere sığınmadan aslanlar gibi durabilmektir... Tutkudur, insanın en doğal güdülerinden kazanma güdüsünün hem en komplike hem en ilkel yollardan dışa vurumudur... Aşktır, inandığın futbolculara, taktik disiplinlere, takımlara büyük bir aşktır... Sevinçtir, arjen robben'i ezeli rakibinizin elinden kaparak transfer ettikten sonra odanızda yaptığınız anlmasız haraketler, diğer herkes için embesilliktir, ama yok sizin için sevinçtir... Hüzündür, cl finalini 2 sene üst üste kaybettikten sonraki ruh haliniz, bunu gerçekten yaşayan cuper'den hiç farklı değildir... Öylece 2 saat sessizce monitöre bakarken kendinize kızdırır ve aynı hatayı nasıl tekrarlarım diye düşündürtür... Gururdur, yılın menajeri seçildiğinizde, şampiyonluklara, kupalara koştuğunuzda taraftarla bütünleştiğinizde, gözlerinizde maradona'nın 86'da kupayı tangoculara getiriken taşıdığı o ışığın aynısını görmek mümkündür... Gururdur, daha 16 yaşında gencecik bir yetenekken kulübe kazandırdığınız topçunun 22 yaşında dünyada yılın futbolcusu seçilmesi gururdur elbette ki... Tutkudur, bütün randevularınızı erteletecek, sosyal hayatınızı sıfırlayabilecek, arkadaşlarınızla aranıza mesafeler koyabilecek, sevdiceğinizle ettiğiniz her 3 kavganın 2'sinin altyapısını hazırlayabilecek bir tutkudur... Ve aşktır yeniden, yine, yeni, yeniden aşktır! 10 sezon üst üste şampiyon da olsanız,11.sezonun hiçbir garantisi olmadığını bilmenin getirdiği, futbolun büyüsünün getirdiği aşktır... Cm hayattır aslında, ne bir eksiği ne bir fazlası..

Seni ayakta alkışlayasım geldi Sepulchral helal olsun ulan CM oynayıpta bunları yaşamayan varsa bi daha oynamasın bu CM var ya bu CM hayatınızı kaydırır valla bulaşmamanızı tavsiye ederim ömrünüz boyunca kurtulamayacaksınız
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

Arkadaş sohbetlerinde hangi oyundan bu kadar söz edilir??? birbirine futbolcu tavsiyelerinden tutun takımınızın kadrosundaki tüm futbolcuların ismini sayıp birde mevkiilerini eksiksiz söylersiniz...Bu kadar bağımlılık yapan başka oyun yok...her ne kadar fm5 oynasamda bence hiçbir oyun CM 03/04 ün havasını yakalayamadı...
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

Kullanıcı avatarı
Ar-Ge
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ar-Ge »

03/04 de 2057 ye kadar geldim hiç bir oyuncuyu bilmiyorum shev bile milanın teknik direktörü olmuştu ama şimdiye kadar sevdigim tek oyuncu vardı mariano gonzales çok hızlı birisi yeni başlayanlar için şiddetle öneririm

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

Giuseppe yazdı:Arkadaş sohbetlerinde hangi oyundan bu kadar söz edilir??? birbirine futbolcu tavsiyelerinden tutun takımınızın kadrosundaki tüm futbolcuların ismini sayıp birde mevkiilerini eksiksiz söylersiniz...Bu kadar bağımlılık yapan başka oyun yok...her ne kadar fm5 oynasamda bence hiçbir oyun CM 03/04 ün havasını yakalayamadı...
ilk dediğine tamamen katılıyorum ekşide bile hayvan gibi muhabbetleri var hatta biri şeydi bak hatırladığım kadarıyla anlatayım ama sıçabilirim şimdiden özür =)

otobüstelere 2eleman durakta duruyo binenler oluyo ki otobüs balık istifi zaten neyse bi teyze biniyo şişman bodur adımını atıyo bikaç mervideni çıkıyo sonra otobüs aniden kalkınca düşer gibi oluyo o anda iki elemanın muhabbetleri:

A - abi kadının balance i 15in üstüdür kesin nası toparladı baksana

B - olm o da strength ten kaynaklanıyo 17-18 var onda yoksa flexibility falan hikaye yani

...böyle gidiyodu ama cm nin hayata direk olarak etkisi burdan bile çıkıyo ortaya :010

Kullanıcı avatarı
uKigs1905
Üye
Üye

Mesaj gönderen uKigs1905 »

bunun gibi oyun görmedim görmemde kaç yıldır oynuorum yenileri eskilere göre daha kötü olmaya başladı ama