Polis (2007)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Polis (2007)

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

Resim

Oyuncular:Haluk Bilginer,Özgü Namal,Ragıp Savaş,Settar Tanrıöğen
Yönetmen:Onur Ünlü

Musa Rami mesleğinin zirvesinde bir cinayet masası polisidir. Bugünlerde kafasını meşgul eden iki şey vardır. Birisi kendisinden kırk yaş küçük üniversite öğrencisi Funda’ya olan aşkı, bir diğeri de ünlü mafya ailesi İzmitlilerin Rami ailesine yönelik bitmek bilmeyen tehditleri. Musa Rami iyi bir baba, iyi bir polis ve iyi bir aşıktır ve görünen o ki Musa Rami işi, aşkı ve ailesi arasında sıkışıp kalacaktır. Aynı günlerde aldığı bir haber ise Musa Rami’yi tamamen altüst eder.

Fragmanı:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TzHnQklBZv0[/youtube]

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

mükemmel film izleyin bence(daha gösterime girmedi ama öle olacaktır yani)

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Haluk Bilginerın oynadıgı fılm ızlenmeye değerdır bence. :)
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

merakla bekliyoruz...

Kullanıcı avatarı
tAzEbRoKoLi
Üye
Üye

Mesaj gönderen tAzEbRoKoLi »

guzele benzio www.polisfilm.com

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Özgü Namal, POLİS filmi için bu şarkıyı söyledi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IGrJ9icko3Q[/youtube]
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

en sonunda gitme fırsatı buldugum, en yakın zamanda dvdsini edinecegim, soundtrackini alacagım(cezaya ragmen) harika otesi film :)

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

gerçekten çok merak ettim, izlemem lazım .. yarını değerlendirmek için güzel bi fırsat :)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

haluk bilginer e resmen hayran olduğum film..%75ini izlemediğim sadece duyduğum sonlarına doğru izlediğim tek filmdir heralde sadece duyarak bile bi filmden deli gibi etkilenilebilir temasını işleyen aşmış film bana göre..haluk bilginer in oyunculuğu gerçekten görülmeye değer özgü namal ı kat kat sevdiren hiç sevilmiyosa nefret ediliyosa biraz biraz hoşlandıran film olarak hafımza kaydettim bu filmi ben..bide bana göre son zamanların en iyi türk filmi bu hem senaryo hem çekimleri hem de oyunculuk bence orjinal..sonunda da enazından 5-10dk ekrana bakıcağınızı garanti edebilirim(hayalkırıklığı mı dumur mu bilemem?)
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

süper bir film. 2 kez izledim.mutlaka izleyin.
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

Mesaj gönderen uykudakaybolan »

kindmonster yazdı:süper bir film. 2 kez izledim.mutlaka izleyin.
süper miii :-D zevkler falan ayrıdır tamamda iki kez izlenicek bi film falan değil asla.sanırım daha çok film izlemen gerek.birazda avrupa sineması falan izle tavsiye ederim :005

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

Asya X yönetmenler akımından etkilendiği belli olan Onur Ünlü, bir film yapmak adına hareket eder. Sonuç Haluk Bilginer'in başarılı oyununun ve Özgü Namal'ın sevimliliğinin dahi kurtaramadıığı bir rezalettir. Onur Ünlü'nün ilk filmi olmasına rağmen film kariyerine bu kadar kötü başlangıç yapan bir çok yönetmen arasından işi kavrayıp sıyrılanlar arasına girer mi bilemiyorum. Belki bir şans daha vermek gerekir bu gereksiz filmi çeken yönetmene, eh onu da ileri tarihlerde görürüz. Film genel itibarıyla sanki şöyle bir tarzı varmış gibi dursa da, ilk dünyayı kurtaran adam filmi gibi arzu edilen sınıfın dışına oturmaya çok yatkın olmuş. Komedi olarak izlendiğinde buruk bir komedi tadında kalan film, eğer ciddi bir aksiyon, suç, dram izlemek isteyenlerdenseniz sizi üzmeyi garantiliyor. Kurgu'da kullanılan yerli yersiz time-lapse efektleri, anlamsız be bağlantısız flash-back'ler, "bu sahne niye şimdi buradaki" sahneleri, kadraj özürlü deneysel yaklaşımlar. Kore-Fransa arası karikatür polisler, komserin arkasına patır patır toplanan ve alabildiğine dalya**k bakan zavallı figürasyon, kötü bir dövüş koreografisi ile başlayan film, bir absürdlük ve rezillik abidesi gibi duruyor. Capon sinemasından korku öğelerini tırtıklayan zavallı korku filmlerimizin arasına, kore-japon-çin kokulu, fransız tandanslı bir başka zavallı daha Crime-drama gibi gelmiş işte. Eh seyredip ders almak ve asla böyle filmler yapmamak gerekir. Tamam Türk sinemasını destekleyelim ama imkan varken bo**unu çıkartmayalım. Senaryo çok keyifli bir talihsizlikler komedisi, bir kara mizah örneği olabilirmiş, olmamış; anti-kahraman polis hikayesi olabilirmiş o da olmamış; Suç ve dram ile ilgili olabilirmiş o hiç olmamış. Gereksiz abartılar ve mantık sarsan kurgusu ile bu film hiç olmamış. (laf aramızda ne içip yapmışlar merak ediyor insan).

Naçizane önerim: "Sn. Onur Ünlü sen film yönetme köşe yazılarına devam et."; ayrıca prodüksiyon yolunu açan firma şimdi oturup kara kara batırdığı parayı nasıl kurtaracağını düşünsün. Harcanan emeğe çok yazık olmuş.
flanger nickli bir arkadaşın başka bir sitedeki yorumu. Daha iyi bir yorum yapılamazdı...
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

Karga yazdı:
Asya X yönetmenler akımından etkilendiği belli olan Onur Ünlü, bir film yapmak adına hareket eder. Sonuç Haluk Bilginer'in başarılı oyununun ve Özgü Namal'ın sevimliliğinin dahi kurtaramadıığı bir rezalettir. Onur Ünlü'nün ilk filmi olmasına rağmen film kariyerine bu kadar kötü başlangıç yapan bir çok yönetmen arasından işi kavrayıp sıyrılanlar arasına girer mi bilemiyorum. Belki bir şans daha vermek gerekir bu gereksiz filmi çeken yönetmene, eh onu da ileri tarihlerde görürüz. Film genel itibarıyla sanki şöyle bir tarzı varmış gibi dursa da, ilk dünyayı kurtaran adam filmi gibi arzu edilen sınıfın dışına oturmaya çok yatkın olmuş. Komedi olarak izlendiğinde buruk bir komedi tadında kalan film, eğer ciddi bir aksiyon, suç, dram izlemek isteyenlerdenseniz sizi üzmeyi garantiliyor. Kurgu'da kullanılan yerli yersiz time-lapse efektleri, anlamsız be bağlantısız flash-back'ler, "bu sahne niye şimdi buradaki" sahneleri, kadraj özürlü deneysel yaklaşımlar. Kore-Fransa arası karikatür polisler, komserin arkasına patır patır toplanan ve alabildiğine dalya**k bakan
zavallı figürasyon, kötü bir dövüş koreografisi ile başlayan film, bir absürdlük ve rezillik abidesi gibi duruyor. Capon sinemasından korku öğelerini tırtıklayan zavallı korku filmlerimizin arasına, kore-japon-çin kokulu, fransız tandanslı bir başka zavallı daha Crime-drama gibi gelmiş işte. Eh seyredip ders almak ve asla böyle filmler yapmamak gerekir. Tamam Türk sinemasını destekleyelim ama imkan varken bo**unu çıkartmayalım. Senaryo çok keyifli bir talihsizlikler komedisi, bir kara mizah örneği olabilirmiş, olmamış; anti-kahraman polis hikayesi olabilirmiş o da olmamış; Suç ve dram ile ilgili olabilirmiş o hiç olmamış. Gereksiz abartılar ve mantık sarsan kurgusu ile bu film hiç olmamış. (laf aramızda ne içip yapmışlar merak ediyor insan).

Naçizane önerim: "Sn. Onur Ünlü sen film yönetme köşe yazılarına devam et."; ayrıca prodüksiyon yolunu açan firma şimdi oturup kara kara batırdığı parayı nasıl kurtaracağını düşünsün. Harcanan emeğe çok yazık olmuş.
flanger nickli bir arkadaşın başka bir sitedeki yorumu. Daha iyi bir yorum yapılamazdı...

way be ne yorum bee :) iyiki izlememişim, parama yazık olurmuş dedirtti yani
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
tepsi_mudafaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen tepsi_mudafaa »

böyle katı bir yaklaşım polis'e haksızlık. ama flanger'ın düşüncesi buysa eyvallah derim. izlenmesi gereken filmdir. haluk bilginer'e oyunculuğu konusunda şapka çıkarmak gerek, her zamanki gibi. ...diğer oyuncuların performanslarını çok başarılı bulmadım. ama senaryo gayet iyi ve ilk yönetmenlik denemesi için bence başarılı bir film, çok daha iyisi çıkabilirmiş, bu da böyle olmuş. gereksiz sahneler bence de vardı ama genele bakınca bu kadar yerden yere vurmak da ilginç.. polis yine genel olarak etraftaki yorumlara bakınca zıt kutup etkisi yaratan bir film ve sırf yarattığı bu etki yüzünden daha da çok merak edip izledim, iyi de etmişim.

6thShadeOfGrey
Üye
Üye

Mesaj gönderen 6thShadeOfGrey »

Çok kötü bir film, Fragman Denetleme Kurulu'nun kurulması artık farz oldu. Böylesine bir film için yapılan fragman tüketici haklarına tecavüzdür.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

off.. bgn izledim.. sinirlerim bozuldu yahu.. ama insanda fena merak uyandırıyo..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}