boş ev / bin-jip (2004)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
shezo
Üye
Üye

boş ev / bin-jip (2004)

Mesaj gönderen shezo »

Kelimelere ihtiyaç duymayan bir film.....

Boş Ev (ya da Bin Jip) şimdiye kadar izlemekten en çok zevk aldığım filmlerden biri. Güney Kore yapımı bir dram filmi. Filmde başroldeki karakterler neredeyse hiç konuşmuyorlar. Belki bu yüzden çok sevdim.

Konusu:
Genç ve gizemli bir adam hayatını tatildeki insanların boş evlerine girerek geçirmektedir. Başkasına ait evlere, yaşamlara girip çıkan bu tuhaf yabancı, tanımadığı insanların yataklarında yatıp, onların dolaplarından karnını doyurur, bunun karşılığında evlerindeki bozuk aletleri tamir eder, çamaşırlarını yıkar. İçine girdiği evleri sahipleri dönmeden terkeden gizemli genç günün birinde girdiği evin boş olmadığını farkeder. Kocası tarafından şiddete maruz bırakılan eski bir model’in evine giren genç adam bir süre, kadının varlığını farketmez. Genç adam ve kadın birbirlerinin farkına vardıklarında, kelimelerin gereksiz olduğu bir yolculuğa çıkarlar.

(Alıntıdır)

ilgilenenler için:
http://www.imdb.com/title/tt0423866/

Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

koreli yönetmen kim ki duk'un filmi..izlemeyi çok istedim ama bi türlü denk gelmedi.daha önce aynı yönetmenin fedakar kız ve yay filmlerini izlemiştim."fedakar kız" da çok iyiydi bence.gerçekten çok farklı bi tarzı var.yay"da da neredeyse hiç diyolog yoktu,ama çok beğenmiştim ben ki daha sonra yorumlarda boş ev in yanında diğer iki film vasat diye nitelendiriliyordu.izmir de desem de oynadı bu yönetmenin filmleri,sanırım diğer sinemalarda oynamadı.boş ev de biçok kez gösterilmesine rağmen bi denk getirip gidemedim,umarım tekrar gösterilir ya da bulabilirsem,kesinlikle izlemek istediğim bir film..
En son annabel_lee tarafından 11 Kas 2006 00:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
vehayat
Üye
Üye

Mesaj gönderen vehayat »

evet maalesef bende bu filmi izleyemeyenlerdenim. edinmeye çok çalýþtým ama bulamadým bi türlü.. 2 filmini izledim yönetmenin biri yay diðeri ise ilkbahar,yaz,sonbahar,kýþ.. zaten yönetmenin tarzý gereði iki filmde de minimum dialog kullanýlmýþ..
izlenmesi gereken filmlerdendir ve yönetmen kim ki duk ta takip edilmesi gerekli bir yönetmendir :006
"zaman geçer büyürüz sertleþir dünya"

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

ivedi olarak izlenmesi gereken bir basyapit.
hiç kaçari olmamasi lazim.
kesinlikle... harika.

Kullanıcı avatarı
shezo
Üye
Üye

Mesaj gönderen shezo »

Ben filmi DVDarti dergisi sayesinde buldum. Mayıs 2006 sayısında hediye olarak veriyodu.. Dergiye abone olursanız bu filmin dvd'sini isteyebilirsiniz :P ama pahalı bir yöntem olur..

Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

izledim sonunda.muhteşemdi tek kelimeyle,hele sonu,ömrüm boyunca unutamam herhalde.bu adam nası bişey anlamadım ben,her filmiyle büyülüyor insanı..
izmirliler için,şu anda izmir sanatta oynuyor.izlemeyen varsa mutlaka izlesin derim..

so_cold
Üye
Üye

Mesaj gönderen so_cold »

.
En son so_cold tarafından 04 Eki 2011 00:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

şışşşşş
ra