Alışveriş siteleri

internet boşluğu...
Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Alışveriş siteleri

Mesaj gönderen Karga »

Çalışan, vakti olmayan veya daha uygun fiyata ürün almak isteyenler artık interneti seçiyor. Örneğin ben baya alışverişlerimi internete yönlendirdim. Sizin önereceğiniz veya önermeyeceğiniz alışveriş siteleri var mı ?

hepsiburada.com sanırım bu kategoride Türkiye'de lider ama adamlar belkide iş yoğunluğundan işi savsaklamaya, pahalı ürün satmaya başladı. Bende bu aralar hizlial.com u kullanıyorum. Kargo ücretide vermiyorsunuz.

Şu ana kadar ürün aldığım siteler;
hepsiburada.com // Baya ürün aldım. En son bayramdan önce fotograf makinasını 10 gün salladılar ! İptal edin dedim etmediler. Çıkarıma olmadıkça bir daha alışveriş yapmayı düşünmüyorum.

netsiparis.com // 2 yazıcı aldım sorun çıkmadı. kargo ücreti var.

beyazesyam.com // kargo ücreti yok dediler ama teslimatta ücret istediler. Telefon ile görüşme yaptıktan sonra ücretsiz aldım.

hizlial.com // Ücretsiz kargo dediler. Hiç bir sorun çıkmadı.

akakce.com // Uygun fiyat araştırması için harika bir site !
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Alışveriş siteleri diyince güvenlik konusunu konuşmamak olmaz. Bugüne kadar kapıda ödeme seçeneği veren bir kaç site dışında alışveriş gerçekleştirmedim. Güvenlik konusunda her site yeterince güvenli mi? Birde hangi kredi kartı tercih edilmeli?
sleeping with the earth my dying bride

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

GittiGidiyor.Com oldukça iyi, kargo ücreti ödüyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

tabiki hepsiburada.com'a guveniyorum;

Resim

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Gittigidiyor.com oldukça sağlam bir site.
Birçok şey aldık ordan,şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadık.
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

jonnathan yazdı:Alışveriş siteleri diyince güvenlik konusunu konuşmamak olmaz. Bugüne kadar kapıda ödeme seçeneği veren bir kaç site dışında alışveriş gerçekleştirmedim. Güvenlik konusunda her site yeterince güvenli mi? Birde hangi kredi kartı tercih edilmeli?
kapıda ödeme yapan hangi siteler var acaba?

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

TV'de de reklamı olan bir kaç site. İsmini şuanda hatırlaymıyorum, eğer kutusunu bulursam yazarım.

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

www.sendit.com öneririmm irlanda meyşeyli bi site olduğun için daha az vergi avantajı var buda bize daha ucuz fiyat sağlıo özellikle oyun ve filmlerdee ve adamlar çok güvenilirrr eğer malının gelmediyse tek bir lafınıza ya parayı iade edior yada aynı üründen bitane daha gönderio tabi bu konuda Türklerden baya şikayetçiymişlerrr baya bi istismar ediomuşuz :D sadece bi dezavantajı var air korgo yoluyla gelio evinize postacı getirio siz bulmazsa kapıya bırakma ihitmaki doğuoyı buda sakat ben bi oyunmu mesala posta kutumdan almıştımm ödüm kopmuştu :D
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

hepsiburada.com dan çok alışverişim oldu,güvenilir fakat hep geç gönderiliyor, 4 günden erken bir siparişimi teslim alamadım...Gittigidiyor.com dan alış-verişlerde ise satıcılara dikkat edilmesi gerekiyor, ürünle ilgili sorun yaşamamak için(Geri teslimlerde vakit kaybı). Balık av malzemeleri aldığım kisik.com.tr güvenilir,hızlı ve her aldığım ürünün yanında bir hediye aldım.Alisverissaati.com güvenilir ama bazı saatlerin tam özellikleri yazılmamış nedense...
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

http://www.enkolayalisveris.com/asp/index.asp //ücret farkı olmadan kapıda ödeme
http://www.ereyon.com.tr/KMDefault.aspx //3,5 YTL fark ile kapıda ödeme
http://www.weblebi.com //9,99 YTL fark ile kapıda ödeme
http://www.sibermarket.com.tr //ücret farkı olmadan kapıda ödeme
http://www.gedikgross.com //ücret farkı olmadan kapıda ödeme

Kapıdan ödeme seçeneğimiz var diyen siteler ! Hiç biri ile alışveriş yapmadım!

Ben yinede bu 5-6 firmaya bağla kalmadan alışveriş yapmanızı öneririm. Alternatifiniz çok olmadıktan sonra internetten alışveriş yapmanın bir kıymeti yok.

Kredi kartınız yoksa ve bir arkadaş/akrabanızın kartını kullanacak ve güvenlik konusunda ikna edemiyorsanız sanal kart uygulamasından bahsedip, böyle alışveriş yapmanızı öneririm ! Her bankaya göre sanal kart uygulaması değişiyor. Okuduğum kadarı ile sadece Garanti bankası vadesiz mevduat hesabınızdan sanal kart oluşturmanıza izin vriyor. Diğerleri için kredi kartı gerekli. Sanal kart kabaca; sizin belirlediğiniz miktarda limiti olan sanal bir kart numarasıdır. Numara bir gün sonra aktif olur, 10 gün sonra sistemden siliniyor.

Ayrıca internet üzerinde alışveriş yapmanın güvensizliği genelde alışveriş sitelerinden kaynaklanmaz ! Siz kredi kartı numaranızı bilgisayarınıza girerken tuşları kaydeden keylogger/trojen vb. programların varlıklarından kaynaklanır ! Yani cafe bilgisayarından alışveriş yapılmaz ! Hatta evinizdeki bilgilsayarın temiz olmadığını düşünüyorsanız ondan bile yapmayın !

Siz sadece sitenin bir SSL sertifikası var mı onu kontrol edin! Siteye bilgiler SSL protokolü altında şifrelenip gönderiliyorsa ve bu konuda şüpheniz yoksa (sertifika bilgileri kontrol edilebilir bilgilerdir. Geçerlilik süreleri filan vardır) siteden korkmayın ! Bu gedikgross un sertifikanın denetim raporunun sonucu ( https://secure.globalsign.net/en/find/s ... =197826439 ) Linkler sitelerin anasayfalarında genelde verilir.

Yine Gedikgross un kendi sitesindeki güvenlik politikası hakkında yazdıkları. İlk kez alışveriş yapacaksanız bu bilgilere ve doğruluklarına (!) dikkat edin yeter.
http://www.gedikgross.com/Article.aspx?_HELPCATID=15

Gedikgross dan hiç alışveriş yapmadım ama gerekli kontrolleri yaptığımıza göre korkmadan buradan ürün sipariş edebilirim :) :015
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

yokyokki.com, kampanyalarında iyi fiyat veriyorlar, siparişide 3 günde ulaştırdılar. Kargo ücreti 4,90, kapıda ödemek isterseniz 9,90.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

www.adresimegelsin.com

Abdullah Gül'ün oğlunun arkadaşlarıyla ortak kurduğu alışveriş sitesi...
Haşlanmış mısır da satacaklarmış :010
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Hep gezerim, piyasanın nabzını tutarım alışveriş sitelerinde ama hiç ,birşey almak nasip olmadı.İyi oldu yazılan yorumlar bizlere de referans olur :)
When you're pushed, killing's as easy as breathing

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

hepsiburada.com, Perşembe akşamı verilen sipariş dün ulaştı. Piyasanın çok çok altına buldum Nokia bataryayı. Yalnız diğer firmalarda nasıl bilemiyorum ama kargo size 3 gün uğruyor ve eğer 3 günde sizi bulamazsa geri donuyor. Akşam şubeden teslim yapmıyorlar. Kısacası en az bir gün eve hapsolmanız ya da aileden birini hapsetmeniz gerek. Gerçi bu olay Yurtiçi Kargo'nun işgüzarlığı sanırım.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

mydukkan.com ;
Alışveriş yapan herkesi memnun etmiş olan(!), fiyatları benzeri sitelere göre ucuz olan, ayrıca çoğu müzik markete göre de uygun olan, en sağlam enstrüman vs. alışveriş sitesidir diyebilirim, evet dedim
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
kornelyus
Üye
Üye

alın benden de firsatciyiz.com

Mesaj gönderen kornelyus »

ilk yazımın bu olması dolayısıyla bir kez daha benim için önemli oldu bu site:)
ben sizlere firsatciyiz'ı öneriyorum.
Fırsatcıyız'da ki ürünleri sayısız alışveriş,e-ticaret sitelerinde araştırıyorum(hepsiburada,Oemal,büroteknik,akakce vs) arada inanılmaz farklar ortaya çıkıyor.. ölçek ekonomisi fikirinden yola çıkıp ürüne ya da hizmete olan taleb arttıkça fiyatı düşürme mantığında hareket ediyor. Siteye ziyaretçi sayısı arttıkça, ürün ve hizmetlere çok daha indirimli ulaşabiliyoruz.sitenin altyapı ve tasarımı, anlaşılabilirliği, kullanımı ve yaratıcı fikri inanılmaz ilgimi çekti.

Ayrıca Güvenlik en gerekli koşuldur. Bu yönden de benden artı aldı..Onlarca sayılabilecek alışveriş siteleri varolan stoklarıyla yada banka anlaşmalarıyla satış yapmazlar.Bu siteler Distiribütör’lerin alt yapılarını kullanarak, onlardan aldıkları dataları kendi sitelerinde yayınlayarak iş yaparlar.Hemen hemen hepsinin bir mağzası yada işleyen bir ticari yapıları vardır ve bu işleyen yapıya katkı sağlaması adına e-ticaret yaparlar.Hatta kredi kartlarınıda Distribütör’lerin webposlarını kullanarak çekerler, kendilerine ait webposları dahi yoktur. Buralardan alışveriş yapan kişilerin hesap ekstrelerinde bu firmaların ismi dahi geçmez.Fırsatcıyız'ın durumu onlardan çok farklı, toplu satış yaparak rekabet edemedikleri fiyatları olduğu gibi, tüm altyapı ve webposlarda tamamen Fırsatcıyız'a ait.

Bilginisee