Dogville (2003)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Dogville (2003)

Mesaj gönderen houseofholy »

DOGVİLLE

Yönetmen : Lars Von Trier
Senaryo : Lars Von Trier
Yapım : 2003, Danimarka - Fransa
Tür : Dram
Süre : 138 dk

Oyuncular
Nicole Kidman, Lauren Bacall, Harriet Andersson

Lars Von Trier in yönettiği ve Nicole Kidman nın başrol oynadığı film yönetmenin Amerika üçlemesinin ilk bölümüdür. film tamemen bir tiyatro oyununu gibidir, çok az dekor kullanılmıştır, evler hatta köpek bile tebeşirle çizilmiştir. Konusu ise şöyledir: Bir grup gangsterden saklanan güzel kaçak Grace, Dogville isimli küçük bir kasabaya gelir. Kasabanın önemli isimlerinden biri olan Tom'un da yardımıyla kasaba halkı tarafından saklanmasına karar verilir. Fakat kasabada arama başlayınca Grace yapılan iyilikler sonucunda bu kasabada istenilecek şeylerin oldukça zor olacağını görecek ve iyiliğin göreceli bir kavram olduğunu anlayacaktır. Fakat Grace'in de bir sırrı vardır ve bu sır oldukça tehlikeli bir sırdır. Dogville halkı bunu öğrendiğinde yaptıklarına pişman olacaktır

etkileyici konusu ve sıradışı çekimleriyle mutlaka izlenmesi gereken bir film.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

sıradışı çekimleriyle.. =)

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

bu filmin bi de devamını çekmişti lars..manderlay 'adı..o da güzel

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

3.'sü de çekilcek galiba...İnsanın ruhunu fena karartıo bu Lars Von Trier. Ben Dogville'den sonra Manderlay'i izlemeye cesaret edemedim valla. Arada "Dalgaları aşmak" var tabii. İyice korkuttu zaten beni...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

ulan bu film..bu filmi izledim bi sonu kaldı..çocuğa bakıodum o sıralar.çocuk cır cır izletmedi güzelim filmi..sonunu hala bilmiyorum..
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

çok izlemek istiyodum bu filmi ama arkadaşlarımın bi kaçı aman ne fenalık geçirdik izlerken ne fenalık sorma sorma dierek vazgeçrdiler beni...içimde kaldı mutlaka izlicem...onlar dekora takılmış tebeşir herşey aman ne saçma dediler..işt bende onu merak ediyodum:( enteresan bişey bence..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

lonly yazdı:çok izlemek istiyodum bu filmi ama arkadaşlarımın bi kaçı aman ne fenalık geçirdik izlerken ne fenalık sorma sorma dierek vazgeçrdiler beni...içimde kaldı mutlaka izlicem...onlar dekora takılmış tebeşir herşey aman ne saçma dediler..işt bende onu merak ediyodum:( enteresan bişey bence..
bence mutlaka izle hiç de saçma bir film değil. filmde dekor kullanılmaması önce bana da tuhaf geldi ama kısa zamanda film çok heyecanlı hale gelmeye başladı. sıkılsan bile bence sabırla izle.. tiyatro tadında bir film ve anlatıldığı kadar iç karartıcı değil bence. çok uzun olduğunu söylemem gerek. ben 3 CD olarak izlemiştim..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

houseofholy yazdı:
lonly yazdı:çok izlemek istiyodum bu filmi ama arkadaşlarımın bi kaçı aman ne fenalık geçirdik izlerken ne fenalık sorma sorma dierek vazgeçrdiler beni...içimde kaldı mutlaka izlicem...onlar dekora takılmış tebeşir herşey aman ne saçma dediler..işt bende onu merak ediyodum:( enteresan bişey bence..
bence mutlaka izle hiç de saçma bir film değil. filmde dekor kullanılmaması önce bana da tuhaf geldi ama kısa zamanda film çok heyecanlı hale gelmeye başladı. sıkılsan bile bence sabırla izle.. tiyatro tadında bir film ve anlatıldığı kadar iç karartıcı değil bence. çok uzun olduğunu söylemem gerek. ben 3 CD olarak izlemiştim..
yarın cd ler elimde olcak büyük ihtmalle yarın izlicem.. :010