Everything Is Illuminated (2005)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Everything Is Illuminated (2005)

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

benim cok hosuma giden bir film =)
konusu: jonathan s. foer nin kitabini filme cevirmisler. liev schreiber yonetmenligi yapmis, belki "scream" den bir isim oldugunu duymussunuzdur.

neeese, asil filmin konusuna gecemedim, ve geciyorum!
jonanthan ukrayna-yahudi asilli, amerika da yasiyor, ve ailesinden buldugu her seyi, anilari, hatiralari bir plastik naylon koyup, sakliyor. nine si olmeden, ona bir fotograf veriyor. fotorafin uzerinde dedesi ve bir kadin, 1940 yilinda. o kadin, dedesini nazilerden kurtarip, amerika gitmesine yardim etmis. jonathan de bu kadini bulmak istiyor.

tam olarak komedi degil, cunku uzucu bir konuyla ilgileniyor, ama guldurucu yonu, jonathan bir ukraynali aile nin yardimiyla bu kadini bulmak istiyor. bu ukraynali aile cunku zengin yahudilere ailelerini bulmaya yardim ediyorlar.
bu ailenin dedesi ve onun torunu asilnda tek parayi dusunuyor, ve amerikan zengin bir farkli yani, guney avrupali kulturle karsilasiyor.
bu karsilasma da filmin ilginc yonu, ve iki tarafda birbirinden ogreniyor. =) cok tatli bir sey cikmis ortaya...kisa kesemedim affedersiniz, turkcem sakat .... oyuncular
jonathan: elijah wood
alex (torun): Eugene Hutz

filmmuzigi de cok hosuma gitti.

gogol bordello nun " start wearing purple" sarkisi bu soundtrack de var.

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

çok hoştu film gerçekten kör dede :) ve köpek ne bilim benimde türkçem ii deilanlatamadım yine üfff
ra