Barda (2007)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

shadow_girl yazdı:
dün makinadaydı ama pek normal görmedim nejat işleri sanki kafası ii gibiydi
bence de öyleydi kendi kendine kameraya doğru bişeyler yapıp durdu=) dün de pentagram tişörtü giydi!orda millet konuşurken araya girip kendi kendine heawy metal dedi ....
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

shadow_girl yazdı:dün makinadaydı ama pek normal görmedim nejat işleri sanki kafası ii gibiydi
hahahahhaha :D cidden ya ben de bunu yazmayı düşünmüştüm tam bi baktım biri benden önce davranmış..
neydi o öle ya heavy metal die bağırdı yerde koptum ben bi de bütün gece üzerindeki pentagram tişörtünü gösterdi şok oldum ya bişeler almış ya da kafası mı ne iyiydi anlamadım walla.. ama bildiğim şey nejat işlerle ilgili düşüncelerim oldukça değişti..
filmi çok merak ediorum.. ses getiren bi film olduğu kesin.. henüs islemedim ama en kısa zamanda islemeyi düşünüorum..
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

nejat isler'in bi donem alkol tedavisi gordugununden ve hala da alkol almaya baya sıkı bicimde devam etmesinden dolayı garip gelmiyor bu davranısları bana :)

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Filmin fragmanını izledim yaş sınırlaması çok yerinde olmuş..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
magistra
Üye
Üye

Mesaj gönderen magistra »

barda filminin senaryosu alýþýlmýþýn dýþýnda.
üstelik populeritesi yüksek hazýrlanmýþ. en çok sinemaya giden kesimin ilgisini çekmesi çok kolay. gitmeyi düþünüyoruz en kýsa zamanda..

ps: neat iþlerin alkol tedavisi gördüðünü-önceden- az önceki pmden öðrendimç ancak tedavinin çok baþarýlý olmamýþ olduðu "ne yazýk ki" dün gece makinede açýktý. kendisinin bir an önce kendisine gelmesi lazým. yoksa dizi ve filmlerdeki baþarsýnýn eskisi kdr insanlar üzerinde iyi bir izlenim býrakamayacaðý açýk. tip ve oyunculuk baþarýsý bir aradayken içine alkolü fazla akýtýp üstüne bi de canlý yayýnlarda saçmalayýnca . mahvoluyo!

ps: oyunculardan birinin yönetmen serdar akarýn çektiði kurtlar vadisi filmi için "onu çekmseydi bunu çekemezdi." manasýndaki açýklamasý da idealizm mi yoksa kurtlar vadisine giden insanlara gizli bi saygýsýzlýk mý bilemedim.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

en kısa zamanda gitmeyi düşündüğüm bir film.şiddet sahnelerini çok övüyorlar..insanda ister istemez bir merak uyanıyor:)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

:( bu 18 yaş olayına 7ay var ne yani şimdi gidemicekmiyim........
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

trail_blazer
Üye
Üye

Mesaj gönderen trail_blazer »

arkadaşlar bence bi an önce gidin:D filmin senaryosu ve oyunculukarı cok saglam,nejat işler zaten cok bomba,verilmek istene mesaj dayerinde,sosyolojiyle ilgilenenler bilirler ötekileştirme kavramı vardır filmdede bu 5 kişi toplum tarafından ötekileştirildigi için bi grup insanı rehin alıp işkence dayak ve tecavüz ediolar..bence izlenmesii gereken bi film ayrıca gecen hafta nejat makine programına cok içip cıkmıstı acaip eglenceliydi sacma sapan seyler söledi.ama pentagram tişörtü ve hareketleri züperdi:P

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

misa yazdı::( bu 18 yaş olayına 7ay var ne yani şimdi gidemicekmiyim........
bu ülkede 18 yaş sınırının ehliyet dışında her mevzuda ihlal edilmesi çok kolay:)
biletini al sana sormazlar bile kimliğini..oldu da harbi psikopat birine denk geldin söyleyeceğin yalanlarda bellidir zaten..:)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

serdar akar'ın neden tecavuzle ilgili film cekmeye bu kadar meraklı oldugunu dusunmeme cok sebep oldu bu film.. bi adamın filmlerinde hep mi siddet hep mi tecavuz olur

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

wolfali yazdı:
misa yazdı::( bu 18 yaş olayına 7ay var ne yani şimdi gidemicekmiyim........
bu ülkede 18 yaş sınırının ehliyet dışında her mevzuda ihlal edilmesi çok kolay:)
biletini al sana sormazlar bile kimliğini..oldu da harbi psikopat birine denk geldin söyleyeceğin yalanlarda bellidir zaten..:)
hehe şansımı denicem zaten...bazı yerlerde kimlik istiolar salonu kötü olan yerlerde bakmıolar buda :010
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

olay gercek bi hikayeden alıntıymıs . 97de tunalı da gecmiş(miş).
dün söylediğim neyse ona inanıyorum . aslında ne söylediğimi tam bilmiyorum . ama ne düşündüğümü biliyorum . ve söylediğim şeyin o olduğunu varsayıyorum .

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

lastgasp yazdı:olay gercek bi hikayeden alıntıymıs . 97de tunalı da gecmiş(miş).
Ben birebir gerçek değil diye biliyorum. Yanılmıyorsam Makina'da benzer bir olaydan esinlendiklerini soylediler. Belkide yanlış hatırlıyorum.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:
lastgasp yazdı:olay gercek bi hikayeden alıntıymıs . 97de tunalı da gecmiş(miş).
Ben birebir gerçek değil diye biliyorum. Yanılmıyorsam Makina'da benzer bir olaydan esinlendiklerini soylediler. Belkide yanlış hatırlıyorum.
bilmiorum tam ama dün gece arkadas annattı gercekmiş die .. 97de tunalıda gecmiş.. o işkencelerin tümü yasanmıs
dün söylediğim neyse ona inanıyorum . aslında ne söylediğimi tam bilmiyorum . ama ne düşündüğümü biliyorum . ve söylediğim şeyin o olduğunu varsayıyorum .

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

lastgasp yazdı:
jonnathan yazdı:
bilmiorum tam ama dün gece arkadas annattı gercekmiş die .. 97de tunalıda gecmiş.. o işkencelerin tümü yasanmıs
bir üniversite öğrencisinin evinde olmuş diye biliyorum ben de..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

whatsername yazdı:
lastgasp yazdı:
jonnathan yazdı:Ben birebir gerçek değil diye biliyorum. Yanılmıyorsam Makina'da benzer bir olaydan esinlendiklerini soylediler. Belkide yanlış hatırlıyorum.
bir üniversite öğrencisinin evinde olmuş diye biliyorum ben de..
bunnar o adamlarla altlı üstlü oturuolarmıs . sora evi basmıslar .. bu adamların korkusuna bi Allah ın kulu yardım etmemiş..

Kullanıcı avatarı
devrik_cumle
Üye
Üye

Mesaj gönderen devrik_cumle »

filmde konu die bişe yok paso işkence tecavüz falan ama ben yinede beendim bazı yerlerinde gerildim falan uyuss oldum o işkence yapan herflere:D nejat işler iiydi baya rolünün hakkını vermiş

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

konu yok falan değil gerçek olaydan uyarlandığı için senaryo direk gerçek yaşananlar oluyo hollywood işi gibi cafcaflı olmuyo tabii ama yine de şuzamanlarda en çok izlemek istediğim filmlerden biri özellikle nejat işler aşmış diğer karakterlerin rezalet oyunculuğu diye sözediliyo heryerde oyüzden
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

whatsername yazdı:bir üniversite öğrencisinin evinde olmuş diye biliyorum ben de..
+1

senaryo gerçek bu olay yaşanmış bi olay ama olay barda değil mekan olarak üniversite öğrencilerinin evlerine yapılan baskınla gerçekleştiro ve sabaha kadar dayak ve işkenceler.. sadece mekan değiştirilmiş ve o olayı anlatmışlar filmde..
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

ayrıca soundtrack i de baya güzel üçnoktabir grubun adı..ilk dinlediğimde basit eh işte ve amatör demiştim ama 1haftadır aralıksız dinlemeye başladım tuvalette bile dinliyorum aynı şarkıyı ya =) hoş şarkı helal o gruba

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

theHeLL yazdı:ayrıca soundtrack i de baya güzel üçnoktabir grubun adı..ilk dinlediğimde basit eh işte ve amatör demiştim ama 1haftadır aralıksız dinlemeye başladım tuvalette bile dinliyorum aynı şarkıyı ya =) hoş şarkı helal o gruba
şarkı güzel.film tam psikopat işi olmuş,inşallah yanlış örnek olarak almaz bazı manyaklar filmi :007
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

masterloves yazdı:
theHeLL yazdı:ayrıca soundtrack i de baya güzel üçnoktabir grubun adı..ilk dinlediğimde basit eh işte ve amatör demiştim ama 1haftadır aralıksız dinlemeye başladım tuvalette bile dinliyorum aynı şarkıyı ya =) hoş şarkı helal o gruba
inşallah yanlış örnek olarak almaz bazı manyaklar filmi :007
=) yok artık zannetmiyorum be abi yani bukadar da kopyacı bi millet olamayız heralde :010 ayrıca hani bunu da örnek alırlarsa yani barda yaşananları işimiz var bence bundan sonra sinemaya bile emanetle gitmek gerekicek desene =)

YOK_snm
Üye
Üye

Mesaj gönderen YOK_snm »

bence inanılmaz güzel bi filmdi.geçen gün izleme fırsatım oldu.ve hala etkisinden kurtulabilmiş değilim o sahneler sürekli gözümün önüne geliyo.bi de insan oraad anlatılanların gerçek olduğunu bilince daha bi kötü oluyo inanın.
bence kesinlikle izleyin.
did I punish you for dreaming?

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

film güzel ya. ailecek seretmeyin ama :-D
dont speak..

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye